Boston – Winnipeg 2:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 3:2 (po pr.)
St. Louis – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.)

Československá stopa
    Aleš Hemský (DAL) 1+1, 3 střely, čas na ledě 13:27 (05:32:29)

1. Antti Niemi (DAL) 36 zák., 0 gólů, 100%
    2. Aleš Hemský (DAL) 1+1
    3. Mattias Janmark (DAL) 1+0

Je konec! Hvězdy z Dallasu v každé třetině jednou skórovaly a to jim bohatě stačilo na vítězství. Už ve 2. minutě se po přihrávce Hemského prosadil Mattias Janmark a ve druhé části přidal druhý domácí gól střelou přes obránce sám Aleš Hemský. V 53. minutě pak v přesilovce pečetil skóre kapitán Dallasu Jamie Benn. Výborný výkon podal domácí gólman Antti Niemi, jenž při své premiéře v barvách Stars udržel čisté konto a navíc si připsal druhé asistence u prvních dvou zásahů svého týmu.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:13, celkem – 24:36.

Dnešní utkání navštívilo 18532 diváků.

59:45
    Niemi pochytal i dorážky Malkina a Perrona. Finský gólman chytá při své premiéře v dresu Stars skvěle.

59:35
    Fantastický Niemi, který se přemístil proti Kesselovi! Tohle byl zákrok utkání!

59:21
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazuje se před Niemim.

59:00
    Poslední minuta!

58:53
    Icing Dallasu. Antti Niemi bojuje o čisté konto.

58:36
    Malkinovu střelu vyrazil betonem Niemi a Fiddler následně vyhodil.

58:22
    Oddechový čas pro Penguins!

58:22
    Letang pálil od modré, puk srazil do ochranné sítě Eakin.

57:45
    Malkin s Kunitzem to zkoušeli před domácí brankou, ale na třígólovém rozdílu se nic nemění.

57:22
    Jordie Benn vyhodil puk do středního pásma.

57:15
    Ještě oddechový čas Dallasu.

57:15
    Fleury zůstává na střídačce, Pens to zkoušejí v šesti!

57:15
    Domácí zahráli na icing, hra se vrací před Niemiho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Janmark (Hemský, Niemi), 26. Hemský (Goligoski, Niemi), 53. Jamie Benn (Spezza, Klingberg)

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Demers, Oduya, Jordie Benn, Jokipakka – Seguin, Eakin, Jamie Benn (C) – Sharp, Spezza, Ničuškin – Hemský, Janmark, Rousell – Eaves, Fiddler (A), Moen. Trenér: Lindy Ruff
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Cole, Lovejoy, Määttä, Scuderi, Dumoulin – Kessel, Crosby (C), Kunitz (A) – Hornqvist, Malkin (A), Plotnikov – Perron, Bonino, Bennett – Sprong, Cullen, Farnham. Trenér: Mike Johnston

Rozhodčí: Kowal, Skilliter – Heyer, Gibbons

Diváci: 18532