Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Dallas Stars
Pátek 20.11.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou! (03:44:48)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Aleš Hemský 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:45

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Kari Lehtonen (DAL) 33 zák. 2 góly, 94.3%
    2. Alexander Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1

Vhazování po pravici Lehtonena si už hosté pohlídali a domů si dnes tedy odvezou dva body. Aktivnějším týmem sice po celou třetí třetinu byli hráči Washingtonu, nicméně ve 45. minutě dokázal střelu od modré skvěle tečovat Cody Eakin, který dostal Dallas opět do vedení. Radost hostů sice netrvala dlouho, neboť již v čase 41:01 skóroval Alexander Ovečkin, avšak v 52. minutě využil chyby domácích Jason Spezza, jenž uzavřel skóre dnešního utkání. Nic na tom nezměnila ani hra bez brankáře v podání Washingtonu.

59:59
    Až nyní přichází kýžený tlak do brankoviště, avšak Kari Lehtonen si dokázal najít kotouč a vteřinu před koncem třetí třetiny svým zákrokem zastavil časomíru!

59:42
    Dallas dostal puk do středního pásma. S nadějemi Washingtonu to vypadá bledě.

59:23
    Hosté jsou pod velkým tlakem, ale nějaký větší závar před bránou se ne a ne dostavit.

58:43
    Grubauer na střídačce! Powerplay Washingtonu!

58:12
    Několikrát tečovaná dělovka od modré čáry sice doskákala až před Lehtonena, ale zde nestál nikdo z domácích a Dallas našetřil několik cenných vteřin u mantinelu.

57:34
    Jenže Dallas se brání opravdu výborně a hosté znovu vytlačili hru pryč z vlastní třetiny ledové plochy.

56:59
    Po vyhození puku do středního pásma se Washington znovu usazuje před Lehtonenem. Chystá se závěrečný tlak domácích!

56:14
    Grubauer rychle rozehrál puk na své spoluhráče a ti bleskově přesunuli hru do pásma Dallasu. Střela T.J.Oshieho sice skončil na chráničích jednoho z beků, ale Caps i tak zůstanou u kotouče.

55:43
    Jamie Benn zvedá hlavu ke stropu, neboť mohl z hranice brankoviště možná rozhodnout utkání! V tísni hostující kapitán zakončil jen do roztaženého brankáře Washingtonu.

55:00
    Dallas se mohl přiblížit třem bodům. Hemský se dostal k volnému kotouči, ale tváří v tvář Grubauerovi trefil jen beton německého gólmana.

54:21
    Puk znovu letí až za bránu Grubauera, kam se derou hned dva hráči Dallasu. Uvidíme, kdo z tohoto souboje vzejde jako vítěz.

53:56
    Caps se ne a ne usadit v útočném pásmu. Pomalu se blíží poslední pětiminutovka třetí třetiny.

53:07
    Až teď si finský brankář připisuje úspěšný zákrok a nakonec se snažil rychle rozehrát. Jeho snahu přerušil ukvapeným hvizdem hlavní rozhodčí, který se následně omlouvá.

52:38
    Lehce otřesení domácí hráči se znovu hned po inkasované brance snaží dostat do tlaku. Nyní je však převaha Capitals lehce nevýrazná a Lehtonen zatím zasahovat nemusel.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 18. Bäckström (Chorney, Orlov), 48. Ovečkin (Bäckström, Oshie) – 10. Seguin (Klingberg, Ja.Benn), 45. Eakin (Klingberg, Ničuškin), 52. Spezza

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Schmidt, Alzner, Niskanen, Chorney, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Williams, Bagle, Chimera – Wilson, Latta, Laich
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski, Demers, Oduya, Jo.Benn, Jokipakka – Sharp, Seguin, Ja.Benn – Ničuškin, Eakin, Roussel – Eaves, Spezza, Janmark – Hemský, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Kyle Rehman, Wes McCauley – Tony Sericolo, Tim Nowak

Diváci: 18.506