Toronto – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Los Angeles 4:2 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 4:1 (kon.)

Radko Gudas (PHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:02
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:14 (06:55:24)

1. Jake Virtanen (VAN) 1+0
    2. Bo Horvat (VAN) 1+1
    3. Ryan Miller (VAN) 27 zák., 1 gól, 96,4%

Dnešní utkání sledovalo 18264 diváků.

Hokejisté Vancouveru Canucks poráží Philadelphii 4:1 a upevňují si své postavení v elitní osmičce tabulky Západní konference. Naopak Letci utrpěli další bodovou ztrátu a jejich situace není zrovna růžová. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 2:1. Snahu hostí o vyrovnání výrazně nalomil ve 49. minutě Jake Virtanen, který svým prvním gólem v NHL zajistil Canucks už dvoubrankový náskok. V závěru to pak Flyers ještě zkusili bez brankáře, ale v čase 59:06 ještě jednou inkasovali z hole Matta Bartkowského.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:7, celkem – 34:28.

Henrik Sedin si díky asistenci u čtvrtého gólu Canucks připsal na své konto již 1000. bod v NHL!

Matt BARTKOWSKI - 4:1

59:06
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Teď už to Kosatkám vyšlo a je tedy rozhodnuto! MATT BARTKOWSKI to měl po přihrávce Vrbaty již jednoduché – 4:1. Asistence: Radim Vrbata a Henrik Sedin.

58:54
    Ani další pokusy domácích ke gólu nevedly. Kotouč do prázdné klece nedostali Cracknell s Dorsettem.

58:35
    Horvat od modré minul opuštěnou branku Flyers!

58:02
    Branka hostí je prázdná!

57:18
    Flyers působí bezradně. Domácí je téměř nepouštějí s kotoučem do svého obranného pásma.

56:48
    Pas Manninga Read nezachytil. Je z toho zakázané uvolnění hostí.

56:01
    Letci mají na zdramatizování zápasu už jen čtyři minuty.

55:38
    Henrik Sedin tentokrát nahrával nepřesně a dopředu mohou hosté.

55:00
    Henrik Sedin nabil Danielovi, jehož volej končí v ochranné síti za brankou. Následuje reklamní přestávka.

54:32
    Mason vyrazil za branku i McCannův pokus. Tohle domácím v tuto chvíli stačí.

53:40
    Po levé straně se dostal do pásma Burrows a jeho jedovatou střelu musel vyrážet Mason.

52:55
    Po buly to hned dvakrát zkoušel Voráček. Obě jeho střely byly zablokovány.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Hansen (Horvat, Baertschi), 31. Horvat (Tanev), 49. Virtanen (Hutton), 60. Bartkowski (Vrbata, H. Sedin) – 23. Giroux (Voráček, Schultz)

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Bartkowski, Hamhuis (A), Weber, Hutton – Vrbata, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Virtanen, Suter, Burrows – Hansen, Horvat, Baertschi – Dorsett, McCann, Cracknell. Trenér: Willie Desjardins
    Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Del Zotto, L. Schenn, Schultz, Gudas, Manning – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Laughton, Read – Lecavalier, B. Schenn, Gagner – Umberger, White, VandeVelde. Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Leggo, Hebert – Knorr, Rody

Diváci: 18264