Heracles – Heerenveen 2:0 (kon.)
Heracles Almelo
2:0 (1:0)
SC Heerenveen
Pátek 02.10.2015, 20:00 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 8. kolo
    Po vítězství nad Heerenveenem se uskutečnila na tribuně volná zábava.

V Polman Stadionu je dobojováno. Heracles zásluhou skvělého výkonu Brama Castra a gólu Iliasse Bel Hassaniho z prvního poločasu, v předehrávce osmého kola nizozemské Eredivisie porazil Heerenveen, jehož čekání na výhru se protáhlo na sedm zápasů. Po přestávce ještě udělal pojistku na výhře domácího celku skvělou hlavičkou Wout Weghorst. Opomenou nemohu ani výkon Jaroslava Navrátila, který během druhého poločasu orazítkoval břevno a předním jeden z obránců srazil jeho střelu do boční sítě. Konečný výsledek. Heracles Almelo 2 Heerenveen 0. (21:51:42)

90+2

90+2
    Do rozehrávky Heerenveenu se zapojil brankář Erwin Mulder, který sice dlouhým nákopem našel spoluhráče, hosté ale vzápětí byli rychle vytlačeni zpět na vlastní polovinu.

90+1
    Sice neumím holandsky, ale nad rámec zápasu byly nastaveny pokud jsem dobře slyšel dvě minuty.

90
    V závěru zápasu opustil hřiště za velkého potlesku fanoušků střelec úvodní a rozhodující branky Iliass Bel Hassani.

89
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Gino Bosz.

88
    Následný rohový kop hosté na přední tyči dokázali odvrátit.

87
    Heracles rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči vybojoval po sražené střele rohový kop.

86
    Žlutou kartu dostává Kenny Otigba (SC Heerenveen).

86
    Mitchell te Vrede tentokrát přistrčil zezadu Mika te Wierika a tentokrát už žluté kartě neunikl.

85
    Žlutou kartu dostává Mitchell te Vrede (SC Heerenveen).

84
    Podle všeho se vše obešlo bez žlutého napomenutí.

83
    Mitchell te Vrede reagoval hodně podrážděně, když do něj jemně narazil jeho protihráč a rukama ho strčil.

82
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jaroslav Navrátil, přichází Tim Breukers.

81
    Domácí jsou při chuti a dostali se k další střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Erwin Mulder.
    80. Wout WEGHORST - 2:0

80
    Heracles právě vstřelil branku!
    WOUT WEGHORST se prosazuje a deset minut před koncem posílá Heracles do dvoubrankového vedení!! Domácí rozehráli z poloviny hřiště standardní situaci, po které na hranici šestnáctky usměrnil míč Ramon Zomer na Wouta Weghorsta, který stejnou části těla zamířil podél brány přesně do levého horního rohu.

79
    Thomas Bruns hledal v šestnáctce vysokého Wouta Drosteho, jeho centr k němu ale nedoputoval.

78
    Mike te Wierik předvedl u postranní čáry ostrý skluz a ještě se rozčiloval, přičemž mohl být rád, že neviděl žlutou kartu.

77
    Střídající Brahim Darri nebezpečně pronikal do šestnáctky, jenže si míč v rozhodujícím okamžiku příliš předkopl a do zakončení se zásluhou včasného výběhu Erwina Muldera nedostal.

76
    Žlutou kartu dostává Wout Droste (Heracles Almelo).

75
    Thomas Bruns rozehrál standardní situaci ze 32 metrů a jeho následný centr hlavou přizvedl jeden z jeho spoluhráčů, jenže pouze do náruče Erwina Muldera.

74
    Wout Weghorst vypálil nebezpečně z pravé strany pokutového území a jeho přízemní diagonální střela těsně minula vzdálenější levou tyč!

73
    Luka Zahovič se dostal po centru z levé strany k hlavičce, která zamířila vysoko nad břevno.

72
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Peter van Ooijen, přichází Brahim Darri.

72
    Žlutou kartu dostává Luciano Slagveer (SC Heerenveen).

71
    Heerenveen je u míče a může se vydat směrem vpřed, jeho akce ale vzápětí ztroskotala.

70
    Zápas pokračuje bez žlutého napomenutí dále.

69
    Jeden z hráčů Heraclesu utrpěl u postranní čáry nepříjemný úder do obličeje.

68
    Thomas Bruns se dostal uprostřed pokutového území nikým nehlídaný k hlavičce, která těsně minula levý horní roh brány poté, co se ze vzduchu nebezpečně snášela směrem do brány. Brankář hostí měl však celou situaci pod kontrolou.

67
    Thomas Bruns zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a zamířil nad.

66
    Do konce utkání zbývá necelých 25 minut. Heracles vede nad Heerenveenem stále 1:0.

65
    Jaroslav Navrátil je po přestávce velmi nebezpečný.
    64. Jaroslav Navrátil (Heracles) orazítkoval horní tyč.

64
    Jaroslav Navrátil napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která se od břevna odrazila k jeho spoluhráči, ani on ale míč do sítě dopravit nedokázal a Erwin Mulder se zaskvěl skvělým zákrokem!

64
    Žlutou kartu dostává Joey van den Berg (SC Heerenveen).

63
    Thomas Bruns upadl v šestnáctce po souboji s Kennym Otigbou, podle hlavního rozhodčího byl ale zákrok hostujícího obránce čistý.

62
    Ani centry v podání hostů nejsou žádnou silnou stránkou a Heracles odvrátil míč po rozehrání rohového kopu do bezpečí.

61
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Henk Veerman, přichází Mitchell te Vrede.

61
    Heerenveen vybojoval rohový kop po sražené střele a ještě před jeho rozehráním dojde na straně hostů ke střídání.

60
    Následný rohový kop byl příliš dlouhý a prolétl až do zámezí.
    59. Jaroslav Navrátil (Heracles) mohl zvýšit na 2:0.

59
    Jaroslav Navrátil si skvěle zpracoval přihrávku na levé straně šestnáctky a jeho následná přízemní střela ve skluzu byla jedním z obránců Heerenveenu sražena do boční sítě!

58
    Domácí se po dlouhé odmlce dostali ke střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována.

57
    Brankář Erwin Mulder si dlouho nesáhl na míč a po centru z pravé strany po rozehrání standardní situace Heraclesu mu vypadl z rukavic, naštěstí mu ale vzápětí pomohl jeden z obránců, který míč odkopl do bezpečí.

56
    ROHOVÉ KOPY: Heracles 3 Heerenveen 2

55
    Heerenveen rozehrál v závěru 54. minuty rohový kop, následný střílený centr ale skončil opět pouze v rukavicích brankáře Brama Castra.

54
    Heracles po přestávce zatím přenechal iniciativu hostům a vypadá to, že za jednobrankového vedení bude spoléhat na rychlé protiútoky.

53
    Wout Weghorst si za postranní čárou zavázal kopačku a byl vpuštěn zpět na hrací plochu.

52
    Heerenveen po přestávce roztahuje hru do šířky a snaží se hrozit centry ze stran, ty ale sbírá jako houby po dešti brankář Bram Castro.

51
    Domácí Heraclesu zase nelze přít užasnou produktivitu, když jedné střely na bránu dokázal vstřelit gól.

50
    Luciano Slagveer se během prvního poločasu dostal ke dvěma velmi nebezpečným střelám, bohužel pro jeho spoluhráče obě dvě zastavil skvělý brankář Bram Castro.

49
    Ačkoliv Heerenveen prohrává, tak rozhodně nehraje špatně. Ba naopak.

48
    Thomas Bruns se dobře prodíral středem hřiště do šance, nakonec ale o míč přišel.

47
    Heerenveen zahrozil nebezpečným centrem z pravé strany, k ohrožení brány Heraclesu ale zásluhou jednoho z pozorných obránců nedošlo.

46
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Simon Thern, přichází Caner Cavlan.

46
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází Luka Zahovič.

46
    Hráči rozehráli druhý poločas, do kterého vstupují s jednobrankovým vedením hráči domácí Heraclesu.

46

Hráči obou týmů se vrací na hrací plochu, aby zahájili druhý poločas, před jehož výkopem Heerenveen sáhne ke dvojitému střídání.
    Tomu se říká péče o fanoušky. Pivo? My Vám ho přineseme!

Hráči Heerenveenu odcházejí do kabin s určitou frustrací poté, co si během prvního poločasu vytvořili tři slibné příležitosti, ani jedna ovšem gólem za zády fantastického brankáře Brama Castra neskončila, zatímco na opačné straně udeřil z ojedinělé příležitosti Iliass Bel Hassani. Skóre po prvním poločase. Heracles Almelo 1 Heerenveen 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Heracles je směrem vpřed hodně aktivní, jeho akcím ale schází přesná finální přihrávka či centr.

44
    Heerenveen se ubránil, jenže jeho útočnou akci vzápětí opět přerušil útočný faul.

43
    Domácí se dostali na pravém křídle k dalšímu z řady centrů, který na přední tyči stáhl ze vzduchu brankář Erwin Mulder.

42
    Do konce prvního poločasu zbývají necelé čtyři minuty, dokáží hosté ještě do přestávky alespoň vyrovnat?

41
    Heerenveen se vydal na steč, jeho útočnou akci ale zastavil útočný faul.

40
    Thomas Bruns si ovšem musí dávat pozor a nesmí se dopustit žádného zbytečného faulu, po kterém by mohl být vyloučen.

39
    Kapitán Thomas Bruns dnes bojuje jako lev a už po několikáté se dostal do souboje.

38
    Žlutou kartu dostává Thomas Bruns (Heracles Almelo).

37
    Heracles z ničeho nic udeřil a ujímá se vedení 1:0.
    36. Iliass Bel Hassani - 1:0

36
    ILIASS BEL HASSANI to udělal výborně v pokutovém území a posílá Heracles z ničeho nic do vedení!! Wout Droste odcentroval z pravé strany a ke sraženému centru se dostal na pravé straně pokutového území Iliass Bel Hassani, který si míč nejprve zpracoval a poté ho přesnou střelou uklidil do pravého horního rohu.

36
    Heracles Almelo hrozí především centry ze stran, ty ale zatím hostující hráči Heerenveenu zvládají bez větších obtíží odvracet.

35
    Heerenveen sice není směrem vpřed tak aktivní, ale když už se rozhodne zaútočit, tak je z toho velké nebezpečí pro bránu Heraclesu.

34
    Wout Droste rozehrál rohový kop, jeho centr byl ale příliš dlouhý.

33
    Hereclas vyrazil do útoku a na pravém křídle vybojoval rohový kop.

32
    Čtyři střely, čtyři velmi nebezpečné příležitosti. Taková je zatím bilance Heerenveenu.
    31. Henk Veerman (Heerenveen) a jeho jedovatá rána.

31
    Henk Veerman vyslal na domácí bránu zpoza šestnáctky nepříjemnou táhlou střelu, která směřovala přesně k levé tyči, Bram Castro ji ale fantastickým zákrokem dokázal vytěsnit na rohový kop!

30
    To byla velmi nebezpečná situace, nakonec míč ale skončil pouze v náruči brankáře Erwina Muldera.

29
    Joey Pelupessy si na přední tyči nabíhal na dobrý centr, nakonec se ale k hlavičce nedostal.

28
    Thomas Bruns se opřel zpoza šestnáctky do míče a jeho následná střela zhruba o metr minula pravý horní roh brány.

27
    Lucas Bijker byl nepříjemně faulován zezadu Ramonem Zomerem a za svůj prohřešek byl potrestán žlutou kartou.

26
    Žlutou kartu dostává Ramon Zomer (Heracles Almelo).

25
    Heracles se dostal do náznaku šance, následná patička jednoho z domácích fotbalistů ale žádného z jeho spoluhráčů na značce pokutového kopu nenašla.

24
    Kapitán Heraclesu Thomas Bruns se dostal k hlavičce, jeho zakončení ovšem zamířilo vysoko nad.

23
    Heracles založil nebezpečný útok, po kterém vybojoval rohový kop.

22
    Heerenveen se zatím dostal do dvou šancí, obě dvě však zaváněly gólem.
    21. Luciano Slagveer (Heerenveen) a jeho nepříjemná rána.

21
    Luciano Slagveer dostal krásnou přihrávku do běhu a z úhlu poté napřáhl k přízemní střele, kterou Bram Castro skvělým zákrokem vyrazil! Luciano Slagveer mohl přihrávat, nakonec se ale rozhodl pro střelu.

20
    Ze zápasu uplynulo téměř dvacet minut, Heracles Almelo – Heerenveen 0:0.

19
    Také domácí zahrozili nebezpečnou přihrávkou do šestnáctky, Wout Weghorst se ovšem do zakončení nedostal a míč před ním sebral brankář Erwin Mulder.

18
    Luciano Slagvee skvěle pronikl do šestnáctky, tam ho ale parádním čistým skluzem o míč připravil Mike te Wierik.

17
    Sam Larsson si zaslouží po předchozí šanci obrovskou pochvalu, protože jednomu z hráčů Heraclesu nasadil jesličky a poté vymyslel parádní přihrávku.

16
    To byla obrovská příležitost, jenže hosté ji nedokázali proměnit.

15
    Henk Veerman si uprostřed pokutového území parádně zpracoval zády k bráně míč do pohybu a z otočky pohotově vypálil, jenže Bram Castro skvěle vyběhl ze své brány a jeho střelu vyrazil, stejně jako následnou dorážku Simona Therna!

14
    Vzápětí směřoval do šestnáctky Heerenveenu další vysoký míč, který kopem přes hlavu odvracel za postranní čáru Pele van Anholt.

13
    Iliass Bel Hassani si opačné straně naběhl do šestnáctky na krásný dlouhý pas svého spoluhráče a z první se pokusil vypálit, míč ale svou pravou nohou promáchl.

12
    Joey van den Berg vypálil zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela byla sražena na rohový kop.
    11. Luciano Slagveer (Heerenveen) se skvěle otočil s míčem.

11
    Luciano Slagveer vybojoval na pravém křídle standardní situaci a po odvráceném centru do šestnáctky zkusil ze střední vzdálenosti jeden z hráčů Heerenveenu vypálit, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Bram Castro.

10
    Pele van Anholt se snažil prosadit po levém křídle, jenže zpomalil svůj postup vpřed a o míč ho snadno připravil Thomas Bruns.

9
    Oba týmy hrají v úvodu velmi čistě a ani faulů zatím příliš k vidění nebylo.

8
    Thomas Bruns si zpracoval těžkou přihrávku a poté vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována.

7
    Kenny Otigba si počínal u postranní čáry čistě a domácí hráči budou pouze vhazovat.

7
    Heerenveen se pokusil poslat do šestnáctky dlouhý pas vzduchem, který nebyl špatný, u míče byl ale jako první Bram Castro.

6
    Následný útok Heraclesu po dlouhém nákopu vpřed nic nepřinesl a na chybu rozhodčího u postranní čáry se rychle zapomene.

5
    Pomezní rozhodčí nyní hodně pochybil, když si Iliass Bel Hassani svou nešikovností sám ukopl míč do zámezí, autové vhazování ale vzápětí mohl sám obstarat.

4
    Heerenveen rychle rozehrál, jeho následnou akci ale zastavil útočný faul.

4
    Hosté se osmělili a na pravém křídle po faulu Joyeho Pelupessy vybojoval standardní situaci.

3
    Domácí rozehráli první rohový kop zápasu dobře na přední tyč, ostrý centr ale jeden z hráčů Heerenvenu hlavou odhlavičkoval do bezpečí.

2
    Do šestnáctky Heerenveenu směřoval další centr, tentokrát byl ale příliš dlouhý a pokutové území přelétl. Domácí nicméně budou zahrávat první rohový kop.

1
    Jaroslav Navrátil spěchal v úvodu zápasu za dobrým pasem směrem do šestnáctky, u míče byl ale jako první brankář Erwin Mulder.

1

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Heraclesem Almelo a Heeerenveenem bude moci co nevidět začít.
    Nástup hráčů na hrací plochu Polman Stadionu v Almelu.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Gosens – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – van Ooijen, Weghorst, Navrátil.
    Náhradníci: Fij – Breukers, Bosz, Darri, Gladon, García, Hemmink.

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, St. Juste, Otigba, Bijker – van Anholt, van den Berg, Thern – Slagveer, Veerman, Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Thorsby, te Vrede, Zahovič, van den Boomen, Cavlan, Huizing.

Rozhodčí: Martin van den Kerkhof. Asistenti: B. Simons, M. Hoksbergen. Čtvrtý rozhodčí: C. Mulder.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Heerenveen vstoupil do nového ročníku nizozemské Eredivisie dobře a v úvodním kole porazil 3:1 De Graafschap. Poté však přišla série špatných výsledků a série šesti zápasů bez výhry, přičemž pět z nich skončilo remízou a jeden porážkou. Heerenvenu se příliš nedaří v útoku, když kromě úvodního zápasu nedokázal nikdy vstřelit více než jeden gól.

Heracles po úvodní porážce na hřišti Rody vyhrál pět zápasů v řadě a jeho skvělou sérii v posledním kole přerušil až AZ Alkmaar, na jehož stadionu hráči Almela prohráli 3:1 a proti Heerenvenu by se rádi vrátili zpět na vítěznou dráhu a upevnili si pozici na čele tabulky.

Heracles přivítá v pátek večer v úvodním zápase osmého kola nizozemské Eredivisie Heerenveen, který od druhého kola letošního ročníku nejvyšší nizozemské soutěže marně čeká na výhru. Duelem z Polman Stadionu Vás s radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.