NY Rangers – Colorado 1:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 1:5 (kon.) | Montreal – Washington 2:3 (kon.)
Ottawa – Chicago 4:3 (po pr.) | Detroit – Arizona 5:1 (kon.) | Nashville – Florida 1:2 (kon.)
Minnesota – Toronto 1:0 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 04.12.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Ode mě je to tedy vše a s konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 171 diváků se s vámi loučím! Přeji příjemný zbytek týdne. (04:29:36)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Zraněný Milan Michálek do utkání nenastoupil.

2. Bobby Ryan (OTT) 1+2

Utkání, ve kterém bylo střelecky aktivnější Chicago, je u konce a zisk druhého bodu nakonec slaví domácí celek. Ten v zápase vedl 2:0 i 3:2, avšak rozhodnutí přineslo až prodloužení. V této části se ale stačilo odehrát třicet vteřin a vítěznou branku vsítil Mike Hoffman, pro něhož to byl druhý přesný zásah večera.

60:30 Mike HOFFMAN - 4:3p

60:30
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak tohle bylo hodně rychlé prodloužení! Hosté po útočné akci naprosto propadli, protiútok Ottawy rozjel Erik Karlsson, který našel přihrávkou od mantinelu volného MIKEA HOFFMANA a Crawfordovi už tentokrát nepomohla ani branková konstrukce! Asistence: Erik Karlsson

60:01

Ve třetí třetině se sice domácí dostali znovu do vedení, když se ve 44. minutě prosadil Mark Stone, ale hostující Chicago dokázalo ztrátu znovu dotáhnout a po přihrávce Kanea se v minutě třiapadesáté trefil Arťjom Anisimov. Na obou stranách pak zvonily tyčky a následovat tedy bude prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Neskutečné! Domácí mohli rozhodnout v posledních desetinách sekund, avšak dělovka Mikea Hoffmana se zastavila o břevno Crawfordový brány!

59:33
    Blackhawks se sice ne a ne vymanit z vlastního pásma, ale nyní už mají kotouč v moci a mohou zaútočit.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Oddechový čas Senátorům očividně pomohl a domácí se okamžitě dostávají z vlastního pásma až za Crawfordovu bránu.

58:23
    Icing Ottawy! Domácí nemohou vystřídat a tak si trenér Cameron vybírá oddechový čas.

57:54
    Hosté vyhráli vhazování ve středním pásmu a okamžitě přesunuli kotouč k Andersonovi. Chicago se snaží urvat dva body na svou stranu.

56:52
    A na druhé straně se tváří v tvář Andersonovi zjevil Patrick Kane, avšak ani on si svižným zakončením na soupeřova gólmana nepřišel!

56:09
    Jared Cowen mohl přiblížit Ottawu k vítězství, ale Crawford vytáhl fantastický zákrok levou rukou!

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 2. Hoffman (Turris, Ryan), 8. Ryan (Karlsson, Hoffman), 44. Stone (Karlsson, Ryan), 61. Hoffman (Karlsson) – 24. Kane (Keith, Panarin), 37. Panarin (Kane, Anisimov), 53. Anisimov (Kane, Panarin)

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Cowen, Wideman, Borowiecki, Wiercioch – Ryan, Turris, Hoffman – Stone, Pageau, Prince – Chiasson, Smith, Lazar – Neil, Greening
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Garbutt, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Hossa, Kruger, Daňo – Terevainen, Kero, Mashinter

Rozhodčí: Trevor Hanson, Ian Walsch – Steve Barton, Vaughan Rody

Diváci: 17.171