Boston – Montreal 2:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Washington – New Jersey 5:3 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Carolina – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 7:1 (kon.)
NY Rangers – Columbus 5:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 3:2 (kon.) | Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.)
Colorado – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:3 (po pr.) | Arizona – Pittsburgh 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Toronto Maple Leafs
4:5 (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Neděle 11.10.2015, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre sledovalo 19 187 diváků se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou! (04:20:45)

3. Tyler Bozak (TOR) 1+0

Je za námi velmi dramatická první bitva o Ontario letošního ročníku NHL a dva body za vítězství po samostatných nájezdech si odváží Ottawa. Ta v zápase sice vedla 0:3 a 3:4, ale domácí dokázali náskok v obou případech smazat a dotáhli zápas až do prodloužení. V něm mělo Toronto k dispozici přesilovou hru čtyř proti třem, ve které se ale zaskvěl hostující brankář, jenž chytil několik vyložených šancí domácích. Samostatné nájezdy pak úspěšně začal domácí Parenteau, nicméně to byl také jediný hráč Toronta, který se prosadil a Ryan s Hoffmanem úspěšnými nájezdy přisunuli druhý bod hostujícím Senátorům.

65:00 Mike HOFFMAN - 4:5

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je MIKE HOFFMAN.

3. série
    1:2
    Mike Hoffman se rozjel poměrně pomalu, přichystal si kotouč na čepel a svižnou ranou nedal Reimerovi šanci! Je rozhodnuto! Dva body si odveze Ottawa.

3. série
    1:1
    Jako třetí domácí jel Joffrey Lupul, ale ten bleskovou ranou zazvonil jen na tyči Andersonovy brány.

2. série
    1:1
    Ottawský Bobby Ryan předvedl parádní blafák a zasunul puk za ležící beton Reimera.

2. série
    1:0
    Tyler Bozak zkusil také střelu, ale bránu vůbec netrefil.

1. série
    1:0
    První hostující "nájezdník" Kyle Turris ranou do horní části brány neuspěl. Reimer zasáhl ramenem.

1. série
    1:0
    Jako první se k nájezdu rozjel Pierre-Alexandre Parenteau a ten přesně umístěnou střelou otevírá skóre samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám rozhodnutí nepřineslo a to i přes dlouhou přesilovku čtyř proti třem, ve které měli domácí několik velkých šancí. Výborně chytající Anderson však podržel Ottawu a jdeme na nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Obrovská šance v samém závěru prodloužení! Van Riemsdyk před Andersonem tečoval nahození svého spoluhráče, ale skvělým zákrokem se opět prezentoval brankář Ottawy.

64:11
    Hosté už hrají ve čtyřech. Blíží se konec prodloužení.

63:39
    Cowen obětavě zastavil dělovku Hollanda, ale Toronto stále rozjíždí obrovský kolotoč. Senátoři teď neví, kde jim hlava stojí.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 28. Lupul, 35. Bozak (Phaneuf), 44. Holland (Parenteau, Phaneuf), 57. Winnik (Boyes) – 21. Turris (Karlsson, Stone), 24. Chiasson (Zibanejad, Wiercioch), 25. Michálek (Karlsson, Turris), 49. Stone (Hoffman, Karlsson), rozh. náj. Hoffman