Chomutov – Letňany 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Slavia 2:3 (kon.)
Ústí n/L – HC Litvínov 4:5 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 7:3 (kon.)
Havířov – Vsetín 1:3 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 29.11.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

S přáním hezkého zbytku nedělního dne se s Vámi dnes loučím a u dalších onlajnů na počtenou! (14:14:04)

Šedesát minut hry o vítězi dnešního klání nerozhodlo, prodloužení už ano. Necelou půlminutu před koncem nastaveného času rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým Jakub Mrva a Vítkovice tak odjíždějí z Hradce Králové s výhrou 3:2.

64:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Třiadvacet sekund před koncem prodloužení střílejí Vítkovice vítězný gól! Krátce po buly se ke kotouči dostal JAKUB MRVA a střelou z levého kruhu překonal domácího gólmana. Asistence: Jakub Vacula.

64:32
    Mrvův pokus z levé strany skryl Dvořák v náručí.

63:45
    Střela Jakuba Kynčla od modré čáry v bráně neskončila.

62:55
    Vojtovič se Šulákem měli možnost rozhodnout utkání, Daniel Dvořák se však vyznamenal dobrými zákroky.

62:13
    Zákrok si připsal i Dobeš, vhazuje se po jeho pravici.

62:06
    Jakub Mrva z předbrankového prostoru přestřelil.

61:34
    Jakub Kylnár z blízkosti nadvakrát nepřekonal Dvořáka!

61:14
    Až teď se kotouč na chvíli podíval na druhou stranu kluziště.

60:44
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, zatím však nevystřelili.

60:17
    První zákrok si v prodloužení připisuje Daniel Dvořák.

60:01

Ve třetí dvacetiminutovce jsme byli svědky bojovného hokeje, který však branku nepřinesl a zápas tak bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.

60:00

59:00
    Petr Poppel usměrnil nahrávku od Štěpána Pokorného těsně mimo tři tyče.

58:18
    Pokus Dominika Šedivého zastavil první clonící hráč, na druhé straně proti střele vítkovického hráče zasáhl Dvořák.

57:24
    Třetí třetina pomalu spěje ke svému konci a skóre je stále nerozhodné, dočkáme se prodloužení?

56:44
    Puk klouzající po ledě raději Dobeš přikryl lapačkou.

55:55
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma, vítkovická obrana je však proti.

53:47
    Jan Vojtovič prověřil prudkou střelou Dvořáka, domácí brankář však odolal.

53:21
    A opět kotouč putuje ve středním pásmu mezi hokejkami obou mužstev...

52:20
    Poppelova střela z mezikruží byla hostující hokejkou zblokována nad Dobešovu svatyni.

51:39
    Obrovský závar před Dvořákovou bránou, hosté dokonce nastřelili tyč!

51:15
    Postavení mimo hru tentokrát přerušuje vítkovické snahy.

50:17
    Icing stěhuje hru zpět před Jakuba Dobeše.

49:56
    Už to vypadalo, že se Hradec dokáže udržet delší dobu v útočném pásmu, ale Vítkovičtí se zmocnili kotouče.

49:09
    Svému mužstvu pomohli s rozehrávkou postupně oba gólmani.

48:30
    Ztečovaná přihrávka končí mimo kluziště a vhazuje se ve střední třetině.

47:35
    Střelu z levé strany si Dvořák pohlídal. K vidění je spíše bojovný hokej, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

46:27
    Až teď nahodil na Dobešovu bránu Pokorný.

45:53
    Kotouč teď putuje z vítkovických holí na ty hradecké a obráceně.

44:55
    Přihrávka na spoluhráče byla příliš dlouhá a puku se zmocnili Hradečtí.

44:15
    Postavení mimo hru ukončilo útočnou akci i na druhé straně.

43:32
    Vaňátova střela byla zblokována hostující obranou mimo, následná protiakce Vítkovic končí ofsajdem.

42:39
    Obě mužstva se nyní přetahují o kotouč, ani jeden z brankářů nemusel zasahovat.

41:50
    Střelu Jakuba Mrvy vyrazil Dvořák do ochranné sítě.

41:14
    Domácí se v útočném pásmu ke střele nedostali.

40:21
    Nahození Šedivého se neujalo a hosté se proviňují zakázaným uvolněním.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:30.

Hra ve druhé periodě byla ovlivněna četnými vyloučeními, i tak jsme ale viděli po brance na obou koncích kluziště. Nejprve poslal hosty do vedení Petr Smička, v následné přesilové hře však dokázal vyrovnat Štěpán Pokorný a stav po dvou třetinách utkání je tedy 2:2.

40:00

39:42
    Hradeckým utekl kotouč z pásma a následně jsou hosté již v plném počtu.

39:07
    Tečovaná střela Moronga skončila těsně mimo.

38:37
    Jan Klodner pálil od modré, jeho dělovku si hostující gólman našel lapačkou.

38:25
    Dva úspěšné zákroky proti východočeským střelám si připsal Jakub Dobeš.

37:49
    Z týmu Vítkovic je vyloučen za podražení Jakub Vacula a domácí budou hrát další přesilovku.

37:28
    Domácí hrají v ponechané výhodě, k většímu ohrožení Dobešovy brány se ale zatím nedostali.

36:50
    Kylnárova teč skončila mimo ohrožení domácí svatyně.

36:35
    Zmatky před hradeckou bránou ukončila Dvořákova lapačka.

36:04
    Střela Vítkovic skončila až v ochranné síti, buly po Dvořákově pravici.

35:39
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

34:30
    Do útoku se hnali Ostravané, Adam Beránek však nezpracoval přihrávku a Dvořák nemusel zasahovat.

33:39
    Další vyloučení, tentokrát na straně hostí. Dvě minuty si u trestoměřičů za podražení odpyká Takáč. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

33:27
    Dorážka Takáče projela pouze kolem pravé tyče, o chvíli později jsou domácí již ve čtyřech.

32:59
    Mountfield jde na 23 sekund do tří! Jakub Kynčl se provinil napadením.

32:24
    Viktor Konečný z blízkosti zkoušel vyzrát na Dvořáka, domácí gólman si ale situaci pohlídal.

31:21
    Vyloučení na hradecké straně. Na dvě minuty jde pykat Vojtěch Síla.

29:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je to tak, Hradečtí vyrovnávají v početní výhodě! Matěj Morong nahodil kotouč do skrumáže před bránou a ŠTĚPÁN POKORNÝ jej dokázal dostat za Dobešova záda. Asistence: Matěj Morong.

28:09
    Mountfield má možnost srovnat z další přesilové hry, na dvě minuty je za podražení vyloučen Viktor Konečný.

27:21
    Tak tohle je velmi smolný okamžik pro domácí. PETR SMIČKA se pokoušel prostřelit Dvořáka, který si jeho pokus sice pohlídal, nicméně odrazem od jednoho z hradeckých hráčů se kotouč dostal za brankovou čáru. Asistence: Petr Fridrich.

26:47
    Domácím utekl puk na modré čáře a do samostatného úniku se dostal Viktor Konečný. Jeho bekhendový blafák však Dvořák dokázal vyrazit levým betonem.

25:59
    Vítkovičtí teď měli velké štěstí! Petr Poppel totiž před napůl odkrytou bránou trefil jen spojnici tyčí!

25:17
    Hradec si zahraje první plnohodnotnou přesilovku. Za držení protihráče si jde odpočinout Jakub Mrva.

24:28
    Mountfield kombinuje v útočném pásmu, ke střele se však nikdo v bílém nedostal.

23:25
    Jakub Kylnár vystihl hradeckou rozehrávku, proti dvěma protihráčům ovšem neuspěl.

22:48
    Dominik Šedivý přestřelil hostující bránu.

21:45
    Krátce před koncem přesilovky střílel Žemba, jeho pokus ovšem nezamířil mezi tři tyče.

20:55
    Ani teď nebyli Vítkovičtí s přechodem středního pásma úspěšní, Řehák poslal kotouč až za Dobešovu svatyni.

20:33
    Hosté z Moravy se zatím nedokázali dostat do útočné třetiny, navíc je teď zastavuje icing.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:45.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Hradcem a Vítkovicemi je minulostí. Skóre utkání otevřeli v deváté minutě zásluhou Viktora Konečného hosté, nicméně Mountfieldu, konkrétně Petru Poppelovi, stačilo k vyrovnání pouhých 31 vteřin a po první části hry je tak skóre nerozhodné 1:1.

20:00

19:42
    Krátce před koncem první periody je za hákování vyloučen hradecký Štěpán Pokorný.

19:09
    Nebezpečně to vypadalo před Danielem Dvořákem, snahy hostů ale ukončila přihrávka rukou.

17:54
    Obrovský závar před Dobešovou brankou nakonec dopadl dobře pro hosty, kteří kotouč dokázali dostat ven z pásma.

16:36
    Ostravané jsou již v pěti, ani Hradec tedy svou přesilovku nevyužil.

16:02
    Vítkovicím se podařilo vyhodit kotouč až za domácí svatyni.

15:35
    Mountfield je v plném počtu a začíná svou zkrácenou početní výhodu.

14:58
    A znovu zákrok domácího brankáře. Tentokrát se po puku vrhl krásnou rybičkou.

14:54
    Střelu od modré čáry si Dvořák pohlídal.

14:33
    Navíc se síly na ledě vyrovnávají. Petr Smička je vyloučen za hákování.

14:05
    Domácí se již podruhé dokázali osvobodit, hostům se zatím přesilovka moc nedaří.

13:35
    První početní výhoda pro Vítkovice. Matěj Morong jde pykat za podražení.

13:31
    Vojtěch Síla čekal na útočné modré na přihrávku, slibná akce však skončila ofsajdem.

12:15
    Daniel Vaňát zkusil střelu ze střední vzdálenosti, Dobeš zasahovat nemusel.

11:31
    Hosty zastavuje ofsajd.

09:07
    Mountfield velice rychle srovnává skóre! Matěj Morong nahrál od levého mantinelu PETRU POPPELOVI, a ten z prostoru mezikruží prostřelil Dobeše. Asistence: Matěj Morong, Štěpán Pokorný.

08:36
    Hosté otevírají skóre utkání! Petr Fridrich zavezl kotouč za domácí bránu a nahrál k pravé tyči volnému VIKTORU KONEČNÉMU, který se svým pokusem nemýlil. Asistence: Petr Fridrich, David Takáč.

08:11
    Vojtěch Síla přihrával spoluhráčovi na modrou čáru, tomu však kotouč utekl.

07:53
    Dobeš raději skrývá nahozený puk ve své výstroji a přerušuje hru.

06:05
    Fridrichovi se z bezprostřední blízkosti nepovedlo propasírovat kotouč za Dvořákova záda.

04:52
    Domácím se sice podařilo udržet útočné pásmo, k žádné velké šanci ale nedošlo a útočit zkoušejí také hosté.

03:54
    Jakub Mrva se ocitl sám před Dvořákem, kotouč však skončil pouze vedle pravé tyčky.

03:31
    Hra je přerušena, jelikož puk vyletěl na hostující střídačku.

02:45
    David Takáč mohl jít do samostatného úniku, přihrávka na útočnou modrou byla ovšem moc dlouhá.

01:46
    První zákrok si připsal také Daniel Dvořák, vhazuje se po jeho pravici.

01:30
    Obě mužstva se teď ve středním pásmu navzájem obírala o kotouč, nakonec vše skončilo ofsajdem Vítkovic.

00:20
    Jako první ohrozili soupeřovu bránu domácí, ani jeden ze dvou pokusů se ale za brankovou čáru nedostal.

00:01

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Řehák, Krištof, Klodner, Heligr, Kynčl, Kašpar – Šedivý, Jakubec, M. Síla, Jušta, Naar, V. Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel. Trenér: Karel Soudek.

HC Vítkovice Steel: Dobeš (Piták) – Bílý, Kuboš, Vacula, Bieniek, Šulák – Vojtovič, Konečný, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vícha, Smička, Mrva, Beránek. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodčí: Barek – Čížek, Urubčík.

HC Vítkovice Steel:
    Úvodní klání nadstavbové části odehrálo ve čtvrtek i mužstvo Vítkovic a na rozdíl od svého dnešního soupeře z něj odešlo vítězně. O výhře nad 4:2 Přerovem rozhodli Vítkovičtí ve třetí periodě utkání a do dnešního duelu tak půjdou naladěni o něco lépe než domácí.

Mountfield HK:
    Obhájci mistrovského titulu mají za sebou první utkání nadstavbové skupiny, v němž zavítali na led třineckých Ocelářů. Vítěz skupiny Střed sice otevřel skóre zápasu již v první minutě, pak se ale taktovky ujal Třinec a Východočeši nakonec odešli z duelu poraženi poměrem 1:5.

Krásné nedělní poledne přeji všem příznivcům mládežnického hokeje. Dnes se na ledě hradecké FORTUNA arény utká domácí Mountfield s týmem Vítkovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 10. Poppel (Morong, Pokorný), 30. Pokorný (Morong) – 9. Konečný (Fridrich, Takáč), 28. Smička (Fridrich), 65. Mrva (Vacula)

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Krištof, Kynčl, Řehák, Klodner, Kašpar, Naar, Heligr – Vaňát, Šedivý, V. Síla – Poppel, Morong, Pokorný – M. Síla, Růta, Šlaicher – Jakubec, Jušta. Trenér: Karel Soudek.
    HC Vítkovice Ridera: Dobeš (Piták) – Bílý, Vícha, Kuboš, Vacula, Šulák, Bieniek – Takáč, Konečný, Fridrich – Mrva, Kylnár, Smička – Vojtovič, Beránek, Žemba – Vavřík. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodčí: Barek – Čížek, Urubčík