Buffalo – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Nashville 3:0 (kon.) | Washington – Edmonton 1:0 (kon.)
Florida – Los Angeles 1:3 (kon.) | Toronto – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Toronto Maple Leafs
3:4 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Boston Bruins
Úterý 24.11.2015, 01:40 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci a nebo hezké ráno! (04:43:59)

Roman Polák – 1 střela, TOI 19:25, -1

Viděli jsme dnes velmi zajímavý zápas, který nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ke kterým přitom vůbec nemuselo dojít. Ať už se jedná o třetí třetinu nebo prodloužení, hokejisté obou týmů spálili několik obrovských příležitostí a museli se nakonec spolehnout na loterii v podobě nájezdů. V nich jako jediný uspěl ve třetí sérii český útočník David Krejčí.

David KREJČÍ - 3:4sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
    Autorem vítězné branky je DAVID KREJČÍ.

3. série
    0:1
    Nájezdy rozhoduje DAVID KREJČÍ, který nabruslil s pukem téměř až "do kuchyně" a trefil se skrz Reimerovy betony!

3. série
    0:0
    Lupulovi ke konci nájezdu sjel kotouč a jeho zakončení tak nebylo dostatečně důrazné.

2. série
    0:0
    Neprosazuje se ani na druhé straně Marchand, jeho střela zápěstím za záda Reimera nepropadla.

2. série
    0:0
    Bekhendová střela Parenteaua končí na připraveném Raskovi.

1. série
    0:0
    Bergeron zkusil zajímavý nájezd, obkroužil levý kruh a nabruslil před Reimera. Ani on nedává.

1. série
    0:0
    Holland zkusil kličku, ale dostal se příliš blízko Raska, od něhož se puk odráží mimo.

Samostatné nájezdy začínají.

Toronto své přesilovky nevyužilo, ačkoliv šance mělo a zejména tu od Van Riemsdyka. O vítězi dnešního střetnutí tak rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    James Van Riemsdyk měl před sebou zcela prázdnou bránu, Rask neměl sílu se přesouvat a pouze vymrštil lapačku! A van Riemsdyk se trefil přesně do ní!

64:28
    Rask sráží Phaneufovu střelu do rohu.

64:10
    Střelba zatím chybí, Parenteau kombinuje s Bozakem.

63:50
    Maple Leafs se rozestavili a postupně se chystají na střelu.

63:20
    Toronto hraje 4 na 3, Eriksson na úvod oslabení vyhazuje puk.

63:18
    Toronto bude do konce prodloužení mít přesilovou hru! Komarov se opět dostal do menšího úniku a Bergeron ho zastavil jen díky držení. Maple Leafs si berou time-out.

63:04
    Froese uvolnil Komarova, ale ten v úniku netrefuje klec!

62:42
    Vhazovat se bude před Reimerem, který schoval kotouč do lapačky.

62:28
    A nevyšel ani nyní po střele Spoonera, Krejčí tak začíná opět z vlastního pásma.

62:10
    Boston rozehrává zpoza své branky, předchozí útok nevyšel.

61:25
    Fantastický Rask! Komarov si udělal prostor, přihrál Grabnerovi, proti němuž finský brankář předvedl další excelentní zákrok.

61:01
    Toronto nevystřelilo během svého útoku a rychlý přesun Bruins do útoku zastavuje postavení mimo hru.

60:32
    Boston nezvykle dlouho drží útočné pásmo při hře 3 na 3. Beleskeyho střela končí vedle.

60:10
    Rielly se dostal k zakončení po nájezdu na levé straně, Raska ale nepřekonal.

60:01

Svižný hokej z obou stran gradoval v průběhu třetí třetiny hned několikrát, tentokrát se však diváci branky nedočkali a obě mužstva se musí zmobilizovat na prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:52
    Toronto se úspěšně brání a Boston už nepouští k dalším zakončením.

59:26
    Krejčí na levé straně najel blíže ke kruhům a vypálil k pravé tyčce Reimera. Brankář domácích však i této střele odolal.

59:16
    Eriksson Reimera také nepropálil a nepodařilo se to ani Krugovi, který opět dostal puk na ránu z první!

58:48
    Krejčí na modré čáře pobídl Kruga ke střele, jeho rána z voleje však je pokryta Reimerem.

58:16
    Jenže první šanci měl domácí Rielly, který ujel v oslabení, ale jeho střela na Raska byla příliš slabá.

57:59
    Krejčí našel Beleskeyho, který najel před branku Toronta, poslal puk na Erikssona, kterého však při zakončení hákoval Hunwick a to neznamená nic jiného, než dvě minuty pro Toronto a velkou šanci pro Boston rozhodnout zápas!

57:27
    Puk se plouží z jedné strany na druhou, oba týmy ztrácí hned v počátcích svých útoků držení.

57:01
    Reimer ramenem vyrazil střelu Millera z pravého rohu u modré čáry.

56:37
    Útočnou snahu Toronta zastavuje nepřesný pas Gardinera, po němž je odpískáno zakázané uvolnění.

56:12
    Hra je opět přerušena, vhazuje se před Tuukkou Raskem.

55:49
    A rozehrávka příliš nevyšla! McQuaid zachyboval, na protiútok však byl Rask připraven.

55:35
    Boston sice vyhrál vhazování před Reimerem, ale akci zahajuje ve vlastním pásmu.

55:24
    A aktivita Toronta nyní málem přinesla inkasovanou branku! Paradox, který plyne z otevřené hry a obrany – Bergeron se dostal ke kotouči za obráncem domácích, vyrazil směrem na Reimera, ale trochu moc si předhodil puk a nedokázal využít své šance a nepřehodil dostatečně razantně brankáře Toronta, který se z pokleku vymrštil a dopadl do brankoviště, aby zachytil propadlý kotouč! To je zápas!

55:09
    Zatímco hokejisté Bostonu vypadají, že mají těžké nohy, Toronto je neskutečně aktivní.

54:36
    Krejčí přišel při rozehrávce o puk po bodyčeku Kadriho. Miller následně obral van Riemsdyka a vyhodil na zakázané uvolnění.

53:59
    Puk je opět v obranném pásmu Bruins. Střelu Kadriho Rask kryje.

53:25
    Toronto sice pokračovalo v menším náporu, ale už tomu chyběla šťáva. Boston se ujal puku a po pokusu o útok se nyní hraje hlavně ve středním pásmu.

52:33
    Froese měl na hokejce branku, ale Rask famózně vychytal obrovskou šanci domácích! Rask musel natřikrát krýt pokusy Froeseho, který prováhal neskutečnou příležitost!

52:30
    Boston se uchyluje k zakázanému uvolnění při hře v plném počtu.

52:15
    Boston se sice už dvakrát osvobodil, ale Toronto je velmi rychle zpátky. Nápor pokračuje – van Riemsdyk se netrefuje mezi tři tyče, Rask se však zapotil při střele Gardinera!

51:30
    Další střela Phaneufa a následně i Parenteua se jen odráží od mantinel.

51:04
    Od Toronta je to skvěle sehraná přesilovka, nechybí střelba, ale Rask vše kryje. Kromě toho Phaneuf dvakrát míjí branku od modré čáry.

50:15
    Právě Kadri si půjde odpočinout na trestnou lavici za oplácení a hrubost. Dvě minuty vyfasoval také Chára za krosček. Kromě toho končí na trestné lavici také Zach Trotman z Bostonu za hrubost. Přesilovou hru bude mít díky tomu Toronto.

50:15
    Hra je přerušena po menší strkanici hráčů Toronta s Chárou. Vše vyprovokoval slovenský bek, který srazil o pár chvilek předtím za brankou Kadriho.

50:08
    Obrovská šance Toronta! Před Komarovem prakticky zela část prázdné brány, ale forvard Maple Leafs minul cíl!

49:43
    Nyní to byl Boston, který zarputile držel útočné pásmo. Akci zakončila tvrdá rána Cháry, kterou Reimer vyráží.

49:04
    McQuaid z první pálil po přihrávce Bergerona, ale netrefil branku.

48:58
    Až nyní se Bruins konečně podařilo i s pukem dojet až k Reimerovi, který schovává do lapačky střelu Kruga.

48:28
    Boston se nemůže dostat ze sevření domácích! Polák zachytává kotouče u modré čáry a rozehrává zpět do chumlu.

47:47
    Nebezpečná rána Poláka, která těsně minula cíl!

47:35
    A když už se to Bruins povede, tak Toronto je velmi rychle zpět u puku a žene se do útoku. Boyes musel srovnat u mantinelu Seidenberg.

47:10
    Krejčí dnes předvádí na buly skvělou práci, vyhrává většinu vhazování, ale Boston se jen těžko dostává z obranného pásma.

46:32
    Toronto bylo blízko blizoučko vedení! Komarov projel mezi kruhy, přihrál na Van Riemsdyka, kterého Rask vychytal. Puk se odrazil zpět k finskému útočníkovi, jehož rána zápěstím Raskovi propadla pod lapačkou a zastavila se jen pár centimetrů od brankové čáry! Rask se pohotově na ledě otočil na břicho a puk schoval.

45:54
    Kotouč prosvištěl skrz brankoviště Reimera, který předtím pokryl střelu Kruga. Brankář Toronta vůbec nevěděl, kde puk je.

45:38
    Také Seidenbergova rozehrávka na Bergerona končí mimo kluziště. Vhazuje se před Raskem.

45:21
    Na vhazování uspěl Bergeron, který zkusil vyslat do úniku Marchanda, ale puk končí na střídačce.

45:15
    Spaling odchází na střídačku spokojen, dostal puk do útočného pásma, kde se bude vhazovat.

44:51
    Reimer znovu zaváhal s rozehrávkou a jsou z toho pro Toronto problémy. Boston však puk nedokázal odlepit od mantinelu.

44:27
    Toronto vybojovalo puk v útočném pásmu, ale příliš z toho nevytěžilo. Rask byl připraven, roztáhl se přes brankoviště a zachytil snahu Parenteua ho objet.

43:45
    Vhazovat se bude před Reimerem. Ten musel uschovat kotouč před dotírajícími Medvědy.

43:33
    Rozehrávka moc nevyšla, k puku se dostal Komarov, jehož přihrávku Van Riemsdyk nedostal mezi tři tyče.

43:11
    Toronto vyvezlo puk z obranné třetiny, ale přišlo o něj. Boston musí zakládat akci od nuly.

42:35
    Velká šance Bostonu, přihrávka Bergerona před brankoviště však nebyla útočícími hráči zachycena.

42:12
    Na druhé straně Holland míjí branku a Bruins při přechodu do útoku zastavuje postavení mimo hru.

41:48
    Rychlý přesun Bostonu do útočného pásma končí zákrokem Reimera proti střele zápěstím Connollyho.

41:30
    Boston je již pár vteřin v plném počtu a drží kotouč.

41:13
    Phaneufova střela prosvištěla kolem Raska mimo.

40:40
    Až nyní se pevně usadili a mohou zkusit rozpohybovat obranu hostů.

40:25
    Torontu pokračuje přesilovka, ale hráči Maple Leafs se nemohou dostat do útočné třetiny.

40:01

Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině nějaké přehlídky ofenzivního hokeje nebudeme, to se však změnilo ve 33. minutě, v níž Toronto nastartovala kontaktní branka. Skóre se nakonec měnilo čtyřikrát a stav 3:3 nechává vše do třetí třetiny otevřené! Toronto navíc bude mít ještě více jak minutu přesilovou hru. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 03:41.

Střely na branku: 28 – 17
    Vhazování: 28 – 23

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Obrovský závar před Raskem! V hlavní roli Gardiner, který nedokázal propasírovat puk za záda finského brankáře a ve snaze o dorážku trefil Raska do helmy. Hra je však přerušena díky zakrytému puku.

39:31
    Kadri udělal na modré čáře o jeden krok navíc a je z toho postavení mimo hru.

39:16
    Rask pohotově padl na kolena a vyráží Komarovu střelu. Kotouč odklízí Rinaldo přes všechny čáry.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Toronto zakládá akci ve vlastním pásmu.

38:32
    Bozakova přihrávka Phaneufovi propadla obránci Toronta do středního pásma.

38:25
    Rask prožívá krušné chvilky a musí přerušit hru zachycením puku do lapačky.

37:59
    Na trestnou lavici odchází bostonský Marchand za podražení, ale také Parenteau z Toronta za hrubost. Takže se pokračuje ve hře 5 na 4.

37:45
    Obléhání Raskovy branky končí nepřesnou střelou Parenteua.

37:17
    Po faulu McQuaida navíc bude mít Toronto hned 4 minuty přesilovku! McQuaid totiž dostal trest za hákování a také za hrubost!

36:40
    Toronto nadále tvrdí muziku! Gardinerovu střelu Rask vyráží a o pár vteřin později Komarov minul těsně branku! Bruins se nemohou vymanit z obranného pásma!
    36:09 Tyler BOZAK - 3:3

36:09
    Toronto právě vstřelilo branku!

Tak to je neuvěřitelná přestřelka, která se strhla na ledě Air Canada Centre! A je to domácí Toronto, které může slavit! Na 3:3 vyrovnává TYLER BOZAK, který využil nepřipravenosti Raska po předchozím zákroku.

35:34
    Prudká Beleskeyho střela golfákem prosvištěla vedle levé tyčky Reimerovy branky!

35:11
    Komerční přestávka nyní lehce pozastaví oba rozjeté týmy, které se prohání z jednoho pásma do druhého.
    34:40 Landon FERRARO - 2:3

34:40
    Bruins právě vstřelili branku!

Zničehožnic se před Reimerem zjevil Marchand s Ferrarem! Zatímco střela Marchanda za záda Reimera neprošla, LANDON FERRARO následně dokázal dopíchnout puk přes beton Reimera do sítě.

34:10
    Polák si dlouho hrál s pukem, až byl tvrdě hitován Rinaldem.

33:52
    Seidenberg nyní zkusil lehčí střelu na Reimera, snažil se spíš brankáře Toronta překvapit, ale neuspěl.

33:34
    Reimer má kotouč v bezpečí, za brankou Toronta však hokejisté pouští emoce ven. Po menší strkanici se vylučovat nebude.

33:24
    Toronto zůstává vysoce aktivní, nadále se zkouší tlačit do útoku a rychlé přesuny z vlastního pásma dělají Bostonu problémy.
    32:56 Leo KOMAROV - 2:2

32:56

A je vyrovnáno! Skvělé okamžiky Toronta, které se zakouslo do obrany Bruins. LEO KOMAROV se dokázal zorientovat v brankovišti Bostonu a dostat kotouč za záda bezmocného Raska, který byl tísněn hned dvěma protihráči. Asistence: James Van Riemsdyk, Dion Phaneuf.

32:42
    Po vhazování před Tuukkou Raskem se bude vhazovat znovu. Kadri se natlačil i s pukem na finského brankáře.

32:34
    Fantastický zákrok Reimera, který vyšvihl svůj beton k pravé tyčce, kam už směřoval kotouč z hokejky Hayese, jehož vybídl ke střele do prázdné branky Bergeron! James Reimer právě zachránil Toronto od takřka jisté inkasované branky!
    31:54 Joffrey LUPUL - 1:2

31:54

A nápor Toronta při šesti mužích v poli přináší kýžené ovoce! JOFFREY LUPUL vypálil od modré čáry skrz clonící spoluhráče a kotouč propadl Raskovi přes pravý beton! Asistence: Tyler Bozak, Morgan Rielly.

31:35
    Bude se vylučovat, Toronto má výhodu a tlačí se do brankoviště hostů!

31:20
    Toronto se v plném počtu snaží usídlit v útočné třetině, ale prozatím jim to moc nevychází. Puk létá po mantinelu.

30:42
    Jen co byl kotouč zavezen zpět do obranné třetiny Toronta, tak obránci kanadského týmu opětovně vyhazují.

30:25
    Toronto se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

30:05
    Další rána Krejčího, který zůstává na modré čáře. Reimer však zůstává pozorný.

29:27
    Krejčího pumelice se odrazila od betonů Reimera.

28:52
    Další přesilovka pro Boston. Na dvě minuty za hákování odchází na trestnou lavici Matt Hunwick.

28:39
    Rielly vyzkoušel pozornost Raska, který zachytil letící projektil za pomoci masky.

28:22
    Komerční přestávka po zákroku Tuukky Raska, který schovává kotouč do lapačky po propagační střele soupeře.

28:00
    Navrátivší Matthias málem ujel sám proti Raskovi, ale puk se mu zamotal pod nohama.

27:55
    Hostům došel čas, Toronto je v plném počtu. Nebyla to dobrá přesilovka, chyběla zejména střelba.

27:06
    Pokračující akce Bostonu zastavuje Komarov, který vyvezl puk z obranné třetiny a přinutil Raska přerušit hru po jeho střele.

26:34
    Krejčí zkusil přihrávku nakrátko k Erikssonovi stojícímu zády k brance. Tomu se nepodařilo dobře puk zpracovat.

25:54
    Seidenberga hákoval Shawn Matthias, který je prvním vyloučeným na straně domácích.

25:44
    Polák udržel útočné pásmo Toronta, ale jeho spoluhráči z toho nedokázali nic vytěžit.

25:22
    Po dalším zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici Reimera.

25:10
    Zakázané uvolnění Toronta. Harringtonovi nevyšla dlouhá přihrávka na Hollanda.

24:40
    Opticky má momentálně Boston menší převahu, ale na střelách to vidět není. S těmi se v první pětiminutovce hodně šetří.

24:05
    Beleskey si najížděl rychle do útoku, ale jeho střelu byla sražena.

23:53
    Rask si sáhl na puk a raději přerušuje po střelem Riellyho hru.

23:40
    Pěknou akci nedotáhl Marchand do úspěšného konce, když nedosáhl na projíždějící kotouč.

23:24
    Puk končí na střídačce Bostonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:12
    Nahozený puk Seidenberga raději Reimer schoval do lapačky, aby zabránil najíždějícímu Bergeronovi narušit rozehrávku Maple Leafs.

22:50
    Když už některý z týmů na delší dobu navštíví útočné pásmo, hra většinou končí v rozích.

21:59
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez střel. Do akce Cháry se Spoonerem se vložil Holland a vyváží puk z obranné třetiny Toronta.

21:12
    Beleskey za brankou bojoval s Phaneufem, ale skončil na zemi, kde přišel o puk.

20:40
    Hra probíhá na úvod druhé třetiny ve středním pásmu.

20:12
    Boston je v plném počtu.

20:01

Sledujeme poměrně pěkný a svižný hokej, ve kterém je sice Toronto prozatím střelecky aktivnější, ale Boston je mnohem více úspěšnější v koncovce. Druhá třetina začne přibližně v 02:37.

Střely na branku: 12 – 9
    Vhazování: 13 – 12

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    V samém závěru první třetiny ještě zkusil prudkou ránu Gardiner, ale Rask byl opět plně koncentrován.

19:21
    Boston se osvobozuje. Další nápor Maple Leafs, kteří rozestavili klasický "deštník" – finální přihrávku před branku však nezachytil Lupul.

18:26
    Komarov z bekhendu nepokořil Raska, který pohotově vyrazil proti puku betonem! Velká šance Toronta!

18:12
    Po trochu zbytečném faulu si jde na trestnou lavici sednout Adam McQuaid z Bostonu za faul kolenem.

18:10
    Bozak s Parenteauem zkusili překombinovat obranu hostí, ale překombinovali sami sebe.

17:53
    Postavení mimo hru, do kterého se dostal jeden z hráčů Toronta.

17:30
    Bylo to bez střely a na menší návštěvu vyrazili také hokejisté Toronta. Phaneufova prudká rána minula branku hostí.

16:45
    Toronto se po úporné obraně na chvilku osvobozuje, ale je to opět Boston, konkrétně pak Hayes, kdo zaváží puk zpět před branku Reimera.

15:52
    Třetí formace Bruins se dostala do zajímavé šance, Connolly kombinoval zpoza branky se Seidenbergem u modré čáry, puk se následně posunul do pravého rohu ke Kemppainenovi, ale ten akci zazdil ztrátou.

15:09
    Další vhazování, opět ve středním pásmu. Tentokrát ale blíže branky Bruins.

14:55
    Po postavení mimo Bostonu hru se vhazuje ve středním pásmu.

14:20
    Boston má problém s vyvezením puku z obranného pásma. Aktivní při forčekingu byl hodně Komarov, který zkusil vyslat pumelici skrz skupinku hokejistů před Raskem. Brankáře ovšem neprostřelil.

13:36
    Gardiner byl osamocen na modré čáře a před ním zela dálnice až k brance Bostonu. Jeho tvrdou střelu tak měl Rask neustále na očích a chytil ji.

13:26
    Rask si vychutnal snadný zákrok po střele Lupula.
    12:39 Zac RINALDO - 0:2

12:39

Seidenberg vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu a viděl najíždějícího ZACA RINALDA, který zakončil svůj průnik skrz obranu Toronta i úspěšným průstřelem brankáře Reimera! První branka Rinalda v této sezoně.

12:32
    Dlouhé snažení hokejistů Maple Leafs končí ztrátou puku za brankou Bostonu.

12:00
    Connollyho střela jen prosvištěla okolo Reimera a zcela minula svůj cíl. K puku se dostává Toronto, to má ale menší problémy s rozehráním akce.

11:23
    Rozehrávka Bostonu po vyhraném vhazování končí pouze zakázaným uvolněním.

11:13
    Rask má kotouč pevně ve své lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

10:55
    Chára uklidňuje chaotickou hru obou mužstev. Akce z jeho rozehrávky ovšem ztroskotala ve střední třetině.

10:10
    Kotouč se přesunul do pásma Bostonu. Domácí se ovšem jen velmi těžko snaží prosadit přes těsnou obranu soupeře.

09:38
    Boston uzamkl své soupeře v obranném pásmu, dlouho se to však obešlo bez střely. Až Marchand prověřil reflexy Reimera.

08:33
    Zakázané uvolnění Toronta.

08:13
    Kemppainen u brankoviště Toronta odváděl velmi solidní práci, chtěl tečovat nahození od modré, ale Reimer byl připraven.

07:55
    Hra se mírně uklidnila, oba týmy si vyzkoušely útoky bez střelby.

06:56
    Bruins se vřítili do útočného pásma, Krugovu propagační střelu od modré však Reimer schovává na těle.

06:40
    Rask raději schoval kotouč pod lapačku, Boston je v plném počtu. Horké chvilky pro brankáře Bruins – Phaneuf minul prázdnou klec, Boyese finský brankář úspěšně pokryl.

06:29
    Tlak Toronta pokračuje, s blížícím se koncem přesilovky se má Rask hodně co ohánět. Drží však nadále čisté konto.

05:47
    Hokejisté Toronta se usadili v útočném pásmu a pálí "hlava nehlava". Většina projektilů však končí mimo, s ostatními si bez problémů poradil Rask.
    04:58 Brad MARCHAND - 0:1

04:58

Obrovská chyba brankáře Reimera! Ten za vlastní brankou příliš váhal s rozehrávkou, čehož využil Brad Marchand, který brankáře Toronta obral o puk, obkroužil branku a přihrál zcela volnému Patricu Bergeronovi. Ten se sice neprosadil, ale puk se odrazil k BRADU MARCHANDOVI. Tomu se podařila parádní dorážka po ráně ze vzduchu!

04:36
    Bude se vylučovat! Hra se odehrávala zejména v rozích obranného pásma Toronta, které se po osvobození opět dostalo pod tlak a přečíslení, jenže přišel faul Connollyho, který si odsedí dvě minuty za podražení.

03:44
    Hned po vhazování si do mezikruží najel Parenteau, který jedovatou střelou prověřil Tuukku Raska!

03:41
    Krejčí se spoluhráči ze své formace museli rozehrávat zpoza vlastní branky, puk ale odklouzal na zakázané uvolnění.

03:00
    Boston se dostal do útoku, Ferraro ovšem nerozehrál dobře a Toronto se osvobodilo výhozem přes všechny čáry. Vhazuje se před Reimerem.

02:22
    Polák zůstal na ledě a byl hodně vidět. Obral hráče vyvážejícího puk z obranného pásma Bruins a vypracoval dvě solidní šance dvěma přesnými pasy krátce po sobě. Torontu se však nepodařilo trefit klec.

01:46
    Pěkná střela Romana Poláka od modré čáry! Rask však byl připraven a pohotově zasáhl.

01:10
    Eriksson dostal puk od Kruga za branku domácích, ale tísněn jedním z obránců jen odevzdal kotouč.

00:44
    Toronto se sice osvobodilo a samo se vrhlo do útoku, ale kolem Raskovy branky spíš jen probruslili, aby se následně hra odehrávala zejména ve středním pásmu.

00:08
    A hned krátce po vhazování musel Reimer poprvé použít svou lapačku a skrýt kotouč. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Toronta.

00:01

Hokejisté pomalu naskakují na led, na řadě budou za pár okamžiků kanadská a americká hymna.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf (C), Gardiner, Rielly, Hunwick (A), Polák, Harrington – Komarov, Kadri, Van Riemsdyk – Parenteau, Bozak (A), Matthias – Lupul, Spaling, Grabner – Boyes, Froese, Holland.
    Trenér: Mike Babcock.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Trotman, Chára (C), Seidenberg, Miller, McQuaid, Krug – Eriksson, Krejčí (A), Beleskey – Hayes, Bergeron (A), Marchand – Connolly, Kemppainen, Spooner – Randell, Talbot, Rinaldo.
    Trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Graham Skillitier, Jean Herbert – Scott Cherrey, Trent Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jen těžce se dá hledat v tomto utkání favorit. Jak již bylo zmíněno, Toronto má aktuálně solidní formu, na druhou stranu však to byl Boston, který vyhrál první vzájemný zápas v této sezoně během uplynulého víkendu, když doma zvítězil 2:0.

Medvědům patří po 19 odehraných zápasech 10. místo se ziskem 21 bodů. Boston má za sebou pětizápasovou etapu na domácím ledě, ze které vytěžil tři výhry a prohrál přitom s Coloradem a San Jose.

Nejproduktivnější hráči:
    David Krejčí 22 bodů (8+14)
    Patrice Bergeron 19 bodů (7+12)
    Loui Eriksson 18 bodů (9+9)

Toronto má po 21 odehraných zápasech na kontě 18 bodů a krčí se ve spodní polovině tabulky, stejně jako jeho soupeř. Do samotného zápasu přitom půjde s velmi dobrou aktuální formou – z posledních sedmi zápasů hned pětkrát kanadský celek slavil vítězství.

Tyler Bozak 12 bodů (3+9)
    Morgan Rielly 12 bodů (3+9)
    James Van Riemsdyk 11 bodů (7+4)

Na hokejové fanoušky dnes čeká lahůdka v podobě střetnutí mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins. Očekávat se dá vyrovnaný zápas, ve kterém by mohla rozhodnout sebemenší chybička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 32. Lupul (Bozak, Rielly), 33. Komarov (Riemsdyk, Phaneuf), 37. Bozak (Matthias, Parenteau) – 5. Marchand (Bergeron), 13. Rinaldo (Seidenberg), 35. Ferraro (Marchand), rozh. náj. Krejčí