Jihlava – Litoměřice 10:1 (kon.) | Most – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Třebíč – Šumperk 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Kladno 2:3 (1:2 po s.n.) | Prostějov – Benátky n/J 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 14.10.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 14. kolo

Zápas nám dnes dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl Šumperk úspěšnější. Domácí tak prohráli už třetí zápas v řadě na domácím hřišti. Sice dnes berou jeden bod, ale to je pro ně patrně málo. Já se s vámi po dnešek loučím a přeji Vám hezký večer. U další online přenosů se těším opět na počtenou. (19:57:18)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Salith Šumperk.

1:2
    Sedlák opět skóruje mezi Falterovy betony.
    SEDLÁK

3. série
    1:1
    Sedlák se trefil mezi betony a nájezdy budou pokračovat.

3. série
    1:0
    Polodna také nedává.

2. série
    1:0
    Falter dobře vybruslil pohyb střelce a uzavřel branku.

2. série
    1:0
    Dolníček mířil mezi betony ale neproměnil.

1. série
    1:0
    Půhoný neproměnil.
    PEKR

1. série
    1:0
    Matěj Pekr si zkušeně poradil a podél betonu Šindeláře skóruje.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení dnešního vítěze neurčilo a tak po úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Puk v obraném pásmu domácích.

64:11
    Další zblokovaná střela, které tedy nedoletěla na Šindeláře. Dnes hosté zablokovali už několik dobrých pokusů Třebíče.

63:26
    Hosté se také pokouší probojovat ke střele, ale domácí obrana je dokáže vytlačit do rohu hřiště, kde nejsou nebezpeční.

62:26
    Celkový obraz hry se příliš neliší od třetí třetiny, domácí jsou sice více na puku, ale do nebezpečných situací se nedostávají.

62:15
    Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu.

61:55
    Čejka si dobře najížděl sám až před Šindeláře, ale hostující obránce jej nakonec vytlačil za branku.

60:17
    Na začátku prodloužení jsou u puku domácí, kteří vyslali také střelu na Šindeláře, ten bezchybně zakročil.

60:01

Tak ani třetí třetina nerozhodla, kdy hosté vyrovnali cca minutu a půl před koncem a tak uvidíme pěti minutové prodloužení.

60:00

59:15
    Hra nyní ve středním pásmu, nejspíš uvidíme prodloužení.
    VRDLOVEC - 2:2

58:42
    Draci právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno. Nádherná individuální akce DANIEL VRDLOVEC, který si udělal z domácích obránců kužely, prokličkoval se až před Faltera a nekompromisně zavěsil do levého rohu branky. Bez asistence.

57:41
    Nyní u puku hosté, nedaří se jim však projít střední pásmo.

57:20
    Další zákrok Šindeláře, domácí se ženou za pojišťující brankou.

56:25
    Pekr to udělal skvěle zbavil se obránce a pak předložil puk spoluhráči, ten však minul v velmi dobré pozici.

55:15
    Hosté teď uzamkli domácí před jejich brankářem, ale ke střele se nedostali, až nakonec Třebíč dostala puk do středního pásma.

54:00
    Čejka dostal hezkou nahrávku a střílel dobře od modré, jeho střelu však tečovala hostující obrana mimo ohrožení Šindeláře.
    ZOHORNA - 2:1

52:15
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč využívá přesilovku. RADIM ZOHORNA se dostal k puku před brankou a dokázal přehodit Šindelářův beton. Asistence: Petr Polodna.

51:45
    Vyloučen Zdráhal (SUM) na 2 minuty. Šance pro domácí rozhodnout.

51:10
    Zuzin vystřelil přímo do prostředku branky a Šindelář tak vyrazil.

50:06
    Falter si nyní pohrál s nervovou soustavou domácích diváků, kdy se snažil rozehrát puk hokejkou, ale namazal jej přímo soupeři, ten jej však nedokázal zpracovat a tak doklouzal do středního pásma.

49:16
    Ofsajd hostů. Hra je však nyní velmi rozházená na obě strany, chybí přesnost.

48:51
    Nyní buly před hostujícím gólmanem.

48:35
    Další volný puk před Šindelářem, domácí jej však do branky dotlačit nedokázali.

47:54
    Nyní v útoku Šumperk, snaží se kombinovat, ale obrana si to dokáže pohlídat.

46:47
    Pokorný si nyní dobře sjel, dostal i hezkou nahrávku, ale jeho střela však dost vedle.

46:02
    Domácím opět chybí přesnost při založení útoku, daleko častěji volí pouhé nahození puku to si však hostující obrana dokáže pohlídat.

45:17
    Nyní další vhazování před Falterem.

Dnešní utkání sleduje 1090 diváků.

45:11
    Plášek do dostal o krok před obránce a na nic nečekal a vyslal tvrdou ránu na Faltera, ten ji však ukryl v náručí.

44:33
    Hosté se ubránili a nyní mají sami puk na hokejkách, ale nedokázali přejít modrou čáru, zastavil je hvizd rozhodčích, byl to ofsajd.

44:20

43:41
    Polodna střílel chytře na teč, ale puk prošel až do rohu.

42:55
    Malena nyní trefuje od modré krásnou střelou tyčku!

42:20
    Vyloučen Ostřanský (SUM) na 2 minuty za podražení.

41:17
    Pekr se už ke střele dostal, ale Šindelář vyrazil puk do rohu hřiště.

40:27
    Domácí se ženou do útoku, ale Šindelář zatím může být v klidu, protože k zakončení se nedostali.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:07.

Ve druhé třetině hosté evidentně přidali a začali z toho pro ně plynout přesilové hry. Ikdyž žádnou z nich neproměnili dostali se do hry a nakonec dokázali vyrovnat. Domácí i přes pár šancí, tahali téměř celou třetinu za kratší konec. Třetí třetina tak rozhodne.

40:00

39:39
    Icing hostů, buly před Šindelářem.

39:08
    Domácí nemají přesnost na to nyní překonat obranu domácích.

38:22
    Třebíč zakládá další útok od vlastní branky. Hosté však čekají ve středním pásmu a útoky domácích rychle zastavují.

37:15
    Zohorna si nyní vzal příliš velký krajíc, a místo aby uvolnil někoho ze spoluhráčů, dlouho držel puk až o něj nakonec přišel.

36:21
    Ale stejně se rychle dostali ke střele a Falter tak musel zasahovat, ale zvládl to poměrně jistě.

36:04
    A do třetice icing. Hosté na ledě nemohou střídat.

35:45
    Třebíč se snaží vzít si vedení zpět na svou stranu, další icing hostů.

35:21
    Nahozeni ze středního pásma Šindelář ukryl do lapačky.

35:05
    Po delší době zakázané uvolnění hostů, které pramenilo z tlaku Třebíče.

34:27
    Hosté ožili a naopak nad domácích je nyní evidentně deka.
    FOŘT - 1:1

33:14
    A skoro jako bych to přivolal. Sám před Falterem se k puku dostal TOMÁŠ FOŘT a takovou nepovedenou střelou dostal puk do branky. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.

33:05
    Icing domácích. Hosté jsou v této třetině daleko aktivnější než v úvodu a tlačí se za vyrovnáním.

31:39
    Domácí se po sérii oslabení nyní snaží dostat také na chvíli do útoku, ale k ohrožení Šindeláře se zatím nedostávají.

31:25
    Falter musel nyní opět zasahovat po střele z levého kruhu.

30:55
    Domácí se dokázali ubránit, ale hosté jim připravili horké chvilky.

30:46

30:18
    Střela od modré těsně vedle Falterovy branky.

29:21
    A další vyhození puku přes všechny čáry, domácí si dávají na obraně nyní záležet.

29:10
    Domácí už jsou ve čtyřech, ale musí se bránit.

28:36
    Hned po buly domácí vyhazují, ještě je čeká cca 20 sekund ve třech.

28:34
    Navíc se budou muset bránit jen ve třech. Vyloučen Ján Niko (TRE) na 2 minuty za zdržování hry.

28:10
    Domácí mají už daleko větší problémy s přesilovkou hostů, než v úvodu.

27:34
    Velmi nebezpečná střela naštěstí pro Faltera přeletěla jeho bránu.

27:09
    A další vyloučení na straně domácích. Přibyl (TRE) si odpyká 2 minuty za hákování.

26:26
    Nyní opět pasáž hry, kde se hraje především ve středním pásmu bez výrazné převahy jednoho z týmů.

26:04
    Zakázané uvolnění Šumperku.

25:54
    A teď pro změnu musel zasahovat Šindelář na druhé straně, ale se zákrokem neměl větších problémů.

25:10
    Další přesilovka Draků je fuč, ale na jejím konci však musel Falter řešit další zmatky před vlastní bránou.

24:56

24:09
    A další vyhození Třebíče, ale v mezitím však již Falter musel vyrazit jednu střelu od modré čáry.

23:42
    A teď ofsajd Draků.

23:29
    A nyní znovu, hosté se zatím ke střele nebo ohrožení branky nedostali.

22:58
    Na úvod oslabení domácí vyhazují přes všechny čáry.

22:54
    Vyloučen Dujsík (TRE) 2 minuty za sekání.

22:17
    Hostující snahu v útoku však ukončuje přihrávka rukou, bude následovat buly ve středním pásmu.

21:32
    Draci se evidentně daleko více tlačí do útoku a Falter tak musí být na pozoru.

21:10

20:16
    Hra už pokračuje, a hosté se ve vlastní přesilovce logicky tlačí do útoku. Třebíč však brání zatím dobře.

20:14
    Pozor, jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u vlastní střídačky, ale vypadá to, že bude v pořádku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18 .

V první třetině jsme viděli zatím pouze jednu branku a postaral se o ni domácí kapitán David Dolníček, kdy těžil z dobré práce Zuzina a dorazil puk do odkryté brány. Domácí byli během první třetiny lepším týmem, ale převahu dokázali vyjádřit pouze jednou brankou a to může být málo. K tomu, aby domácí vedli o více branek jim zatím chybí klid v koncovce a také více přesnosti. V domácí bráně se zatím příliš nezapotil Falter, hosté toho totiž zatím v útoku příliš nepřevedli.

20:00

19:49
    Třebíč se zatím v oslabení brání dobře.

19:12
    Vyloučen Čejka (TRE) na 2 minuty za držení. Šance pro hosty na závěr třetiny vyrovnat. Navíc mu rozhodčí udělují ještě osobní 10 minutový trest za nesportovní chování.

19:01
    Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat před Falterem.

18:14
    V útoku dobře kombinuje především první formace Třebíče, nyní si puk dobře vyměnil Zuzin s Dolníčkem, ale ke střele to nevedlo.

16:53
    Hosté se po ubráněné přesilovce snaží také ohrozit Faltera, ale domácí obrana je k tomu zatím nepouští.

16:12

15:46
    Hostující Voženílek se nyní velmi obětavě vrhl do střely od modré čáry a puk se od něj odrazil mimo hřiště.

15:10
    Zuzin se dostal k další dorážce, ale nedokázal puk dostat za Šindelářovi záda.

14:33
    Třebíč vyslala zatím 2 střely, ale nyní se sama špatnou rozehrávkou vyhnala z pásma.

14:04
    Vyloučen Sedlák (SUM) na 2 minuty za vysokou hůl. Uvidíme tak dnešní první přesilovku.

13:55
    Třebíč kontroluje puk a hledá místo kudy zaútočit.

13:00
    Nyní si po zmatku, sám obránce Šumperku srazil puk do vlastní sítě, ale naštěstí pro něj to bylo vedle.

12:27
    Hosté se nyní snaží odpovědět, ale Třebíč jejich nájezdy chytá už velmi brzo ve středním pásmu.
    DOLNÍČEK - 1:0

11:15
    Krásně to nyní provedl nakonec nahrávající Peter Zuzin, který obkroužil branku a dokázal i vystřelit, k odraženému puku se dostal DAVID DOLNÍČEK a dopravil puk do branky. Asistence: Peter Zuzin.

10:28
    Po delší době dobrá kombinace domácích, která vedla k nebezpečné střele od modré čáry, puk po ní poskakoval na brankovišti, ale hostující obrana jej dokázala dostat do bezpečí.

10:02
    Vše končí zakázaným uvolněním Draků.

09:43
    A nepřesnosti bohužel pokračují...

08:24
    Nyní však sledujeme spíše hlušší pasáž hry, kdy ani jedno z mužstev si nedokáže dobře a přesně nahrát a hra je tak plná nepřesností.

08:00
    Hostující zakázané uvolnění.

07:12
    Kusko s Psotou se teď dostali do dobré pozice, ale ani na několikátý pokus se jim nepodařilo dobře vystřelit.

06:20
    Milfait nyní neohroženě z vlastního pásma zavezl puk do útočné třetiny, ale tam už jej domácí obrana o puk připravila.

05:42
    Šindelář nyní dobře odhadl situaci a vyjel si pro puk daleko z vlastního brankoviště a kotouč přikryl.

05:14
    Sražená střela Švece si cestu k brance také nenašla. Třebíč je zatím aktivnějším týmem, ale do velkých šancí se jí zatím nedaří dostat.

04:52
    V útoku nyní opět Třebíč a Šindelář musí řešit další nahození, ale příliš starostí mu nenadělalo a zapsal si tak další klidný zákrok.

04:36
    Útočící hráč v brankovišti v podání hostů, buly ve středním pásmu.

04:06
    Kusko se dostal ke střele v dobré pozici, ale Šindelář se stihl přesunout a jeho střelu vyrazil.

03:12
    Třebíč se snaží napadat rozehrávku Šumperku už v hloubi pole, ale k zisku kotouče to zatím nevede.

02:54
    Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.

01:57
    Nyní se do útoku dostávají také Draci ze Šumperku, ale k zakončení je domácí obrana nepustila.

01:43
    A po další střele Šindelář ukryl puk do rukavice a bude se tak vhazovat po jeho levici.

01:04
    Psota se dobrým pohybem uvolnil, ale jeho střelu zablokovala obrana.

00:39
    První nahození na Šindeláře bylo nepřesné a puk je nyní v hledišti, buly ve středním pásmu.

00:07
    Jako první se do útoku ženou domácí, ale k zakončení se nedostávají a hosté vyhazují na icing.

00:01

Hostů se však zdá se na led nechce, jelikož přichází s mírným zpozděním až nyní...utkání začne za malou chvilku.

Na hrací plochu nyní přichází domácí borci, kteří se staví na modrou čáru, aby tak pozdravili hosty.

V brance domácích dnes dostane přednost Martin Falter, před Karlem Vejmelkou a také poprvé v této sezoně uvidíme domácího Jakuba Bartoně, který se vrací po zranění.

Dobrý podvečer z Třebíče. Domácí hlasatel nyní čte úvodní sestavy obou soupeřů a za pár minut tak začne dnešní utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Bilčík, Malena "A", Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček "C", Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik – Abdul.

Salith Šumperk: Šindelář (Zelenka) – Roupec, Petira, Sedlák "A", Bažant, Zdráhal, Prokop – Moučka, Plášek "C", Haas "A" – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Voženílek, Brunec – Hroch, Ostřanský.

Rozhodčí: Kubičík – Zídek, Polák.

Bílé hvězdy jsou na tom s výkony jako na houpačce. Velmi dobré výsledky se silnými soupeři ostře rezonují s vysokými prohrami a také s faktem, že Třebíč již dvakrát za sebou prohrála před vlastními diváky. Naposledy v pondělí a to v poměru 3:5 s Ústím nad Labem. Horáci by tak měli již doma zabrat. Nyní jim patří 8. příčka ve vyrovnaném středu tabulky. Třebíč tápe v útoku, když nastřílela zatím pouze 31 branek. Nejlepší z Horáků jsou v tomto ohledu Petr Polodna, David Dolníček a Peter Zuzin, kteří se shodně trefil zatím čtyřikrát.
    Dobré výkony předvádí v brankovišti Karel Vejmelka, který nastoupil již v 11 případech od první minuty.
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Šaur, Krejčiřík – T. Svoboda, Dolníček, Raška – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Pokorný, Kusko – Čech, Abdul, Šik.

Salith Šumperk
    Drakům se úvod ligy zatím hrubě nedaří. Nyní se nacházejí až na předposledním místě tabulky, kdy z dosavadních 13 zápasů dokázali posbírat pouhých 10 bodů. V pondělí prohráli velmi těsně v Kadani 4:3 a o kolo předtím podlehli doma vysoko Slavii Praha 0:6.
    Nejlepším v kanadském bodování je z draků Jiří Půhoný, který posíral zatím 10 bodů (4+6). Nejlepším střelcem je Tomáš Fořt s pěti přesnými zásahy. V bráně dostává nejčastěji příležitost Filip Šindelář s úspěšností zákroků lehce přes 90 %.
    Celkově Šumperk inkasoval již 53 branek, což je vůbec nejhorší obrana ligy.
    Sestava Salith Šumperk v minulém kole: Šindelář – Petira, Roupec, Bažant, Sedlák, Prokop, Zráhal – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Šimun, Fořt – Brunec, Vrdlovec, Půhoný – Ostřanský, Voženílek, Hroch – Půlpán.

Ve velmi rychlém tempu nyní pokračuje WSM Liga a tak je na programu již 14. kolo, kterým začne již druhé setkání jednolitých soupeřů, tedy odvety. V rámci toho doma Horácká Slavia přivítá Salith Šumperk. Tito soupeři se utkali v Šumperku v rámci úvodního kola tohoto ročníku WSM ligy a Třebíč si přivezla 2 body za vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 12. Dolníček (Zuzin), 53. Zohorna (Polodna) – 34. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 59. Vrdlovec, rozh. náj. Sedlák