Toronto – Winnipeg 2:4 (kon.) | Chicago – St. Louis 5:6 (po pr.) | Vancouver – Pittsburgh 2:3 (kon.)
Anaheim – Florida 3:2 (2:1 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Winnipeg Jets
Čtvrtek 05.11.2015, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek dopřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafs a Winnipeg Jets.

Nejproduktivnějším hráčem hostů je Blake Wheeler mající na svém kontě 14 bodů za šest branek a osm asistencí. Druhý je Bryan Little s jedenácti body za pět gólů a šest asistencí. Kdo nastoupí v brance Jets, to není jasné, kouč Maurice to neuvedl.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Morgan Rielly mající na svém kontě osm bodů za tři branky a pět asistencí. Hned dva hráči mají o kanadský bod méně. Joffrey Lupul (5+2) a Dion Phaneuf (0+7). V brance pravděpodobně nastoupí James Reimer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bibeau) – Phaneuf, Gardiner, Rielly, Hunwick, Polák, Marinčin – Komarov, Kadry, Van Riemsdyk – Parenteau, Bozak, Matthias – Lupul, Spaling, Winnig – Boyes, Froese, Grabner

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Byfuglien, Enström, Myers, Chiarot, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Ehlers, Scheifele, Perreault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Peluso Petan, Thorburn

Rozhodčí: Lee, O'Halloran – Devorski, Miller.

Utkání začne o něco později.

Air Canada Centre je připraveno na sehrání tohoto utkání. Hokejisté jsou na ledě.

00:01

00:04
    Úvodní buly vybojovali domácí hráči, kteří hned poslali kotouč na Ondřeje Pavelce. Ten rozehrává první akci Jets.

00:17
    Ta ovšem končí hned na útočné modré, protože se Winnipeg dostal do postavení mimo hru.

01:20
    Oba týmy začínají tento zápas opatrně, jejich hra vychází z obrany. Žádné bezhlavé útočení.

02:02
    Střelecky jsou aktivnější hosté, ti vedou v tomto ohledu 2:0.

02:26
    Čtvrtá formace Winnipegu Peluso, Petan, Thorburn udělala domácím velké problémy. Toronto se nemohlo dlouhou dobu dostat z obranného pásma. Nakonec se mu podařilo hru přemístit do neutrální zóny.

03:11
    Winnigovu střelu z křídla kryje český brankář ve službách hostujícího týmu. Buly před Pavelcem.

03:29
    Perreault se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl nepřesný. Domácí brankář tak zasahovat nemusel.

03:41
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Po rychlé akci jdou hostující hráči do vedení. Perreault přihrál před branku, odkud pálil DUSTIN BYFUGLIEN. Puk se jen o malý kousek dostal za brankovou čáru. Winnipeg se tak dostává do jednobrankového vedení. Asistence: Mathieu Perreault, Tobias Enstöm.
    Dustin BYFUGLIEN - 0:1

05:14
    Reimer kryje nahození od modré čáry. Winnipeg je po vstřelené brance aktivnější.

05:52
    Ondřej Pavelec si připisuje důležitý zákrok, ve vyložené pozici vychytal Romana Poláka.

06:25
    Jets jsou v útočném pásmu a domácí Leafs se musí bránit ofenzivní síle soupeře.

07:37
    Vyloučen hostující Alexander Burmistrov na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Toronto.

07:37
    Komerční přestávka.

08:00
    Winnipeg vyhazuje kotouč přes všechny čáry, a tak šetří čas v oslabení.

08:14
    Domácí jsou již v útočném pásmu.

08:22
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Rychle využitá přesilovka a je vyrovnáno. Chybu hostující obrany využil PIERRE-ALEEXANDRE PARENTEAU ke střele, na níž Ondřej Pavelec nedosáhl. Střelec dostat hodně prostoru, který proměnil ve vyrovnávací branku. Asistence: Tyler Bozak, Dion Phaneuf.
    Pierre-Alexandre PARENTEAU - 1:1

08:59
    Winnipeg si rychle bere svůj náskok zpátky. Tobias Enstöm vymyslel pěknou akci, a MARK SCHEIFELE páli do prázdné branky domácích. Asistence: Tobias Enstöm, Mathieu Perreault.
    Mark SCHEIFELE - 1:2

10:00
    Polovina první třetiny je pryč. Střelecky je utkání vyrovnané, oba týmy vystřelil pětkrát. Na skóre jsou lepší hosté.

11:05
    Následuje Komerční přestávka.

11:35
    Nyní je Toronto aktivnější, snaží se co nejrychleji dohnat jednobrankovou ztrátu. Proti tomu je hostující obrana v čele s brankářem Ondřejem Pavelcem, který své spoluhráče podporuje.

12:32
    Příliš prostoru dostal od obránců Jets Parenteau, který svou dobrou šanci ovšem využít nedokázal.

13:27
    Winnipeg odehrál jen a pouze na zakázané uvolnění. Vhazování před Ondřejem Pavelcem.

13:48
    Další zakázané uvolnění. Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou v tomto ohledu 10:5, avšak skóre hovoří v jejich neprospěch.

14:12
    Rielly se dostal do zakončení po přihrávce zpoza branky, jeho pokus byl nepřesný.

15:00
    První třetina se dostává do své závěrečné části, optickou i střeleckou převahu mají domácí hokejisté.

15:44
    Lupul se pokoušel překonat Pavelce rychlou střelou zápěstím. Rána se mu povedla, což o to, ale jeden z hostujících hráčů ji ztečoval mimo.

16:15
    Fanoušci v Air Canada Centre se snad vůbec poprvé hlasitěji projevují a ženou domácí celek k vyrovnání.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:50
    Obrana Winnipegu odehrála pouze na zakázané uvolnění.

18:12

18:26
    Velmi dobře s v dnešním zápase jeví hostující Petan. Člen čtvrté formace, který ofenzivními schopnostmi týmu hodně pomáhá.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Jets jsou aktivní i v závěru třetiny, do vážnější šance se ale dostat nemohou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla tři branky. Hostující celek, který střelecky ztrácí (10:13) vede na skóre 2:1.

Vše je připraveno na start druhé třetiny.

20:01

20:38
    Začala druhá třetina utkání, ve kterém domácí tým je střelecky aktivnější, ale na skóre prohrává.

21:37
    Lowry zavážel kotouč do útočného pásma Jets, jeho spoluhráči pokračovali v akci, kterou ukončil až zákrok Reimera. Buly po jeho levé ruce.

23:00
    Úvod této části hry patří hostujícímu týmu. Winnipeg je aktivnější, snaží se své vedení navýšit. Naopak domácím se příliš nedaří přechod do útočného pásma.

23:30
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru, a tak se vhazovalo ve středním pásmu. Javorové listy se dostali do útočného pásma, střelu na Ondřeje Pavelce však nevyslaly.

24:26
    Český brankář ve službách Jets musel zasahovat až nyní, kdy na něho poslal puk Bozak.

25:40
    Hraje se bez přerušení, zbytečně se hra nekouskuje, což je jedině dobře. Mnoho soubojů se odehrává ve středním pásmu. Vyloženě gólové šance nyní k vidění nejsou. Hraje se hodně takticky.

26:28
    Toronto je stále aktivnějším týmem co se střelby týká. Domácí doplácí na neproměňování šancí. Následuje komerční přestávka.

27:10
    Little se dostal ke dvěma nebezpečným střelám. Nejprve k křídla pálil do připraveného domácího brankáře, poté střelu stejného hráče z mezikruží vychytal Reimer.

27:48
    Po střele jednoho z hráčů Toronta kotouč vypadl z výstroje Ondřeje Pavelce. Na střele by čekala odkrytá velká část branky, kdyby se ovšem dostal ke střele.

29:58
    Po několika drobných šancích na obou stranách se dostáváme do druhé poloviny zápasu. Střelecky aktivnější jsou stále domácí, ale obrana Winnipegu jim nedává ani metr ledu bez řádného boje.

30:51

31:19
    Ondřej Pavelec si po delší době připisuje zákrok. Nyní vychytal v dobré střelecké pozici Komarova, který to zkoušel bekhendovou stranou hole.

32:05
    Trouba elegantně obkroužil branku, ale nedokázal puk zasunout do brankovou čáru.

32:17
    Nedůslednost hostující obrany znamená vyrovnání na 2:2. Roman Polák odvedl obrovský kus práce, důrazně šel před branku, kde přenechal puk pro LEO KOMAROVA, který naprosto pohodlně poslal kotouč za brankovou čáru. Rychlá akce domácího týmu slaví úspěch. Asistence: Roman Polák, James van Riemsdyk.
    Leo KOMAROV - 2:2

33:33
    Toronto je díky vstřelené brance aktivnější, snaží se získat vedení na svou stranu. Hostující obrana je proti a zastavuje akce soupeře zákroky na hranici pravidel.

35:00
    Druhá třetina se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Toronto, které dokázalo vyrovnat, hraje nyní aktivně,

36:01
    Následuje komerční přestávka.

36:16
    Snad vůbec poprvé v tomto zápase je statistika střely na branku vyrovnaná. Oba týmy vyslaly na brankáře dvacet ran.

37:13
    Vyloučeno domácí mužstvo na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro Jets.

37:38
    Domácí tým vyhazuje kotouč až za branku Ondřeje Pavelce, Winnipeg musí od své branky zakládat další akci.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:20
    Jets se nedaří se stabilně dostat do útočného pásma, natož do střeleckých pozic.

38:40
    Až teď se jim to podařilo. Wheeler se ke střele nedostal, což znamená další ztrátu útočného pásma.

39:13

39:25
    Icing domácích se nepíská, hraje se dál.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

41:09
    Úvod třetí třetiny patří domácím, kteří se snaží skórovat. Ondřej Pavelec si připsal několik dobrých zákroků. Pomohla mu i obrana, neboť zblokovala rovněž několik střeleckých pokusů.

42:49
    Ondřej Pavelec kryje další šanci soupeře. Nyní na něj nedokázal vyzrát Lupul.

43:49
    Hraje se bez přerušení. Bojuje se zejména o střední pásmo. Střelecké pokusy nyní k vidění nejsou. Ani jeden tým nechce udělat chybu.

44:16
    Vyloučen domácí Komarov na dvě minuty za zdržování hry.

44:50
    Winnipeg špatně rozehrál, výsledkem toho je zakázané uvolnění, buly před brankářem Pavelcem.

45:14
    Střele Wheelera odstartovala velký tlak do branky Reimera, který tak tak odolal. Nutno poznamenat, že mu pomohla i branková konstrukce. Jets nehrají přesilovku špatně, ale moc šancí na střelu si nepřipravili.

46:16

46:39
    Little se dostal do dobré šance, projel útočným pásmem, vybruslil si před branku, ale nedokázal zasunout.

47:03

48:23
    Třetí třetina se blíží do své poloviny, na vedoucí branku stále čekáme. Oba týmy hrají útočný styl hry, ale poslední minuty patří hlavně brankářům, kteří své týmy drží.

50:05
    Winnipeg kontroluje hru, puk má za brankou Ondřeje Pavelce, od kterého začíná další útočná akce, respektive pokus o ni.

50:46
    Střely na branku v této třetině 1:7.

50:59
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

51:34
    Winnipeg se snaží rozhodnout, evidentně nechce utkání dostat do prodloužení. Další jeho šancí končí rozhodčí, protože se dostal do postavení mimo hru.

52:54
    Buly ve středním pásmu. Střeleckou převahu mají Jets – 28:22. Na vstřelené góly je to však vyrovnané.

54:14
    James Van Riemsdyk se dostal po několika šancích hostů k puku a ujel obraně Jets. Ondřej Pavelec si v brance Winnipegu připsal dva důležité zákroky. Český brankář nyní svůj tým podržel.

55:00
    Třetí třetina se blíží ke svému konci, domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed. Ozývají se ve správný čas.

55:47
    Vyloučen Alexander Burmistrov na dvě minuty za držení hole.

56:12
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale Winnipeg se brání dobře.

56:38
    Ondřej Pavelec výtečně zastavil střelu protihráče. Dost možná klíčový zákrok zápasu.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Přesilovka domácího týmu se blíží ke svému konci.

57:30
    Trouba mohl vyhodit, ale nepodařilo se mu to.

57:47

57:55
    A je to gól Winnipegu! ALEXANDER BURMISTROV po přihrávce Blaka Wheelera skóruje a Jets vedou 3:2. Nejprve ubránili oslabení a nyní skórují. Asistence: Blake Wheeler, Bryan Little.
    Alexander BURMISTROV - 2:3

58:13
    Domácí bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:59
    Pavelec kryje další skvělou šanci domácích.

59:24
    Vyloučen hostující Byfuglien na dvě minuty za nedovolené bránění. Šance pro domácí.

59:34
    Gól v oslabení do prázdné branky rozhoduje, Winnipeg vyhraje tento duel. BRYAN LITTLE potvrzuje výhru Jets. Asistence: Blake Wheeler.

3. Leo Komarov (TOR) 1+0

Viděli jsme zajímavé utkání, které vyhrál hostující tým 4:2. Pomohla mu k tomu třetí třetina, v níž se prosadil hned dvakrát.

Děkuji za pozornost. (03:59:55)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Parenteau (Bozak, Phaneuf), 33. Komarov (Polák, Riemsdyk) – 4. Byfuglien (Perreault, Enstöm), 9. Scheifele (Enström, Perreault), 58. Burmistrov (Wheeler, Little), 60. Little (Wheeler)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Byfuglien, Enström, Myers, Chiarot, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Ehlers, Scheifele, Perreault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Peluso, Petan, Thorburn

Rozhodčí: Lee, O'Halloran – Devorski, Miller

Diváci: 19 113