Boston – Winnipeg 2:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 3:2 (po pr.)
St. Louis – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:5 (kon.)
Buffalo Sabres
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Ottawa Senators
Pátek 09.10.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo (kapacita: 19.070) • NHL

Je Vám tedy přeji příjemně strávený zbytek pracovního týdne a pro dnešek se s Vámi loučím. Na počtenou! (03:57:36)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Milan Michálek 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:05

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Kyle Turris (OTT) 2+0
    2. Jack Eichel (BUF) 1+0
    3. Mike Hoffman (OTT) 0+2

Je za námi utkání mezi Buffalem a Ottawou, které nám v poslední třetině nakonec předvedlo zajímavou bitvu. Velmi důležitý byl totiž gól na 1:2, kterým se v 50. minutě Eichelovi podařilo snížit a dostat Buffalo na koně. O téměř minutu a půl později se pak dokázal prosadit ještě Evander Kane, nicméně trenér Ottawy využil svou challenge, kterou dovolují nová pravidla NHL a po dlouhém zkoumání donutil rozhodčí uznat, že se domácí před gólem provinili ofsajdem. Z vyrovnání tedy nic nebylo, ale Buffalo si i tak dokázalo vypracovat několik dalších šancí. Jednu z nich například na začátku 58. minuty zastavila tyč Andersonovy klece. V samotném závěru pak Šavle zkusily powerplay, ale v něm se již trefil pouze hostující Curtis Lazar, který pečetil výhru Ottawy.

59:50
    Puk letí přes celé kluziště vedle prázdné brány a dnešní utkání se již Buffalu zvrátit nepodaří.

59:15
    Domácí trenér si bere oddechový čas a ještě jednou odvolává brankáře. Dočkají se Šavle aspoň snížení?
    58:56 Curtis LAZAR - 1:3

58:56
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak to se domácím vůbec nepovedlo. Domácí brankář byl odvolán příliš rychle, Buffalo nemělo kotouč pod kontrolou a ze všeho vyústila stoprocentní šance CURTISE LAZARA, který puk doslova dovezl do odkryté svatyně. Asistence: Mika Zibanejad, Bobby Ryan

58:46
    Chad Johnson je na střídačce a Buffalo to zkouší v šesti!

58:19
    Nyní se sice Wiercioch provinil ofsajdem, ale minutu a 41 sekund před koncem této části Ottawa stále vede o jednu branku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Senátoři se drží v útočném pásmu.

57:33
    Nepříjemné nahození Kanea se odrazil od zadního mantinelu zpátky do brankoviště, ale Anderson se dokázal bleskově zorientovat a schoval puk do lapačky.

57:13
    Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Ottawa pouze nahodila kotouč do pásma soupeře a rychle střídá.

57:02
    Snad naprosto všichni přítomní fanoušci Buffala včetně hráčů už zvedali ruce nad hlavu, ale hlavní rozhodčí správně nechal pokračovat ve hře, neboť rána od modré čáry skončila na tyči Andersonovy svatyně. Buffalu dnes očividně není přáno!

56:19
    Pysyk výbornou přihrávkou o mantinel našel na levé straně volného Legwanda, avšak k tomu se dokázal stáhnout jeden z hostujících hráčů a z přečíslení dvou na jednoho byla jen slabá střela zmiňovaného hráče Buffala.

55:50

55:20
    Důležitý obranný zákrok si nyní připsal Curtis Lazar, který zastavil dělovku od modré a vyhodil puk k Johnsonovi.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 50. Eichel (Foligno, Kane) – 1. Turris (Hoffman, Stone), 31. Turris (Hoffman, Stone), 59. Lazar (Zibanejad, Ryan)

Buffalo Sabres: Lehner (od 28.Johnson) – Pysyk, Gorges, Franson, Weber, Ristolainen, Colaiacovo – Ennis, O'Reilly, Moulson – Reinhart, Eichel, Kane – Foligno, Larsson, Girgensons – McGinn, Legwand, Deslauriers
    Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Borowiecki, Cowen – Stone, Turris, Hoffman – Ryan, Zibanejad, Lazar – Michálek, Pageau, MacArthur – Neil, Smith Chiasson

Rozhodčí: Frederick L’Ecuyer, Dan O’Rourke – Ryan Galloway, Bryan Pancich

Diváci: 19.070