Buffalo – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Nashville 3:0 (kon.) | Washington – Edmonton 1:0 (kon.)
Florida – Los Angeles 1:3 (kon.) | Toronto – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
Washington Capitals
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Úterý 24.11.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Washington Capitals zvítězil v posledním vzájemném střetnutí na ledě Edmontonu Oilers v Rexall Place 24. října 7:4 a obrovskou zásluhu na tom měl Jevgenij Kuznetsov, který vstřelil hattrick a na další dva góly přihrál. Brankář Oilers Andres Nilsson po šesti brankách raději bránu opustil a po sedmnácti střelách přepustil místo uprostřed druhé třetiny Camu Talbotovi. Druhým měřením sil obou týmů v letošní sezóně NHL z Verizon Center, Vás provede Tomáš Reiner.

Washington Capitals vyhrál v úvodu letošní sezóny NHL 14 z 15 zápasů a každých šedesát minut vstřelí v průměru 3,16 gólu, což je slušná porce. Capitals bude proti Edmontonu zřejmě chybět obránce Brooks Orpik, nad jehož startem visí velký otazník. Bývalý obránce Pittsburghu Penguins vynechal pět zápasů v řadě kvůli zranění ve spodní části těla a hlavní trenér Barry Trotz se nechal slyšet, že se Brooks Orpik každým dnem zlepšuje, ale vzhledem k tomu, že je začátek sezóny, tak nechce jeho návrat uspěchat. Pokud by však probíhalo playoff, při jeho nasazení do hry by neváhal a určitě by hrál. Brankář Braden Holtby během posledních šesti zápasů inkasoval 10 gólů a pomohl Capitals k pěti výhrám. Capitals nyní čeká série pěti domácích zápasů v řadě a očekává se, že se během nich postaví do brány také Philipp Grubauer.
    Hokejisté Washingtonu vyšli na rozbruslení odhodlaně.

Zatímco nad startem Orpika z Capitals visí otázník, k týmu Edmontonu Oilers se připojil obránce Justin Schultz, který vynechal posledních jedenáct zápasů NHL kvůli velkým problémům se zády a během několika dnů by se měl vrátit zpět. Edmonton zahájí proti Washinghtonu Capitals pětizápasový venkovní trip, do kterého bude vstupovat povzbuzený hladkým vítězstvím 5:1 nad New Jersey Devils. Celkově se Oilers venku příliš nedaří, když z deseti zápasů na hřišti soupeřů prohráli hned sedm. Skvěle hrající útočník Taylor Hall bodoval v pěti zápasech v řadě, během nichž vstřelil tři góly a zaznamenal pět asistencí.
    Oscas Klefbom během posledních tří zápasů NHL vstřelil jeden gól a zaznamenal dvě asistence. Co předvede dnes v noci?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Chorney – Niskanen, Alzner – Schmidt, Carlson (A) – Laich, Latta, Wilson – Chimera, Beagle, Galiev – Johansson, Kuznetsov, Williams – Ovečkin (C), Backstrom (A), Oshie.

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Sekera, Davidson – Nurse, Gryba – Klefbom, Fayne – Lander, Korpikoski, Pakarinen – Hendricks, Letestu, Jakupov – Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Hall (A), Draisaitl, Purcell.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Frederick L'Ecuyer – Mike Cvik, Tony Sericolo.
    Capitals působí před začátkem zápasu hodně uvolněně.

Základní pětky obou týmů už se sjíždějí ke středovému kruhu a utkání mezi Washingtonem a Edmontonem Oilers za pár okamžiků bude moci začít. V dresu Oilers se dnes představí český hokejista Andrej Sekera, mimo hru je ale kvůli zranění talentovaný mladík Connor McDavid, což je obrovská škoda.

00:01

00:14
    Justin Williams se postaral o první střelu zápasu, který pozorný Anders Nilsson ukryl ve výstroji a přerušil hru.

00:41
    Nate Schmidt musel spěchat do obranného pásma, aby před Oilers dopravil puk do bezpečí.

00:48
    T.J Oshie vypálil z levého křídla a Anders Nilsson ukryl jeho nahození v lapačce.

01:12
    Oilers se dostali k první střele v dnešním zápase a Braden Holtby jejich pokus vyrazil do rohu kluziště.

02:13
    Edmonton Oilers se pokusil podniknout další útok, ten ale přerušilo postavení mimo hru.

02:17
    Anders Nilsson hokejkou zastavil nahození Capitals a jemným dotykem rozehrál.

02:51
    Nate Schmidt vypálil z pravého křídla a jeho pokus zamířil mimo.

03:30
    Marcus Johansson zavezl puk na levém křídle do útočného pásma příliš rychle a útok Capitals zastavil ofsajd.

03:47
    Jordan Eberle se pokusil vypálit z pravého křídla v blízkosti modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.

04:07
    Na druhé straně pálil velice přesně Marcus Johansson, jehož diagonální střela z levého křídla směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Anders Nilsson ale jeho střelu ukryl v lapačce! Pěkný zákrok.

04:33
    STŘELY

Washington Capitals 3 Edmonton Oilers 2

05:00
    Úvodních pět minut uplynulo jako voda a ve Verizon Center zatím čekáme na úvodní gól.

05:20
    Braden Holtby předvedl lehký zákrok a Capitals bojují v obraném pásmu.

05:41
    Capitals se podařilo vyhodit a hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

05:49
    Puk zřejmě skončil na jedné ze střídaček a hra byla přerušena.

06:16
    Jay Beagle vypálil z pravého křídla a Anders Nilsson musel předvést dobrý zákrok, aby jeho střelu vyrazil!

07:07
    Justin Williams si z levého křídla vybruslil před bránu a místo střely ještě zvolil přihrávku na svého spoluhráče, který mu chtěl přihrávku oplatit, a Williams by po ní uklízel puk do prázdné brány, Capitals to ale překombinovali a do zakončení se nedostali.

07:13
    Jevgenij Kuznetsov tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování a Anders Nilsson jeho střelu pravým betonem vyrazil do rohu kluziště! Další slušný zákrok v podání brankáře Oilers.

07:20
    Oilers přežili tlak Capitals a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

07:26
    Braden Holtby si vybruslil až do rohu kluziště, aby zastavil nahození Oilers a po mantinelu rozehrál.

07:51
    Eric Gryba vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a Braden Holtby si připsal dobrý zákrok.

07:57
    Vzápětí to zkoušel střelou z levého křídla Matt Hendricks, ani on ale na brankáře Washingtonu Capitals nevyzrál.

08:33
    Dobrá pasáž Oilers, hosté si ale zatím nevytvořili žádnou velkou příležitost.

09:01
    Washington Capitals otočil hru a bojuje v útočném pásmu o puk.

09:17
    Stanislav Galiev si chtěl za bránou prohodit puk mezi nohama protihráče na střelu, k té se ale nakonec po vybruslení zpoza brány nedostal a po souboji s protihráčem skončil na ledě. Puk následně u levé tyče doklouzal k Andresovi Nilssonovi, který hru přerušil.

09:33
    Hra byla znovu přerušena a Capitals zůstávají v útočném pásmu Oilers.

10:05
    Capitals vystihli rozehrávku Oilers ve středním pásmu, puk se ale odrazil pouze k Taylorovi Hallovi, který mohl v klidu rozehrát.

10:26
    Capitals vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Bredana Holtbyho.

10:50
    T.J. Oshie spěchal za pukem a v rohu útočného pásma se mu ho podařilo posunout na spoluhráče.

11:00
    Washington sice svedl v útočném pásmu úspěšný souboj o puk, vzápětí se ale sám nepřesnou přihrávkou vytlačil do středního pásma.

11:18
    Útok Oilers přerušilo postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu další komerční přestávka.
    Porovnání centrů Jevgenije Kuznetsova a Leona Draisaitla.

11:55
    Taylor Hall nabral na pravém křídle rychlost a poté napřáhl ke střele, která skončila v lapačce Bradena Holtbyho.

12:32
    Oilers sevřeli Capitals v jejich obranném pásmu a Mark Fayne nahodil puk od modré čáry na bránu Bradena Holtbyho, který byl připraven a hru přerušil.

12:44
    Jevgenij Kuznetsov si na levém křídle najížděl na přihrávku svého spoluhráče, Capitals ale byli v útočném pásmu příliš rychle. Ofsajd.

13:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát sedm minut a zatím jsme neviděli gól.

13:22
    V posledních dvou zápasech padlo celkem dvacet gólů, takže od dnešního zápasu se dal očekávat větší příděl gólů.

14:08
    HITY

Washington Capitals 8 Edmonton Oilers 2

14:20
    Akci Edmontonu zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází v první třetině poslední komerční přestávka.

14:20
    Abych byl upřímný, tak zatím mě dosavadní vývoj utkání zklamal. Sice jsme viděli pár šancí a jednu vyloženou na straně Capitals, kteří překombinovali svou akci, ale zatím je to takové nemastné a neslané. Alex Ovečkin je prakticky neviditelný.

14:20
    Snad se ruský kanonýr k pohledání zdravě naštve a ukáže nám nějakou gólovou parádu.

14:42
    Hráči Oilers chvilku čekali, až puk po vyhození Capitals doklouže na zakázané uvolnění.

14:51
    Alex Ovečkin se na levém křídle k puku nedostal a Oilers otáčí hru.

15:10
    T.J Oshie odvedl v obraně dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.

15:25
    Tom Wilson (WSH) dostal menší trest, 2 minuty držení.

15:40
    Ryan Nugent-Hopkins se pokusil vypálit z pravého křídla, jeho střela ale byla zablokována.

16:36
    Jay Beagle před pár okamžiky odvedl skvělou práci v obraně a Capitals zatím zvládají úvodní oslabení na jedničku.

17:12
    Další vyhození Capitals a Edmonton zřejmě úvodní přesilovou hru nevyužije.

17:30
    Nyní se teorie stala pravdou a vyloučený Tom Wilson je zpět na ledové ploše.

18:00
    Poslední zápas mezi Washingtonem Capitals a Edmontonem Oilers nabídl jedenáct gólů, dnes se ale tohoto počtu po první třetině zřejmě nedočkáme.

18:15
    Pochybuji, že během čtyřiceti minut oba týmy vstřelí dohromady jedenáct gólů, ale samozřejmě bychom si to asi všichni přáli.

18:41
    Hlavně ať padne nějaký gól, protože oba brankáři působí jistým dojmem a zatím chytají skvěle.

19:19
    Eric Gryba na pravém křídle napřáhl k dělové ráně, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji zastavil připravený Bradon Holtby.

19:45
    Teddy Purcell se vzápětí dostal ke střele, která skončila ve výstroji připraveného Bradena Holtbyho.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina zápasu mezi Washingtonem a Edmontonem toho příliš mnoho nepřinesla, hra se sice přelévala ze strany na stranu a oba týmy se střídaly v dobrých pasážích, vyloženou brankovou příležitost si však dokázali vytvořit pouze domácí Capitals, a to když si Justin Williams vybruslil z levého křídla před bránu a místo střely se rozhodl pro přihrávku, kterou mu jeden z jeho spoluhráčů chtěl oplatit, a Williams by po ní uklízel puk do prázdné brány, jenže Washington to překombinoval a do zakončení se nakonec nedostal. V závěru první třetiny hráli Oilers přesilovou hru, během ní ale Capitals odvedli v oslabení fantastickou práci a dvě nebezpečné střely soupeře zablokovali. Edmonton početní převahu nevyužil a oba týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu. Skóre po první třetině. Washington Capitals 0 Edmonton Oilers 0.
    Statistiky po skončení první třetiny ve Verizon Center.

Za pár okamžiků se vrátíme zpět do Verizon Center, kde domácí Washington Capitals hraje s Edmontonem Oilers bez branek 0:0. Edmontonu Oilers citelně chybí talentovaný útočník Connor McDavid, který prožil fantastický vstup do letošní sezóny NHL.

20:01

20:04
    Ve Verizon Center byla právě zahájená druhá třetina, ve které se věřme dočkáme nějakého toho gólu.

20:48
    Braden Holtby si připsal snadný zákrok a pravým betonem puk vyrazil mimo.

21:29
    Oilers bojují na pravém křídle útočného pásma o puk.

21:53
    Capitals se ubránili a navíc budou hrát přesilovou hru.

21:53
    Eric Gryba (EDM) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

22:28
    Oilers se podařilo vyhodit a Capitals další útok musejí rozjíždět od vlastní brány.

22:52
    Další vyhození Edmontonu Oilers, který také zvládá úvodní oslabení v dnešním zápase perfektně.

22:58
    Washingtonu se v početní převaze nepovedla rozehrávka a puk se po zakázaném uvolnění přesune před bránu Bradena Holtbyho.

23:13
    Alex Ovečkin se snad poprvé v dnešním zápase dostal ke střele, Anders Nilsson ale dokázal jeho pokus vyrazit do rohu kluziště.

23:37
    Andrej Sekera předvedl dobrou individuální akci, když na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté nebezpečně vypálil, Braden Holtby byl ale připraven a po dobrém zákroku hru přerušil!

23:58
    Přesilová hra Washingtonu Capitals je u konce a Edmonton Oilers hraje v plném počtu.

24:28
    T.J. Oshie na levém křídle útočného pásma předvedl ukázku svých technických dovedností, když puk prohodil mezi nohama protihráče, a přestože byl poslán k zemi, na kolenou přihrál na modrou čáru Karlu Alznerovi, který tvrdě vypálil, jenže pouze do výstroje Anderse Nilssona.

25:21
    Před bránou Edmontonu Oilers vznikl závar a Anders Nilsson měl co dělat, aby puk mezi hráči našel.

26:23
    Oilers otočili hru a dostali se do zakončení, Braden Holtby se ovšem překonat nenechal.

26:45
    Eric Gryba (EDM) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

27:03
    Eric Gryba byl podruhé v dnešním zápase vyloučen a Washington Capitals má k dispozici druhou přesilovou hru.

27:35
    Alex Ovečkin vypálil z levého kruhu pro vhazování bez přípravy na bližší levou tyč, Anders Nilsson byl ale u ní připraven.

27:53
    T.J. Oshie se na pravé straně parádně uvolnil a poté přihrál do doleva Alexovi Ovečkinovi, který se z první snažil puk poslat z úhlu do prázdné brány, jenže Anders Nisson se dokázal skvěle přesunout a jeho střelu fantastickým zákrokem zastavil!
    Skvělá práce T.J Oshieho a následná střela Alexe Ovečkina.

28:28
    Nicklas Backstrom (WSH) dostal větší trest, 2+2 minuty hra vysokou holí.

28:50
    Oscar Klefbom byl zasažen hokejkou do obličeje, ve kterém se objevila krev, a Nicklas Backstrom dostal dvojitý trest.

29:48
    Najl Jakupov číhal před bránou, po zpětné přihrávce jeho spoluhráče zpoza brány na něj ale těsně nedosáhl.

30:28
    Braden Holtby vyrazil puk před sebe a Capitals vyhodili puk k bráně Edmontonu.

31:00
    Jordan Eberle napřáhl z levého kruhu pro vhazování ke krásné střele, která směřovala ke vzdálenější pravé tyči, Braden Holtby ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce!

31:28
    Andrej Sekera vypálil od modré čáry a jeho střela byla zablokována.

31:48
    Matt Niskanen odvedl na levém křídle v obranném pásmu skvělou práci a vyhodil puk do středního pásma.

32:13
    Leon Draisaitl číhal před bránou, puk ale mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

32:33
    Taylor Hall se ocitl ve slibné šanci, Braden Holtby ale jeho střelu ukryl ve výstroji a vysloužil si potlesk fanoušků ve Verizon Center!

32:33
    Po krátké reklamní přestávce bude zápas pokračovat.
    Fanynka Capitals dnes slaví narozeniny společně s Nicklasem Backstromem.

32:51
    Anders Nilsson pokryl prostor u své pravé tyče a vyrazil střelu Capitals do rohu kluziště.

33:55
    Jevgenij Kuznetsov nabral na levém křídle velkou rychlost a vzápětí se po objetí brány k ničemu nedostal.

34:02
    Nyní byla velká rychlost možná trochu na škodu.

34:57
    Justin Williams se dostal v prostoru mezi kruhy pro vhazování ke střele, ta ale zamířila pouze doprostřed brány a do výstroji připraveného Anderse Nilssona.

35:19
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

35:54
    Oilers bojují u mantinelu o puk v útočném pásmu.

36:12
    Capitals hosty k ničemu nepustili a T.J Oshie přesně rozehrál.

36:48
    Edmonton Oilers je sice střelecky aktivnější, do skóre se to ale zatím nepromítlo.

37:42
    Eric Gryba v obranném pásmu zastavil nebezpečnou přihrávku Capitals a poslal puk do středního pásma.

38:03
    Braden Holtby přikryl u levé tyče puk a před jeho bránou se vzápětí strhla menší potyčka.

38:04
    ZABLOKOVANÉ STŘELY

Washington Capitals 15 Edmonton Oilers 5

38:32
    Zablokované střely dnes hrají obrovskou roli. Hráči Capitals dnes hrají hodně obětavě.

38:47
    VHAZOVÁNÍ

Washington Capitals 22 Edmonton Oilers 17

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.

39:45
    Přihrávka Johna Carlsona na Marcuse Johanssena byla příliš dlouhá a ve druhé třetině se už nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině měl na hokejce první dobrou příležitost Andrej Sekera, který na pravém křídle nabral rychlost a poté z poměrně velké blízkosti napřáhl ke střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a výstroje připraveného Bradena Holtbyho. Vzápětí si vypracoval dvě velice slibné šance Washington Capitals. T.J. Oshie na levém křídle útočného pásma předvedl ukázku svých technických dovedností, když puk prohodil mezi nohama protihráče, a přestože byl poslán k zemi, na kolenou přihrál na modrou čáru Karlu Alznerovi, který poté tvrdě vypálil, jenže pouze do výstroje Anderse Nilssona. T.J. Oshie patřil mezi nejlepší hráče na ledě a vzápětí to dokázal skvělým uvolněním a přihrávkou doleva na volného Alexe Ovečkina, který se v přesilové hře snažil bez přípravy zamířit do prázdné brány, jenže Anders Nilssen se stihl bleskově přesunout k tyči a jeho pokus fantastickým zákrokem zneškodnil. Devět minut před koncem druhé části mohl vstřelit gól z levého kruhu pro vhazování Jordan Eberle, když jeho střela směřovala přesně ke vzdálenější tyči, Braden Holtby ji ale po skvělém zákroku ukryl v lapačce. Edmonton hrál ve druhé třetině čtyři minuty v početní převaze poté, co byl Nicklas Backstrom vyloučen za hru vysokou holí, po které se ve tváři Oscara Klefboma objevila krev, Oilers ale dlouho přesilovou hru nevyužili. Skóre po 40 minutách. Washington Capitals 0 Edmonton Oilers 0.
    Statistiky po bezbrankové druhé třetině. Dočkáme se gólu?

Edmonton Oilers byl i v prostředním dějství střelecky aktivnější, ale větší příležitosti měl paradoxně Washington Capitals. Co je však velice podstatné, ani jeden z týmů se během čtyřiceti minut nedokázal prosadit a troufám si říci, že kdo vstřelí úvodní gól tohoto zápasu, ten se stane vítězem. Nějaké přestřelky se dočkáme jen s přispěním zázraku.

40:01

40:31
    Jordan Eberle na pravém křídle předvedl krásnou stahovačku a Braden Holtby jeho střelu vyrazil do ochranné sítě!

41:02
    Jordan Eberle to udělal skvěle, jeho střele ale scházela přesnost.

41:15
    Alex Ovečkin byl v útočném pásmu příliš rychle a rozhodčí odpískali těsný ofsajd.

41:50
    Brandon Davidson mohl pálit, místo střely ale rozhodl z levého křídla nahodit puk za bránu.

42:01
    Nail Jakupov vypálil z ostrého úhlu a Bradon Holtby jeho střelu dobrým zákrokem vyrazil.

42:10
    Vzápětí pálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování Jordan Eberle a jeho střela zamířila vedle levé tyče.

43:22
    Oilers se dostali do přečíslení tři na dva, které zakončili střelou z pravého křídla, Braden Holtby byl ale pozorný a jejich střelu letící těsně nad ledem pravým betonem vyrazil!

44:16
    A znovu Oilers! Tentokrát ale střela hostů od modré čáry byla zablokována.

44:56
    Edmonton Oilers vstoupil do třetí třetiny s touhou zvítězit a je zatím jasně lepší.

45:21
    Nail Jakupov (EDM) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

45:25
    Alex Ovečkin po vyhraném vhazování Capitals rychle rozdal puk doprava Johnovi Carlsonovi, který bez přípravy napřáhl z pravého kruhu pro vhazování ke střele, Anders Nilssen ale předvedl skvělý zákrok a opět se stačil včas přesunout!

46:18
    Přesilové hry Capitals

Washington má k dispozici třetí přesilovou hru a během prvních dvou vystřelil na bránu pouze dvakrát.

47:23
    Washington Capitals se dostal ke tvrdé střele, kterou zneškodnil pozorný Braden Holtby.

47:39
    Edmonton Oilers se dostal po obrovské chybě v rozehrávce Capitals do obrovské šance, když se dva jeho hráči řítili sami na bránu, ale gólem jejich akce neskončila! Nail Jakupov přihrál doleva Taylorovi Hallovi, který měl puk uklidit do prázdné brány, jenže puk nedokázal zasáhnout a ocitl se s ním v ostrém úhlu, z něhož se už zakončit nepokusil.

48:13
    Eric Gryba se snažil zakončit nádhernou kombinaci střelou k pravé tyči, Braden Holtby ale proti jeho střele z blízkosti vytáhl spektakulární zákrok a puk ukryl v lapačce!

48:37
    Po krátce reklamní přestávce se opět hraje a oba týmy se zatím marně snaží prolomit bezbrankové skóre.

49:16
    Šancí oba dva týmy měly mnoho, ani jednu z nich se jim ale nepodařilo přetavit v gól.

49:38
    Matt Niskanen vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.
    Brankář Anders Nilsson během jednoho z mnoha zákroků.

50:44
    Anders Nilsson si pokryl prostor u levé tyče a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

50:48
    Braden Holtby málem do dnešního zápasu málem nenastoupil a jakmile bude vhodná příležitost, tak Vám sdělím proč.

51:02
    Oilers vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Andrese Nilssona.

51:18
    Anders Nilsson se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Capitals.

51:45
    Alex Ovečkin dostal na pravém křídle přihrávku do jízdy a vypálil, jenže pouze do výstroje klečícího Anderse Nilssena.

52:04
    Taylor Hall vybojoval ve středním pásmu puk, vzápětí ho ale ztratil.

52:22
    Capitals se vzápětí k ničemu nedostali, stejně jako na opačné straně hokejisté Edmontonu.

52:41
    Jevgenij Kuznetsov v souboji jeden na jednoho neuspěl a byl vytlačen ze střelecké pozice.

52:53
    Jevgenij Kuznetsov se vzápětí na pravé straně dostal do zakončení a snažil se zamířit do horní rohu brány, jenže Anders Nilsson předvedl skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce!

53:28
    Washington právě vstřelil branku!
    DMITRIJ ORLOV napřáhl k nádherné střele a chirurgicky přesnou ránou posílá Capitals do vedení!! Dmitrij Orlov z levého kruhu pro vhazování napřáhl k parádní střele, která zamířila přesně do pravého horního rohu a Anders Nilsson byl bez šance. Asistence: Tom Wilson, Brooks Laich.
    53:28 Dmitrij ORLOV - 1:0

54:03
    Taylor Hall se snažil odpovědět střelou z pravého křídla, jeho pokus byl ale zablokován.

54:25
    Dmitrij Orlov vstřelil v letošní sezóně NHL svůj druhý gól.

54:45
    Jordan Eberle mohl na pravé straně pálil, nakonec se ale ještě rozhodl pro otočku směrem k modré čáře.

55:10
    Jevgenij Kuznetsov vybojoval puk v obranném pásmu a Capitals se mohli vydat do protiútoku.

55:20
    Vzápětí přišla střela, se kterou měl sice Anders Nilsson problémy a nedokázal ji udržet, v jeho blízkosti ale nebyl žádný z hráčů Capitals.

56:12
    Alex Ovečkin se ocitl na pravé straně v blízkosti brány ve skvělé šanci, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

56:41
    T.J. Oshie vypálil, jeho střela ale byla zablokována.

57:05
    Blíží se závěr poslední třetiny a Washington vede nad Edmontonem těsně 1:0.

57:42
    Marcus Johanssen skvěle objel bránu a poté vypálil, Anders Nilssen ale dokázal jeho střelu vyrazit nad horní tyč!

57:50
    Na řadu přichází reklamní přestávka a nyní se konečně mohu dostat k tomu, proč Braden Holtby do dnešního zápasu málem nenastoupil.

Vtípek mohl stát Capitals draho

Justin Williams si během rozbruslení lehl na brankáře Brandona Holtbyho, který ležel na ledové ploše a protahoval se. Jakmile se z něj Williams zvedl, Holtby měl velký problém, aby se postavil na nohy a jen stěží to rozdýchával.

58:35
    Zpět na led. Anders Nilsson opustil svou bránu a Edmonton to zkouší v šesti!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

59:10
    Nail Jakupov a po něm Taylor Hall se snažili překonat Bradona Holtbyho, z blízkosti na něj ale nevyzráli.

59:46
    Čtrnáct sekund do konce.

Závěrečná část zápasu gradovala obrovskými šancemi a nakonec také gólem. Edmonton Oilers mohl skórovat jako první, když se obrovské chybě Capitals dostali dva jeho hráči do samostatného úniku. Nail Jakupov u levé tyče hledal Taylora Halla, který mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže si přihrávku spoluhráče nedokázal zpracovat a z ostrého úhlu už se do zakončení nedostal. Necelých šedesát sekund na to mohl udeřit Eric Gryba, který uklízel puk po krásné kombinaci k pravé tyč, jenže Braden Holtby předvedl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce. Edmonton Oilers byl po celou dobu zápasu střelecky aktivnější a nakonec na svou střeleckou nemohoucnost doplatil. V čase 53:28 skóroval nádherný gól Dmitrij Orlov, který zamířil z levého kruhu pro vhazování přesně do vzdálenějšího pravého rohu a chirurgicky přesnou střelou rozhodl o těsné výhře Washingtonu Capitals. Konečný výsledek. Washington Capitals 1 Edmonton Oilers 0.
    Braden Holtby pochytal 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.