Buffalo – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Boston 4:1 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:1 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:2 (3:1 po s.n.) | Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Arizona – Colorado 4:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 5:2 (kon.)
Calgary Flames
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Pátek 06.11.2015, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vyrovnané a opatrné utkání nakonec vyhráli v prodloužení domácí Flames, když po šťastném odrazu puku rozhodl Mikael Backlund. Oba týmy se dnes snažily hlavně nechybovat a příliš pohledných akcí jsme neviděli, prodloužení bylo ale rychlé a hned z druhé akce padla vítězná branka. S konstatováním, že Calgary doma podruhé v sezoně vyhrálo a Philadelphia si připsala šestou porážkou v řadě se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. (05:53:21)

Calgary právě vstřelilo branku!
    Johnny Gaudreau získal puk a přečíslení řešil střelou. Ta se odrazila od těla MIKAELA BACKLUNDA za záda bezmocného Neuvirtha, švédský útočník tak šťastně rozhoduje dnešní zápas.
    Asistence: Johnny Gaudreau, Karri Rämö.

60:20
    Rychle rozhodnout mohl Mark Streit, který osamocen v mezikruží nechal vyniknout Räma.

60:01

Střely po třetí třetině: 28-25

Ve třetí třetině branka nepadla, remíza po 60 minutách je dnes vzhledem k průběhu zápasu asi spravedlivá, zdá se, že oba týmy jsou za bod rády. Nyní budeme svědky letošní novinky – pětiminutového prodloužení tři na tři.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:08
    Aktivní Simmonds vyslal další střelu na Räma, po jehož zákroku se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

58:51
    Simmonds projel kolem Russella a nabil Schultzovi, jemuž ale rána z první nesedla.

57:23
    Frolík nejprve udržel puk v útočném pásmu, Luke Schenn už kotouč ale na druhý pokus vyhodit dokázal.

57:01
    Grantovu ránu vyráží Neuvirth ramenem, následuje další icing hostů.

56:02
    Další zakázané uvolnění první formace Philadelphie.

55:55
    Kouč Philadelphie Dave Hakstol si bere oddechový čas. Hosté totiž po závaru vyhodili na icing a nemohou vystřídat.

55:49
    Po sérii odrazů a střel se k puku dostal David Jones a Flyers teď měli štěstí, že puk neskončil po jeho střele v síti.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 5. Jooris (Backlund), 61. Backlund (Gaudreau, Rämö) – 40. Raffl (Giroux)

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Wideman – Engelland, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Bennett – Hudler, Backlund, Frolík – Colborne, Stajan, Jones – Bollig, Grant, Jooris. Trenér: Bob Hartley
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Streit – Schlutz, L.Schenn – Manning, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Read, Couturier, Simmonds – Umberger, B.Schenn, Lecavalier – VandeVelde, Laughton, White. Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Rooney, Peel – Mach, Murchison