Jekatěrinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Toljatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Minsk 4:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Neděle 20.09.2015, 13:30 • Yunost Sport Palace • KHL

Z mé strany vše, zatím na shledanou. (16:06:29)

Traktor nakonec uspěl v samostatných nájezdech a získal alespoň dva body. Amur dlouho držel těsný náskok, ale nakonec podlehl.

65:00. Stanislav ČISTOV - 2:1

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem vítězné branky je STANISLAV ČISTOV.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Nahození Tjuljapkina nedokázal nikdo tečovat, puk tak v pohodě lapil Děmčenko.

59:28
    Zohorna puk předal na bližší tyčku Pervušinovi, ten ale nenašel skulinku mezi betonama Děmčenka. Do konce utkání zbývá nějakých třicet sekund.

58:37
    Traktoru se podařilo vyhodit puk do bezpečí. Teď to budou dlouhé vteřiny pro domácí celek.

58:08
    Tohle je velká šance pro hosty! V závěru je totiž vyloučený Kokujev (ČLJ) za hru vysokou holí.

57:30
    I nadále se Čeljabinsk tlačí za vítězstvím. Zatím ale bez většího úspěchu. Amur se brání zuby, nehty.

56:15
    Davydovovu střelu se snažil v mezikruží tečovat jeden ze spoluhráčů, ale neúspěšně. Metsola zasahovat nemusel.

55:38
    Škoda že Popov nedostal přesnou přihrávku, byl by z toho slušný brejk. Takhle z krkolomné pozice pálil nepřesně.

55:21
    Děmčenko nyní podržel puk, radši nic neriskoval. Amur nyní přežil kruté chvíle. Dočkáme se ještě nějaké branky?

54:25
    Traktor nyní svého soupeře hodně tlačí. Gubarjov se pokusil vystřelil z levé strany, jenže ani jeho pokus nebyl přesný.

53:32

53:19
    Jakucenja dostal přihrávku na levý kruh! Jenže jeho pokus skončil pouze mimo.

52:48
    Pestunov v obrovské možnosti! Amur měl nyní velké štěstí. Dostal se totiž sám do mezikruží, jenže jeho pokus byl snad zablokovaný o hráče, který mu lehl do střely.

52:19
    Traktor se sice drží v útočném pásmu. Ale Metsolu se mu výrazně ohrozit nepodařilo. Z přesilovky zbývá ještě více jak minuta.

51:32
    Velká možnost pro domácí celek! Baškirov (CHA) je totiž vyloučen na 2 minuty za podražení.

51:25
    Děmčenko si nyní musel poradit s dorážkou Fajzullina. Neměl s ní ale ve finále větší problémy.

50:30
    Utkání hned dostává jiné obrátky. Zbývá nějakých deset minut oběma týmům na to, aby ještě strhly vítězství na svou stranu.

49:48
    Oddechový čas pro hosty.
    49:48. Alexej PETROV - 1:1

49:48
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    ALEXEJ PETROV nakonec přece překonal Metsolu. Vzal všechno na sebe, objel branku a puk posunul podél betonu na vzdálenější tyčku. Asistence: Alexandr Rybakov.

49:25
    Marná je zatím snaha Traktoru. Metsola má paradoxně nejméně práce ze všech třetin.

48:05
    Amur se i nadále velmi dobře brání. Snad až na dvě šance Traktor k ničemu vážnějšímu nepustil.

47:25
    Po Quintově nahození se Traktor k ničemu nepropracoval. Hra je přerušená, následovat bude komerční přestávka.

46:12
    Martynov to měl za soupeřovou brankou těžké. Byl obtěžován soupeřem, a tak se ke střele nedostal. Amur následně vyhodil puk z vlastního pásma do bezpečí.

45:33
    Puk se odrazil mimo hrací plochu, rozhodčí rozhodli, že vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:10
    Popov to udělal na levé straně skvěle. Pak se puk odrazil ke Glinkinovi, ale ani on nedokázal překonat pohotového Metsolu.

44:11
    Kručinin se dostal ke střele z pravého kruhu, ale výtečný Metsola skvěle vyjel a střelu mu zastavil. První větší loženka na straně Traktoru v této třetině.

43:28
    Jakucenja hledal před brankou své protihráče, jakmile za bránou zbavil protihráčů, ale na jeho přihrávku nikdo nedosáhl.

42:55
    Gubarev ani Glinkin, pod tlakem protihráčů, u mantinelu nic nevymysleli. Amur zase v pohodě vyhodil puk do bezpečí.

42:05
    První dvě minuty utkání zatím nepřinesly žádnou zajímavou situaci. Chabarovsk se soustředí na obranu, Čeljabinsk směrem dopředu nic nevymyslel.

41:01
    Amur se evidentně bude snažit bráni těsný náskok. Bude to Traktor, kdo bude převážně útočit. Uvidíme, jestli se dokáže propracovat alespoň k remíze.

40:01

Amur se zásluhou branky Železnova, hrajícího ve čtvrté lajně, ujal v Čeljabinsku vedení. Zatím je úspěchu blíže než soupeř. To ovšem neznamená, že by Traktor skládal zbraně. Rozhodně není horším týmem než soupeř, ba právě spíše naopak.

Další třetina začne přibližně v 15:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:10
    Amur bude chtít tuhle třetinu dohrát hlavně ve zdraví. Jednobrankový náskok mu určitě dává dobrý příslib do posledního dějství.

38:55
    Martynov chtěl nyní překvapit hostujícího gólmana, jenže jeho pokus byl nepřesný. Kdyby mířil do branky, zajisté by měl Metsola problémy.

38:30
    Pare si vybruslil z levé strany na pravou a ze slušné pozice vypálil tahem. Lapačka Metsaly ale zasáhla s velkou hravostí.

37:53

37:15
    Růžička byl hnán domácími fanoušky, jel do brejku jeden na jednoho. Nakonec ale ani pořádně nevystřelil, jeho protihráč si proti němu vedl, co se defenzivní činnosti týče, výborně.

36:40
    Tarasov se snažil propálit hradbu těl, ale bezúspěšně. Pochopitelně že trefil stojícího protihráče.

35:53
    Další vyloučení Traktoru. Za podražení usedl na trestnou lavici Pestunov (ČLJ) a obdržel menší trest.

35:27

35:20
    Ani Borodkinův pokus od modré čáry nepřekvapil dnes skvěle chytajícího Metsolu. A domácí mají po přesilovce.

34:21
    Obránce Davydov během početní výhody dvakrát vystřelil od modré čáry, jednou ale zamířil vedle, podruhé byl jeho pokus zablokovaný.

33:40
    Metsola si připsal první zákrok v oslabení, z blízkosti na něj nevyzrál Osnovin. Vhazovat se bude stále před jeho brankou.

33:27
    Amur hrál v šesti hráčích na ledě a to je pochopitelně nepřípustné. Dvě minuty se bude muset bránit v oslabení. Trest odsedí Vl. Ušenin (CHA).

32:05
    Růžička se řítil do šance spolu s Parem, jeho spoluhráče mu ale nepředložil přesnou přihrávku. Metsola puk v pohodě kontroloval.

31:24
    Ani Pare, ani Čistov toho v útočném pásmu moc nepředvedli. A Amur nakonec vyhodil puk do bezpečí.

30:15
    Čeljabinsk nyní není v útoku tak kreativní, jak by měl být. Amur všechny akce dokáže zastavit už z jejích počátků.

29:10
    Chabarovsk ani po půlhodině hry neinkasoval, i s pomocí Metsoly si zatím vede slušně. Dnes to bude bitva o každý metr prostoru. Body prostě potřebují nutně oba týmy.

28:02
    Rozhodčí hru po komerční přestávce znovu přerušili. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

27:35
    Akce teď střídá jedna druhou. Amur po vstřelené brance hodně ožil, Děmčenko musí být daleko více na pozoru. Na druhé straně naopak po brejku nedokázal skórovat Kokujev.
    26:09. Michail ŽELEZNOV - 0:1

26:09
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté na soupeře mírně zatlačili a těsně po početní výhodě se ujímají překvapivého vedení. MICHAIL ŽELEZNOV před Děmčenkem tečoval nahození z levé strany od Achmetova a touš se došoural do branky. Asistence: Rafael Achmetov, Jevgenij Gračjov.

25:55
    Železnov se teď u levé tyčky dostal do obrovské příležitosti! Ale nakonec nad beton Děmčenka nezamířil.

25:45

25:05
    Čeljabinsk vyhodil puk z vlastního pásma, Amur se bude muset znovu propracovat do útoku.

24:36
    Wandell se objevil před Děmčenkem! A i když ten nemusí předvádět tolik zákroků, v důležitých chvílích si umí poradit. Teď polapil i všechny soupeřovy dorážky.

23:45
    Kručinin (ČLJ) je už čtvrtým vyloučeným hráčem Traktoru. Amur bude hrát přesilovku díky jeho hákování.

23:05
    Achmetov ztratil pukl u mantinelu, ovšem Traktor se do rychlého přechodu směrem dopředu nedostal.

22:26
    Osnovin zase operoval na levé straně, snažil se po kličce dostal ke střele, tentokráte ale obrana soupeře zasáhla včas a dobře.

21:50
    Další atak Čeljabinsku. Osnovin vypálil z levé strany, na pozorného hostujícího gólmana ale nevyzrál.

21:15
    Domácí kombinovali, Glinkin, Quint a Martynov byli hodně aktivní. Nakonec vypálil třetí jmenovaný, trefil však jen Metsolu.

21:01

20:31
    Popov měl před sebou dost prostoru, a tak vystřelil. Jeho pokus skončil ale jen nad brankou. Vhazovat se bude před Metsolou.

20:01

Traktor je po vítězství určitě hladovější, nicméně zasloužené odměny se zatím nedočkal. Amur vypadá tak trochu ospale, nedá se ovšem říci, že by si šance nevytvářel. Bohužl pro něj nevyužil hned tři přesilovku.

Další třetina začne přibližně ve 14:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    A velká možnost pro Traktor na závěr této třetiny! Čistov se ocitl sám před Metsolou, který vůbec nevěděl, kde má puk, až nakonec se štěstím vyletěl pryč z brankoviště.

19:22

19:01
    Fajzullin (CHA) je prvním vyloučeným na straně Amuru. Tentokráte byl i on vyloučen na 2 minuty za jasné podražení.

18:45
    Pořád se Amur nedostal do nebezpečnější možnosti. Děmčenko se může spolehnout na své obránce.

18:02
    Verjovkin na levé straně nezachytil přihrávku, a tak puk získali do moci domácí. Glinkin pak v útočném pásmu zkušeně pozdržel cenné vteřinky.

17:22
    Další zbytečné vyloučení na straně Traktoru. Petrov (ČLJ) obdržel dvouminutový trest za podražení.

17:10
    Traktor i nadále více drží puk na hokejkách, kýžené branky se ale dočkat nemůže. Amur v posledních minutách celkem slušně brání.

16:01
    Růžička kličkoval na pravé straně a pak vypálil! Pěkná akce českého forvarda. Metsola ale dokázal zasáhnout.

15:21
    Pare se dostal ke střele z úhlu, ovšem Metsola znovu jistě zasáhl. Následuje komerční přestávka.

14:52
    Čistov byl nyní čistě odzbrojen, na druhé straně nedosáhl na přihrávku Wandell.

14:28
    Delší dobu se hraje bez přerušení, ani jeden celek nedokáže plynule přejít útočné pásmo.

13:57
    Nepřesnosti na obou stranách, zpoza vlastní branky rozehrávají hosté.

13:11
    Metsola sklapl včas betony po dorážce Gubareva.

12:34
    Pestunovova rána byla zablokována, poté se k dorážce nedostal Růžička.

11:47
    Metsola znovu předvedl jistý zákrok, když sklapl včas betony.

11:14
    Na druhé straně zasahuje betonem hostující Metsola.

10:53
    Před Demčenkem se ocitl osamocený Ušenin, brankář Traktoru znovu odolal.

10:42

10:31
    Závar před Demčenkem, ten zlikvidoval obě střely

10:15
    Domácím se podařilo vyhodit, Amur téměř nestřílí.

09:40
    Skoro minuta z přesilovky je pryč. A Amur až na jednu střelu nepředvedl zhola nic.

08:42
    Druhé vyloučení na straně Čeljabinsku. Klimontov (ČLJ) podrazil svého soupeře a také on si na 2 minuty bude muset odpočinou od hokeje.

08:25
    Během signalizovaného vyloučení Metsola spěchal na lavičku a Amur hrál chvilku přesilovku. Nic z ní nevytěžil, přesto nyní bude mít šanci.

07:26
    První reklamní přestávka tohoto utkání. V dosavadních sedmi, osmi minutách byl Traktor jasně lepším týmem. Směrem dopředu byl daleko nebezpečnější než soupeř.

07:13
    Rybakov naskočil z trestné lavice a řítil se do útočného pásma. Nakonec vystřelil hodně nepovedený, navíc zablokovaný pokus.

06:53

06:40
    Růžička se spolu se svým spoluhráčem dostával do brejku, nakonec jeho střela nebyla přesná. Mohl přitom volit přihrávku na Osnovina.

06:03
    Baškirov se ocitl u tyčky úplně sám a mlátlil do puku, co to šlo, aby překonal Děmčenka. Ten si ale svůj prostor v pohodě pohlídal.

05:41
    Žádný velký tlak ze strany Amuru na soupeře nevidíme. Čeljabinsk se svému prvnímu oslabení v pohodě brání.

05:14
    Zub dostal puk na modré čáře, odtud hostující bek vypálil. Jeho pokus ale Děmčenko bez problémů jistil.

04:53
    Rybakov (ČLJ) se dopustil držení a je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Dvě minuty bude hrát Amur početní výhodu.

04:25
    Čtvrtá lajna nyní kroužila kolem Metsolovy branky jako supi, vystřelit ale nakonec dokázal pouze Glinkin. Domácí jsou nadále aktivnějším a lepším týmem.

03:15
    Hosté se dostali do útočného pásma, tam ale kombinace hodně vázne. Akci bez problémů zastavil Pestunov, který ve vlastním pásmu rozjede další útočnou akci Traktoru.

02:05
    Chabarovsk se zatím k ničemu nebezpečnějšímu nedostal Děmčenko může být mezi třemi tyčemi naprosto v klidu.

01:40
    Růžička se dostal ke střele na pravém kruhu, jenže z celkem slušné pozice zamířil jen vedle vzdálenější tyčky.

01:10
    Traktor soupeře v úvodu zápasu hodně tlačí! Teď snad za Metsolou zazněla dokonce branková konstrukce, jakmile před ním byla velká skrumáž hráčů. Vše pro Amur dopadlo nakonec dobře.

00:40
    V první šanci se objevil domácí Popov, který dostal na levém kruhu přihrávku zpoza branky, zamířil však jen do Metsoly.

00:01

Stadionem v Čeljabinsku nyní zní ruská hymna, po ní by již utkání mělo naplno začít.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Danilišin) – Quint, Borodkin, Klimontov, Martynov, Davydov, Petrov, Žuldikov – Popov, Pestunov, Glinkin – Čistov, Kručinin, Pare – Jakucenja, Osnovin, Růžička – Kokujev, Rybakov, Gubarjov – Afonasjevskij

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Verjovkin, Atjušov, Tjuljapkin – Tarasov, Zohorna, Pervušin – Fajzullin, Wandell, Baškirov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Litovčenko – Achmetov, Gračjov, Železnov

Rozhodčí: Kuljov, Naumov – Majtak, Pronskich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V domácím dresu by mohl nastoupit útočník Martin Růžička, v brance se však nepředstaví Pavel Francou, který je zraněný. Uvidíme, jestli se do hry na straně hostů objeví čeští rodáci Jan Kolář spolu s Tomášem Zohornou.

Traktor na Amur celkově velmi dobře umí, porazil ho už pětkrát v řadě. Oba celky se ještě letos ani jednou nestřetly, pro oba bude vzájemný duel premiérou.

Domácí za posledních šest zápasů prohráli hned pětkrát, naposledy si ovšem spravili chuť nad Vladivostokem, který porazili po nájezdech. Hosté z osmi zápasů získali jediné tři body, a to při výhře nad Dinamem Rigou. Suma sumárum – žádný z celků se nemůže pyšnit nijak oslnivou formou.

Bude to souboj dvou celků, kterým se vůbec nedaří. Čeljabinsk je ve Východní konferenci na 12. místě tabulky, Chabarovsk na 13. příčce. Pro oba ty vítězství bylo zajisté velkou vzpruhou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 50. Petrov (Rybakov), rozh. náj. Čistov – 27. Železnov (Achmetov, Gračjov)