Chabarovsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 1:4 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Minsk 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Omsk 2:1 (po pr.) | Viťaz – Barys 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.) | Záhřeb – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Metallurg Novokuzněck
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 17.10.2015, 12:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Z mé strany to bude vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (14:22:04)

Československá stopa v utkání
    Robert Kousal (NOV) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:16, bilance na buly 11/17

Střely: 36:34 (18:10, 14:11, 2:11 – 2:2)

Zápas tedy končí vítězstvím Nižného Novgorodu po prodloužení.

Přitom lepší vstup do zápasu měl Metallurg. V sedmé minutě se po zásluze ujal vedení, když se prosadil Ryan Stoa. O vyrovnání se v šestnácté minutě postaral Linus Videll, jenže o chvíli později skóroval Alexandr Komaristij a Novokuzněck znovu vedl. Hosté vystřídali po této brance brankáře, Proskurjakova nahradil Birjukov.

Vstup do druhé periody domácímu celku vyšel dobře a po pasu od Kousala se prosadil Ignat Zemčenko. Ve 37. minutě hostující celek v přesilové hře snížil, skóroval obránce Vadim Chomitskij.

Vyrovnání nakonec přišlo v čase 42:55, když Podjapolského překonal Maxim Osipov. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

V něm se podařil skórovat Nižnému Novgorodu, konkrétně tedy Sergeji Kosticynovi.

Sergej KOSTICYN - 3:4

61:13
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Obrat dokonán! Bonusový bod navíc získává Torpedo Nižnij Novgorod. Maxim Osipov vyslal od modré velmi tvrdou ránu, kterou Podjapolskij zvládl jen vyrazit. V souboji s bránícím hráčem se k dorážce propracoval SERGEJ KOSTICYN, jenž tak dopravil puk do klece! Asistence: Maxim Osipov

61:10
    Zakázané uvolnění Metallurgu, hra se stěhuje k Podjapolskému.

61:00
    Sergej Kosticyn se dostával do samostatného úniku, ale Antonovskij předvedl výtečný obranný zákrok a nedovolil mu zakončit! Následně došlo k posunutí branky.

60:41
    A nyní se do šance dostal Alexandr Romanov, nicméně ztroskotal na připraveném Birjukovovi.

60:30
    Od modré střílel Ilja Antonovskij, ale branku trefit nedovedl.

60:01

Konec základní hrací doby, dnes uvidíme prodloužení. Hosté totiž dokázali z 1:3 srovnat na 3:3 a o utkání tak bude muset rozhodnout pět minut extra-času navíc. Pokud se to nepovede, následovat budou samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Hosté už se ani nikam neženou a s bodem se zřejmě uspokojí.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta a zápas nám spěje do prodloužení.

58:08
    Alexandr Budkin se prokličkoval ke střele z mezikruží. Puk skončil mimo bránu, jelikož obránce Torpeda neměl dobře seřízená mířidla.

57:57
    Z pravé strany své štěstí zkusil Aljajev, jenomže Vladislav Podjapolskij se nechtěl nechat překonat touto střelou.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 7. Stoa, 16. Komaristij (Zemčenko), 24. Zemčenko (Kousal, Antonovskij) – 16. Videll, 37. Chomitskij (Daugavinš), 43. Osipov (Sopin, Schütz), 62. Kosticyn (Osipov)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Novotný) – Manuchov, Glebov, Antonovskij, Kuklev, Ljamkin, Amirov, Fairchild, Skutar – Kaprizov, Stoa, Kazakov – Zemčenko, Kousal, Komaristij – Drugov, Romanov, Orlov – Mitrjakov, Razumov, Musin
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (od 16. Birjukov) – Budkin, Chomitskij, Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Osipov, Makarov – Daugavinš, Schütz, Sopin – Kosticyn, Videll, Ashton – Konkov, Sjomin, Kuljomin – Ruděnkov, Iljin, Šurakov

Rozhodčí: Beljajev, Bulanov – Maťjuša, Misjur

Diváci: 3 427