Příbram – Brno 2:2 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 1:3 (kon.) | Dukla Praha – Ostrava 2:0 (kon.)
FK Dukla Praha
2:0 (0:0)
FC Baník Ostrava
Pondělí 09.11.2015, 14:00 • ZŠ Mikulova (UMT) • Juniorská liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemný den při sledování posledního utkání 16. kola Juniorské ligy. Domácí Dukla v něm vyzve ostravský Baník.

Dukla v posledních třech zápasech neprohrála a v minulém kole vůbec poprvé v sezoně vyhrála, když porazila v pražském derby Slavii 3:1. Celek z Julisky se v průběhu tohoto kola propadl na poslední místo tabulky, ale má dnešní zápas k dobru.

Ostrava držela až do minulého kola osmizápasovou šňůru bez porážky, před týdnem však padla doma s Teplicemi 2:3 a vrátit se zpět na vítěznou vlnu bude chtít na hřišti Dukly. Baník bude favoritem zápasu, navíc má ve svém kádru s patnácti góly nejlepšího střelce ligy Marka Szotkowského.

FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Bohánek, Bezpalec (c), Schindler, Beneš, Kolařík, Farkaš, Jakab, Havlíček, Troníček.
    Náhradníci: Šťovíček – Slicho, Kozel, Petrák, Vokoun, Cabejšek.

FC Baník Ostrava: Chmiel – Honiš, Helešic, Mešaninov, Šichor, Tomšů, Půda (c), Behan, Ožvolda, Celba, Karčmář.
    Náhradníci: Matějka – Kaliský, Opatřil, Marek, Strakoš, Švehlík.

Rozhodčí: Jech – Kotalík, Černý.

Dukla už je připravena k utkání, čeká se na hosty z Ostravy.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu. Domácí Dukla bude hrát ve žlutém, hosté z Ostravy v modrých barvách.

1

2
    Ostrava má přímý kop kousek za vápnem, ale nic nevymyslela.

3
    Další volný kop Baníkovců, ale nic velkého nepřinesl.

4
    Pěknou kombinaci hostů zastavil obranný skluz.

5
    V prvních minutách mají míč častěji na svých kopačkách fotbalisté v modrých dresech.

6
    Velice nepřesný centr předvedl domácí Schindler.

7
    K rohovému kopu se dostali domácí, ale hlavička letěla vysoko nad.

8
    Kombinace se odehrává v současnosti spíše uprostřed pole.

9
    Hlavička fotbalistů v modrém letěla nad.

10
    Hra se zase přesouvá do středu pole.

11
    Míč mají častěji na kopačkách hráči Baníku, ale teď kombinují na vlastní polovině.

12
    Po delší době se do akce dostali fotbalisté Dukly, ale centr letěl špatným směrem.

13
    Ostrava je opět u míče.

14
    Ve hře je v současnosti hodně nepřesností a balón přeskakuje z jedné nohy na druhou.

15
    Kombinace hostů začíná u Mešaninova.

16
    Zatím je poznat, že se setkaly týmy z opačných pólů tabulky a hosté jsou aktivní.

17
    Na půlce byl faul, ale Schindlerova přihrávka na nohách spoluhráčů dlouho nezůstala.

18
    Na branku vystřelil Štěpán Kolařík, ale minul.

19
    Mimo pokutové území se vydal brankář Vávra a odhlavičkoval míč do bezpečí.

20
    Po akčnějších chvílích následuje další hluchá pasáž.

21
    Střelu Baníkovců bezpečně lapil Vávra.

22
    Zmatky v obraně Baníku, které ale Dukla nevyužila.

23
    Šichor zakončoval, ale branku netrefil.

24
    Další centr do vápna odvrací stopeři Dukly na rohový kop.

25
    Z rohu hosté nic nevymysleli. Následný centr Celby ze strany nebyl úspěšný.

26
    Faul Dukly před vápnem a následuje volný kop Baníku z dobré pozice.

26
    Skvěle kopnuto, ale vynikající robinzonádu předvedl brankář Vávra a vyrazil na roh.

27
    Přetažený centr Ostravanů končí v autu.

28
    Další standartní situaci zahrával Helešic, ale centr skončil na prvním bránícím hráči Dukly.

29
    Baníkovci se snažili prokombinovat do šance, ale jedna z přihrávek byla značně nepřesná, takže se k míči dostala Dukla.

30
    Ostravští dali gól, který ale pro ofsajd neplatí. Celba se navíc srazil s gólmanem Vávrou a zatím se ani jeden z nich nezvedá.

31
    Celba už je v pořádku, ale Vávru ještě ošetřuje lékař. Brankář domácích je trochu otřesený.

31
    Gólman už je také na nohou a hra pokračuje. Volný kop místo něj ovšem zahrával Cvrček.

32
    Ostrava kombinuje na vlastní půli a snaží se najít skulinku v obranném postavení domácích.

33
    Po dlouhé době Dukla na polovině hostů, ale nepřesnostmi se připravila o nadějné vyhlídky.

34
    Uprostřed pole bojuje o míč kapitán Půda, ale nakonec se k míči dostali fotbalisté Dukly, leč k ničemu jejich akce nevedla a útočící hráč si nechal utéct balón do autu.

34
    Vávra vyslal navštívenku Chmielovi přes celé hřiště.

35
    Míč sražen na další roh pro Baník.

35
    Roh byl zahrán na krátko, následoval centr a hlavička daleko mimo tři tyče.

36
    Útok opět začíná Baník kombinací stoperů.

37
    Nyní se Vávra dostal do velkých trablů na okraji pokutového území, nicméně situaci nakonec vyřešil nejlépe, jak to jen šlo a může odkopávat od branky.

38
    Střela Ožvoldy letěla úplně mimo.

38
    Pěkná akce hostů a hlavička skončila na břevně.

39
    Ostrava se snaží udržet aktivitu a drží míč.

40
    Konečně se zase k míči dostala Dukla, ale její kombinace nemá zatím dostatečnou kvalitu.

41
    Volný kop Dukly z větší vzdálenosti, při němž měl hodně práce gólman Chmiel.

42
    Novou akci zakládají ostravštví stopeři.

43
    Mizerná přihrávka Ožvoldy, kterou málem potrestali útoční hráči Dukly. Chmiel si však nadvakrát poradil.

44
    Pro vstřelení branky bude potřeba hodně zkvalitnit hru.

45
    Zblokovaná střela hostů po rychlém sprintu a přihrávce od Behana.

45+1
    Brankář Vávra teď hodně zdržuje a snaží se o dohrání poločasu za bezbrankového stavu.

45+2

V prvním poločasu měl více ze hry ostravský Baník, který domácí v kombinacích přehrával. Pokud bude chtít vyhrát, pak bude ale muset ještě přidat. Druhý poločas začne přibližně v 15:03.

46

47
    Dukla právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelný úvod druhého poločasu! Prakticky z ničeho se domácí dostávají do vedení. Šťastným střelcem byl ONDŘEJ HAVLÍČEK.

49
    Baník se snaží o rychlou odpověď, ale vypadá hodně zaskočeně.

50
    Sledujeme opět hodně nepřesností.

52
    Hra se odehrává spíše ve středu pole.

53
    Stále není nic zajímavého k vidění a zápas je spíše boj o každý míč.

54
    V držení míče se střídají oba týmy.

55
    Ostravští chtějí vyrovnat, ale nic kloudného zatím nejsou schopni dotáhnout k pokutovému území soupeře.

56
    Dukla ve druhém poločase kombinuje častěji, než jak se jí vedlo v poločase prvním.

57
    Střela Marka Šichora na branku nedoletěla.

58
    Rychlý protiútok Dukly byl ubráněn a domácí zahrají roh.

59
    Žlutou kartu dostal za faul uprostřed hřiště domácí Beneš.

60
    Střela Dukly šla mimo.

62
    Stále častěji kombinují hráči ve žlutých dresech, jaká to změna oproti první půli.

63
    Nyní se do kombinace konečně dostává i Ostrava, ale vše končí další nepřesností.

64
    Další roh na krátko zahrála Ostrava, ale následný centr letěl jen do autu.

65
    Ostrava se v druhé půli ještě nedostala do tempa.

66
    Kombinace se opět zasekla ve středu hřiště.

67
    Centr Helešice a hlavička Ožvoldy, kterou skvěle vyrazil Vávra.

67
    Po rohu dvě velké šance kapitána Půdy!

67
    Hosté se snaží s utkáním něco udělat a místo Dominika Tomšů přichází Jakub Marek.

69
    Hosté opět střídají a místo Zdeňka Behana přichází Josef Opatřil.

69
    Střídají domácí, místo Schindlera přichází Kozel.

70
    Pěkná akce domácího Beneše, ale střela byla příliš slabá, aby ohrozila gólmana.

72
    Hlavička hostů končí mimo tři tyče.

73
    Střídají domácí. Odchází Beneš a přichází Vokoun.

74
    Centr Dukly zblokován na rohový kop.

75
    Další roh Dukly k ničem nevedl.

76
    Ve druhé půli je to ovšem znatelný rozdíl, když u míče jsou stále častěji hráči Dukly.

76
    Kapitána Bezpalce na hřišti nahrazuje Petrák.

77
    Kombinace domácích skončila v rukavicích gólmana hostů.

78
    Pokud Baník nezačne hrát aktivněji, nemá šanci se zápasem něco udělat.

79
    U míče byl Bohánek, který centroval, ale míč skončil u Ostraváků.

80
    Střela Dukly byla zajímavá, ale František Chmiel zasáhl a vyrazil jí na roh.

82
    Tak teď už jsou šance Baníku na bodu mrazu. Po rychlém útoku byl přelobován vyběhnuvší brankář Chmiel. O branku se postaral JIŘÍ VOKOUN.

83
    Další šance Dukly končí střelou vedle.

83
    Na druhé straně vystřelil Půda, ale také branku netrefil.

84
    Ofsajd domácích fotbalistů.

85
    U míče se neustále drží Dukla.

86
    Zápas zatím nepobral příliš velké fotbalové kvality, ale dvě branky už jsme viděli.

86
    Žlutou kartu obdržel Jan Kozel.

87
    Brankář Vávra natahuje čas a otálí s výkopem.

88
    Obranou se prohnal Helešic, ale jeho akce nic nepřinesla.

89
    Taktické střídání domácích – místo Havlíčka přichází Slicho.

90
    Další taktické střídání a místo Štěpána Kolaříka hraje Michal Cabejšek.

90+1
    Další nepříjemná střela Dukly končí těsně vedle.

90+2
    Ještě tu je rohový kop pro Baník.

90+3
    Přetažený centr neznamenal žádné nebezpečí.

90+3

První poločas byl v režii hostujících fotbalistů, ale ve druhém poločase jsme sledovali naprosto odlišný zápas a Dukla se dokázala dvakrát prosadit, takže zvítězila 2:0. (15:51:46)