Jekatěrinburg – Riga 2:3 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (1:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 1:0 (po pr.) | HC Slovan – Čerepovec 5:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 16.11.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

Hokejisté Slovanu Bratislava uhájili v infarktovém závěru vítězství 5:4! Samsung Arena dnes viděla parádní zápas, kterému nechybělo vůbec nic! Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:3 pro domácí. Ti v polovině periody i se štěstím ubránili dvojnásobné oslabení, ale poté paradoxně inkasovali ve vlastní přesilovce z hole Sergeje Monachova. Ještě ve stejné početní výhodě však v čase 54:57 napřáhl od modré Ľubomír Višňovský, který si tak ke dvěma asistencím připsal také vítězný gól! Višňovský byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na straně Slovanu a ve dvou odehraných duelech po návratu z NHL si zaznamenal už 4 kanadské body.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 31:31. (21:53:40)

59:43
    Štastný za cenu vlastního sebeobětování skočil do střely jednoho z hostujících hráčů a možná zabránil gólu!

59:29
    Miloš Říha si vzal oddechový čas.

59:29
    Od modré vystřelil Chochlov a Brust si pro puk sáhl lapačkou. Do konce třetí třetiny chybí půlminuta.

58:57
    Kagarlickij vystřelil nepřesně a domácí dokázali vyhodit!

58:43
    Hosté motají unavenou bránící čtveřici Slovanu!

58:00
    Hosté hrají bez brankáře, tedy v 6 proti 4!

57:44
    Hosté dostávají možnost přesilové hry! Pavol Skalický se provinil hákováním.

57:25
    Berdnikov na modré trefil jen bránícího Skokana, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

56:49
    Do konce zbývá něco málo přes tři minuty, hosté se nadechují k závěrečnému náporu.

55:56
    Kagarlickij se snažil odpovědět, až do zakončení se ale nenacpal.
    Ľubomír VIŠŇOVSKÝ - 5:4

54:57
    Slovan právě vstřelil branku!
    Domácí však přesilovou hru také využívají a berou si vedení zpět! Starosta na modré posunul kotouč k ĽUBOMÍROVI VIŠŇOVSKÉMU, který se trefil 20 centimetrů nad ledem přesně k tyčce Magarilovovy svatyně. Višňovský střílí svůj první gól od návratu do Slovanu. Asistence: Tomáš Starosta.
    Sergej MONACHOV - 4:4

53:55
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté ve vlastním oslabení vyrovnávají! Hráči Severstalu přečíslili obranu Slovanu a SERGEJ MONACHOV krásnou střelou z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek. Asistence: Jevgenij Kovyršin.

53:45
    Ondřej Němec je vyloučen za držení a domácí mají k dispozici přesilovou hru!

53:27
    Fanoušci Slovanu pochopili, že jejich tým potřebuje pomoci a dali se do hlasitého skandování.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Višňovský), 55. Višňovský (Starosta) – 7. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (Němec), 28. Kagarlickij (Bučněvič), 54. Monachov (Kovyršin)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Višňovský, Starosta, Barker, Sersen (A), Švarný, Valach, Kozák – Jeglić, Tičar, Nagy (A) – Bartovič, Surový (C), Kašpar – Miklík, Viedenský, Skokan – Šťastný, Skalický, Lušňák.
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Štěpánek) – Němec (A), Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjov – Kagarlickij (C), Trubačjov (A), Bučněvič – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Monachov, Kovyršin, Skorochodov – Gimatov, Vicharev, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeljanin