Ufa – Magnitogorsk 6:2 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 2:4 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 02.12.2015, 17:30 • Minsk Ice Palace • KHL

Tímto se s vámi loučím a u dalšího zápasu KHL se na vás budu těšit zase následující den, napočtenou. (20:07:33)

Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) (0+0), 1 střela, 20:43 čas na ledě

Alexander Salák (SIB) 21 zákroků, 90,5% úspěšnost zákroků
    Andrej Meszároš (SIB) (2+0), 5 střel, 24:32 čas na ledě
    Tomáš Vincour (SIB) (0+1), 0 střel, 16:55 čas na ledě

Prvních čtyřicet minut byl lepší Sibir, který ve třetí části přestal hrát, a tak se do vedení dostal Minsk. Jenže ani ten vedení nedokázal udržel, a tak si deset vteřin před koncem základní hrací body vzal slovo Andrej Meszároš, jenž si vynutil prodloužení. V tom se nejprve blýskl Alexander Salák, jenž vytáhl jeden famózní zákrok a o několik chvil později se prosadil opět slovenský zadák ve službách Novosibirsku, který rozhodl, že bod navíc bude mít jeho tým.

Střely na branku: 21:24.

Dnešní utkání sledovalo 8989 diváků.

Andrej MESZÁROŠ - 2:3

62:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Velkou chybu za brankou udělal brankář Glass, jenž přesně přihrál na hůl Gubina, ale tato šance byla zažehnaná. Hra pokračovala dále, kdy Oleg Gubin přihrál na Konstantina Alexejeva, který celou situaci vylepšil přisunutím puk na hůl ANDREJE MESZÁROŠE. Slovenský obránce zamířil přesnou ranou do horní poloviny branky a vybojoval Sibiru bod navíc. Asistence: Konstantin Alexejev, Oleg Gubin.

61:46
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ignatovič).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Krajíček).

61:36
    Sibir se stále brání a u kotouče je Lukáš Krajíček po jeho výpadu vytáhl zákrok ramenem Salák, následně puk přelétl horní tyčku jeho branky.

61:02
    V uvodu prodloužení je aktivnější Minsk, ale jedinou střelu zatím vyrazil Salák.

60:39
    Po zákroku Alexandera Saláka zůstala jeho maska na ledě, jelikož český brankář kotouč vyrazil právě maskou.

60:19
    Hraje se za hostující brankou, kde je s pukem slovenský obránce.

60:01

Střely na branku: 19:23.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Andrej MESZÁROŠ - 2:2

59:50
    Novosibirsku power-play vyšla! Tomáš Vincour našel na vrcholu kruhů ANDREJE MESZÁROŠE, jehož pokus zapadl přesně k tyči Glassovy branky. Asistence: Tomáš Vincour, Calle Ridderwall.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 50. Gunderson (Bailen), 51. Cheechoo (Bailen) – 15. Kopejkin (Šalunov), 60. Meszároš (Vincour, Ridderwall), 63. Meszároš (Alexejev, Gubin)

HC Dinamo Minsk: Lalande (21. Glass) – Šinkevič, Bailen, Lisovec, Krajíček, Filičkin, Gunderson, Znacharenko – Ellison, Vesce, Cheechoo – Drozd, Materuchin, Stepanov – Meleško, Kolcov, Komarov – Ambrožechik, Pavlovič, Michaljov.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Naumov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Meszároš, Mišarin, Beljakov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Okulov, Vorošilo, Butuzov – Ridderwall, Ullstöm, Vincour – Gubin, Kopejkin, Šalunov.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Koršak, Černyšev