Jekatěrinburg – Riga 2:3 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (1:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 1:0 (po pr.) | HC Slovan – Čerepovec 5:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 16.11.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Srdečně zde vítám všechny hokejové fanoušky! Bratislavský Slovan v pondělí čeká další utkání v KHL, do Samsung Areny tentokrát zavítá Severstal Čerepovec. Jde o souboj dvou celků ze spodní části tabulky Západní konference. Hostující Severstal dokonce peloton uzavírá a Slovan je na tom jen o dvě příčky lépe.

Severstal Čerepovec:
    Hokejisté Čerepovce jsou nejhorším týmem Západní konference. Dosud nasbírali jen 35 bodů, což je o 9 bodů méně, než je aktuálně potřeba k postupu do play-off. Nutno však dodat, že Severstal sehrál i o dva zápasy méně, než většina konkurentů. Čerepovec čeká čtvrtý venkovní zápas v řadě. Tuto sérii započal cennou výhrou 2:1 po nájezdech v Jaroslavli, ovšem poté prohrál 1:4 v Soči a naposledy 2:4 také v Záhřebu.

Slovan Bratislava:
    Belasí nezačali sezónu špatně, ale postupně vypadli z elitní osmičky tabulky Západní konference a momentálně jsou až dvanáctí. V poslední době se opět spekuluje o finančních problémech bratislavského klubu a možná i to se promítlo do aktuální výkonnosti. Svěřenci Miloše Říhy tak museli skousnout sérii, kdy ze šesti zápasů uhráli jediný bod. Náznak zlepšení přišel až v sobotním utkání proti CSKA Moskva. Slovan vedl nad lídrem tabulky už 2:0 a nakonec bral dva body za vítězství 3:2 po nájezdech. Na play-off nyní Belasí ztrácejí pět bodů.

V loňském ročníku vyhrál oba vzájemné zápasy tým Čerepovce. Ten zvítězil 3:0 nejprve v Bratislavě a na domácím ledě pak Belasé přehrál 4:2.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Višňovský, Starosta, Barker, Sersen (A), Švarný, Valach, Kozák – Jeglić, Tičar, Nagy (A) – Bartovič, Surový (C), Kašpar – Miklík, Viedenský, Skokan – Šťastný, Skalický, Lušňák.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štepánek) – Němec (A), Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjov – Kagarlickij (C), Trubačjov (A), Bučněvič – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Monachov, Kovyršin, Skorochodov – Gimatov, Vicharev, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnešní sestava Slovanu v grafické podobě.

HC SLOVAN proti Severstaľu Čerepovec v tejto zostave: #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 16. listopad 2015

Moderátor právě představuje zahajovací formaci Slovanu Bratislava. Domácí hráči jsou vřele vítáni svými diváky.

Zazní hymny Ruska a Slovenska.

Hymny jsou za námi a nyní již přijde na řadu úvodní buly zápasu.

00:01

00:21
    Jako první se dostali do útočného pásma hosté, ale kotouč už vybojovali hráči Slovanu.

00:34
    Hra je poprvé přerušena. V brankovišti Severstalu totiž zůstal ležet Ladislav Nagy.

00:46
    Ze středního pásma vypálil Sersen, Magarilov byl pozorný.

00:54
    Zakázané uvolnění hostí.

01:23
    Valachovo nahození si Magarilov našel a vyrazil kotouč do bezpečí. Slovan začal aktivně.

02:25
    Ondřej Němec zahajuje útočnou akci hostí zpoza vlastní branky.

02:59
    Od modré střílel Barker, ale puk neprošel až na brankáře Čerepovce.

03:31
    Chochlov se pokusil o průnik po pravé straně. Jeho střela byla sražena až do ochranné sítě.

03:41
    Kagarlickij našel hezkou přihrávkou zpoza branky Trubačjova, jehož střelu vyrazil Brust do ochranné sítě.

04:23
    Hosté se osmělují. Němec na modré čáře posunul puk na Kudaka a jeho střela způsobila před Brustem slušný zmatek. Pro domácí to však dobře dopadlo.

05:09
    Skalický uvolnil Sersena, který ve velké šanci nepřekonal Magarilova!

05:25
    Na druhé straně vysunul Berdnikov spoluhráče Nikonceva, který jel sám na Brusta. Skórovat však nedokázal!

06:08
    Ivan Švarný dostal dvě minuty za držení.

06:39
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté početní výhodu rychle využívají! Ke kotouči se na ose kruhů dostal ONDŘEJ NĚMEC, který ho napálil mimo dosah Brustovy lapačky. Brankář Slovanu toho navíc asi mnoho neviděl. Asistence: Nikolaj Stasenko a Dmitrij Kagarlickij.
    Ondřej NĚMEC - 0:1

07:05
    Hostující Mattias Karlsson vyfasoval dvě minuty za hrubost.

08:02
    Domácí hrají dobrou přesilovku, ovšem Severstal zatím s vypětím všech sil odolává.

08:33
    Slovan stále v pásmu, ale chybí tomu střelba.

08:46
    Střely Višňovského a Tičara za zády brankáře Magarilova neskončily.

09:06

10:01
    Střelu Švarného před brankou pohotově tečoval Skalický. Magarilov puk reflexivním zákrokem vykopl betonem!

10:45
    Belasí jsou teď jednoznačně aktivnějším týmem a ze všech sil se snaží o vyrovnání.

11:33
    Puk se od zadního mantinelu odrazil hodně zvláštně, což zaskočilo nejen obranu hostí, ale i Skalického, který číhal před brankovištěm a byl tam v té chvíli zcela osamocený.

12:35
    Sersenův pas byl pro Kašpara příliš dlouhý a je pískáno zakázané uvolnění.

12:46
    Magarilov si pohlídal puk, který se odrazil od zadního mantinelu a chytil ho do lapačky. Reklamní přestávka.

12:52
    Po buly to zkoušel Viedenský. Puk se jen lehce doklouzal k Magarilovovi, který ho přikryl.

13:27
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Magarilova.

13:32
    Od modré střílel Kozák, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

14:11
    Tohle bylo hodně nepříjemné pro Brusta. Před brankou se dostal k puku Trunjov, který to hned zkoušel bekhendem. Brust stačil vyrazit a podržel svůj tým.

14:36
    Nikoncev s Trunjovem i nadále zatápěli domácí obraně a Brust musel být znovu ve střehu.

15:27
    Z mezikruží střílel bekhendem Bučněvič. Brust si pro puk sáhl lapačkou.

15:42
    Slovan právě vstřelil branku!
    Rozhodčí signalizovali vyloučení na hostující straně, ale na to už nedojde. Slovan totiž vyrovnává! Cam Barker se důrazně nacpal až před branku, kde sice jeho průnik utnul svým zákrokem Magarilov. Puk se však odrazil k MICHELOVI MIKLÍKOVI a ten ho už uklidil na správné místo. Asistence: Cam Barker.
    Michel MIKLÍK - 1:1

16:15
    Slovan bude hrát přesilovku. Ilja Chochlov je potrestán za držení.

16:46
    Hostům se podařilo vyhodit.

17:11
    Přesilovka domácích končí. Za držení je vyloučen Tomáš Starosta a bude se hrát 4 na 4.

17:48
    Kovyršin skvěle zapracoval za brankou, odkud puk nametl před brankoviště, kde číhal Monachov. Zakončení útočníka Severstalu pokryl Brust!

18:16
    Začíná zkrácená přesilovka hostí.

19:05
    Bučněvič našel před odkrytou klecí Kagarlického, jemuž sebral kotouč z hole Sersen! Obránce Slovanu zachránil svůj tým před jasným gólem!

19:28
    Domácí sice přestáli oslabení, jenže po jeho skončení inkasují! Němec poslal do samostatného úniku VADIMA BERDNIKOVA, který vystřelil vedle Brustovy vyrážečky a hosté znovu vedou – 1:2. Asistence: Ondřej Němec.
    Vadim BERDNIKOV - 1:2

19:54
    Domácí srovnávají 6 sekund před přestávkou hodně kuriózním gólem! Ľubomír Višňovský vypálil z vlastního obranného pásma, Magarilov puk sice zastavil, ale netušil kde ho má a MARKOVI VIEDENSKÉMU se vyplatilo, že černý kus gumy důrazně sledoval a v pádu ho dorazil za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Ľubomír Višňovský.
    Marek VIEDENSKÝ - 2:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, která přinesla hned čtyři góly – dva na každé straně. Hosty poslal do vedení v 7. minutě český obránce Ondřej Němec, ale na jeho gól dokázal odpovědět Michel Miklík. V čase 19:28 se prosadil ze samostatného úniku Vadim Berdnikov a zdálo se, že Severstal půjde do šaten v roli vedoucího celku. 6 vteřin před koncem však přišel hodně kuriózní moment, kdy brankář Magarilov neudržel nahození Višňovského z vlastního obranného pásma a důrazný Marek Viedenský puk dotlačil za brankovou čáru.

Střely na branku v 1. třetině – 14:10.

Další třetina začne přibližně ve 20:26.

20:01

20:30
    Hezká kombinace hostí. Trubačjov nahrál Němcovi, který hned nabíjel Kagarlickému. Tomu, naštěstí pro Slovan, nesedl volej natolik, aby puk prošel až za Brusta.

21:32
    Bartovičův bekhend vyrazil Magarilov jen před sebe a tak ještě musel čelit dorážce domácího útočníka. Skóre se však zatím nemění.

22:22
    Berdnikov hledal před brankou Nikonceva, ten ale netrefil puk ideálně.

22:48
    Domácí Michel Miklík dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Čerepovec.

22:59
    Domácím se podařilo vyhodit.

23:17
    Kagarlickij zavezl puk do pásma a hledal mezi kruhy Trubačjova. Tomu kotouč sebral Lušňák, jenž navíc stačil i vyhodit.

24:03
    Belasí se zatím v oslabení dobře brání a nepouštějí soupeře do šancí.

24:46
    Karlsson nahrál mezi kruhy Skorochodovovi, jenž však minul domácí klec.

24:50

25:40
    Ve velké šanci neuspěl před Magarilovem Miklík. Následně si nenašla cestu do sítě ani rána Kozáka.

26:29
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

26:57
    Nagy hledal najíždějícího Tičara, jemuž hosté stačili zablokovat hůl.

27:25
    Trunjov nyní donutil Brusta k dobrému zákroku.

27:29
    Protiútok Slovanu skončil postavením mimo hru. Reklamní přestávka.

27:44
    Hosté jdou potřetí v zápase do vedení! Bučněvič vypíchl na modré kotouč domácímu obránci a vyrazil spolu s DMITRIJEM KAGARLICKÝM do přečíslení 2 na 1. V útočném pásmu nahrál svému kapitánovi, který zápěstím vypálil nad beton přesouvajícího se Brusta. Asistence: Pavel Bučněvič.
    Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:3

29:02
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

29:35
    Ve druhé třetině se hraje hodně svižný hokej. Nestrannému fanouškovi se to musí líbit.

30:11
    Nagy připravoval dobrou pozici pro Jegliće, ten ale nevystřelil přesně.

30:49
    Hosté odpálili puk až za branku Slovanu. Čárový rozpažil, takže domácí musejí hrát.

31:36
    Od pravého mantinelu střílel Kašpar, trefil jen nohy obránce Kudaka.

31:45
    Hostující Chochlov je vyloučen za držení a Slovan bude hrát přesilovku.

32:17
    Domácí přišli o útočné pásmo.

32:31
    Od modré vypálil Višňovský, velezkušený bek zamířil těsně nad!

32:48
    Další dobré šance Slovanu. Miklík pálil z levého kruhu, poté tam ještě byly dorážky, ale Čerepovec zatím odolává.

33:18
    Je vyrovnáno! Cam Barker nahodil od modré kotouč na branku a PATRIK LUŠŇÁK ho tečoval za Magarilova záda – 3:3. Asistence: Cam Barker a Pavol Skalický.
    Patrik LUŠŇÁK - 3:3

34:46
    Zápas je zatím hodně vyrovnaný, čemuž odpovídá i skóre.

35:02
    Švarný ze strany zavezl kotouč až před Magarilova, který dnes sice nepůsobí moc jistě, ale tentokrát předvedl dobrý zákrok.

35:27
    Další střela Švarného byla sražena do rohu kluziště.

35:56
    Domácí jsou teď velmi aktivní a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

36:25
    Velký tlak Belasích končí přeci jen gólem! Višňovského střela ještě skončila na rameni Magarilova, vyražený kotouč si však našel ROK TIČAR a bekhendem ho poslal do horního růžku svatyně Severstalu. Asistence: Ľubomír Višňovský.
    Rok TIČAR - 4:3

37:43
    Slovan poprvé v zápase vede a nyní je na koni.

38:40
    Po závaru před Brustem tu máme strkanici. Domácí obránci umravňují útočící hráče Čerepovce.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:42
    Nahození Karlssona před brankou ještě tečoval Kagarlickij. Puk si však cestu do sítě nenašel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Pěkný hokej byl k vidění i ve druhé třetině. V ní byl o gól úspěšnější Slovan, jehož hráči tak odcházejí do šaten s vedením 4:3. Nejprve šli ale potřetí v utkání do trháku hosté, když se po přečíslení 2 na 1 prosadil Dmitrij Kagarlickij. Domácím však v přesilovce zajistil vyrovnání tečí Barkerova nahození Patrik Lušňák a ve 37. minutě dokonal obrat přesnou bekhendovou dorážkou Rok Tičar.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:9, celkem – 26:19.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:12.

40:01

40:21
    Hráči Slovanu hned vtrhli do útočného pásma. Uvidíme, zda je to předzvěst, že svůj náskok budou bránit aktivně.

41:30
    Do brejku mířil Kašpar, ale k puku to měl přeci jen dále, než hostující obránce.

42:14
    Skokan za brankou získal kotouč, který předal na pravý kruh Miklíkovi. Ten hostující klec těsně minul!

43:32
    Střelu Nagyho vytěsnil Magarilov vyrážečkou. Hosté působí ve třetí třetině zatím trochu unaveně.

44:30
    Belasí zatím kontrolují hru a drží se hesla "Nejlepší obrana je útok."

45:07
    Z rohu se snažil posunout puk na Viedenského Miklík. Hostující obrana však dobře zakročila.

45:58
    Od modré to zkoušel Dorofejev, Brust si připsal vůbec první zákrok ve třetí části hry.

46:37
    Akci Slovanu přerušila posunutá branka za Magarilovem. Je tu reklamní přestávka.

46:44
    Tičar vyhrál buly na Švarného, který hned vypálil. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

47:35
    Hráči Severstalu toho po přestávce zatím mnoho nepředvedli, ale stále prohrávají pouze o gól. Tudíž se drží ve hře o body.

48:11
    A teď mají šanci vyrovnat! Lukáš Kašpar dostává dvě minuty za podražení.

48:52
    Hosté zvolili sehrávku na Trunjova. Jeho střelu našel v lapačce Brust.

49:08
    Své obraně pomáhá i Barry Brust, jenž blokuje hostující přihrávky svou holí.

49:23
    Kagarlickij přihrál před prázdnou branku Trubačjovovi, kterému však utekl puk z hole!

49:31
    Domácí brankář Brust sekl protihráče hokejkou a posílá svůj tým do tří!

49:31
    Hosté si berou oddechový čas. Mají před sebou 40 sekund dvojnásobné přesilovky.

49:57
    Bučněvičovu střelu z mezikruží vyrazil Brust, ale domácí nedokázali vyhodit.

50:06
    Do téměř opuštěné branky nedokázal dopravit kotouč Kagarlickij!

50:12
    Domácí jsou ve čtyřech.

50:29
    Kašpar vyhodil a unavení hráči Slovanu mohou vystřídat!

51:15
    Domácím se opět podařilo vyhodit!

51:32
    Domácí přestáli kritické chvíle a jsou v plném počtu.

52:32
    Barry Brust přerušil hru zákrokem lapačkou a hodně tak pomohl svým spoluhráčům. Ti totiž po skončení oslabení stále působili rozhozeně. Nyní může Miloš Říha prostřídat.

53:05
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

53:27
    Fanoušci Slovanu pochopili, že jejich tým potřebuje pomoci a dali se do hlasitého skandování.

53:45
    Ondřej Němec je vyloučen za držení a domácí mají k dispozici přesilovou hru!

53:55
    Hosté ve vlastním oslabení vyrovnávají! Hráči Severstalu přečíslili obranu Slovanu a SERGEJ MONACHOV krásnou střelou z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek. Asistence: Jevgenij Kovyršin.
    Sergej MONACHOV - 4:4

54:57
    Domácí však přesilovou hru také využívají a berou si vedení zpět! Starosta na modré posunul kotouč k ĽUBOMÍROVI VIŠŇOVSKÉMU, který se trefil 20 centimetrů nad ledem přesně k tyčce Magarilovovy svatyně. Višňovský střílí svůj první gól od návratu do Slovanu. Asistence: Tomáš Starosta.
    Ľubomír VIŠŇOVSKÝ - 5:4

55:56
    Kagarlickij se snažil odpovědět, až do zakončení se ale nenacpal.

56:49
    Do konce zbývá něco málo přes tři minuty, hosté se nadechují k závěrečnému náporu.

57:25
    Berdnikov na modré trefil jen bránícího Skokana, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

57:44
    Hosté dostávají možnost přesilové hry! Pavol Skalický se provinil hákováním.

58:00
    Hosté hrají bez brankáře, tedy v 6 proti 4!

58:43
    Hosté motají unavenou bránící čtveřici Slovanu!

58:57
    Kagarlickij vystřelil nepřesně a domácí dokázali vyhodit!

59:29
    Od modré vystřelil Chochlov a Brust si pro puk sáhl lapačkou. Do konce třetí třetiny chybí půlminuta.

59:29
    Miloš Říha si vzal oddechový čas.

59:43
    Štastný za cenu vlastního sebeobětování skočil do střely jednoho z hostujících hráčů a možná zabránil gólu!

Hokejisté Slovanu Bratislava uhájili v infarktovém závěru vítězství 5:4! Samsung Arena dnes viděla parádní zápas, kterému nechybělo vůbec nic! Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:3 pro domácí. Ti v polovině periody i se štěstím ubránili dvojnásobné oslabení, ale poté paradoxně inkasovali ve vlastní přesilovce z hole Sergeje Monachova. Ještě ve stejné početní výhodě však v čase 54:57 napřáhl od modré Ľubomír Višňovský, který si tak ke dvěma asistencím připsal také vítězný gól! Višňovský byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na straně Slovanu a ve dvou odehraných duelech po návratu z NHL si zaznamenal už 4 kanadské body.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 31:31. (21:53:40)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Višňovský), 55. Višňovský (Starosta) – 7. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (Němec), 28. Kagarlickij (Bučněvič), 54. Monachov (Kovyršin)

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štěpánek) – Němec (A), Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjov – Kagarlickij (C), Trubačjov (A), Bučněvič – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Monachov, Kovyršin, Skorochodov – Gimatov, Vicharev, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeljanin