New Jersey – Arizona 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Columbus – NY Islanders 0:4 (kon.)
Montreal – St. Louis 3:0 (kon.) | Philadelphia – Dallas 1:2 (kon.) | Nashville – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.)
Calgary – Washington 2:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
New York Islanders
Středa 21.10.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Je dobojováno, Ostrované si ve třetí třetině otevřeli střelnici a góly Hickeyho, Clutterbucka a kapitána Tavarese do prázdné branky definitivně stvrdili své vítězství, jehož základ položil na konci první třetiny Nikolaj Kuljomin. Hrdinou zápasu se stal hostující gólman Jaroslav Halák, který udržel čisté konto.

Marek Židlický (NYI): 0+1, +2, 0 střel, čas na ledě 14:05

Na závěr doplním, že dnešní střetnutí sledovalo v Nationwide Areně 14 295 diváků. S tímto se s vámi loučím a přeji dobrou noc. Příště na počtenou! (03:39:12)

59:25
    Bourqueův pokus byl zblokován, Jaroslav Halák mohl zůstat v klidu.

58:32
    Boone Jenner chtěl soupeři uštědřit nemilosrdný hit, místo toho se ale rozmázl o plexisklo.

57:33
    Hosté kombinují ve vlastním pásmu a nikam se neženou, zápas už se dohrává jen z povinnosti.
    John TAVARES - 0:4

56:46
    Islanders právě vstřelili branku!
    Už je to jasné, Ostrované přidali gól do prázdné branky. Kapitán JOHN TAVARES přesprintoval Prouta i Goloubefa a jednoduše dostrkal černou pryž až do sítě. Asistence: Matt Martin, Anders Lee.

56:03
    Kuljomin z ostrého úhlu minul prázdnou columbuskou klec, tento tah se zatím domácímu kouči Richardsovi nevyplácí.

55:27
    Dubinsky se ocitl v problémech a Bailey málem dopravil puk do odkryté domácí svatyně...

54:54
    Modrokabátníci to zkoušejí v šesti!

53:53
    Matt Martin (NYI) jde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
    Cal CLUTTERBUCK - 0:3

53:36
    Ostrované potrestali další chybu domácích a pravděpodobně definitivně rozhodli o svém vítězství! Nelson přistrčil touš rozjetému CALU CLUTTERBUCKOVI, který z levého kruhu překonal povyjetého McElhinneyho ranou do vzdálenější šibenice. Asistence: Brock Nelson.

53:26
    Dubinsky z otočky minul, stejně tak i následně Prout.

52:43
    Černá pryž znovu skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Jaroslavem Halákem.

51:58
    Domácím se čas na vyrovnání rychle krátí, svěřenci Todda Richardse mají na vstřelení dvou gólů pouhých osm minut.
    Thomas HICKEY - 0:2

51:20
    Neskutečné, hosté se podruhé v zápase dostali do samostatného úniku a narozdíl od Nielsenovy akce tentokrát padl gól! Pas mířící na Ryana Murrayho vystihl THOMAS HICKEY, nabruslil si až před McElhinneyho a domácího gólmana vykoupal povedeným bekhendovým blafákem. Bez asistence.

50:54
    Před Halákem se to začalo mlátit hlava nehlava, na trestnou lavici nakonec byli odesláni Nick Foligno (CBJ) a Calvin de Haan (NYI).

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. Kuljomin (Židlický, Hamonic), 52. Hickey, 54. Clutterbuck (Nelson), 57. Tavares (Martin, Lee)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard, Murray, Goloubef, Ťutin, Prout – Jenner, Johansen, Foligno "C" – Hartnell, Wennberg, Saad – Calvert, Dubinsky, Clarkson – Karlsson, Campbell, Bourque. Trenér: Todd Richards.
    New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Židlický, Hickey – Lee, Tavares "C", Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Kuljomin, Grabovskij, Nelson – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dean Morton – Brian Mach, Derek Nansen

Diváci: 14 295