New Jersey – Nashville 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (kon.)
Washington – San Jose 0:5 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 0:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Florida Panthers
Středa 14.10.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemné středeční brzké ráno. Zámořská NHL, až nabírá na obrátkách a v dnešní porci devíti zápasů se nachází duel i mezi Carolinou Hurricanes a Floridou Panthers

Panteři v čele s hvězdným Jaromírem Jágrem vstoupili do sezony na výbornou. V domácím zápase porazili zcela jednoznačně Philadelphii 7:1 a dali tak jasně najevo, že se s nimi bude muset určitě letos počítat v boji o play off. Následně ale včera na ledě Letců prohrála fotbalovým výsledkem 0:1.

Hurikáni jsou na tom přesně naopak. V úvodu nového ročníku si připsaly ze dvou zápasů dvě porážky, i když byl obě těsné o jedinou branku. V prvním utkání v Nashvillu podlehla Carolina 1:2, když nedokázala smazat dvoubrankové manko.

Druhý zápas slibně rozjetý ztratila až v závěrečné dvacetiminutovce, kde se jí rozplynulo vedení 2:1 na 2:4 a kontaktní branka na 3:4 přišla až pouhé dvě vteřiny před koncem.

Vzájemné zápasy

Historie společných duelů je velmi pestrá. Každý z týmů dokázala ovládnout pět utkání z posledních deseti. Florida, ale vyhrála tři zápasy v řadě proti Carolině a v nich inkasovala pouze jediný gól (6:1, 2:0, 1:0). Hurricanes vyhrály naposledy 3:0 28. března loňského roku.

Česká stopa

Do dnešního duelu se zapojí hned tři Češi. Domácí dres navléknou Andrej Nestrašil a Michal Jordán a v dresu Panterů se představí Jaromír Jágr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk, Hainsey, Jordán, Liles, Murphy, Hanifin – Versteeg, Rask, E. Staal. (C) – Nordström, J. Staal, Gerbe – Terry, Lindholm, Skinner – Nestrašil, McClement, Malone. Trenér: Bill Peters.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell, Gudbranson, Mitchell (C), Petrovic, Kulikov – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirr, Bjugstad, Smith – Jokinen, Bolland, Trocheck – Brickley, MacKenzie, Howden. Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Lemelin, O'Rourke – Shewchyk, Cherrey.
    Brankář Eddie Lack se vůbec poprvé představí v dresu Hurikánů.

00:01

00:44
    Florida zahajuje utkání zakázaným uvolněním.

00:55
    Premiérový útok Hurikánů byl zastaven postavením mimo hru.

01:20
    Huberdeau z úhlu nepřekvapil Lacka.

01:35
    Domácí brankář se musí v úvodu zápasu činit. Již pochytal tři střely Panterů.

02:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Nyní se ale dopustil velké chyby, když jeho vyhození kotouče zachytil v útočném pásmu Pirri, který poslal puk na druhou stranu volnému Campbellovi, jenž ještě vyšperkoval situaci tím, že adresoval kotouč mezi kruhy volnému NICKU BJUGSTADOVI, který si poradil tváři v tvář Lackovi. Asistence: Brian Campbell, Brandon Pirri.
    02:01 Nick BJUGSTAD - 0:1

03:23
    Hosté si navíc zahrají přesilovku. Za držení je vyloučen Faulk (CAR).

04:02
    Domácímu týmu se ale daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

05:23
    Bez větších obtíží přežila Carolina úvodní oslabení zápase.

06:17
    MacKenzie se z otočky dostal ke střele. Lack ale sklapl své betony včas.

07:08
    Hurikáni se nemohou usadit natrvalo v útočném pásmu a pomáhají si pouze nahazovanými kotouči na Montoyu.

07:45
    Chytře chtěl nyní vykombinovat Kulikov s Trocheckem- Ruského obránce ale včas zastavila domácí obrana.

08:22
    Ekbladovo nahození od modré Lack s přehledem ukryl ve své lapačce.

09:06
    Přesilovou hru si vyzkouší také Carolina. ZA nedovolené bránění je vyloučen Campbell (FLA).

09:15
    Panteři se na úvod osvobozují.

09:27
    Znovu musejí Hurikání zajíždět pro puk až za vlastní branku.

09:47
    Až nyní se ke střele dostal Faulk, ale Montoyu neohrozil .

10:36
    Rovněž Raskovo nahození nedoputovalo k hostujícímu brankáři.

10:55
    Skinnerovu střelu Montoya v klidu zneškodnil.

11:06
    Florida je kompletní.

11:37
    Jágr přenechal v rohu puk Huberdeauovi, s jehož střelou zápěstím měl Lack velké potíže. Nakonec ale kotouč zkrotil.

11:43
    Skinner (CAR) si půjde odpočinout dvě minuty na trestnou lavici za držení české 68.

12:02
    Panteři se ale sami dostali až za vlastní branku.

12:35
    nyní se dokázali dostat z obranné třetiny samy Hurikáni.

13:00
    Floridě se přesilovka vůbec nedaří. Znovu je až za Montoyou.

13:27
    Pokus Pirriho byl zablokován. Carolina vzápětí opět vyhazuje puk do bezpečí.

13:43
    Domácí jsou v plném počtu.

14:27
    Skinner zavezl puk do pásma a přenechal jeje Ericu Staalovi. Jeho střela ale skončila až v ochranné síti.

14:50
    Petrovic pálil od modré. Jehho pokus skončil sražen v rohu.

15:14
    Z druhé strany se pokoušel ohrozit Lacka Bolland. Puk byl ale tečován domácími hokejisty do ochranné sítě.

16:11
    Panteři se dlouho rozmýšleli v obranné třetině až o puk přišli. Zachránil je ale svým semaforem Montoya.

16:32
    Smith s Bollandem jeli dva na jednoho. První jmenovaný vzal vše na sebe a vystřelil. Lack vytěsnil jeho střelu ramenem.

17:55
    Carolině se opět nedaří usadit v útočném pásmu.

18:49
    Floridě naopak ano. Lack však zůstává bez práce.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:43
    Z otočky neváhal se střelou Bjugstad. Lack byl tentokrát proti němu připraven.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Floridě vyšel výborně vstup do zápasu, když Pirri zachytil Lackovo vyhození a nakonec z toho vznikl gól z hole Bjugstada. Oběma celkům se zatím nedaří v přesilovkách. Panteři byli v první třetině určitě živějším týmem naopak domácí tým měl hodně potíží zejména usadit se v útočném pásmu. Druhá třtina začne ve 2:00.

20:01

20:37
    Hanifin si najel z druhé vlny na kruhy ke střele, ale branku Floridy netrefil.

21:07
    Na druhé straně se pokoušel něco vymyslet Jágr, ale proti trojnásobné přesile puk ztratil.

21:46
    Zakázané uvolnění Caroliny.

22:21
    Snmith si perfektně vybruslil až před Lacka. Domácí gólman mu ale svým vyjetím zmenšil střelecký úhel a nakonec zneškodnil i jeho střelu.

23:02
    Hurikání jsou potrestáni dvěma minutami pro jráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:19
    Domácí tým posílá puk až za branku Montoyy.

23:50
    Opět budou muset Panteři začít až od vlastní branky.

24:16
    Nahození Lilese nadělala brankáři Floridy velké potíže. Po dlouhé době nakonec našel Montoya puk v lapačce.

24:51
    Jágr našel svou přihrávkou před brankou HUberdeaua. Ten se ale k pořádnému zakončení nedostal a pouze tak procvičil Lacka.

25:02
    Carolina je kompletní.

25:40
    A nyní to bude ona, kdo si zahraje přesilovku. Brickley (FLA) byl obdařen dvouminutovým trestem za podražení.

26:12
    Střela Lilese zamířila jen těsně mimo branku Montoyy. Florida poté nedokázala vyhodit puk ven z pásma.

26:37
    Teď už se ale vyhození kotouče hostům přeci jen povedlo.

27:41
    Brickley se vrací zpátky na led.

27:55
    Barkov se zjevil sám před Lackem, byl u něj ale až příliš blízko a proto nedokázal zvednout svůj bekhend do potřebné výšky.

29:05
    Carolina byla dlouho uzamčena ve své třetině a až nyní se ji povedlo vyvézt kotouč alespoň do středního pásma.

30:15
    Hraje se dlouho bez přerušení. Ani jeden gólman už dlouho nemusel navíc zasahovat.

31:20
    Oba týmy se sice dostanou s pukem do útočného pásma, ale pouze za branku soupeře, kde o kotouč posléze přijdou.

31:57
    Střelu Linholma Montoya rychle vyklepal z lapačky.

32:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Měl ho ale podržet, poněvadž obránci Floridy nedokázali vyhodit kotouč, čehož dokázal využít Faulk. Od něj se přes Malona dostal puk až ELIASI LINHOLMOVI, jenž z hranice kuruh z voleje překonal Montoyu. Asistence: Brad Malone, Justin Faulk.
    32:06 Elias LINDHOLM - 1:1

33:17
    Florida se pokouší získat si vedení zpět a je nastěhována před Lackem.

34:28
    Carolina se opět brání pouze vyhazovanými kotouči.

34:41
    Brickley /FLA) si po vražení na hrazení půjde opět ozkoušet trestnou lavici.

35:01
    Domácí celek musí ale začít od své svatyně.

35:40
    Útočnou snahu Caroliny ale zastavilo postavení mimo hru.

36:05
    Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu. Florida opět vyhazuje puk do bezpečí.

36:41

37:15
    Z úhlu se pokoušel prosadit Skinner. Netrefil však vůbec hostující branku.

37:49
    Šance pro Hurikány. Bolland (FLA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

38:15
    Domácí tým musí ale pro puk až do vlastního pásma.

38:50
    Versteegova střela skončila sražená v rohu.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Pokus Erica Staala uschoval Montoya v lapačce.

39:49

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Carolině se ve druhé třetině zlepšila a po zásluze srovnala s Floridou krok, i když to bylo po chybě vyhození hostující obrany. Je paradoxní, že podobným způsobem skórovali v úvodní periodě Panteři. O vítězi tak bude muset rozhodnout třetí třetina, která začíná ve 2:51.

40:01

40:41
    Skinner se pokoušel vzít vše na sebe prokličkovat mezi soupeři. Poslední obránce Floridy mu ale sebral kotouč.

42:03
    Florida zatím dokáže výborně eliminovat útoky Hurikánů a nepouští domácí hokejisty před Montioyu.

43:17
    Florida uklidňuje hru a vyčkává s pukem ve vlastní třetině.

44:11
    Skinner to opět zkoušel individuálně, ale ani tentokrát nepochodil.

45:00
    Až nyní se podařilo Panterům se na delší časový úsek ve třetí třetině zmocnit se kotouče.

45:50
    Bjugstad si říkal o střelu, ale ta mu vůbec nesedla.

46:37
    Pokus Faulka od modré Montoya s přehledem chytá.

47:00
    Zakázané uvolnění Panterů.

47:37
    Jordán se dostal do slibné příležitosti, ale obrana hostů jej dokázala vybruslit a z nadějného pokusu tak sešlo.

49:00
    Opět se hraje dlouho bez přerušení. Rozhodnutí je však zatím stále v nedohlednu.

50:05
    Akci Caroliny zakončil Eric Staal, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

50:59
    Huberdeau našel na modré Ekblada. Proti jeho střele zápěstím se ale včas přesunul Lack.

52:18
    macKanezie zahnal svou přihrávkou Kulikova sice do rohu kluziště, ale ruský obránce přeci jenom vyslala puk na Lacka, jenž sice jeho ránu vytěsnil, ale hned vzápětí z hranice brankoviště poslala kotouč do branky v pádu CONNOR BRICKLEY, který si tak připsal první gól v NHL v kariéře. Asistence: Dmitrij Kulikov, Derek MacKenzie.
    52:18 Connor BRICKLEY - 1:2

53:08
    Hned vzápětí přidávají Panteři uklidňující branku. Jágr svou střelu namířil mezi betony Lacka, ten však kotouč svými chrániči pouze přibrzdil a za brankovou čáru ho dostal až dojíždějící ALEXANDER BARKOV. Asistence: Jaromír Jágr, Erik Gudbranson.
    53:08 Aleksander BARKOV - 1:3

55:00
    Hurikánům zbývá na vyrovnání posledních pět minut.

56:06
    Carolina se ale nemůže dostat do pásma.

56:38
    K tomu ji může pomoci zakázané uvolnění hostů.

56:53
    Carolina už to zkouší bez brankáře!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13
    Definitivní pojistku Panterům přidává JUSS JOKINEN, který se po vybojovaném puku od Smithe trefuje přes celé kluziště do prázdné branky. Asistence: Reilly Smith.
    58:13 Jussi JOKINEN - 1:4

Dva slepené góly během minuty v závěrečné části rozhodly o vítězství Floridy v dnešním utkání, které poté svým gólem v závěru stvrdil Jokinen. Panteři byli přeci jenom po většinu zápasu lepším týmem a po právu si připisují další dva body do tabulky.

1. Connor Brickleyí (FLA) 1+0
    2. Justin Faulk (CAR) 0+1
    3. Alexander Barkov (FLA) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:50
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:46
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:14 (03:28:26)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 33. Lindholm (Malone, Faulk) – 3. Bjugstad (Campbell, Pirri), 53. Brickley (Kulikov, MacKenzie), 54. Barkov (Jágr, Gudbranson), 59. Jokinen (Smith)

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk (A), Hainsey, Jordán, Liles, Murphy, Hanifin – Versteeg, Rask, E. Staal. (C) – Nordström, J. Staal (A), Gerbe – Terry, Lindholm, Skinner – Nestrašil, McClement, Malone. Trenér: Bill Peters.
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Mitchell (C), Petrovic, Kulikov – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Smith – Jokinen, Bolland (A), Trocheck – Brickley, MacKenzie, Howden. Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Lemelin, O'Rourke – Shewchyk, Cherrey

Diváci: 10 901