Mor. Budějovice – Frýdek-M. 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:0 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 1:2 (0:1 po s.n.)
SK Karviná – Kopřivnice 2:5 (kon.) | Pelhřimov – Řisuty 9:6 (kon.) | Klášterec nO – Písek 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Jindř. Hradec 7:1 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Trutnov 3:2 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 2:1 (2:1 po s.n.) | Kobra – Děčín 5:1 (kon.) | Tábor – Nymburk 2:0 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Baník Sokolov
6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
HC Klatovy
Středa 02.12.2015, 18:00 • ZS Sokolov • 2. liga skupina Západ • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vzájemná utkání:

Liga 2015/16

Klatovy – Sokolov 7:3

Příprava 2015/16

Sokolov – Klatovy 5:6 po SN

Opory Klatov: Fjodor KUKIN (1993) – (Tver, Jugra obojí Rusko, Trutnov, Plzeň), obránci: Dan RŮŽIČKA (1991) – (Plzeň, Ústí nad Labem, Beroun, České Budějovice), Lukáš CHALUPA (1993) – (Benátky, Mladá Boleslav, K.Vary, Slavia Praha, Beroun, Kladno, Plzeň), Jakub SLAVÍK (1993) – (Plzeň, Most, Šumperk), Patrik MARCEL (1994) – (Plzeň), Jakub HOUFEK (1994), David SKLENIČKA (1996) – (Kladno, Beroun, H. Brod).

Opory Klatov: Útočníci: Vladislav KUBEŠ (1978) – (Písek, Slavia Praha, H. Brod, M. Boleslav, Vrchlabí, H. Králové, Beroun), Jan TOPINKA (1989) – (K.Vary, 2008 – 2011 Sokolov), Ján SÝKORA (1990) – (Bánská Bystrica – Slovensko, Plzeň), Tomáš PACANDA (1992) – (Plzeň, Timra – Švédsko), Matěj BERAN (1993) – (Plzeň, Karlovy Vary, Lulea – Švédsko, H. Brod), Jan SCHLEISS (1994) – (Plzeň), Dominik KUBALÍK (1995) – (Plzeň, Sudbury Wolves – OHL), Jiří KEPKA (1995) – (Plzeň), Richard KRISTL (1995) – (Plzeň).

Liga:

Klatovy – Žďár 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 26. Michel, 57. Kepka

Sestava z posledního kola: Kukin (Rückl) – Slavík, Růžička, Marcel, Leština, Houfek, Kubík – Tulačka, Kristl, Michel, Váchal, Kubeš, Kepka, Topinka, Pacanda, Němec, Čuban.

SHC Klatovy jsou na druhém místě se 46 body.

Liga:

Havlíčkův Brod – Sokolov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 16. Michálek

Sestava z posledního kola: Hruška (Fečo) – Říha, Michálek, Gombár, Binias – Račanský, Tvrdek, Kukla, V. Truhlář, Jirušek, Kašpar, Krejsa, Dimitrov, Pfister, Sus.

HC Baník Sokolov je na 15. pozici se 16 body.

Sokolov postihl další exodus hráčů, Radek Duda se vrátil zpět do Varů a ihned zaznamenal branku, Pavel Kuběna již válčí na malých kluzištích za velkou louží v dresu Berlin Rivers Drivers a ve svém druhém utkání přispěl brankou k vítězství 6:5 v prodloužení, trefil se i další Čech Pavel Mrňa letos hrál za Vrchlabí, Tomáš Sýkora odešel pracovně do Rakouska.

3. Petr RAČANSKÝ 12 (7+5)

HC Baník Sokolov: Fečo (Harakal) – Říha, Priškin, Binias, Gombár, Michálek, Rulík – Kukla (C), Račanský (A), Tvrdek, Jiroušek, Kašpar (A), Krejsa, Zikmund, Vrána, Beránek, Pfister. Trenér: Carvan.

SHC Klatovy: Kukin (Rückl) – Chalupa, Růžička, Slavík, Holý, Marcel (A), Houfek, Leština – Tulačka, Kristl, Beran, Schleiss, Přikryl, Michel, Váchal, Beneš, Kepka, Topinka (C), Pacanda (A), Němec. Trenér: Vostřák.

Rozhodčí: Michal Kostourek (Karlovy Vary) – Petr Fiala, Michal Havelec (oba Sokolov).

Na ledovou plochu sokolovského stadionu právě nastupují hráči obou týmů.

Oba kapitáni, tedy domácí Petr Kukla a hostující Vojtěch Tulačka, se právě zdraví s trojicí rozhodčích dnešního duelu. Tím hlavním je pan Michal Kostourek, na čarách mu vypomůžou Petr Fiala a Michal Havelec.

Aktéři obou týmů se již sklání na středovém kruhu k prvnímu vhazování.

00:01

00:07
    Hosté začínají nepřesnou rozehrávkou a po icingu se bude vhazovat před jejeich brankou.

00:18
    Kamil Tvrdek (SOK) vyloučen na dvě minuty za hákování.

00:39
    Fečo chytá úvodní pokus hostů od modré, domácí následně vyhazují puk do bezpečí.

01:05
    Růžička tvrdě pálil znovu od modré čáry, trefil však pouze boční brankovou konstrukci.

01:43
    Baník právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují při vlastní oslabení, když nedůraz hostů v okolí jejich brankoviště potrestal ONDŘEJ BERÁNEK! Asistence: Roman Kašpar.

02:18

02:51
    Tak to je úvod z říše snů pro Baník! Krejsa vyslal do brejku KAMILA TVRDKA a ten přesnou střelou nad vyrážečku poslal domácí do dvougólového vedení! Asistence: Jakub Krejsa.

04:00
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, střela z mezikruží jednoho z hostujících hokejistů ale skončila jen na zadním mantinelu.

05:30
    Domácí se i nadále tlačí vpřed a zatím staví veškeré předzápasové prognózy takříkajíc na hlavu. Tohle čekal asi opravdu málokdo..

06:30
    Michálkova rána od modré čáry zblokována, domácí ale zůstávají u kotouče a v pásmu.

06:56
    Hosté se zatím vůbec nedostali do hry a jen čekají, co vymyslí hráči ve žlutých dresech.

07:35
    Nedůraz v hostující rozehrávce ústí ve třetí branku v klatovské síti! Gombár vybojoval puk u modré čáry a naservíroval jej Tvrdkovi stojícímu u pravé tyče, jehož střelu sice ještě Kukin dokázal vyrazit, na následnou dorážku MIROSLAVA JIRUŠKA však byl již krátký! Asistence! Kamil Tvrdek, Martin Gombár.

08:25
    Hostům se nadále nedaří v rozehrávce a nyní v krátké době zahráli puk dvakrát na zakázané uvolnění.

09:30
    Topinkovu ostrou střelu od modré čáry vyrazil Fečo do rohu kluziště.

10:08
    Rychlý brejk Baníku se pokusil Jirušek vyřešit přihrávkou před branku na své spoluhráče, ti se ovšem ke kotouči nedostali.

10:42
    Fečo si připisuje další zákrok, když hrudí dokázal zastavit nahozený puk od modré čáry.

11:25
    Domácí znovu vystihli hostující rozehrávku, tentokrát ale hráči ve žlutém jejich chybu potrestat nedokázali.

11:39
    Baníkovci stále okupují útočné pásmo, Kukin nyní raději přerušil hru, když sebral kotouč u pravé tyče své branky.

12:00
    Po icingu domácích se hosté po delší době také dostanou před Feča.

12:35
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kašparova přihrávka na volného spoluhráče před brankou ale neměla ty správné parametry.

13:31
    Přesilovka pro Baník. Patrik Marcel (KLA), menší a a osobní trest za hrubost.

14:10
    Kuklova rána z levého kruhu končí mimo hosté následně vyhazují.

14:44
    Kukin po další akci Baníku chytá puk a přerušuje hru, domácí tak i nadále budou pokračovat v útočném pásmu.

15:17
    Tvrdou ránu Adama Rulíka tečoval jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě za brankou.

15:26
    Dan Růžička (KLA) inkasoval osobní trest za nesportovní chování.

15:31

16:23
    Lehké nahození Holého raději Fečo přidržel a přerušil tak hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

17:17
    Přikryl se pokusil s pukem něco vymyslet na pravé straně útočného pásma, proti přesile protihráčů ale uspět nemohl

17:33
    Kukin si připisuje zákrok proti další ráně, která na něj mířila od jedné z domácích holí.

18:01
    Krejsa se pokusil zakončit střelou přes obránce z mezikruží, hosté zblokovali.

18:07
    Martin Beneš (KLA) vyloučen na dvě minuty za sekání.

18:40
    Domácí dlouze kombinovali v pásmu, poté se ke tvrdé ráně z pravého kruhu napřáhl Tvrdek, Kukin ale vyrazil a hosté se následně osvobozují.

19:00
    Jedna minuta chybí do konce první třetiny.

19:35
    Hostům se v oslabení daří a drží puk v bezpečí a daleko od své branky.

19:53
    Ladislav Zikmund (SOK) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, síly na ledě se nám tak vyrovnají.

19:59
    Po vyhraném buly se ještě vpřed vydal rychle bruslící Kamil Tvrdek, jeho rána v poslední vteřině úvodní třetiny ale končí jen na zadním hrazení.

20:00

První třetina je minulostí a děly se to věci na sokolovském stadionu! Domácím perfektně vyšel úvod dnešního zápasu, když v úvodních osmi minutách hry hned třikrát skórovali. Baník je lepší než jeho soupeř, který tak zatím nenaplňuje roli papírového favorita tohoto utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:07

20:38
    Hosté pokračují v pěti a hrají tak přesilovku. Střelu z levého kruhu v podání Kristla chytil výborným reflexivním zákrokem Fečo.

21:12
    Tvrdá rána Jana Holého končí na zadním mantinelu, hosté ale i nadále hrají s kotoučem v útočném pásmu

21:19
    Další pokus od modré čáry v podání Jana Holého tlumí Fečo na své hrudi. Hosté se v přesilové hře dostávají do tlaku.

21:40
    Michel to rovněž zkusil od modré čáry, ale ani on neuspěl. Kotouč skončil po jeho tvrdé ráně jen vedle domácí branky.

21:53

22:11
    Další přesilovka pro Baník. Za sekání vyloučen na dvě minuty Lukáš Chalupa (KLT).

22:50
    Domácí nyní dlouho drželi puk před Kukinem, ke střele se ale nedostali a hostům se nakonec podařilo vyhodit.

23:26
    Baníku se v této přesilovce nedaří a stále se nedokáže usadit natrvalo před Kukinem.

24:11

24:24
    Z levé strany vypálil tvrdě sokolovský bek Michálek, ale i po jeho ráně končí puk jen na zadním hrazení.

24:53
    Další trest pro Klatovy. Za hákování je vyloučen Matej Beran (KLT).

25:44
    Festival klatovských vyloučení pokračuje, za napadení vyloučen Jakub Slavík (KLT), hosté budou hrát ve třech!

26:03
    Zpoza levého kruhu pálil tvrdě Rulík, neujala se však ani jeho střela, ani následná dorážka ze druhé strany jednoho z jeho spoluhráčů-

26:42
    Rulík znovu pálí, tentokrát od modré čáry, proti této střele již musel Kukin zasáhnout.

26:53
    Hosté jsou již ve čtyřech, velký tlak domácích hokejistů však pokračuje i nadále.

27:26
    Michálek se pokusil o zakončení z první od modré, puk mu ale sjel a netrefil vůbec branku.

27:39
    Trestoměřička na klatovské straně se dnes nenudí. Martin Němec (KLT) vyloučen za sekání, hosté půjdou na malou chvíli znovu do tří.

27:44
    Slavík zpátky na ledě a hosté již pokračují se čtyřmi hráči v poli.

28:06
    Domácí musí založit další útočnou akci až od vlastní branky.

28:35
    A Ani teď se baníkovci do soupeřova pásma nedostali, klatovští se zatím brání s přehledem. Domácí však s třígólovým vedením v zádech nemají kam spěchat.

29:11
    Kukin zatím jen marně vyhlíží na zakončení ze strany domácích hokejistů, ti se zatím za útočnou modrou nedostali.

29:39

30:11
    Zpoza obránce se nyní pokusil zakončit Ondřej Beránek, jeho pokus ale hosté stihli zablokovat

30:34
    Hosté vybojovali buly v útočné třetině. Hned po něm se ke střele od modré dostal obránce Houfek, mířil ale mimo.

31:17
    Domácí jakoby ve druhé třetině svého soupeře doposud spíše uspávali, nyní však počtvrté v dnešním zápase udeřili! Za Kukinem nejprve zazvonila tyč, poté však již puk do branky dostal PETR RAČANSKÝ! Asistence: Petr Kukla.

32:25
    Tvrdek vybojoval puk na pravé straně a poslal jej nalevo na Zikmunda ten však ani nadvakrát Kukina nepřekonal. Následně ještě pálil Beránek, jeho rána ale už mířila vedle.

32:43
    Richard Kristl (KLT) vyloučen na dvě minuty za hrubost, následuje další přesilovka Baníku.

32:53
    Hosté hned po buly vyhazují puk až k Fečovi.

33:36
    Klatovští hrají oslabení takticky na výbornou a drží puk ve vlastním útočném pásmu.

33:59
    Domácí se zkusili prosadit středem hřiště, jenže tento úmysl hosté vystihli a puk vyhodili.

34:15
    Hosté jdou opět do tří. Jiří Kepka (KLT) potrestán menším trestem za hákování.

34:31
    Tvrdou ránu Ivana Řihy od modré čáry vyrazil Kukin svým betonem.

34:43
    Kristl skočil zpět na led, hosté již ve čtyřech, ale stále pod tlakem.

35:25
    Hosté sice nyní vyhodili puk mimo hřiště, bylo to však přes hráčskou lavici, a tak se trest za zdržování hry ukládat nebude.

36:00
    Domácím se v této přesilové hře příliš nedaří a stále se marně pokouší o dobytí útočného pásma.

36:15
    Lukáš Chalupa (KLT) vyloučen na dvě minuty za sekání.

36:20
    Hosté vyhráli buly a okamžitě poslali puk daleko do bezpečí svého útočného pásma.

37:17
    Baník se v posledních minutách v přesilovkách nedokáže prosadit, ale se čtyřgólovým náskokem to trápit domácí hráče příliš nebude.

37:47
    Hra je v posledních minutách i vinou častých vyloučení hodně rozkouskovaná a šancí je v této fázi zápasu jako pověstného šafránu.

38:15

38:50
    Kukin vyrazil levým betonem nahození ze středního pásma, hosté získávají kotouč do držení.

39:00
    Jedna minuta chybí do konce druhé třetiny.

39:30
    Hosté v samém závěru druhé periody drží pásmo, domácí je ale drží v bezpečné vzdálenosti od své branky.

40:00

Čtyřicet minut utkání je minulostí a domácí jsou znovu o krok blíže cennému vítězství. Ve druhé třetině, jenž byla prošpikována řadou klatovských vyloučení, totiž přidali ještě jednu branku a po dvou třetinách tak vedou již 4:0.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:14
    Nepřesná Račanského nahrávka napříč kluzištěm, je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před domácí brankou.

40:36
    Říha si najel s kotoučem do pásma a za kruhy vyslal na Kukina technickou střelu, kterou však hostující brankář efektně chytil do své lapačky.

41:20
    Přikryl si s kotoučem na holi sjel z pravé strany až před Feča a backhandem se pokusil zakončit, domácí brankář se však nenechal nachytat a puk vyrazil.

42:10
    Fečo nyní raději přikryl nahozený kotouč na svou branku. Sudí přerušují hru a nařizují buly před domácí brankou

42:46
    Třetí třetina začala v poklidném tempu a žádný z týmů se vyloženě nehrne vpřed. Přerušení hry tak přichází až po odpískaném icingu, na kterém se však čároví sudí neshodli a tak se bude vhazovat na středovém kruhu.

43:50
    Kotouč se pohybuje i nadále převážně v pásmu středním, odkud však bezprostřední nebezpečí pro některou z branek nehrozí.

44:21
    Zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů přesune dění na ledové ploše před jejich klec.

44:55
    Domácí se dostali do rychlého brejku a přečíslení dvou proti jednomu, Beránek však přihrávku spoluhráče zužitkovat nedokázal.

45:43
    Račanský tak dlouho otravoval život hostující obraně, až z toho domácí vytěžili další gól! Jeho střelu sice Kukin ještě dokázal vyrazit, k odraženému kotouči se však dostal Tvrdek, jenž vybídl ke skórování PETRA KUKLU a ten sám před Kukinem nezaváhal! Asistence: Kamil Tvrdek, Petr Račanský.

46:43
    Domácí přesně po minutě přidávají branku s pořadovým číslem šest, když se za Kukinova záda přesně trefuje ONDŘEJ BERÁNEK! Asistence: Petr Binias, Ladislav Zikmund.

47:00
    Petr Kukla (SOK) vyloučen na dvě minuty za hákování.

47:30
    Fečo si připisuje na své konto těžký zákrok proti střele jednoho z hostujících hráčů.

48:16
    Hosté drží pásmo, ale ke střele se zatím nedokáží dostat.

48:37
    Holý pálí tvrdě od modré čáry, Fečo však stále bojuje o čist konto a puk vyráží betonem do rohu.

49:00

49:18
    A další zásah Davida Feča, ten dnes chytá ve velké pohodě.

49:45
    Schleiss měl hodně prostoru na levém kruhu, jeho dělovka však letí vedle domácí branky.

50:45
    Tempo utkání je nyní na vysoké úrovni a především domácí hráči hýří aktivitou a elánem.

51:25
    Baví se i domácí diváci a jak by také ne, když jejich tým vede nad favoritem již 6:0!

52:05
    Domácí měli možnost rychlého brejku, Beránek si však nedal pozor při přechodu do útočného pásma a byl v něm dříve než kotouč – offside.

52:24
    Další střela míří na Davida Feča z hole Pacandy, domácí gólman ale puk ztlumil a navíc rychle rozehrál holí vpřed.

52:50
    Rozehrávka nyní domácím nevyšla dle jejich představ a po odpískaném icingu se hra přesune před jejich branku.

53:03
    Baníkovci ale vyhráli buly a rychle vyvezli puk ze třetiny. Tvrdek našel na středu volného Kašpara, jeho ránu zpoza kruhů ale hosté zblokovali.

53:47
    Jakub Krejsa dostal puk do jízdy na levém křídle, v útočném pásmu si jej šikovně posunul na střed a vypálil, hosté však opět dokázali jeho ránu srazit mimo.

54:22
    Hosté opět zaváhali v rozehrávce před vlastní brankou, jeden z domácích hokejistů toho ale využít nedokázal a poslal kotouč přímo do Kukina.

54:50
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Hosté se krátce před koncem třetí třetiny přeci jen prosazují, když puk za Fečova záda poslal TOMÁŠ PACANDA! Na zvrat už to ale asi nebude. Asistence: Jan Topinka, Martin Němec.

55:31
    Obzvláště, když David Fečo chytá i následnou střelu hostů a přerušuje hru. Do konce zápasu chybí něco málo pod pět minut.

56:04
    Ještě jedna možnost pro Klatovy na úpravu skóre přijde v přesilové hře. Za sekání vyloučen Ondřej Beránek (SOK).

56:32
    Udeřit však mohlo na druhé straně, kde táhl puk po levé straně Kukla a střelou z ostrého úhlu se pokusil překvapit Kukina.

56:50
    Domácí špatně střídali a budou za to pykat. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Jakub Krejsa (SOK), domácí budou hrát ve třech.

57:30
    Baníku se po chvíli daří poslat puk mimo nebezpečí.

57:52
    Domácí se navíc málem prosadili i ve třech hráčích, když jejich útok táhl po pravé stran Tvrdek, zamířil však pouze do ochranné sítě za brankou soupeře.

58:00
    Dvě minuty chybí do konce třetí třetiny.

58:04
    Beránek na ledě, domácí ve čtyřech.

58:50
    Domácí jsou v plném počtu a pomalu se radují z vítězství.

59:12
    Přikryl přidržel Krejsu v úniku a je to trestné střílení pro Baník!

59:12
    Krejsa volil pomalý nájezd na branku, jenže následně mířil mimo!

Konec zápasu. (20:12:52)

Rostislav Králik

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 2. Beránek (Kašpar), 3. Tvrdek (Krejsa), 8. Jirušek (Tvrdek, Gombár), 32. Račanský (Kukla), 46. Kukla (Tvrdek, Račanský), 47. Beránek (Binias, Zikmund) – 55. Pacanda (Topinka, Němec)