Znojmo – Záhřeb 3:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Medveščak Záhřeb
Neděle 18.10.2015, 13:15 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League • 13. kolo

Poslední dějství se Orlům vydařilo. Do soupeřovy sítě vstřelili celkem dva góly a zaslouženě si tak připisují již čtvrté vítězství v řadě.
    Já děkuji za pozornost a pro dnešek se s vámi loučím tady ze zimního stadionu ve Znojmě. (15:16:41)

59:28
    Orli právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ RAČICKÝ využívá prázdné klece hostujícího týmu a vsítil třetí branku dnešního utkání.
    Bez asistence.

58:31
    Vyloučen Mandát (ZNO) – 2 minuty za hrubost. Současně na trestnou lavici odjíždí i Cizmadija (ZAG) – taktéž menší trest za hrubost a Kramaric (ZAG), který obdržel pětiminutový osobní trest.

58:31
    Po Jazbecově střele od modré, se kterou si Pacl poradil, se do sebe pustili dvě dvojice hráčů.

58:25
    Po příliš dlouhém souboji za brankou ale rozhodčí přerušují hru.

58:12
    Buly v obranném pásmu Orlů vyhráli hosté.

58:05
    Branka hostujícího týmu je prázdná!

58:05
    Oddechový čas pro hosty.

56:20
    Naprosto nečekaná branka ze strany domácího týmu! JIŘÍ SVATUŠKA si jako první všiml odraženého kotouče během souboje za hostující bránou a bez váhání se s ním vydal k brankové konstrukci. Hokejkou zastrčil kotouč do brány kolem pravé tyčky Ruzicovy branky. Ten něco podobného rozhodně nečekal.
    Asistence: Tomáš Hačecký.

55:07
    Hosté nahazují kotouč do útočného pásma. Tam se jej ale už ujímají domácí hokejisté.

54:31
    Smolecova střela od modré se ztratila ve skupince těl clonících před bránou.

53:26
    Po souboji v rohu kluziště v obranném pásmu hostů musejí rozhodčí přerušit hru. Kotouč vyletěl mimo hrací plochu.

52:32
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu. Oba celky se přetahují o kotouč.

51:32
    Vzhledem k ne příliš velkému počtu šancí si na vítězný gól asi budeme muset počkat až do prodloužení.

50:43
    Hačeckého střela z otočky narazila do Ruzicova nastaveného betonu.

50:12
    Hosté nyní zahrozili před domácí svatyní. Pacl si ale všechny střely pohlídal a nakonec kotouč ukryl.

49:10
    Zakázané uvolnění na straně hostujícího týmu.

48:54
    Hra se na chvíli obrací a jsou to hosté, kteří tráví čas v útočném pásmu. Domácí obrana ale byla důsledná a Pacl ani jednou nemusel zasahovat.

47:25
    Orli se sice drží v útočném pásmu hostů, většinu času ale stráví souboji o kotouč u zadního mantinelu.

46:38
    Lander nedosáhl na přihrávku před bránu a hostující hráč, čekající u mantinelu, si jej zabírá pro sebe a okamžitě míří na druhou stranu ledové plochy.

46:07
    Záhřeb je kompletní.

46:01
    Šťávova dělovka od modré se zastavila o beton hostujícího brankáře. Jeden ze znojemských hráčů se kotouč ještě snažil dorazit, neúspěšně.

44:46
    Hra nyní pokračuje za stavu 5/4.

44:45
    Hosté okamžitě vyhazují přes všechny čáry.

44:07
    Další přesilová hra, ve které si Orli zahrají 5/3. Vyloučen Petrinsak (ZAG) – 2 minuty za vražení na hrazení.

43:40
    Jazbecovi se na modré podařilo vypíchnout kotouč Šťávovi a Orli musejí ven z útočného pásma.

43:14
    Orli se prozatím drží ve středním pásmu.

42:46
    Vyloučen Jankovic (ZAG) – 2 minuty za sekání.

42:40
    Bude se vylučovat. Orli si v šesti ale příliš dlouho nezahráli.

42:00
    Buly v obranném pásmu Záhřebu vyhráli hosté a okamžitě míří s kotoučem do útočného pásma. Na modré čáře ho ale ztrácejí.

40:51
    Lander měl potíže s poskakujícím kotoučem před bránou a nepovedlo se mu pohodlně zakončit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:40.

Je za námi druhá část utkání, ve které jsme viděli jednu branku na každé straně. Nejprve otevřeli skóre utkání hosté po střele Pleska, na konci třetiny pak vyrovnal Račický. Dokáží Orli vstřelit vítěznou branku?

40:00

38:51
    A z ničeho nic je vyrovnáno. Nejprve Ruzic vyrazil Beranovu střelu před sebe. Odražený puk si pak vzal TOMÁŠ RAČICKÝ a propálil hostujícího gólmana. Asistence: Bronislav Fruhwirt, Simon Beran.

Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před Ruzicem.

36:25
    Šťáva znovu pálil těsně vedle levé tyče. Hostující brankář je zatím pozorný a drží nulu.

34:10
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z celků nedokáže udržet puk delší dobu na svých hokejkách.

33:22
    Salát si sjel mezi kruhy. snažil se zakončit, ovšem ani tento pokus neskončil v síti.

31:54
    Orli tlačí svého soupeře. Ze závaru před klecí chorvatského klubu nic nebylo.

30:47
    Nyní ohrozil Paclovu branku Plesko, jeho svižná stela skončila naštěstí pro Znojemské těsně vedle levé tyče.

28:36
    Beran našel v ideální palebné pozici Račického, který stál před odkrytou klecí Záhřebu, chybělo mu ale štěstí a netrefil se do puku.

27:27
    A hostující brankář znovu v akci. Tentokrát zlikvidoval Jezbecovu pumelici.

25:58
    Račický nabral ve středním pásmu rychlost, projel mezi bránícími hráči a vystřelil. Ruzic však dokázal lapačkou včas zareagovat.

24:41
    Další vyhození Záhřebu.

24:02
    Hosté vyhazují přes všechny čáry. Orlům se přesilová hra prozatím moc nedaří. Na Ruzice vyslali jen omezený počet střel.

22:52
    Vyloučen Vuglac (ZAG) – 2 minuty za napadení.

22:11
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Jako první se od modré pokoušel prosadit Petrinsak. Pacl kotouč vyrazil před sebe, kde jeje Milicic poslal na hůl MARTINA PLESKA, který měl před sebou prázdnou bránu. Pacl neměl nejmenší šanci se přesunout.
    Asistence: Matija Milicic, Dominik Petrinsak.

21:14
    Orli jsou kompletní.

20:58
    Svatuška za situace jeden na jednoho volil střelu k horní tyčce. Mířil ale přeci jen velmi vysoko a přestřelil.

20:15
    Jankovic zaváhal s přihrávkou ve vlastní obranné třetině a daroval Svatuškovi šanci uzmout kotouč pro sebe.

20:01

První dvacetiminutovka přinesla rychlý hokej z obou stran. I přes několik nebezpečných situací se ale ani jednomu týmu nepodařilo protlačit kotouč za brankovou čáru. Zda-li nám něco o vítězi napoví druhá třetina se dozvíme v 13:56.

20:00

19:32
    Kruckovyč byl rychlejší v závodu o kotouč s Kriksicem a získává pro Orly znovu útočné pásmo.

19:14
    Vyloučen Hačecký (ZNO) – 2 minuty za hákování.

19:14
    Svatuškova střela z pravého kruhu se otřela o boční síťku.

18:27
    Hra pokračuje za stavu 5/4.

18:15
    Lander se snažil dorazit kotouč, který Ruzicovi vypadl z náručí.

17:56
    Orli si na soupeřova brankáře ještě nevystřelili.

17:38
    Další vyloučení na straně hostujícího celku. Milicic (ZAG) si odsedí dvě minuty za krosček.

17:02
    I přes nevýhodu jednoho muže se Platuzic dostal ke střele. Ze středu pravého kruhu trefil Paclovy betony.

16:48
    Hosté prozatím drží hru ve středním pásmu.

16:27
    Vyloučen Kramaric (ZAG). Hostující obránce si odsedí dvě minuty za držení.

16:14
    Kramaricova střela od modré byla velmi nepřesná.

15:24
    Nyní se karta obrátila a jsou to Orli, kteří se nastěhovali do útočného pásma. Jeřábkova střela z hrany kruhu skončila v náručí připraveného brankáře.

15:12
    Orli jsou již kompletní.

15:03
    Znovu zaduněli Paclovy betony zastavující kotouč.

14:34
    Jazbec poslal přihrávku od modré čáry na Vuglace za bránou, který z ostrého úhlu vypálil. Pacl touš skryl raději pod lapačku.

14:05
    Domácí se osvobozují.

13:53
    Hosté kombinují v útočném pásmu. S první střelou z těsné blízkosti si Pacl dokázal poradit.

13:12
    Vyloučen Šťáva (ZNO) – 2 minuty za podražení.

12:31
    Jeřábek se nadvakrát snažil překonat hostujícího brankáře. Poprvé trefil jeho náruč. Kotouč se odrazil těsně před něj a domácí útočník s druhým pokusem rozhodně neváhal. Ruzicův pravý beton byl na svém místě.

11:18
    Jankovicova střela ihned po buly vypadla Paclovi z lapačky. Nikdo z Chorvatů se k dorážce nedostal, protože Orli okamžitě vyhazují kotouč z obranné třetiny.

11:07
    A opět Tibor Stancic. Ze středu pravého kruhu nastřelil clonícího znojemského obránce.

10:35
    Šťávova střela z mezikruží jen zaduněla o zadní mantinel.

09:39
    Fruhvirt včas nedojel přihrávku před hostující bránu a připravil se tak o možnost vystřelit. Uvolněného kotouče se naopak ujímají hosté a okamžitě s ním ujíždějí na druhou stranu ledové plochy. Milicicův pokus z mezikruží skončil v náručí připraveného Pacla.

08:56
    Novakovi se podařilo protáhnout mezi dvojicí domácích obránců a u levé tyčky se snažil zakončovat. Jeho pokus byl velmi nepřesný.

07:24
    Beran obdržel přesnou přihrávku do mezikruží. Chvíli si kotouč rovnal na holi a poté vystřelil. Střela k Ruzicovi vůbec nedoputovala a znojemský útočník trefil jen najíždějícího obránce.

06:19

06:13
    Orli mají trochu problémy udržet se v útoční třetině. Záhřeb znovu vyhazuje.

05:06
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

04:51
    Jako první se zkoušel od modré čáry prosadit Fruhvirt. Jeho střelu hostující brankář vyrazil betonem před sebe, kde se ještě snažil dorážet Šťáva. Ruzic byl opět ve střehu a kotouč vyrazil tělem vysoko nad bránu.

04:19
    Domácí si jako první zahrají přesilovou hru. Vyloučen Kramarcic (ZAG) – 2 minuty za držení hole.

03:37
    Orlům se podařilo vyšťourat kotouč v rohu kluziště v útočném pásmu. Chorvatská obrana si ale všechny hráče pohlídala a před Ruzice nikoho nepustila.

02:33
    Tibor Stancic si nebezpečně najížděl zcela nehlídán do pravého kruhu. Přihrávka na něj ale naštěstí pro Znojmo byla velmi nepřesná a hostující útočník tak neměl šanci vystřelit. Kdyby se mu to podařilo, Pacl by měl pořádné potíže, protože by se musel přesunout přes celé brankoviště v opravdu krátkém čase.

02:17
    Beran si objel hostující svatyni a snažil se zakončovat k pravé tyčce. Ruzic byl ale na svém místě.

01:56
    Račický se snažil vypíchnout kotouč hostujícímu hráči v obranném pásmu Záhřebu.

01:17
    Jako první se do šance dostali domácí. Račický pálil z kruhu. Svoji střelou ale trefil jen náruč připraveného brankáře.

00:33
    Začátek utkání je trochu zmatený. Hosté už několikrát nahodili ze středního pásma do obranné třetiny domácích a naopak.

00:01

Medveščak Záhřeb: Ruzic (Valencic) – Plesko, Smolec, Petrinsak, Poljak, Kramaric – Jankovic, Jazbec, Novak – Milicic, Platuzic, Kriksic – Stancic T., Jovic, Cizmadija – Stancic P., Vrabincic, Vuglac.

Rozhodčí: Čech – Skopal, Reich.

Přijďte podpořit znojemské hokejisty v boji za dalším vítězstvím! Napínavé utkání začíná už za malou chvíli.

Orli jsou po včerejším utkání naladěni na vítěznou vlnu. Vídeň, která zavítala na znojemský zimní stadion, si odvezla vysokou porážku 0:5. Jihomoravským juniorům se ale vzhledem k vítěznému utkání MAC Budapeště nepodařilo stáhnout náskok na první příčku a stále se nachází na té druhé. Na třetí Innsbruck mají prozatím pohodlný pětibodový náskok. Výhodou Orlů dnes bude domácí prostředí, ve kterém z osmi zápasů prohráli pouze jedinkrát, a to s Lublaní 0:4.

Poslední vzájemné utkání Záhřebu a Orlů ale nedopadlo zrovna příznivě pro svěřence Leoše Zajíce. Z Chorvatska si odvezli poměrně vysokou porážku 9:2.

Co se týče chorvatského týmu, díky včerejší výhře 7:4 nad Okanagan Hockey Clubem se posunul v B tabulce ze čtvrtého místa na třetí a na svém kontě má dvacet jedna bodů. Nejblíže k Záhřebu má Lublaň, která se se ztrátou jednoho bodu nachází o příčku níže.

Přeji krásné odpoledne a vítám vás u třináctého onlajnu z mezinárodní EBYSL. Dnes mají znojemští junioři na programu utkání s chorvatským celkem ze Záhřebu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Marcela Procházková

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 39. Račický (Fruhwirt, Beran), 57. Svatuška (Hačecký), 60. Račický – 23. Plesko (Milicic, Petrinsak)

HC LERAM Orli Znojmo: Pacl (Slezák) – Salát, Mandát, Kruckovyč, Porzer, Šťáva, Kiss – Švanda, Lander, Jeřábek – Hačecký, Toman, Svatuška – Beran, Račický, Fruhvirt – Jambor, Nahodil.

Rozhodčí: Čech – Skopal, Reich