Kerkrade – Feyenoord 1:1 (kon.) | Excelsior – Ajax 0:2 (kon.) | Arnhem – Graafschap 3:0 (kon.)
Groningen – Alkmaar 2:0 (kon.)
FC Groningen
2:0 (1:0)
AZ Alkmaar
Neděle 20.09.2015, 16:45 • Euroborg, Groningen • Nizozemská Eredivisie • 6. kolo

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Budu se s vámi těšit na viděnou u dalších textových přenosů. Hezký zbytek večera! (18:42:59)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:8.

Je tu konec. Groningen dokázal udržet jednobrankové vedení z první půle a v samotném závěru zápasu ještě upravil skóre na 2:0. Domácí si z dnešního zápasu odnáší zaslouženě 3 body, ikdyž opticky aktivnější byli hráči hostujícího týmu z Alkmaaru. O první a rozhodující branku se postaral ve 31.minutě Linssen, pojišťovací gól pak vsítil v páté minutě nastavení Mahi.

90+6
    90+5. Mimoun MAHI - 2:0

90+5
    Groningen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po neúspěšném odkopu Hapse se míč dostal na kopačku MIMOUNA MAHIHO, jenž se vydal sám do úniku a z poměrně velkého úhlu vyslal pumelici na vzdálenější tyč, na kterou Rochet nedokázal adekvátně zareagovat.

90+4
    Padt znovu podržel svůj tým, když si s přehledem došel pro centrovaný balón do vápna.

90+2
    Ani tentokrát nebyl Groningen v brejku úspěšný.

90+1
    Hlavní sudí bude nastavovat 6 minut.

90
    Hráči Groningenu se dokonale ubránili a ještě založili protiútok. V tom už si ale tak dobře nevedli a o míč při kolmé přihrávce přišli.

89
    Huppertsovu střelu zblokoval Tamata na rohový kop.

87
    Domácí se teď nadvakrát ocitli ve velmi dobré šanci! Nejprve Hateboer těsně netrefil balón když zkusil použít efektivní nůžky a poté ani Mahi netrefil poodkrytou bránu.

86
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Fernando Lewis, přichází Guus Hupperts.

84
    Na zemi ještě zůstává po souboji s Tamatou ležet Lewis. Sám Lewis nakonec ukazuje, že bude potřeba střídat.

83
    Tamata se výborně prodral po levém kraji hřiště až do vápna, odkud však nedokázal příliš dobře nacentrovat.

81
    Groningen teď trestuhodně zahodil možnost přečíslení, na vině byla hlavně tedy špatná přihrávka.

80
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Albert Rusnák, přichází Jarchinio Antonia.

79
    Také na druhé straně je k vidění velmi dobrá šance, avšak domácí celek též není úspěšný.

78
    Padt si připisuje velmi důležitý zákrok! Muhren se dostal do samostatného úniku, ale Padt jeho střelu vyrazil reflexivně levou rukou.