Chabarovsk – Barys 3:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 08.12.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (17:03:16)

Československá stopa v utkání:

Petr Koukal (Jekatěrinburg) – 1 bod (0+1), 0 střel, čas na ledě 16:01
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 31 zákroků, 91,1%
    Tomáš Vincour (Novosibirsk) – 0 bodů, 1 střela, čas na ledě 18:14
    Andrej Meszároš (Novosibirsk) – 0 bodů, 3 střely, čas na ledě 22:18

Zápas je u konce, viděli jsme opravdu vzrušující podívanou, které nechybělo vůbec nic. Po první bezbrankové třetině přišla gólová druhá třetina, která ovšem o vítězi nerozhodla. Na vítěze jsme si totiž museli počkat až do třetí třetiny, ve které domácí zúročili svůj tlak, který si po celý zápas vytvářeli. Ačkoli Jekatěrinburg dlouho odolával, troufnu si říct, že dnes Novosibirsk zvítězil zaslouženě.

Šumakov - 4:2

59:42
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Do prázdné brány se trefuje SERGEI ŠUMAKOV! Bez asistence.

58:16
    Vyloučeni oba aktéři bitky (Ignatovič a Michnov) na 4 minuty za hrubost.
    Ignatovič vs Michnov

Před bránou Sibiru se strhla bitka mezi Ignatovič a Michnovem!

57:45
    Kovář je na střídačce, Jekatěrinburg hraje v šesti!

56:48
    Hosté by rádi rychle odpověděli, ale obrana Sibiru pracuje opravdu dobře organizovaně.

55:24
    Tentokrát Bespalov se musel ohánět, naštěstí pro domácí si s nebezpečnou střelou z úhlu poradil.
    Velká šance domácích

54:40
    A už mohlo být rozhodnuto! Domácí předvedli opravdu krásnou akci, nechybělo mnoho a byl to další gól!
    Gubin - 3:2

52:33
    Toto už ale gól je! OLEG GUBIN dostal přihrávku na levý kruh a střelou z první překonává Kováře! Asistence: Konstantin Alexejev.

52:05
    Ani další šance domácích nekončí gólem!

51:35
    Bobrov se zkoušel prosadit individuálně, ale ztratil puk.

50:56
    Hosté ihned po vhazování vyhazují na druhou stranu kluziště.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 31. Šumakov, 32. Ullstrёm (Riddervall), 53. Gubin (Alexejev), 60. Šumakov – 24. Polozov (Jemelin), 27. Garejev (Turbin, Koukal)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Krasikov) – Meňšikov, Ignatovič, Meszároš, Beljakov, Gimajev, Mišarin, Alexejev, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Okulov, Kopejkin, Vorošilo – Gubin, Žafjarov, Šalunov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Žuravljov, Timašov, Turbin, Nikolajev, Trjamkin, Ščemerov – Simakov, Popov, Golyšev – Michnov, Koukal, Garejev – Elo, Torčenjuk, Pankov – Kňazev, Jemelin, Alexejev – Polozov.

Rozhodčí: Odiňš, Ščeňov – Matjuša, Nazarov