Island – Lotyšsko 2:2 (kon.) | Kazachstán – Nizozemsko 1:2 (kon.) | Ázerbájdžán – Itálie 1:3 (kon.)
Norsko – Malta 2:0 (kon.) | Česko – Turecko 0:2 (kon.) | Andorra – Belgie 1:4 (kon.)
Bosna – Wales 2:0 (kon.) | Izrael – Kypr 1:2 (kon.) | Chorvatsko – Bulharsko 3:0 (kon.)
Izrael
1:2 (0:0)
Kypr
Sobota 10.10.2015, 20:45 • Teddy Stadium, Jeruzalém • Kvalifikace ME

Z mé strany je to pro dnešek vše. Dobrou noc a příště na počtenou! (22:49:17)

Je dobojováno! Vyrovnané utkání nakonec vyznělo lépe pro Kypr, hosté si tak uchovali naději na účast v baráži! Ačkoliv na vedoucí branku Dossy Júniora v 76. minutě odpověděl parádní a hlavně nechytatelnou ranou Nir Bitton, už o čtyři minuty dokonale utišil Teddy Stadium Jason Demetriou, jenž tvrdým projektilem do šibenice vrátil Kypřanm vedení.

90+3

90+3
    Za svůj zákrok navíc Tal Ben Haim II vidí žlutou kartu.

90+2
    To nyní dokonale potvrdil Tal Ben Haim II, jenž u postranní čáry zcela zbytečně zboural Charalambidise.

90+1
    Melikson se efektní patičkou zbavil svého strážce, poté ale nepřesně přihrál. Domácí jsou v závěru hodně nervózní...

90
    Nad rámec základní hrací doby hlavní arbitr De Sousa nastavil tři minuty!

88
    Centr Ben Haima II našel v pokutovém území Tomera Hemeda, ale jeho hlavičkový pokus nebyl vůbec přesný. Georgallides se za míčem letící několik metrů vedle levé tyče jeho svatyně pouze ohlédl.

87
    Ofsajd a v něm Nestoras Mitidis, to ale hostujícího útočníka příliš mrzet nemusí. Kypr totiž v samém závěru drží v Izraeli vedení!

86
    Kypr naposledy střídá, především v první půli hodně aktivního Georgiose Efrema nahrazuje zadák Giorgos Merkis.

85
    Hostující defenzíva následně odvrátila míč na rohový kop, nicméně Meliksonův centr neznamenal pro Georgallidese a spol. žádnou hrozbu.

85
    Nir Bitton opět vypálil ze stejné pozice jako z té, z ních vstřelil gól na 1:1, tentokrát ale mířil do středu branky a Georgallides míč vyrazil!

84
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Constantinos Makrides, přichází Giorgos Economides.

83
    Hráči v bílých dresech už se v podstatě pouze brání. Aby ne, nyní leží zodpovědnost na izraelských reprezentantech.

81
    Izraelci mají na vyrovnání už jen něco přes deset minut! Zahavi drží míč na útočné polovině, ale nemá komu přihrát...
    80. Jason DEMETRIOU - 1:2

80
    Kypr právě vstřelil branku!
    Jenže izraelská obrana zaváhala a hosté si berou ztracené vedení zpět! Charalambides přiťukl kulatý nesmysl volnému JASONOVI DEMETRIOUOVI, jenž tváří v tvář Ofiru Martzianovi nedal izraelskému gólmanovi byť jen sebemenší naději!

Vojtěch Balon

Branky: 76. Bitton (Zahavi) – 58. Dossa Júnior (Laban), 80. Demetriou (Charalambides)

Karty:   45+1. Bitton (ISR), 90+3. Ben Haim II (ISR) – 51. Antoniades (CYP), 59. Dossa Júnior (CYP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:16.
    Izrael: Martziano – Dasa (54. Dgani), Tibi, Ben Haim, Ben Harush (71. Melikson) – Bitton, Kayal, Zahavi, Ben Haim II – Vermouth (65. Hemed), Dabour.
    Náhradníci: Levi, Haimov – Reikan, Dgani, Melikson, Hemed, Davidzada, Damari, Tzedek, Kahat, Peretz, Abed.

Kypr: Georgallides – Demetriou, Dossa Júnior, Laifis, Antoniades – Nicolaou, Laban, Makrides (84. Economides) – Efrem (86. Merkis), Mitidis, Makris (46. Charalambides).
    Náhradníci: Negri, Panagi – Aloneftis, Kastanos, Charalambides, Angeli, Merkis, Artymatas, Economides, Kyriakou, Charalambous, Kolokoudias.

Rozhodčí: Manuel De Sousa – Bertino Miranda, Ricardo Santos (všichni Portugalsko)