Boston – Montreal 2:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Washington – New Jersey 5:3 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Carolina – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 7:1 (kon.)
NY Rangers – Columbus 5:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 3:2 (kon.) | Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.)
Colorado – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:3 (po pr.) | Arizona – Pittsburgh 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:0 (kon.)
Washington Capitals
5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
New Jersey Devils
Neděle 11.10.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Ode mě to bude vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (04:00:03)

3. Brooks Orpik (WSH) 1+0

Utkání je u konce, Washington vstoupil do sezony vítězstvím 5:3!

Ve 13. minutě ho poslal do vedení útočník Jason Chimera, o chvíli později se prosadil i Brooks Orpik. Pár sekund po něm snížil hostující Adam Henrique a následně v přesilovce vyrovnal Eric Gelinas.

Druhá třetina branku nepřinesla, přestože v ní hráli domácí dlouhou přesilovku pět na tři.

O výhře Caps nakonec rozhodla třetí perioda. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Alexandr Ovečkin po nádherné individuální akci. Poté v přesilovce skóroval Marcus Johansson a nakonec se do prázdné branky trefil Matt Niskanen. Hosté už jen snížili na konečných 3:5 zásluhou Mikea Cammalleriho.

59:38
    Gelinasovu dělovou ránu zblokoval T.J. Oshie!

59:13
    Brooks Laich (WSH) a Kyle Palmieri (NJD) sedí na trestné lavici za hrubost.

59:13
    Palmieriho střelu z pravé strany podržel domácí brankář v lapačce, pak se strhla menší šarvátka mezi několika hráči.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny a Kinkaid znovu míří na střídačku.
    Mike CAMMALLERI - 5:3

58:39
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak přeci jen se Devils ještě dočkali! MIKE CAMMALLERI nejprve trefil tyčku, k puku se ovšem dostal znovu a se štěstím ho dopravil do branky Washingtonu! Bez asistence.

58:20
    A znovu si Travis Zajac vylámal zuby na Holtbym! Ten nyní betonem vyrazil jeho zakončení z bezprostřední blízkosti!

58:14
    Velký rozruch okolo Bradena Holtbyho! Po střele Greenea nahrál Cammalleri na Zajaca, který ale zakončil jen do míst, kde stál připravený domácí brankář!

58:04
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

57:39
    A New Jersey to znovu zkouší bez brankáře! Už nemá co ztratit...
    Matt NISKANEN - 5:2

57:07
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí celek dlouho kombinoval v útočném pásmu a ač Devils dělali, co mohli, nedokázali zabránit dělovce MATTA NISKANENA v tom, aby prošla do prázdné branky! Asistence: Justin Williams a Dmitrij Orlov.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 13. Chimera (Williams, Carlson), 15. Orpik (Wilson, Chimera), 47. Ovečkin (Niskanen), 53. Johansson (Ovečkin, Carlson), 58. Niskanen (Williams, Orlov) – 15. Henrique (Tlustý, Palmieri), 18. Gelinas (Stempniak, Cammalleri), 59. Cammalleri

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Orlov – Ovečkin "C", Kuzněcov, Oshie "A" – Johansson, Burakovsky, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Collins
    New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene "C", Larsson, Merrill, Moore, Schlemko, Gelinas – Tlustý, Henrique "A", Palmieri – Cammalleri, Zajac "A", Tootoo – O'Neill, Josefson, Stempniak – Matteau, Kalinin, Gionta

Rozhodčí: Hebert, Watson – Cormier, Cvik

Diváci: 18 506