Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)

Československá stopa v utkání:
    Žádný Čech ani Slovák do zápasu nezasáhl. (03:45:40)

Nic dalšího už se nestane. Napínavé utkání na ledě Consol Energy Center skončilo a dva body si připisuje domácí Pittsburgh Penguins. Zápas nabídl zajímavou podívanou, po většinu času jsme byli svědky vyrovnané bitvy, která byla napínavá až do posledních sekund. Rozhodla nakonec branka kapitána domácího týmu Sidneyho Crosbyho, který se trefil teprve potřetí v sezoně. Za hosty dvakrát skóroval Matt Duchene.

Střely na branku: 30 – 31

59:28
    Na Fleuryho pálil Gabriel Landekog, který mohl vyrovnat, ale kanadský gólman podržel Pittsburgh!
    58:37 Matt DUCHENE - 4:3

58:37
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Skvělá akce Colorada končí gólem! Grigorenko zády brance Pittsburghu přiťukl puk Landeskogovi, který nezazmatkoval a geniálně před odkrytou brankou našel MATTA DUCHENA, který střílí už svůj druhý dnešní gól! Asistence: Gabriel Landeskog, Mikhail Grigorenko.

58:25
    Avalanche jsou v útoku a snaží se seč jim síly stačí.

57:30
    Hosté hrají bez brankáře!

57:16
    Colorado přesilovou hru nevyužilo.

57:10
    Colorado je s pukem na holi, ale ne v útočné třetině. Domácí totiž dobře brání a vyhazují puky pryč.

56:10
    Matt Duchene se ocitl u Fleuryho branky s pukem, ale tentokrát se na malém prostoru neprosadil.

55:41
    Iginla pálil dobře z první, ale bohužel pro Colorado jen přímo doprostřed branky.

55:16
    Šanci bude mít už nyní v přesilové hře. Nick Bonino (PIT) totiž vysokou holí do obličeje zasáhl nepříjemně Söderberga a bude za to dvě minuty pykat.

55:16
    Do konce šedesáti minut zbývá necelých pět minut a Colorado by mělo začít šlapat. Aktuálně prohrává na střely 25 – 30.

54:58
    Domácí jsou stále aktivnější, ač by tomu v této fázi utkání mělo být naopak.

53:40
    Colorado se marně snaží, Tučňáci dobře brání své území.
    51:56 Sidney CROSBY - 4:2

51:56
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Avšak ne na dlouho. Naděje Laviny ničí SIDNEY CROSBY. Ten zakončil bekhendový blafák mezi nohy po šikovné přihrávce Dupuise, který dokázal zkrotit neposedný kotouč. Kapitán Penguins zaznamenává svůj desátý bod a třetí gól v sezoně. Asistence: Pascal Dupuis, Ian Cole.

51:18
    Kessel se neprosadil přes Beauchemina v situaci jeden na jednoho a Coloradu může být prozatím v klidu.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 26. Perron (Cole, Bennett), 28. Malkin (Letang, Kessel), 28. Kunitz (Bonino), 52. Crosby (Dupuis, Cole) – 20. Duchene (Iginla, Barrie), 49. Barrie (Iginla), 59. Duchene (Landeskog, Grigorenko)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Scuderi, Lovejoy, Dumoulin, Clendening, Cole – Hörnqvist, Crosby, Dupuis – Kessel, Malkin, Perron – Bennett, Bonino, Kunitz – Fehr, Cullen, Plotnikov
    Colorado Avalanche: Berra (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Guenin, Gormley – Duchene, MacKinnon, Landeskog – Iginla, Söderberg, Comeau – Martinsen, Grigorenko, McLeod – Skille, Wagner, Everberg

Rozhodčí: Nicholson, Sutherland – Driscol, Amell

Diváci: 18430