New Jersey – Nashville 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (kon.)
Washington – San Jose 0:5 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 0:3 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:34

Hostující tým si z Los Angeles odváží body za výhru 3:0. Králové nehráli vyloženě špatně, ale nedokázali najít recept na soupeřova brankáře. Střely na branku 15:26.

59:00
    Zápas se v klidu dohrává.

58:34
    Radim Vrbata se dostal k další střele, Janathan Quick byl připraven.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zároveň utkání.
    Derek DORSETT - 0:3

57:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Hosté přidávají třetí gól. Ze středního pásma se do prázdné branky trefil DEREK DORSETT. Asistence: Jannik Hansen, Ben Hutton.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:49
    Domácí bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:11
    Domácí pomalu ale jistě směřují všechny síly do útoku. Jake Muzzin pálil z mezikruží jen do středu branky, kde stál Miller.

55:00
    Třetí třetina se dostává do své závěrečné části.

54:06
    Střely na branku jsou nyní 23:15 ve prospěch Canucks, kteří vedou na skóre 2:0.

53:26
    Mnoho času pro domácí celek nezbývá, Miller působí v tomto zápase velmi jistým dojmem.

52:00
    Nyní Králové zjednodušili hru, nevymýšlí žádné složité kombinace, nýbrž jedna dvě rychlé přihrávky a hráč se uvolní do šance. Tento herní model se zatím ukazuje jako dobrý, protože Vanocuver se dostává do potíží.

51:30
    komerční přestávka.

51:07
    Hosté v plném počtu. I tentokrát Kosatky oslabení zvládly.

50:25
    43 sekund přesilovky zbývá. Hosté vedou na skóre 2:0, na střely 23:14 a naprosto v pohodě se brání.

50:02
    Na ledě je elitní formace domácího týmu, na niž je vidět, že chce s výsledkem něco udělat. Gólman Miller chytá velmi dobře.

49:07
    A další přesilovka pro domácí, vyloučen Alexader Edler na dvě minuty za krosček.

49:01

48:12
    Králové se snaží něco vymyslet, ale vůbec se jim nedaří.

47:01
    Vyloučen hostující Ben Hutton na dvě minuty za hákování.

46:32

46:13
    Přesilovka Kings pomalu ale jistě končí. A žádnou velkou šanci si vytvořit nedokázali.

45:45
    Přesilovka se Los Angeles nedaří podle představ, nemohou se stabilně udržet v pásmu.

45:20
    Vancouver se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

44:50
    Bo Horvath se dostal ke střele v oslabení, Quick si poradil s jeho nepříjemným pokusem.

44:32
    Vyločuen Alexandre Burrows na dvě minuty hra vysokou holí.

43:40
    Králové se snaží s výsledkem něco udělat, ale Vancouver je zatím do žádných velkých šancí nepouští. Domácí to budou mít hodně těžké.

43:06
    Ehrhoff vystřelil, hostující brankář připraven.

42:39
    Alec Martinez kotouč netrefil přesně, a tak nemusel Miller zasahovat.

41:38
    Brandon Suttert se dostal do dobré střelecké pozice, ale na brankáře Quicka si nepřišel.

40:43
    zakázané uvolnění vrací hru před hostujícího brankáře.

40:01

Po 40 minutách vedou hosté o dvě branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Alec Martinez se dostal ke střele od modré, minul prostor vymezený třemi tyčemi.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Jannick Hansen se dostal do brejku, domácí brankář si připsal další skvělý zákrok.

37:45

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:49
    Střelecky vedou hosté 19:8. Přesilovka Vancouveru pokračuje dál.

36:24
    Králové se brání velmi dobře, soupeř se nedostává do nějakých velkých šancí.

35:45
    Vyloučen Kyle Clifford na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro hosty.

35:28
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:00
    Druhá třetina se dostává do své závěrečné části.

34:38
    Hosté jsou nyní aktivnějším týmem, vedou o dva góly. Následuje komerční přestávka.
    Alexander EDLER - 0:2

33:23
    Henrik Sedin přihrál na modrou, kde stál ALEXANDER EDLER, jehož střela se od tyčky odrazila do branky. Hosté vedou o dva góly. Krásná akce Vanouveru. Asistence: Henrik Sedin, Alexandre Burrows.

32:17
    Komerční přestávka.

31:53
    Polovina utkání je za námi, viděli jsme jednu jedinou branku, a tak Vancouver vede 1:0.

31:11
    Hra se výrazně přitvrdila, v rukavičkách se rozhodně nehraje. Ani z jedné strany.

30:15
    Vancouver se dostal do brejku dva na jednoho. Gólman Quick drží domácí tým ve hře. Nebýt jeho, tak je rozdíl ve skóre daleko výraznější.

29:15
    Kosatky vedou na střely 14:6. Los Angeles by mělo přidat ve střelbě, pokud chce se zápasem něco udělat.

29:00
    Fanoušci ženou domácí hráče dopředu, nyní je hodně, ale opravdu hodně podržel brankář Quick.

28:48

28:08
    Los Angeles je ve čtyřech.

28:00
    Edlerova střela skončila na výstroji Quicka.

27:33
    Králové znovu vyhazují přes všechny čáry. Ono jim nyní nic jiného nezbývá.

27:00
    Vancouver se špatnou rozehrávkou dostal z pásma.

26:48
    Vyloučen domácí Brayden McNabb na dvě minuty za krosček. Hosté si zahrají přesilovku pět na tři minutu a dvacet sekund.

26:08
    Vyloučen domácí Matt Greene na dvě minuty za hákování.
    Adam CRACKNELL - 0:1

25:13
    ADAM CRACKNELL využil přihrávku Brandona Prusta a vystřelil. Gólman Quick puk ztlumil, ale nedokázal ho zastavit. Střelec měl zpropadeně velké štěstí, neboť puk tak tak přešel brankovou čáru. Asistence: Brandon Prust, Matt Bartkowski.

24:55

24:52
    Quick kryje nahození, které na něj vyslal Prust.

24:20
    Kosatky hrají přesilovku špatně, nemohou se stabilně dostat do předbrankového prostoru.

23:45
    Anze Kopitar to zkusil v oslabení individuálně. Procpal se až ke střele, kterou bohužel pro něj vyrazil brankář Milller.

23:13
    Vancouver neudržel modrou čáru, domácí se tak osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

22:55
    Vyloučen Matt Greene na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro hosty.

22:13
    Králové byli několik desítek vteřin v útočném pásmu, ale ve finále se ke střele nedostali, protože Carter promáchl.

20:58
    Bo Horvat to myslel hodně dobře, před brankou přijal přihrávku od spoluhráče a jeho pokusu chybělo velmi málo k tomu, aby byl úspěšný.

20:30
    Domácí se dostali do několika dobrých střeleckých pozic, ale výsledkem jejich snažení je pouze střela nad branku.

20:01

První třetina branku nepřinesla.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    Vancouver nedokáže zůstat déle na kotouči v útočném pásmu.

18:45
    Utkání mno šancí nenabízí, a tak mohou týmu střídat za hry.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:30
    První třetina se blíží ke svému konci, na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly.

16:45
    Nolan přijal přihrávku ve středním pásmu, dostal se mezi kruhy a vystřelil. Jeho pokus zblokoval obránce bruslí. Na druhé straně se do podobné pozice dostal Dorsett.

16:05
    Domácí tým vede na střely 5:4, ale ani jeden tým si nevytvořil vyloženě gólovou šanci.

15:14
    Henrik Sedin a po něm Baertschi nedokázali překonat Quicka.

14:49
    McNabb přihrával do míst, kde se pohyboval Anze Kopitar. Slovinský reprezentant v rozhodující moment nevystřelil přesně.

14:20
    Územní převahu mají nyní domácí hokejisté, fanoušci ženou své oblíbence vpřed, ale Los Angeles se nemůže dostat ke střele.

13:30
    Kosatky jsou nastěhované v útočnou pásmu. Sbisa zkoušel procpat puk na Edlera, ale to se mu nepodařilo, neboť zlomil pracovní nástroj.

12:25
    Hostující tým se snaží najít recept na dobře hrají obranu Los Angeles, ale zatím se mu to nedaří. Radim Vrbata střelou ze střední vzdálenosti vyzval k zákroku Quicka.

11:33

10:45
    Sedinové zkoušeli rychlou přihrávkou oklamat domácí obrannou řadu, což se jim nepodařilo. A tak hrají Králové.

10:00
    Hra se odehrává zejména ve středním pásmu. Bojuje se o nadvládu nad neutrálním územím. Ojedinělý střelecký pokus zaznamenali domácí hokejisté.

08:32
    První třetina se blíží do své poloviny, zatím jsme viděli čtyři střely a týmy je je rozdělily rovnoměrně.

07:54
    Slovensko-slovinská kombinace, tedy Gáborík s Kopitarem, nedokázali svůj průnik do útočné třetiny zakončit střeleckým pokusem či přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče.

07:08
    Jonathan Quick byl pozorný, a tak střelu z levé strany ukryl do rukavice. Vhazování před domácí brankou.

06:49
    Komerční přestávka v době, kdy běží sedmá minuta úvodní třetiny. Že bychom viděli nějaký skvělý hokej, to ani náhodou. Oba celky vycházejí ze zabezpečené obrany, nechtějí udělat chybu.

06:19
    Domácí brankář se snažil svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, což se mu podařilo, i když Králové o puk rychle přišli.

05:40
    Daniel Sedin se dostal ke střele z horní hranice kruhu.Do dráhy puku se připletl McNabb, od kterého se puk odrazil do rohu kluziště,

05:00
    Hraje se spíše o střední pásmo. Šance či střelecké pokusy k vidění momentálně nejsou. Gólmani jsou bez práce.

04:11
    Quick zatím zasahovat nemusel, na druhou stranu nutno poznamenat, že obránci a útočníci před ním několik střel již zblokovali.

03:22
    První střelu na branku vyslali domácí hokejisté, Miller v brance Vancouveru si poradil.

02:42
    Za bitku po hraničním zákroku vyloučeni na pět minut Brandon Prust a Andy Andreoff.

01:30
    Tyler Toffoli se dostal do zajímavé pozice, branku Millera ohrozit sice nedokázal, ale získal pro svůj tým útočné pásmo.

00:20
    Králové se zmocnili puku jako první, ale do nějaké velké šance se nedokázali dostat. Naopak další útočnou akci musí zakládat od své vlastní branky.

00:01

Utkání začne o něco později, což je u NHL zcela běžný jev.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, Ehrhoff, Schultz, Martinez, McNabb – Brown, Kopitar, Gáborík – Toffoli,Carter, Lucic – Lewis, Shore, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis, Bartkowski, Edler, Sbisa, Hutton – Sutter, Sedin H., Sedin D, . Vrbata, Horvat, Baertschi – Virtanen, McCann, Burrows – Hansen, Cracknell, Prust

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Heyer, Sharrers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o první z pěti vzájemných zápasů těchto dvou týmů. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Daniel Sedin se třemi body. Na druhé straně má hned pětice hráčů stejný počet bodů – jeden. Tyler Toffoli, Nick Shore, Jeff Carter, Dustin Brown a Drew Douhgty.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Cracknell (Prust, Bartkowski), 34. Edler (Sedin H., Burrows), 58. Dorsett (Hansen, Hutton)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, Ehrhoff, Greene "A", Martinez, McNabb – Brown "C", Kopitar "A", Gáborík – Toffoli, Carter, Lucic – Lewis, Shore, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford
    Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis "A", Bartkowski, Edler, Sbisa, Hutton – Sutter, Sedin H. "C", Sedin D. "A" – Vrbata, Horvat, Baertschi – Virtanen, McCann, Burrows – Hansen, Cracknell, Prust

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Heyer, Sharrers

Diváci: 18 230