Příbram – Brno 2:2 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 1:3 (kon.) | Dukla Praha – Ostrava 2:0 (kon.)
FK Dukla Praha
2:0 (0:0)
FC Baník Ostrava
Pondělí 09.11.2015, 14:00 • ZŠ Mikulova (UMT) • Juniorská liga • 16. kolo

První poločas byl v režii hostujících fotbalistů, ale ve druhém poločase jsme sledovali naprosto odlišný zápas a Dukla se dokázala dvakrát prosadit, takže zvítězila 2:0. (15:51:46)

90+3

90+3
    Přetažený centr neznamenal žádné nebezpečí.

90+2
    Ještě tu je rohový kop pro Baník.

90+1
    Další nepříjemná střela Dukly končí těsně vedle.

90
    Další taktické střídání a místo Štěpána Kolaříka hraje Michal Cabejšek.

89
    Taktické střídání domácích – místo Havlíčka přichází Slicho.

88
    Obranou se prohnal Helešic, ale jeho akce nic nepřinesla.

87
    Brankář Vávra natahuje čas a otálí s výkopem.

86
    Žlutou kartu obdržel Jan Kozel.

86
    Zápas zatím nepobral příliš velké fotbalové kvality, ale dvě branky už jsme viděli.

85
    U míče se neustále drží Dukla.

84
    Ofsajd domácích fotbalistů.

83
    Na druhé straně vystřelil Půda, ale také branku netrefil.

83
    Další šance Dukly končí střelou vedle.

82
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak teď už jsou šance Baníku na bodu mrazu. Po rychlém útoku byl přelobován vyběhnuvší brankář Chmiel. O branku se postaral JIŘÍ VOKOUN.

80
    Střela Dukly byla zajímavá, ale František Chmiel zasáhl a vyrazil jí na roh.

79
    U míče byl Bohánek, který centroval, ale míč skončil u Ostraváků.

78
    Pokud Baník nezačne hrát aktivněji, nemá šanci se zápasem něco udělat.

77
    Kombinace domácích skončila v rukavicích gólmana hostů.

76
    Kapitána Bezpalce na hřišti nahrazuje Petrák.

76
    Ve druhé půli je to ovšem znatelný rozdíl, když u míče jsou stále častěji hráči Dukly.

75
    Další roh Dukly k ničem nevedl.

74
    Centr Dukly zblokován na rohový kop.

73
    Střídají domácí. Odchází Beneš a přichází Vokoun.

72
    Hlavička hostů končí mimo tři tyče.

70
    Pěkná akce domácího Beneše, ale střela byla příliš slabá, aby ohrozila gólmana.

69
    Střídají domácí, místo Schindlera přichází Kozel.

69
    Hosté opět střídají a místo Zdeňka Behana přichází Josef Opatřil.

67
    Hosté se snaží s utkáním něco udělat a místo Dominika Tomšů přichází Jakub Marek.

67
    Po rohu dvě velké šance kapitána Půdy!

67
    Centr Helešice a hlavička Ožvoldy, kterou skvěle vyrazil Vávra.

66
    Kombinace se opět zasekla ve středu hřiště.

65
    Ostrava se v druhé půli ještě nedostala do tempa.

64
    Další roh na krátko zahrála Ostrava, ale následný centr letěl jen do autu.

63
    Nyní se do kombinace konečně dostává i Ostrava, ale vše končí další nepřesností.

62
    Stále častěji kombinují hráči ve žlutých dresech, jaká to změna oproti první půli.

60
    Střela Dukly šla mimo.

59
    Žlutou kartu dostal za faul uprostřed hřiště domácí Beneš.

58
    Rychlý protiútok Dukly byl ubráněn a domácí zahrají roh.

57
    Střela Marka Šichora na branku nedoletěla.

56
    Dukla ve druhém poločase kombinuje častěji, než jak se jí vedlo v poločase prvním.

55
    Ostravští chtějí vyrovnat, ale nic kloudného zatím nejsou schopni dotáhnout k pokutovému území soupeře.

54
    V držení míče se střídají oba týmy.

53
    Stále není nic zajímavého k vidění a zápas je spíše boj o každý míč.

52
    Hra se odehrává spíše ve středu pole.

50
    Sledujeme opět hodně nepřesností.

49
    Baník se snaží o rychlou odpověď, ale vypadá hodně zaskočeně.

47
    Neuvěřitelný úvod druhého poločasu! Prakticky z ničeho se domácí dostávají do vedení. Šťastným střelcem byl ONDŘEJ HAVLÍČEK.

46

V prvním poločasu měl více ze hry ostravský Baník, který domácí v kombinacích přehrával. Pokud bude chtít vyhrát, pak bude ale muset ještě přidat. Druhý poločas začne přibližně v 15:03.

45+2

45+1
    Brankář Vávra teď hodně zdržuje a snaží se o dohrání poločasu za bezbrankového stavu.

45
    Zblokovaná střela hostů po rychlém sprintu a přihrávce od Behana.

44
    Pro vstřelení branky bude potřeba hodně zkvalitnit hru.

43
    Mizerná přihrávka Ožvoldy, kterou málem potrestali útoční hráči Dukly. Chmiel si však nadvakrát poradil.

42
    Novou akci zakládají ostravštví stopeři.

41
    Volný kop Dukly z větší vzdálenosti, při němž měl hodně práce gólman Chmiel.

40
    Konečně se zase k míči dostala Dukla, ale její kombinace nemá zatím dostatečnou kvalitu.

39
    Ostrava se snaží udržet aktivitu a drží míč.

38
    Pěkná akce hostů a hlavička skončila na břevně.

38
    Střela Ožvoldy letěla úplně mimo.

37
    Nyní se Vávra dostal do velkých trablů na okraji pokutového území, nicméně situaci nakonec vyřešil nejlépe, jak to jen šlo a může odkopávat od branky.

36
    Útok opět začíná Baník kombinací stoperů.

35
    Roh byl zahrán na krátko, následoval centr a hlavička daleko mimo tři tyče.

35
    Míč sražen na další roh pro Baník.

34
    Vávra vyslal navštívenku Chmielovi přes celé hřiště.

34
    Uprostřed pole bojuje o míč kapitán Půda, ale nakonec se k míči dostali fotbalisté Dukly, leč k ničemu jejich akce nevedla a útočící hráč si nechal utéct balón do autu.

33
    Po dlouhé době Dukla na polovině hostů, ale nepřesnostmi se připravila o nadějné vyhlídky.

32
    Ostrava kombinuje na vlastní půli a snaží se najít skulinku v obranném postavení domácích.

31
    Gólman už je také na nohou a hra pokračuje. Volný kop místo něj ovšem zahrával Cvrček.

31
    Celba už je v pořádku, ale Vávru ještě ošetřuje lékař. Brankář domácích je trochu otřesený.

30
    Ostravští dali gól, který ale pro ofsajd neplatí. Celba se navíc srazil s gólmanem Vávrou a zatím se ani jeden z nich nezvedá.

29
    Baníkovci se snažili prokombinovat do šance, ale jedna z přihrávek byla značně nepřesná, takže se k míči dostala Dukla.

28
    Další standartní situaci zahrával Helešic, ale centr skončil na prvním bránícím hráči Dukly.

27
    Přetažený centr Ostravanů končí v autu.

26
    Skvěle kopnuto, ale vynikající robinzonádu předvedl brankář Vávra a vyrazil na roh.

26
    Faul Dukly před vápnem a následuje volný kop Baníku z dobré pozice.

25
    Z rohu hosté nic nevymysleli. Následný centr Celby ze strany nebyl úspěšný.

24
    Další centr do vápna odvrací stopeři Dukly na rohový kop.

23
    Šichor zakončoval, ale branku netrefil.

22
    Zmatky v obraně Baníku, které ale Dukla nevyužila.

21
    Střelu Baníkovců bezpečně lapil Vávra.

20
    Po akčnějších chvílích následuje další hluchá pasáž.

19
    Mimo pokutové území se vydal brankář Vávra a odhlavičkoval míč do bezpečí.

18
    Na branku vystřelil Štěpán Kolařík, ale minul.

17
    Na půlce byl faul, ale Schindlerova přihrávka na nohách spoluhráčů dlouho nezůstala.

16
    Zatím je poznat, že se setkaly týmy z opačných pólů tabulky a hosté jsou aktivní.

15
    Kombinace hostů začíná u Mešaninova.

14
    Ve hře je v současnosti hodně nepřesností a balón přeskakuje z jedné nohy na druhou.

13
    Ostrava je opět u míče.

12
    Po delší době se do akce dostali fotbalisté Dukly, ale centr letěl špatným směrem.

11
    Míč mají častěji na kopačkách hráči Baníku, ale teď kombinují na vlastní polovině.

10
    Hra se zase přesouvá do středu pole.

9
    Hlavička fotbalistů v modrém letěla nad.

8
    Kombinace se odehrává v současnosti spíše uprostřed pole.

7
    K rohovému kopu se dostali domácí, ale hlavička letěla vysoko nad.

6
    Velice nepřesný centr předvedl domácí Schindler.

5
    V prvních minutách mají míč častěji na svých kopačkách fotbalisté v modrých dresech.

4
    Pěknou kombinaci hostů zastavil obranný skluz.

3
    Další volný kop Baníkovců, ale nic velkého nepřinesl.

2
    Ostrava má přímý kop kousek za vápnem, ale nic nevymyslela.

1

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu. Domácí Dukla bude hrát ve žlutém, hosté z Ostravy v modrých barvách.

Dukla už je připravena k utkání, čeká se na hosty z Ostravy.

FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Bohánek, Bezpalec (c), Schindler, Beneš, Kolařík, Farkaš, Jakab, Havlíček, Troníček.
    Náhradníci: Šťovíček – Slicho, Kozel, Petrák, Vokoun, Cabejšek.

FC Baník Ostrava: Chmiel – Honiš, Helešic, Mešaninov, Šichor, Tomšů, Půda (c), Behan, Ožvolda, Celba, Karčmář.
    Náhradníci: Matějka – Kaliský, Opatřil, Marek, Strakoš, Švehlík.

Rozhodčí: Jech – Kotalík, Černý.

Ostrava držela až do minulého kola osmizápasovou šňůru bez porážky, před týdnem však padla doma s Teplicemi 2:3 a vrátit se zpět na vítěznou vlnu bude chtít na hřišti Dukly. Baník bude favoritem zápasu, navíc má ve svém kádru s patnácti góly nejlepšího střelce ligy Marka Szotkowského.

Dukla v posledních třech zápasech neprohrála a v minulém kole vůbec poprvé v sezoně vyhrála, když porazila v pražském derby Slavii 3:1. Celek z Julisky se v průběhu tohoto kola propadl na poslední místo tabulky, ale má dnešní zápas k dobru.

Příjemný den při sledování posledního utkání 16. kola Juniorské ligy. Domácí Dukla v něm vyzve ostravský Baník.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.