1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Finsko
Pátek 06.11.2015, 18:00 • Zimní stadion Vlašim • Reprezentace do 19 let

Ode mě je to vše, z Vlašimi přeji hezký zbytek večera. (20:26:46)

První utkání z trojzápasu mezi Českem a Finskem tak po dramatickém závěru skončilo výhrou hostů. Domácí mladíci mají šanci na reparát hned zítra, kdy se od 17:30 postaví na stejném stadionu Finům podruhé.

Vyhlášení nejlepších hráčů dokonale podtrhlo obraz dnešního zápasu. Dlouho jsme totiž viděli jenom jedinou branku, a to z hole domácího kapitána Jakuba Kotaly. Už to vypadalo, že Češi dotáhnou těsné vedení do úspěšného závěru, minutu před koncem ale dokázali Finové při hře bez brankáře srovnat. Obrat pak dokonali v prodloužení, kde o vítězství rozhodl Patrik Virta.

Nejlepší hráči utkání:

Česká republika – Petr Kváča
    Finsko – Kaapo Kahkonen

63:53
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové umlčeli domácí fanoušky. Pěknou přihrávku z rohu kluziště dokázal mezi Kváčovy betony zasunout Patrik VIRTA. Asistence: Jesper Mattila, Miikka Pitkanen.

63:30
    Znovu zasáhl dobře Adámek, který vystihl finskou rozehrávku.

63:24
    Adámek dokázal ještě na chvíli udržet útočné pásmo a Finové začínají znovu od nuly.

63:13
    Finové jsou nadále lepší a znovu se předvádí třetí útok hostů. Češi ale zlepšili obranu a nepouští hráče v bílých dresech do žádných větších šancí.

61:12
    Hosté na malou chvíli přitlačili Čechy v obranné třetině a Hopponen měl dobrou příležitost skórovat. Kváča ale jeho nájezd vykryl.

60:01

60:00

58:52
    Tak to je velká smůla. Už to vypadalo, že Češi vyvezou puk do středního pásma, ale Finové ho dokázali znovu ukořistit. Následně sehráli parádní akci na jeden dotek, kterou z levého kruhu zakončil přesnou střelou do rohu branky Teemu LAMSA. Asistence: Eetu Elo, Miikka Pitkanen.

58:37
    Hosté v šesti kombinují před Kváčou a snaží se najít nějakou skulinku v hradbě červených dresů.

58:05
    Finská branka zůstává prázdná!

Oddechový čas pro hosty.

57:24
    Wágner vyvezl puk ze třetiny a pouze nahodil za finskou branku, Češi teď šetří síly.

56:42
    Kusý mohl rozhodnout! Rychlý nájezd z pravého křídla ale zakončil bekhendem pouze do finského brankáře!

55:25
    České barvy osvobozuje Kuťák, který si dobře počkal na nepřesnou finskou přihrávku.

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 2. Kotala (Bartko) – 59. Lamsa (Elo, Pitkanen), 64. Virta (Mattila, Pitkanen)

Česko: Kváča (Slavíček) – Rudl, Adámek, Pýcha, Weinhold, Bartko, Walter, Adam, Jandus – Wágner, Dvořák, Koblížek – Kotala “C“, Kuťák, Ďurač – Krliš, Kusý, Suchý – Anděl, Furch, Guman
    Finsko: Kahkonen (Ruusu) – Rouhiainen “C“, Pelli, Mattila, Vainio, Parikka, Ruuskanen, Rautanen – Elo, Pitkanen, Virta – Gymer, Borgström, Lamsa – Vidgren, Ruotsalainen, Hopponen – Makinen, Mattila, Niemelä – Väyrynen

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Komárek, Ondráček