Novokuzněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Omsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 4:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 5:6 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 7:1 (kon.)
Minsk – HC Slovan 3:4 (2:3 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
5:6 (2:3, 2:2, 1:1)
Admiral Vladivostok
Pondělí 26.10.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:30:48)

Máme za sebou vzrušující závěr, který jen podtrhl zážitek z velmi zajímavého utkání, jemuž prakticky nic nechybělo. Ve třetí třetině se domácímu celku sice povedlo v pětiminutové přesilové hře po tvrdém zákroku Kosmačjova na Prochorkina vyrovnat, ovšem cenné tři body si z Ufy odvezou hosté. V 57. minutě rozhodl kuriózním gólem Alexander Gorškov. Hokejisté Ufy prohráli teprve druhý z posledních jedenácti duelů, naproti tomu hráči Vladivostoku vyhráli podruhé z posledních osmi partií. Dnes si výhru zasloužili, protože v divokém zápase ani jednou neprohrávali.

59:30
    Nalimov neudržel rutinní střelu a před jeho bránou vznikla hustá skrumáž, z níž ovšem nikdo neudeřil. Následně Nalimov zakročil proti střele od modré čáry. To je drama, jak se patří.

59:21
    Přeci jen se povedlo domácím rozvinout přesilovkovou kombinaci. U jejího konce stál Loginov, jehož střelecký pokus zpoza levého kruhu Nalimov viděl a eliminoval.

58:50
    A znovu hráči Admiralu vyhodili puk do neutrální zóny.

58:37
    Hosté dostali puk do středního pásma.

58:18
    Brána Ufy zůstává prázdná i po přerušení, domácí to zkouší v šesti!

58:18
    Trenér Salavatu Julajev Ufa si vzal oddechový čas.

58:00
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny jsou to domácí, kteří se musí pokusit o to již počtvrté dnes vyrovnat.
    Alexander GORŠKOV - 5:6

56:49
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Co tohle bylo? Taktickou bitvu, v níž šlo hlavně o to neinkasovat, domácí nezvládli. Zemčjonok vyhodil puk od vlastní brány po mantinelu do útočné třetiny. Bylo zřejmé, že ALEXANDER GORŠKOV se může dostat do samostatného brejku, a tak se pokusil Svedberg výjezdem z brány sebrat soupeři šanci. U kotouče byl ovšem první Gorškov, který dostal puk přes Svedberga a následně do prázdné brány zakončil. Asistence: Arťjom Zemčjonok, Konstantin Makarov.

55:56
    Ofsajd Vladivostoku.

55:48
    Deljuk napřáhl na modré čáře a vypálil, Nalimov ukryl puk v lapačce.

55:41
    Domácí hrají v plném počtu.

55:18
    I Chlystovovi se povedlo dostat puk do středního pásma.

54:46
    A znovu se povedlo bez většího boje celku z Barškortostánu dostat puk z vlastního obranného pásma.

54:24
    Loginov vyhodil kotouč přes všechny čáry na Nalimova.

54:01
    Domácí tak může těšit alespoň to, že na začátku oslabení kontrolují hru.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 9. Dmitrij Makarov (Višněvskij, Hartikainen), 17. Nestěrov (Prochorkin, Lazarev), 23. Dmitrij Makarov (Hartikainen), 34. Loginov (Grigorenko, Omark), 45. Omark (Grigorenko, Loginov) – 5. Sajustov (Zemčjonok, Alexandrov), 10. Blum (Sajustov, Bergfors), 11. Konstantin Makarov (Kuzněcov), 23. Blum (Podšendjalov), 28. Bartulis (Konstantin Makarov, Blum), 57. Gorškov (Zemčjonok, Konstantin Makarov)

Salavat Julajev Ufa: Sochackij (23.Svedberg) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bodrov, Arzamastcev, Metljuk, Derljuk, Culygin – Engqvist, Omark, Grigorenko – Lisin, Dmitrij Makarov, Hartikainen – Lazarev, Vorobjov, Nesterov – Černov, Prochorkin, Chlystov.
    Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Glazkov, Zemčjonok, Kosmačjov, Rafikov, Lisov – Konstantin Makarov, Podšendjalov, Kuzněcov – Alexandrov, Bergors, Sajustov – Jakovlev, Fisenko, Voronin – Mamin, Lugin, Gorškov.

Rozhodčí: Boman, Vasiljev – Matjuša, Nesterov