Finsko – Rusko 2:0 (kon.) | Česko – Švédsko 0:6 (kon.)
Sobota 07.11.2015, 16:00Turnaj čtyř (U20)

Já se s vámi loučím, z finského Tampere přeji hezký zbytek dne. (18:08:00)

Nejlepší hráči utkání:
    CZE: Dominik Lakatoš 0+0
    SWE: Axel Holmström 2+2

Utkání skončilo. Česká dvacítka za sebou nemá dobré utkání, Švédové ji dokázali porazit vysokým rozdílem 6:0. Svěřenci Jakuba Petra dokázali se svým soupeřem držet krok jen v první třetině.

59:38
    Je tu ještě jedno vyloučení. To má na svědomí Filip Hronek (CZE).

58:52
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové ještě nejsou dostatečně gólově nasycení. V ponechané výhodě dokázal tváří v tvář brankáři Lukešovi uspět ROBIN KOVACS, který se dnes mezi střelce zapsal podruhé. Bez asistence.

58:01
    Do konce třetí třetiny a troufnu si říct že i utkání zbývají odehrát dvě minuty.

56:38
    Lukeš kryje další střelu švédského týmu, tentokrát na něj vyslal střelu Karlsson. Bude se vhazovat po pravici českého gólmana.

55:44
    Rašner opět ukázal, že umí podpořit útok. S kotoučem na holi se dostal až do rohu kluziště, následně ale neměl komu přihrát.

55:10
    Kašeho nahození ze středního pásma se snažil dojet Veselý, proto švédský brankář kotouč raději podržel pod svou rukavicí.

54:19
    Po zakázaném uvolnění švédského mužstva se hra stěhuje před brankáře Söderströma. Ten v posledních minutách neměl moc práce.

54:04
    Dlouho se bojovalo o puk na obranné modré čáře Švédska. Kotouč se posléze dostal ke Gřešovi, jeho dělovka ale byla sražena do ochranné sítě.

52:55
    Český tým je zpět v plném počtu, Černoch právě opustil trestnou lavici.

52:34
    Anton Karlsson se u české branky dostal hned ke dvěma dorážkám, Lukeše ale nepokořil.

52:03
    Další Holmströmův pokus o hattrick, tentokrát mu v něm ale zabránil Bahounek, který jeho rána zblokoval svými chrániči.

50:55
    Český tým se bude opět bránit. Na trestnou lavici usedl Jiří Černoch (CZE), který inkasoval dvě minuty za podražení.

49:45
    Škoda, že se teď Rašner neodhodlal vystřelit. Na levém křídle nabral dobrou rychlost, jenže chtěl ještě někomu přihrávat, což už bylo navíc.

49:14
    Alexi Rašnerovi se povedlo vyvést kotouč až do útočného pásma, tam se jej chtěl chopit Kaše, byl ale obklíčen dvěma Švédy.

48:28
    Ščotka je zpět na ledové ploše, po delším časovém úseku tak vidíme na ledě znovu pět hráčů na obou stranách. Tresty Lindbloma a Hronka se totiž vykrátily.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 9. Lindblom (Carlsson, Holmström), 34. Holmström (Petterson), 36. Eriksson Ek (Lindblom, Holmström), 42. Holmström (Lindblom, Larsson), 47. Kovacs (Aho), 59. Kovacs

Česko: Lukeš (Vejmelka) – Hronek, Sklenička, Havlín, Ščotka, Rašner, Mikliš, Bahounek – Kaše (C), Lakatoš, Veselý – Vopelka, Tomášek, Jašek – Ordoš, Andres, Gřeš – Christov, Černoch, Voženílek.
    Švédsko: Söderström (Källgren) – Forsling, Englund (C), Carlsson, Aho, Ollas, Larsson, Petterson – Lindblom, Holmström, Eriksson Ek – Lööke, Asplund, Kovacs – Ohlsson, Ehn, Karlsson – Grundström, Mastomäki, Törnqvist – Vejdemo.

Rozhodčí: Metsäla, Brännare – Riikonen, Riiho