Ufa – Magnitogorsk 6:2 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 2:4 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 02.12.2015, 17:30 • Minsk Ice Palace • KHL

Tímto se s vámi loučím a u dalšího zápasu KHL se na vás budu těšit zase následující den, napočtenou. (20:07:33)

Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) (0+0), 1 střela, 20:43 čas na ledě

Alexander Salák (SIB) 21 zákroků, 90,5% úspěšnost zákroků
    Andrej Meszároš (SIB) (2+0), 5 střel, 24:32 čas na ledě
    Tomáš Vincour (SIB) (0+1), 0 střel, 16:55 čas na ledě

Prvních čtyřicet minut byl lepší Sibir, který ve třetí části přestal hrát, a tak se do vedení dostal Minsk. Jenže ani ten vedení nedokázal udržel, a tak si deset vteřin před koncem základní hrací body vzal slovo Andrej Meszároš, jenž si vynutil prodloužení. V tom se nejprve blýskl Alexander Salák, jenž vytáhl jeden famózní zákrok a o několik chvil později se prosadil opět slovenský zadák ve službách Novosibirsku, který rozhodl, že bod navíc bude mít jeho tým.

Střely na branku: 21:24.

Dnešní utkání sledovalo 8989 diváků.

Andrej MESZÁROŠ - 2:3

62:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Velkou chybu za brankou udělal brankář Glass, jenž přesně přihrál na hůl Gubina, ale tato šance byla zažehnaná. Hra pokračovala dále, kdy Oleg Gubin přihrál na Konstantina Alexejeva, který celou situaci vylepšil přisunutím puk na hůl ANDREJE MESZÁROŠE. Slovenský obránce zamířil přesnou ranou do horní poloviny branky a vybojoval Sibiru bod navíc. Asistence: Konstantin Alexejev, Oleg Gubin.

61:46
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ignatovič).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Krajíček).

61:36
    Sibir se stále brání a u kotouče je Lukáš Krajíček po jeho výpadu vytáhl zákrok ramenem Salák, následně puk přelétl horní tyčku jeho branky.

61:02
    V uvodu prodloužení je aktivnější Minsk, ale jedinou střelu zatím vyrazil Salák.

60:39
    Po zákroku Alexandera Saláka zůstala jeho maska na ledě, jelikož český brankář kotouč vyrazil právě maskou.

60:19
    Hraje se za hostující brankou, kde je s pukem slovenský obránce.

60:01

Střely na branku: 19:23.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Andrej MESZÁROŠ - 2:2

59:50
    Novosibirsku power-play vyšla! Tomáš Vincour našel na vrcholu kruhů ANDREJE MESZÁROŠE, jehož pokus zapadl přesně k tyči Glassovy branky. Asistence: Tomáš Vincour, Calle Ridderwall.

59:37
    Cheechoo posouvá hru do středního pásma.

59:07
    Andrej Meszároš si chtěl zpracovat kotouč rukavicí, ale do hry zasáhl jeho spoluhráč, a tak se píská přihrávka rukou.

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Alexander Salák míří na střídačku a hráčů Sibirů je v poli šest!

58:24
    Minsk nikam nespěchá a posune hru jen do středního pásma.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.

57:24
    To je obrovský tlak Sibiru, ale jeho střely blokují obránci. Hostujícímu celku čas utíká velice rychle.

56:35
    Sibir je stále na puku, jenže ke střeleckým pokusům se zatím nedostává.

56:09

55:57
    Z ostrého úhlu vystřelil David Ullström, jehož pokus vyrazil Glass ramenem.

55:02
    To co se Minsku nepovedlo před malou chvílí se povedlo nyní a domácí jdou střídat.

54:40
    Šumakov nezpracoval přihrávku za brankou, ale domácí obránce zase nedokázal vyhodit.

54:09
    Je tu šance pro Sibir na vyrovnání! Domácí Lisovec vyhodil puk mezi diváky a dostává dvě minuty.

54:00
    Jenže Minsk vybojoval puk za vlastní brankou a je u něj.

53:30
    Najednou Sibiru utíká čas velice rychle a hosté stále musí hrát na sto procent.

53:00
    Meleško našel před brankou Komarova, jehož pokus z hranice brankoviště byl hodně nepřesný. Ovšem tato šance byla zcela určitě gólovou!

52:26
    Běloruský tým nenechává soupeře, aby se usadil v útočné třetině a jednoduše posouvá hru do středního pásma.

52:13
    Obraz hry se nám rázem obrací! Minsk brání a Sibir musí dobývat branku soupeře.

51:40
    Sibir přestal ve třetí části úplně hrát, a tak je po zásluze potrestán. Salák musel vytáhnou po druhé inkasované brance další zákroky a je vidět, že Minsk je na koni.
    Jonathan CHEECHOO - 2:1

50:50
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    To je obrat běloruského týmu, jak se patří! Nick Bailen vymyslel křižnou přihrávku před branky, kam si najel JONATHAN CHEECHOO, jenž střelou k bližší tyči propálil českého gólmana. Asistence: Nick Bailen.
    Ryan GUNDERSON - 1:1

49:57
    Minsk využívá početní výhodu a aréna vybuchla radostí. Nick Bailen přistrčil kotouč na RYANA GUNDERSONA, jehož tvrdá rána končí za brankovou čárou. Asistence: Nick Bailen, Alexander Materuchin.

49:17
    Minsk opět kombinuje, ale domácím schází střelecké pokusy.

48:43
    Z levé strany vystřelil Ellison, jehož pokus měl mířit k zadní tyči, ale branku netrefil. Salák jen naprázdno máchl lapačkou.

48:10
    Běloruský tým kombinuje v útočném pásmu a zatím si dává rychlé přihrávky po obvodu třetiny.

47:59
    Další šance pro Minsk v podobě početní výhody, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Mišarin.

47:27
    Minsku se zatím nedaří vymyslet situaci, ze které by branka mohla padnou a musí najít recept na obranu soupeře.

46:56
    Druhá lajna Sibiru drží kotouč za brankou Dinama, kde šetří drahocenné vteřiny.

45:55
    Útočný výpad Sibiru je zastavený nepřesnou přihrávkou, a tak jdou oba celky střídat.

45:30
    Je tu další zakázané uvolnění Novosibirsku, hra se vrací před hostující svatyni.

45:17
    Minsk se snaží najít recept na hostující obranu, ta pracuje velice dobře a kryje nebezpečný prostor. Případné střely na branku končí v moci českého brankáře.

44:25
    Butuzov nabral vysokou rychlost ve středním pásmu a dostal se až před branku, ale z úhlu Lalandeho nepřekonal.

43:50
    Hostující tým hraje ve třetí části hodně opatrně a je tu další icing Sibiru.

43:19
    Zakázané uvolnění Sibiru vrátí hru před Alexandera Saláka.

43:02
    Domácí Meleško přihrával před branku, kam dojížděl jeho spoluhráč, ale také obránce, jenž poslal kotouč do rohu hrací plochy.

42:40

42:15
    Je tu ofsajd běloruského celku a přesilová hra je pomalu u konce.

42:00
    Dinamu se početní výhoda vůbec nedaří a Novosibirsk opět vyhazuje.

41:36
    Minsk opět kombinuje před brankou Saláka, ale pokus Stepanova je zablokovaný prvním bránícím hráčem.

41:06
    Střelecký pokus od modré čáry byl tečovaný do rohu hrací plochy.

40:44
    Sibir vyhrál vhazování a rychle vyhazuje přes všechny čáry.

40:40
    První početní výhodu si zahraje i Minsk. Maxim Ignatovič v rohu hrací plochy trefil soupeře do obličeje a dostává dvouminutový trest.

40:19
    Šumakov posílal kotouč pod sebe na Bobrova, který se s černou gumou dostal do ofsajdu.

40:05
    Také třetí úvodní vhazování vyhrál centr Sibiru, ovšem následně poslal obránce kotouč na icing.

40:01

Lukáš Krajíček (MIN) (0+0), 0 střel, 14:45 čas na ledě

Alexander Salák (SIB) 10 zákroků, 100% úspěšnost zákroků
    Andrej Meszároš (SIB) (0+0), 2 střely, 14:56 čas na ledě
    Tomáš Vincour (SIB) (0+0), 0 střel, 10:05 čas na ledě

Střely na branku: 10:17.

Ve druhé třetině jsme sledovali pohledný hokej, ale dalšího gólu jsme se už nedočkali, a tak stále vede hostující Sibir. Oba celky si vypracovali několik šancí, ale utkání zatím patří oběma brankářům. Uvidíme, co nám přinese závěrečná dvacetiminutovka, která náboj bude jistě mít.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Opět Stepanov pozlobil Saláka, který reflexivně vyrazil zakončení z pravého kruhu.

38:55
    Sibir se dostal do přečíslení dvou proti jedinému obránci, ale přihrávka Vorošila neprošla přes padajícího soupeře!

38:30
    Domácí mají problémy se založením útoku, který vrcholí ofsajdem.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé dvacetiminutovky.

37:27
    Zpoza branky mezi kruhy dostal kotouč Gubin, jemuž střelecký pokus nesedl.

36:14
    Kotouč se dostal na modrou čáru, kde byl Gimajev, jehož rána zamířila mimo prostor tří tyčí.

35:07
    Nejaktivnějším hráčem Minsku je Stepanov! Domácí hráč se zpoza branky dostal před Saláka, který ani sám neví, jak se kotouč dostal nad horní tyč.

34:50
    Zakázané uvolnění Sibiru vrátí hru před českého brankáře.

34:33
    Domácí hráč neměl rychlost, a tak raději jen poslal puk na hůl soupeře.

34:06
    V českém minisouboji vítězí Alexander Salák, který si počíhal na střelu Lukáše Krajíčka.

33:44
    Od modré čáry vystřelil Vesce, jehož pokus je před brankou sražený do rohu hrací plochy.

32:53
    Domácí Kolcov byl sražený mezi kruhy, ale hlavní sudí vylučovat nebude. Běloruská aréna píská.

32:16
    Minsk zvýšil rychlost pohybu a utkání dostává nový náboj.

31:45
    Sibir byl snad minutu pod tlakem a chvíli na to dostává kotouč do středního pásma.

31:05
    Další pokus Gundersona vyráží Alexander Salák k mantinelu.

30:17
    Gunderson nejprve naznačil střelu od modré čáry a následně i vystřelil, ale lapačka českého gólmana byla na místě.

29:44
    Meszároš našel z modré čáry na levé straně Menšikova, jehož tvrdá rána mířila jen do betonů gólmana.

29:03
    Minsk skvěle vykrývá prostor a opět vyhazuje.

28:38
    Až nyní se hostující tým usadil před brankou soupeře, ale první střelu vyrazil Lalande.

28:13
    Úvod přesilové hry se Sibiru nedaří a musí spěchat za branku Saláka.

27:53
    Dvě minuty za podražení dostává Nick Bailen, jenž je třetím vyloučeným na straně domácího celku.

27:27
    Tomáš Vincour vyhrál vhazování tak nešťastně, že černá guma zamířila do středního pásma.

27:16
    Stepanov byl v souboji jeden na jednoho čistě odstavený a kotouč doputoval k českému brankáři, jenž rychle rozehrává.

26:54
    Jenže z útoku domácího celku nic nebude, a tak jdou oba celky střídat.

26:28
    Nepřesná přihrávka Sibiru končí až u domácího Lukáše Krajíčka, který založí protiútok Minsku.

26:21
    Alexander Salák zatím ve druhé třetině čeká na nějaký zákrok, jelikož jeho spoluhráči se starají o pozornost před druhou z branek.

25:55
    Hra se uklidňuje v obrané třetině hostujícího celku, kde kombinují obránci.

25:23
    Neohroženě mezi kruhy vjel Ullström, jenž nejprve trefil hruď gólmana a následně i jeho beton. Švédský útočník je hodně aktivní, ale zatím mu není přáno.

24:50
    Výborný Lalandeho zákrok, který se na hranici brankoviště roztáhl a vyrazil zakončení hostujícího hráče!

24:30
    Ve středním pásmu byl u kotouč Šumakov, který nedokázal přihrát na spoluhráče.

23:47
    Stepanov vzal vše na sebe a vjel s pukem mezi tři soupeře, který ho o něj připravili.

23:18
    Sibir je sice více u kotouče, ale zatím nic kloudného nevymyslel. Navíc se kotouč od domácího hráče dostal mezi diváky.

22:11
    Běloruský tým se dostává do ofsajdu, hra se vrátí do středního pásma.

21:30
    Druhá třetina začala hodně opatrně a na první větší šanci druhé třetiny čekáme.

20:30
    Jenže hostům se nepodařilo se usadit, a tak to musejí zkusit od znova.

20:19
    Sibir pokračuje v početní výhodě, kterou začíná útokem.

20:01

Lukáš Krajíček (MIN) (0+0), 0 střel, 5:56 čas na ledě

Alexander Salák (SIB) 5 zákroků, 100% úspěšnost zákroků
    Andrej Meszároš (SIB) (0+0), 1 střela, 8:58 čas na ledě
    Tomáš Vincour (SIB) (0+0), 0 střel, 5:09 čas na ledě

Střely na branku: 5:10

V první třetině jsme viděli zajímavou podívanou. Oba celky si dokázaly vypracovat několik šancí, ale tu jedinou proměnil dnešní favorit tedy Sibir. Jediným střelcem je hostující kapitán Alexej Kopejkin, který na dvakrát prostřelil Lalandeho. Uvidíme, co nám nabídne druhá dvacetiminutovka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45
    Od modré čáry vypálil Gimajev, jehož pokus zamířil pouze nad branku.

19:19
    Dinamo vybojovalo kotouč u mantinelu a po vyhození jde střídat.

19:00
    Hraje se poslední minuta první části hry.

18:51
    Za držení hole soupeři dostává dvě minuty Kolcov a je tu tedy další početní výhoda Sibiru.

17:56
    Hosté se mohli dostat do přečíslení, ale vše zhatila nepřesná přihrávka.

17:18
    Jenže žádný nenašel, a tak je tu další zakázané uvolnění Minsku.

17:04
    Novosibirsk pouze odevzdává kotouč soupeři, který hledá recept na přechod přes modrou čáru.

16:23
    Slovenský obránce Andrej Meszároš se odhodlal ke střele, kterou chytá domácí gólman.
    Alexej KOPEJKIN - 0:1

14:17
    Sibir se dostal do přečíslení, které střelou zakončil Maxim Šalunov, jehož pokus domácí brankář vyrazil před sebe, odkud ho na dvakrát překonal ALEXEJ KOPEJKIN. Díky tomuto momentu se dostává Sibir do vedení. Asistence: Maxim Šalunov.

13:48
    Výborný zákrok českého brankáře! Stepanov našel ve druhé vlně najetého Materuchina, jehož nebezpečná rána mířila mezi ruku a tělo Saláka, který zareagoval výborně!

13:30
    Hra se rychle přesunula před druhou z branek, kde Alexander Salák schoval kotouč před dotírajícím soupeřem pod lapačku.

13:24
    Domácí brankář si připisuje další zákrok po střele z pravé strany.

13:06
    Sannikov zavezl černou gumu do útočného pásma, kde Sibir nyní může kombinovat.

12:20
    Lalande schytal tvrdou ránu do masky a potřebuje lékařské ošetření. Ovšem zdá se, že domácí gólman bude v pořádku.

11:43
    První obrovská šance domácího týmu! Z levé strany vystřelil Michajlov, jehož tvrdá rána mířila na zadní tyč, ale domácí hráč branku netrefuje!

11:03
    O kotouč se chvíli bojovalo ve středním pásmu, odkud ho nakonec domácího hráč odevzdal soupeři.

10:38
    Dnes poprvé se píská zakázané uvolnění hostujícího celku, jenž si neporozuměl při rozehrání útoku.

10:20

09:49
    Na modré čáře byl připravený Gimajev, jehož tvrdá rána zamířila mimo prostor tří tyčí.

09:14
    Zpoza branky až před ní se nacpal David Ullström, který u tyče našel připraveného brankáře, jenž pokryl střelu i následnou dorážku!

08:31
    Lalande si počkal na střelu Ulströma, který se s pukem dostal od mantinelu až do mezikruží.

08:20
    Za podražení dostává menší trest domácí Meleško. Sibir má první výhodu početní výhody.

07:56
    Ofsajd Dinama, hra se vrátí do středního pásma.

07:32
    Mezi kruhy dostal kotouč Šumakov, jehož pokus vyrazil domácí brankář do bezpečí. Následně je pískáno postavení Bobrova v brankovišti Minsku.

06:54
    Sibir se nemohl dostat z podtlaku, který Minsk vytvořil na rozehrávku soupeře.

06:21
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Kolcov, ale jeho pokus našel ve výstroji Alexander Salák.

05:56
    Ullström pěknou zadovkou našel spoluhráče, jehož rychlá střela je sražená do ochranné sítě.

05:32
    Domácí pokud se dostanou pod tlak vyhazují přes všechny čáry, a tak je tu další icing.

05:11
    Elitní formace hostujícího týmu si vytvořila tlak, ze kterého vyprodukovala střelu, ale Lalande vyráží. Následně Minsk vyhazuje na další zakázané uvolnění.

04:22
    Za obranou zůstal Kopejkin, jenž nedostal přesnou přihrávkou a kotouč končí jen za domácí brankou.

03:44
    Před branku se cpal David Ullström, jemuž pokus nesedl a nezamířil ani mezi tři tyče.

03:30
    Sledujeme zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrátí před Lalandeho branku.

02:41
    Od modré čáry vypálil Lukáš Krajíček, ale Alexander Salák si připisuje lehký zákrok.

02:20
    Sibir protečoval hru do útočného pásma a jde střídat.

01:38
    Minsk kombinuje v útočné třetině, ale střela nepřišla, jelikož přihrávky podél mantinelu tuto šanci neumožňovaly.

00:51
    Sannikov přihrával mezi kruhy, kde byl pouze domácí hráč, jenž nepustil puk na dalšího ze soupeřů.

00:17
    Jenže kotouč končí pouze za domácí brankou, kde jsou obránci.

00:05
    Úvodní buly vyhrál hostující centr, takže Sibir má právo prvního útoku.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, kde zazní hymny Ruska a Běloruska. Hned po tradičním ceremoniálu bude na řadě úvodní vhazování.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ještě jednou vás vítám u dnešního duelu! Již jsou známé sestavy obou celků, které vám za pár okamžiků představím.

Lukáš Krajíček (MIN) 7 bodů (0+7), 33 odehr. zápasů

Alexander Salák (SIB) 33 odchyt. zápasů, 18 výher, 94,2% úsp. zákroků
    Tomáš Vincour (SIB) 19 bodů (8+11), 28 odehr. zápasů

Dinamo bojuje o místa v play-off, ale zatím je těsně za jeho branami, ale ztrácí na vysněnou osmičku pouhé dva body. Běloruský celek je na desátém místě Západní konference, když získal třiapadesát bodů.

Nejproduktivnější hráči týmu

Matt Ellison 32 bodů (17+15)
    Nick Bailen 26 bodů (5+21)
    Ryan Vesce 22 bodů (15+7)

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk má v letošní sezóně famózní formu a nachází se na prvním místě Východní konference, když získal sedmašedesát bodů. Sibir v posledních pěti zápasech získal jedenáct bodů a na druhý Magnitogorsk má náskok tří bodů.

Oleg Gubin 20 bodů (10+10)
    Tomáš Vincour 19 bodů (8+11)
    David Ullström 18 bodů (11+7)

Vítám vás u dalšího kola KHL, v němž se představí HC Dinamo Minsk, který vyzve HK Sibir Novosibirsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 50. Gunderson (Bailen), 51. Cheechoo (Bailen) – 15. Kopejkin (Šalunov), 60. Meszároš (Vincour, Ridderwall), 63. Meszároš (Alexejev, Gubin)

HC Dinamo Minsk: Lalande (21. Glass) – Šinkevič, Bailen, Lisovec, Krajíček, Filičkin, Gunderson, Znacharenko – Ellison, Vesce, Cheechoo – Drozd, Materuchin, Stepanov – Meleško, Kolcov, Komarov – Ambrožechik, Pavlovič, Michaljov.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Naumov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Meszároš, Mišarin, Beljakov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Okulov, Vorošilo, Butuzov – Ridderwall, Ullstöm, Vincour – Gubin, Kopejkin, Šalunov.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Koršak, Černyšev