Olomouc – Jihlava 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 4:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Třinec – K. Vary 4:0 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 27.11.2015, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji pěkný den příznivcům ledního hokeje. Dnes budeme v Hradci Králové svědky utkání DHL Extraligy juniorů. Domácí Mountfield HK, který je aktuálně na šesté příčce tabulky, hostí čtvrtý tým soutěže – Piráti Chomutov.

Hosté se v posledních pěti zápasech mohou pochlubit slušnou bilancí. Nutno však zmínit, že předtím prožili krátkou krizi, jelikož prohráli dvě utkání na vlastním ledě při celkovém skóre 0:9. Od té doby však z pěti střetnutí vydolovali tři vítězství, když porazili Kladno 3:2 v prodloužení, přehráli poměrem 9:6 Litvínov a poradili si také s celkem Českých Budějovic – 4:3.

Nad jejich síly byla především pražská Sparta, se kterou prohráli 2:4 a ve vyrovnaném duelu podlehli také druhému celku z hlavního města – Slavii 4:5 po samostatných nájezdech. Největší zbraní v kádru Chomutova je útočník Petr Macháček, který s třiceti body vévodí kanadskému bodování celé soutěže.

Východočeši mají podobnou bilanci z posledních zápasů jako jejich dnešní soupeř. Také oni dokázali urvat z posledních pěti utkání tři výhry. Za oběť jim padla brněnská Kometa – 3:1, v těsném souboji si poradili také s Plzní – 3:2 po samostatných nájezdech a zatím poslední výhru si Lvi připsali na ledě pražské Slavie – 4:2.

Porážky naopak přišly doma s týmem karlovarské Energie, kterému Mountfield podlehl těsně 2:3 a také na ledě Kladna, kde museli svěřenci Aleše Krátošky skousnout prohru 2:5. Dokáží si Královéhradečtí před vlastními fanoušky připsat tři body do tabulky a přiblížit se tak svému protivníkovi v tabulce? Odpověď na tuto otázku se začne psát již dnes v 17:00.

Mountfield HK: Veselý (Bechný) – Kynčl, Lier, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl, Matějček – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Krátoška, Hofman, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Běhula, Páleník "C", Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Novák – Wágner, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Tůma, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Doležal, Strunz. Trenér: Robert Kaše.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Potůček.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí a ženou se do pásma soupeře.

00:35
    Matějček se prodral po pravém mantinelu do útočného pásma a vyslal první střelu Mountfieldu. Lukeš připraven.

00:51
    Východočeši jsou v obranné třetině Chomutova. Nahození od modré však znovu zachytil gólman Pirátů.

01:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi otevírají skóre zápasu rychlou brankou. Tomáš Hofman našel z rohu kluziště před brankou stojícího DAVIDA MALÍKA, který svižnou ranou posílá Hradec do vedení. Asistence: Tomáš Hofman, David Gančarčík.

02:26
    Hostující Macháček dvakrát střílel z kruhů. Veselý pozorný.

03:17
    Mountfield nahazuje puk za branku brankáře Lukeše.

03:42
    Souboj o kotouč v rohu v obranném pásmu domácích.

04:10
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

04:23
    Novák zakládá na obranné modré útočnou akci Chomutova.

04:42
    Strunz se dostal k dorážce na brankovišti Lvů. Veselého však nepřekonal.

05:33
    Mountfield se znovu pustil do útočného pásma svého soupeře. Tam však o kotouč přišel a Chomutov tak míří s pukem na druhou stranu kluziště.

06:12
    Východočeši mají černou pryž za svou brankou a čekají na dostřídání.

06:53
    Tvrdý souboj o puk v obranném pásmu Lvů, ti však nyní již vyvážejí kotouč do pásma soupeře.

07:24
    Nahození Pirátů tečoval Doležal pouze do brankáře Veselého.

07:36
    Cestr nahazuje kotouč do útočného pásma Chomutova.

07:59
    Uvidíme první přesilovou hru, zahrají si ji Hradečtí. Na trestnou lavici usedá Filip Doležal za podražení.

08:27
    Aktivní obrana Pirátů zatím znemožňuje Východočechům usadit se v jejich pásmu.

08:51
    Hradec znovu s kotoučem za svou klecí.

09:08
    Lvi se konečně usadili před Lukešem a roztočili svůj obávaný kolotoč přihrávek. S trochou štěstí se však znovu podařilo Chomutovu vyhodit puk ze třetiny.

09:59

10:57
    O puk se teď bojuje ve středním pásmu.

11:18
    Hradec je v držení kotouče ve vlastním pásmu. Ze hry mají zatím domácí rozhodně více.

11:50
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Na lavici hanby odchází Nicolas Bureš za nedovolené bránění.

12:10
    Piráti jsou usazení před Veselým a ostřelují jeho branku.

12:32
    Hradeckým se konečně podařilo vyhodit puk.

12:41
    Vhazování po levici Veselého.

12:50
    Ještě minuta zbývá Pirátům z jejich přesilovky. Aktuálně mají kotouč v držení za svou brankou.

13:25
    Postavení mimo hru, do kterého se dostali hráči Chomutova.

13:50

14:18
    Hofman pálil bekhendem, Lukeš si s jeho střelou poradil.

14:49
    Další rána na gólmana Chomutova, tentokrát z hole domácího kapitána Pilaře.

15:16
    Lvi drží útočné pásmo a nebezpečně kombinují v blízkosti branky Lukeše.

15:44
    Pirátům se stále nedaří vyhodit puk ze třetiny, dobrou obranou však zároveň nepouštějí Hradecké do větší příležitosti.

16:20
    Chomutovu je pískáno postavení mimo hru.

16:35
    Matějček zakládá akci Mountfieldu ve vlastním obranném pásmu.

17:01
    V náporu jsou nyní Piráti, kombinují v nebezpečné blízkosti Veselého branky.

17:27
    Piráti právě vstřelili branku!
    Máme vyrovnáno! FRANTIŠEK WÁGNER se probil po pravé straně, dostal přihrávku od Petra Macháčka a dobře mířenou střelou překonal Veselého. Asistence: Petr Macháček.

17:40
    Následně si střelec vyrovnávacího gólu odsedí dvouminutový trest za sevření puku. Šance pro Lvi jít znovu do vedení.

18:45
    Dobrá defenzivní práce hráčů Chomutova zatím nedovolila Hradeckým založit pořádnou akci.

19:23
    Nyní jsou však již hráči Mountfieldu pevně usazeni před brankou hostí a snaží se dostat do co nejlepší finální fáze.

19:40

19:52
    Východočeši sice drží útočné pásmo, nicméně do gólové příležitosti se nemohou dostat.

20:00

Po první třetině můžeme konstatovat, že Mountfield je prozatím aktivnějším celkem, což potvrdil již v druhé minutě Malík, který otevřel skóre dnešního utkání. Chomutov však především dobrou prací v defenzivě a přesnou střelou Františka Wágnera drží vyrovnaný stav.

20:01

20:02
    Hradečtí vyhráli úvodní vhazování druhé části.

20:46
    Budeme svědky další přesilovky Mountfieldu. František Wágner je vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:02
    Východočeši využívají přesilovku a jdou podruhé v zápase do vedení. Aleš Krátoška nahodil z pravého kruhu kotouč před branku, do které ho dotlačil PATRIK MIŠKÁŘ. Asistence: Aleš Krátoška, Nicolas Burian.

22:10
    Chomutov se však nebude chtít vzdát bodů lehce, což nyní dokládá zvýšenou aktivitou.

22:38

23:08
    Piráti jsou nyní v náporu. Kombinují v útočné třetině. Střelu od modré však brankář Hradce zachytil do lapačky.

23:28
    Mountfield se dostává z obranného pásma jen s velkými obtížemi.

23:53
    Aktivní hru Pirátů sledujeme v posledních minutách. Hosté mají kotouč téměř neustále na holi.

24:12
    Trest obdrží brankář Chomutova Lukeš, který zahrál nebezpečně vysokou holí.

24:20
    Hradečtí budou muset znovu začít svou akci za Veselého klecí.

24:45
    Doležal se vydal ve vlastním oslabení vstříc úspěchu. Jeho střelu však brankář Mountfieldu vyrazil.

25:33
    Lvi nyní znovu kombinují před brankářem hostí. Znovu se jim však nedaří dostat do větší šance.

26:12

26:36
    Severočeši v postavení mimo hru.

26:43
    Gančarčík projel podél pravého mantinelu do útočného pásma. Jeho střela však mířila mimo tři tyče.

26:58
    Vhazování uprostřed hrací plochy.

27:06
    Matějček v souboji o kotouč za brankou Lvů.

27:22
    Kellerstein nahrál zpoza branky do mezikruží. Tam se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

27:54
    Další pokus Pirátů skryl Veselý ve výstroji.

28:10
    Také pokus Wágnera likviduje brankář Mountfieldu.

28:28
    Bureš nahodil kotouč až za branku Lukeše.

29:04
    Hraje se ve středním pásmu, kde obě mužstva urputně bojují o kotouč.

29:29
    Malík se snažil dobrou prudkou přihrávkou najít svého spoluhráče na útočné modré. Ten však kotouč nezpracoval a puk tak skončil u Lukeše.

30:19
    Mountfield je nyní v náporu. Aleš Krátoška se dostal do samostatného úniku. Blafák mu však nevyšel a skóre se tak nemění.

31:03
    Havránkova dobrá defenzivní práce teď znemožnila Pirátům dostat se do další šance.

31:17
    Vhazování v útočném pásmu Chomutova.

31:26
    Hlaváčkova tvrdá rána byla zblokována dobrou obrannou činností domácích.

32:16
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a obě mužstva se střídají v držení kotouče.

32:36
    Piráti budou mít přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen domácí Matějček za krosček.

32:36
    Domácí Chalupa odchází ze zápasu se zakrvácenou rukou po tvrdém střetu u mantinelu.

32:58
    Chomutov se bleskurychle usadil ve třetině Mountfieldu.

33:20
    Hradečtí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

33:38
    Po nedostatečném důrazu hostí před brankou Lvů si Veselý připisuje další zákrok.

33:50
    Hierman dobrou kolmou přihrávkou vybízel spoluhráče ke skórování. Ten však nedokázal puk zpracovat.

34:31
    Tupého ránu vyrazil Veselý vyrážečkou.

34:36

35:05
    Lvi se po konci svého oslabení dostávají do pásma před Lukeše.

35:18
    Hradci je odpískáno postavení mimo hru.

35:26
    Bureš nahazuje puk za branku Chomutova.

35:40
    Krátoška vyváží kotouč z obranného pásma Mountfieldu.

36:06
    Hraje se nyní před brankou Veselého. Piráti si vyměnili pár pěkných přihrávek. Na jejich konci byla rána od modré, kterou vyslal Běhula. Gólman Hradce byl ale pozorný.

36:43
    Chomutov je nyní mírně aktivnějším týmem.

37:02
    Orság zaváží kotouč podél pravého mantinelu do pásma Severočechů.

37:39
    Gančarčík vybojoval puk pro domácí v rohu kluziště.

38:03
    Hradec si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Wágner.

38:11
    Severočeši se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

38:36
    Burešova pumelice od modré jen těsně minula horní tyč branky Lukeše.

38:57
    Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se přesouvá na útočnou modrou Východočechů.

39:07
    Mountfield bude mít šestapadesát vteřin dvojnásobnou výhodu. Na trestnou lavici usedá Petr Macháček za podražení.

39:30
    Lvi nebezpečně kombinují v těsné blízkosti branky Lukeše.

39:54
    Pumelice jednoho z domácích hráčů mířila mimo svatyni hostí.

40:00

Hradečtí sice dosáhli branky, jenže až krátce poté, co vypršel čas druhé třetiny. Stav je tedy stále 2:1 pro domácí. Ve druhé třetině se trefil pouze Patrik Miškář, který stanovil prozatímní skóre zápasu. Sledujeme hokej, kterému rozhodně nechybí aktivita či agresivita. Na vyložené šance je však bohužel chudší.

40:01

40:05
    Mountfield vyhrál buly a stahuje se do obranného pásma, aby založil svou akci.

40:29
    Východočeši rychle přenesli hru do útočné třetiny, kde však jejich aktivita nepřesnou přihrávkou končí.

41:03
    René Piegl najížděl od levého mantinelu na branku soupeře, vystřelit mu však domácí obrana nedovolila.

41:16
    Lvi utíkají Pirátům do dvoubrankového vedení! Radek Pilař našel před brankou číhajícího FRANTIŠKA HNIKA, jenž střelou mezi betony překonal Lukeše! Asistence: Radek Pilař, René Piegl.

42:10
    Zahradníkova střela od levého mantinelu byla nepřesná.

42:48
    Do útočného pásma spěchá za kotoučem Orság.

43:12
    Aleš Krátoška se přes dva bránící hráče probil do útočné třetiny. Zde si však již nedokázal s kotoučem poradit a přišel o něj.

43:50
    Vhazování po pravé ruce brankáře Veselého.

44:00
    Přihrávka rukou odpískána domácím hráčům.

44:09
    Hofman s kotoučem na obranné modré rozjíždí akci Východočechů.

44:40
    Hradečtí kombinují kolem branky Lukeše.

44:58
    Střela Drašnara si nenašla cestu skrz chumel hráčů před svatyní Pirátů.

45:32
    Po zblokované ráně Lvů se bude vhazovat před brankou Chomutova.

45:51
    Matějček opouští hrací plochu s bolestivou grimasou po tvrdém souboji za brankou Hradce.

46:02
    Krátoška nezpracoval prudkou přihrávku a spěchá tak za pukem do pásma hostí.

46:27
    Hradečtí po nepřesné kombinaci v útočné třetině přicházejí o kotouč.

46:47
    Po Veselého dalším úspěšném zákroku se bude vhazovat před svatyní domácích.

47:01
    Postavení mimo hru a v něm svěřenci Aleše Krátošky.

47:13
    Krivošík zaváží kotouč do pásma Lvů.

47:29
    Hronek vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovka Chomutova.

48:00
    Východočeši vyhazují kotouč přes všechny čáry.

48:20
    Situace se opakuje. Piráti se nemohou usadit v pásmu Hradeckých.

48:41
    Buly po pravici brankáře Mountfieldu.

48:54
    Hierman se už už dostával ke střele. Nakonec však promáchl.

49:29

49:43
    Kellerstein zakládá akci Chomutova.

50:06
    Zakázané uvolnění Lvů.

50:06
    Matějček nejspíš po lehčím zranění odstupuje ze zápasu.

50:38
    Krátoška zavezl puk do pásma a předal ho Pilařovi, jeho střelu však Lukeš dokázal se štěstím zlikvidovat!

50:53
    Na trestnou lavici usedá Petr Macháček, dvě minuty za sekání. Následuje přesilovka Hradce.

51:39
    Chomutov se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

52:16
    Lvi se již usadili v pásmu Pirátů a kombinují kolem branky Lukeše.

52:53

53:10
    Zakázané uvolnění Pirátů.

53:20
    Hradec je i nadále v náporu a drží puk na svých holích v nebezpečném prostoru pro gólmana Chomutova.

53:51
    Malík vybojoval kotouč v rohu, jeho následná přihrávka však byla nepřesná.

54:13
    Buly po levé ruce Lukeše.

54:22
    Piráti vyvážejí kotouč z pásma.

54:41
    Zakázané uvolnění, tentokrát v podání domácích Lvů.

54:50
    Lidák zakládá útočnou akci Chomutova.

55:12
    Filip Hronek si teď tvrdě, leč čistě vydobyl respekt svých soupeřů. Tvrdý střet odnesl jeden z hráčů Pirátů.

55:57
    Severočeši v držení puku za svou klecí.

56:11

56:18
    Vypadá to, že je rozhodnuto! Hradec utíká Chomutovu na rozdíl tří branek. Vyhrané buly poslal David Gančarčík na FILIPA HRONKA, jenž střelou od modré překonal Lukeše! Asistence: David Gančarčík.

56:26
    Severočechům ještě svítá malá naděje! Aleš Krátoška je vyloučen za sekání a Piráti si tak zahrají přesilovou hru.

57:12
    Hradec se osvobozuje, vyhození přes všechny čáry zajistila aktivní defenzíva Mountfieldu.

58:03
    Chomutovu se závěr utkání nedaří. Kotouč jeho hráči nedokáží udržet v útočném pásmu.

58:26

58:44
    Až nyní se hosté dostávají do své útočné třetiny, puk je jim však znovu rychle odebrán.

59:15
    Miškář zakládá jednu z posledních akcí dnešního utkání.

59:42
    Dyrynk rozjíždí po pravém mantinelu pravděpodobně poslední ofenzivní snahu hostí.

V závěrečné třetině již Hradec bezpečně uhlídal náskok, který si do ní přinesl. Navíc přidal další dvě branky, které zařídili Hnik a Hronek. Dá se říci, že Lvi zvítězili zaslouženě, s výjimkou druhé části zápasu byli aktivnějším týmem. Dvěma asistencemi se dnes na výhře podepsal David Gančarčík. Na druhé straně kluziště byl i dnes cítit Petr Macháček, který si díky asistenci z dnešního zápasu upevnil vedení v kanadském bodován soutěže.

To je z města pod Bílou věží pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se zase někdy brzy na počtenou. (19:34:00)

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 2. Malík (Hofman, Gančarčík), 22. Miškář (Krátoška, Bureš), 42. Hnik (Pilař, Piegl), 57. Hronek (Gančarčík) – 18. Wágner (Macháček)

Mountfield HK: Veselý (Bechný) – Kynčl, Lier, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl, M. Matějček – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Krátoška, Hofman, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Potůček