Vítkovice – Zlín 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Berani Zlín
Úterý 24.11.2015, 17:00 • Ostrava Aréna • Tipsport extraliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne z Ostrava Arény! Dnes je na programu už 22. kolo nejvyšší hokejové soutěže. V tomto přenosu se zaměříme na utkání HC VÍTKOVICE STEEL – PSG Zlín.

PSG Zlín:
    Poslední tým tabulky má pouze osmnáct bodů. Hlavním strašákem hostů je třináct proher v devatenácti zápasech.

Nejproduktivnější hráč:
    Petr Holík: 19Z; 2G; 8A; 10KB; 0TM

HC VÍTKOVICE STEEL:
    Domácí jsou na devátém místě a z dnešního zápasu potřebují body, stejně jako Zlín. Ovšem situace Ostravanů je poněkud jiná – se stejným počtem bodů (27)je na desáté pozici Třinec, který by rád zpátky mezi elitu.

Stanislav Balán: 20Z; 6G; 8A; 14KB; 54TM

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:14
    První buly vybojovali domácí, hraje se v pásmu hostů.

00:50
    Icing hostů.

01:02
    Klok se snaží vyhodil touš ze třetiny, to se mu ale nedaří. Zlín na puku.

01:33
    Další vhazování u Kašíka, hra se vrací před Dolejše.

02:00
    Okál udržel útočnou třetinu, domácí se snaží vyhodit.

02:32
    Hosté nahazují a střídají, bude se vylučovat.

02:52
    Vítkovice v gólové šanci! Ölvecký ale netečoval dle svých představ, puk se vrací k Dolejšovi.

03:08
    Robert Říčka si odsedí dvě minuty za podražení.

03:26
    Zlín po buly u Kašíka dokázal vyhodit, Čerešňák s rozehrávkou dopředu nespěchá.

04:34
    Němec si říká o střelu, puk dostává Balán.

04:54
    Burger objíždí bránu a ťuká si s Němcem na středu.

05:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Sloboda poslal žabičku na bránu, v mezikruží puk tečoval ERIK NĚMEC. Asistence: Karol Sloboda, Jiří Burger.
    Erik NĚMEC - 1:0

06:02
    Kubiš posílá do jízdy na své křídlo, hra se vrací zpět před Kašíka.

06:16
    Komerční přestávka.

06:29
    Čerešňákova střela se odrazila od Kašíkova betonu, na druhé straně ale nebyl nikdo z domácích, kdo by dorazil do brány.

07:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Odražený puk po střele Urbance se dostal k OLDŘICHU KOTVANOVI u levé Dolejšovy tyče a vyrovnává hru na 1:1. Asistence: Patrik Urbanec, Ondřej Veselý.
    Oldřich KOTVAN - 1:1

09:05
    Sloboda s pukem objíždí bránu a čeká, až si jeho spoluhráči sjedou pro puk.

10:16
    Kotvan číhá u mantinelu na přihrávku, u puku jsou zatím domácí.

10:54
    Hra je přerušena, jeden z domácích hráčů zůstal na zemi.

10:57
    Žižka v pokusu o individuální průnik do třetiny domácích úspěšný, Zlín zastavuje až ofsajd.

11:40
    Hlinkův pokus byl jeden z těch slibnějších. Sjel si do mezikruží a poslal na bránu střelu z nápřahu, ta lízla síťku.

11:40
    Pavel Kubiš (ZLN) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – posunutí branky.

12:28
    Odražený puk si museli domácí vyzvednout ve vlastní třetině, hosté ze Zlína zatím prostřídávají.

13:40

13:50

13:50
    Buly po levé ruce Dolejše bude vhozeno již za pár okamžiků.

14:01
    Urbanec se ukázal jako výborný bruslař, u touše byl dřív, než jeho soupeř.

14:14
    Tomáš Gřeš (VIT) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

14:47
    Bukarts přistrčil Ölveckého při jeho přihrávání, puk dostali hosté a jsou u Dolejše.

16:14

16:45
    Icing Zlína.

16:57
    Domácí založili další útok, prozatím se jim daří v útočném pásmu strávit co nejvíc času.

18:17
    Berani ubránili akci domácích, z nedojetého puku zakázané uvolnění nebude.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:47
    Vandas nedokázal tečovat ani tři střely svých spoluhráčů, z následné střely taktéž nic nevytěžil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první perioda, která skončila nerozhodně 1:1. V šesté minutě šli do vedení domácí po střele Němce, o dvě minuty vyrovnal Kotvan. Hosté měli přesilovou hru, s tou ale gólově nenaložili. Pokračovat budeme v 17:50.

20:01

20:11
    Strapáč vybojoval buly, hra se vrací na střed.

20:25
    Kudělka dostal naloženo, Zlín se snaží udržet u Dolejše.

21:48
    Jiří Burger (VIT) odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

22:15
    Sýkora pálil z první na skulinku mezi Dolejšem a jeho levou tyčí, brankář Ostravy se stihl včas natlačit na tyč a střelu vytěsnil.

22:56
    Vhazování opět u Dolejše.

23:18
    Slibná akce Zlína končí nezdarem, Sztruc vyhazuje, útok hostů musí začít od začátku.

23:48

24:46
    Ani tentokrát nedokázal Růžička nečekanou střelou Dolejše prostřelit, hostům se z pásma Vítkovic nějak nechce.

26:02
    Icing Vítkovic.

26:19
    Kašík signalizoval icing, rozhodčí pouští hru dál. U puku vítkovický Kucsera.

27:31
    Domácí v šesti, bude se vylučovat!

27:59
    Posunutá přihrávka na Ölveckého nebyla přesná, výhoda pokračuje dál.

28:11

28:11
    Ondřej Veselý (ZLN) si musí odsedět dvě minuty za hákování.

28:30
    Kudělka posílá puk na bránu, Kašík puk podržel.

28:54
    Vítkovičtí v šanci neúspěšní, i tak drží třetinu.

29:33
    Vysvobození Zlína v podobě vyhození nebylo na dlouho, hra se vrací ke Kašíkovi.

30:11

30:51
    Pastor orazítkoval břevno!

31:52
    Kašík přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

32:09
    Zlíňané jsou v držení touše v nevýhodě, jedním z důvodu proč tomu tak je je i pomalé bruslení při dojíždění touše.

32:42

32:45
    Zlín k Dolejšovi zavítá vždy bez puku, ostravský strážce svatyně má zatím lehkou práci v probíhající třetině.

34:01
    Pastor v pádu dokázal poslat puk najíždějícímu MICHAELU VANDASOVI, ten si ještě najel ke Kašíkovi a prostřelil. Asistence: Petr Kolouch, Tomáš Pastor.
    Michael VANDAS - 2:1

34:59
    Patrik Urbanec si odsedí dvě minuty za hákování.

Upravení střelce: skóroval MICHAEL VANDAS, asistence: Petr Kolouch, Tomáš Pastor.

36:20
    Boj o puk za bránou Kašíka dopadl lépe pro domácí družinu, puk do brány po přihrávce před Kašíka nikdo ale nedostal.

37:34
    Tomáš Pastor (VIT) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

38:22
    Čachotský přijal puk u Dolejše, blesková přihrávka ke druhému kruhu byla zbytečná, žádný hráč Zlína se u něj nenacházel.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:34

39:54
    Martin Cibák si odsedí dvouminutový trest za sekání.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou druhých dvacet minut. Vítkovice odskočily do jednobrankového vedení, prozatím jsou lepší jak Zlín. Poslední dějství nás čeká v 18:40.

40:01

40:10
    Vítkovice vyhrály buly, po hře u své brány zakládají útok.

41:00
    Podražený Kubiš se oklepal a jel dál, vylučovat se nebude.

41:40
    Kašík pohotově vyrazil Kovářovu střelu.

41:54

43:10
    Žižka si nechtíc udělal ostudu – při snaze zajet pozadu za svou bránu narazil do Kašíka, spadl a puk tak tak nezajel do jeho vlastní brány.

44:11
    Vítkovice před Kašíkem, puk mají zlínští obránci.

44:35

45:08
    Vítkovická přihrávka se nepovedla, dopředu sám vystartoval Holík, v rozhodujícím okamžiku puk vyslal do ochranné sítě.

46:02
    Vandas dojel puk mířící na zakázané uvolnění, rozhodčí přesto posílají hru k Dolejšovi.

46:26

46:26
    Nakonec se buly přesunuje ke Kašíkovi.

46:43

47:10
    Kubiš se snažil zahrozit střelou z otočky přímo u Dolejše, tomu střela nedělala problém.

Dnešní utkání sleduje 5067 diváků.

48:32
    Zlín zatlačil domácí před Dolejše, střely se diváci nedočkali.

49:09
    Pastor schoval puk ve svém dresu, když se položil do prudké střely jednoho z beranů.

49:23
    Na ledě se po delší době objevuje i čtvrtá formace domácích, v níž nastupuje mimo jiné i junior Gřeš.

50:19
    Ze hry má posledních pár minut víc Zlín, nyní zakládá další útok.

50:30
    Zlín vstřelil gól, rozhodčí si ale nejsou jistí, bude se prohlížet záznam.

50:30
    ROBERT ŘÍČKA dojel k Dolejšovi a trefil volný touš, který brankáři prošel mezi betony. Tím pádem je srovnáno. Bez asistence.
    Robert ŘÍČKA - 2:2

52:09
    Získané sebevědomí dělá své – hosté jsou aktivnější jak minulé dvě třetiny dohromady.

53:19

54:11
    Zlínskému hokejistovi utekla hůl a nechtěně zasáhl obličej soupeře, rozhodčí pouští hru dál.

54:40
    Hlinka byl blízko navýšení! Puk trefil čepel ostravského útočníka, touš zastavilo až břevno.

55:14
    Posledních pět minut zápasu je tady. Kdo vyhraje? Půjde zápas do prodloužení? Buďte s námi a prožijme poslední chvíle zápasu společně!

56:33
    Zlín útočí co to jde, přivézt z výjezdu tři body by bylo lákavé.

56:40
    Buly u Dolejše vyhrál soupeř, domácí vyčkávají, co se bude dít.

58:03
    Poslední dvě minuty. U puku hosté a míří do pásma Vítkovic.

59:03
    Další ofsajd v podání domácích, fanoušci jsou s výroky rozhodčích krajně nespokojeni.

59:10
    Domácí zkouší něco vymyslet, nezbývá ale moc času.

59:44
    Buly u Kašíka.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Následuje tříminutová přestávka, pak budeme pokračovat v prodloužení.

60:01

60:03
    První buly prodloužení zachytil až Žižka na střídačce.

61:07
    Infarktové prodloužení! Ani domácí, ani hosté nedokázali z brejku rozhodnout!

61:48
    Puk před Dolejšem, který vytahuje druhý zákrok prodloužení. Na opačné straně byl Hlinka podražen, následně podrazil Kašíka. Oba se smějí, vhazovat se bude ve středu hřiště.

62:54
    Jen souhra náhod nedovolila domácím ani na čtvrtý pokus dostat puk za Kašíka. Zlínská defenzíva šlape.

64:10
    Teď měl obranný val hostů kliku a nemusel zasahovat, domácí zbrzdila jejich vlastní nepřesnost.

64:32
    Necelých třicet sekund do konce a Zlín jde do úniku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Dramatické prodloužení měli nakloněné na svou stranu domácí, jejich osobní chyby je srazily natolik, že rozhodnout o vítězi musí nájezdy.