Česko – Rusko 1:6 (kon.) | Česko – Kanada black 4:2 (kon.)
Česko
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Kanada black
Pátek 06.11.2015, 22:30 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World U17 Hockey Challenge

To je tedy ode mne z turnaje vše, já vám děkuji za pozornost po celý týden a třeba někdy napočtenou! (01:29:46)

Pojďme si ještě jednou celý turnaj zrekapitulovat. V přípravě borci nestačili na Finsko 7:8 po prodloužení, v prvním zápase ve skupině poté padli s USA 1:6. Druhé utkání právě s Kanadou black už přineslo bod, a to za prohru po nájezdech. První výhra se urodila proti Kanadě white poměrem 3:2 a ze druhé příčky se šlo ve čtvrtfinále na Rusko. Bohužel Sborná vyhrála 6:1, alespoň dnes to tak vyšlo a je z toho sedmé místo.

Poslední zápas českého týmu na turnaji je za námi a dopadl dobře! Naši reprezentanti poráží černý výběr Kanady 4:2 a na turnaji tak obsazují sedmou příčku. Je to možná trochu nízké umístění za dobré výkony předváděné zde, každopádně přece jenom, klukům toto určitě hodně dalo.

Za Kanadu se nejlepším hráčem stává Michael Rasmunssen, jenž vstřelil první gól. Za vítěze poté brankář Tomáš Vomáčka, který kryl 26 střel a úspěšnost zásahů činí 92,9%.

Ve třetí části jsme soupeře přestříleli 9:5, celkově pak 29:28.

59:43 Martin NEČAS - 4:2

59:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je to doma, Česko na turnaji obsadí sedmou pozici! MARTIN NEČAS zachytil rychlou rozehrávku soupeře a dopravil kotouč do prázdné klece!

59:28
    Ostap Safin mohl rozhodnout, od modré čáry ale odkrytou klec minul.

59:11
    Opět se nepovedlo Javorovým listům udržet delší dobu útočnou třetinu, přičemž branka Kanady již zeje prázdnotou!

58:49
    Puk jsme získali na hokejky my a vyvážíme jej do střední třetiny, čas hraje pro nás.

58:31
    Mattheos byl sám před Vomáčkou, ovšem kotouč se k němu nedostal.

58:06
    Povedlo se nám puk vyvést do bezpečí a dopustiti se ofsajdu.

57:39
    Vhazování je v našem obranném pásmu, přičemž zuby, nehty držíme jednobrankové vedení!

57:19
    Puk se dostal mimo mantinely, vhazovat se bude ve střední třetině.
    56:42 Stelio MATTHEOS - 3:2

56:42
    Kanada black právě vstřelila branku!
    Bohužel tento faul je potrestán a Kanada zadělává na drama. Střelu Durandeau od modré čáry tečoval do protipohybu Vomáčky STELIO MATTHEOS a raduje se z gólu. Asistence: Arnaud Durandeau.

55:56
    Kautovi se i v oslabení podařilo dostat do samostatného úniku, v jeho zakončení ale gólman Javorových listů vystihl směr kličky a připisuje si zásah.

55:07
    Nyní bude mít možnost Kanada vstřelit gól naděje, za hákování je totiž vyloučen Michael Gaspar.

54:24
    Někdo ze soupeřů udělal kličku před modrou čárou a tak to nemohlo dopadnout jinak, než ofsajdem.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 1. Kaut (Nečas), 34. Novák (Chytil, Toman), 53. Safin (Svoboda), 60. Nečas – 8. Rasmussen (Krief, Jones), 57. Mattheos (Durandeau)

Česko: Vomáčka (Škarek) – Galvas, Bednář, Mikyska, Gaspar, Král, Šalda, Zelinger, Bukač – Zadina "A" ,Kondelík "A", Svoboda – Kaut, Nečas "C", Kern – Machala, Chytil, Safin – Novák, Škvrně, Toman
    Kanada black: D´Orio (McGrath) – Chainey, Crete-Belzile, Kneen, Krief, Davis, Jones, Leschyshyn, Veleno, Walford, Gilmour, Mattheos, Rasmussen, Bowers, Levin, Strome, Paterson, Holt, Voyer, Brahaney, Durandeau