Chabarovsk – Barys 3:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 08.12.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Ještě jednou vás vítám při sledování dnešního zápasu KHL. Budeme svědky souboje mezi HK Sibir Novosibirsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí tým bude do utkání vstupovat v roli jednoznačného favorita. S šestibodovým náskokem vládne tabulce Východní konference a z celé KHL nasbíral jako druhý nejvíce bodů.

V minulém utkání však nalezl přemožitele. Byl jím Novgorod, který svého svého soupeře zdolal v prodloužení. Návrat na vítěznou vlnu před domácími fanoušky proto bude pro Novosibirsk v dnešním utkání jasným cílem.

Pozice v tabulce Východní konference: 1.
    Pozice v Černyševově divizi: 1.
    Body: 70

Předpokládá se, že hosté vstoupí do utkání opatrněji. Na svého soupeře ztrácí devět bodů a nebudou proto jistě chtít prospat začátek utkání. Případná výhra by je mohla posunout až na páté místo v tabulce.

Jekatěrinburg není momentálně v moc dobré pohodě. Z posledních pěti utkání dokázali získat body pouze v jednom, a to je pro tým ze čtvrtého největšího ruského města určitě málo.

Pozice v tabulce Východní konference: 7.
    Pozice v Charlamovově divizi: 3.
    Body: 61

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Avtomobilist Jekatěrinburg – HK Sibir Novosibirsk 2:3
    Přátelský zápas: Novosibirsk – Jekatěrinburg 0:2

Československá stopa:

Petr Koukal (Jekatěrinburg) – 41 zápasů (6+17)
    Ondřej Roman (Jekatěrinburg) – 25 zápasů (1+5)
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 35 zápasů, 91,4%

Vladimír Roth (Novosibirsk) – 18 zápasů (2+3)
    Tomáš Vincour (Novosibirsk) – 30 zápasů (8+13)
    Andrej Meszároš (Novosibirsk) – 11 zápasů (3+1)
    Alexander Salák (Novosibirsk) – 35 zápasů, 85,9%

Historie vzájemné konfrontace:

106 vzájemných zápasů, 50x vyhrál Novosibirsk, 48x zvítězil Jekatěrinburg, 8 remíz
    Skóre: 391-395
    Největší výhra Novosibirsku: 9-1 (1981)
    Největší výhra Jekatěrinburgu: 12-2 (1985)

29.11.2015 Jekatěrinburg – Medveščak 0: 1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Krasikov) – Meňšikov, Ignatovič, Meszároš, Beljakov, Gimajev, Mišarin, Alexejev, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Okulov, Kopejkin, Vorošilo – Gubin, Žafjarov, Šalunov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Žuravljov, Timašov, Turbin, Nikolajev, Trjamkin, Ščemerov – Simakov, Popov, Golyšev – Michnov, Koukal, Garejev – Elo, Torčenjuk, Pankov – Kňazev, Jemelin, Alexejev – Polozov.

Rozhodčí: Odiňš, Ščeňov – Matjuša, Nazarov.

Hráči nastupují na ledovou plochu, utkání brzy začne.

Stadionem zní státní hymna Ruské federace.

Brány dnes budou střežit Jakub Kovář a Nikita Bespalov.

00:01

01:01
    A bude se hned vylučovat. Vyloučen Meszároš (SIB) – dvě minuty za vražení na hrazení.

01:16
    Domácím se podařilo brzy vyhodit a střídají.

01:59
    Novisibirsku se podařilo znovu vyhodit, hostujícímu celku se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

03:01

03:39
    Od modré čáry napřahoval Mišarin, ale rána byla zblokovaná.

04:25
    Tentokrát na druhé straně střílel od modré obránce a Bespalov měl se střelou obrovské problémy!

05:07
    Znovu se vylučuje, tentokrát si přesilovou hru zahraje domácí tým. Na trestnou lavici usedl Trjamkin (JEK) – dvě minuty za držení.

05:49
    Kovář vyrazil střelu od modré před sebe, tam ale nestál žádný z protihráčů, aby dorazil kotouč do sítě.

06:21
    Po levé straně se hnal dopředu Šumakov, ale trefil pouze náruč brankáře.

07:07

07:21
    Po vhazování se kotouč dostal až ke Kovářovi, který raději puk schoval do lapačky.

08:55
    Hraje se dlouho bez přerušení, avšak bez střel.

09:34
    Vorošilo ukončil dlouhé čekání na střelu svižnou ránou zápěstím z pravého kruhu, ale Kovář si věděl rady.

11:34
    Domácí se zdají být aktivnější a nepouští svého soupeře ke kotouči.

12:33
    Novosibirsk zamkl hostující hráče ve třetině a vytváří si tlak.

12:59
    Vyloučen Popov (JEK) – dvě minuty za držení.

13:05
    Do dobré příležitosti se dostal Ullström, ale nepovedlo se mu zakončit podle představ.

13:53
    Meňšikov vypálil od modré těsně vedle.

14:43
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale postrádá to zakončení.

14:59

15:31
    Kovář schoval nahození ze středního pásma do rukavice.

16:41
    Michnov využil zaváhání domácích v rozehrávce a po dlouhé době vyzkoušel bekhendem Bespalovu pozornost.

18:07
    Kovář čelil několik po sobě jdoucím střelám, ale pokaždé obstál.

19:10
    Vincour si vyměnil puk s Ridderwallem, který poslal rychlou střelu na bránu, ale český brankář ve službách Jekatěrinburgu ránu moc dobře viděl a zlikvidoval ji levým betonem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce. Podle očekávání jsme byli svědky útočného hokeje, především v podání domácího týmu, který ve druhé polovině první dvacetiminutovky téměř nepustil svého soupeře ke střele. Branky jsme se však zatím nedočkali, doufejme proto, že se to ve druhé periodě změní.

Další třetina začne přibližně v 15:17.

O tom, kdo ledu dominoval, hovoří jasně i poměr střel na bránu: 11:3

20:01

20:05
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním domácích.

20:30
    Kovář se musel ohánět po tlaku druhé útočné řady Sibiru.

20:45
    Na druhé straně nebezpečně dotíral Michnov, stav je však pořád bezbrankový.

20:59
    Vyloučen Meszároš (SIB) – dvě minuty za hákování.

21:57
    Sibiru se podařilo vyhodit a vystřídat.

22:22
    Jeden z hráčů domácích se obětavě položil do střely a kotouč se od něj odrazil znovu do středního pásma.

22:59

23:47
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Jemelin krásně našel volného KIRILLA POLOZOVA, který z mezikruží trefil odkrytou bránu! Asistence: Sergei Jemelin.
    Polozov - 0:1

26:03
    Tohle se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí! ARTEM GAREJEV se před bránou zmocnil kotouče, položil si brankáře a trefil odkrytou síť! Asistence: Paul Turbin, Petr Koukal.
    Garejev - 0:2

28:31
    Hosté jsou na koni a přistupují k domácím hráčům, kteří se snaží o snížení, velice tvrdě.

29:25
    Garejev se pouštěl sám do protiútoku, ale byl tvrdě naražen na mantinel.

30:11
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak to byl opravdu pěkný gól! SERGEI ŠUMAKOV se za bránou zmocnil kotouče, najel si na pravý kruh a otočkou poslal puk Kovářovi pod rukou do brány! Bez asistence.
    Šumakov 1:2

31:43
    Kdo by po první bezbrankové třetině čekal, že příjde taková gólová smršť? DAVID ULLSTRËM získal na útočné modré kotouč a bekhendovou střelou vyrovnává stav utkání! Asistence: Calle Riddervall.
    Ullstrëm - 2:2

34:24
    Vyloučen Koukal (JEK) – dvě minuty za hrubost.

34:24
    Zároveň vyloučen také Meňšikov (SIB) – dvě minuty za hrubost.

34:58
    Za temeno hlavy se drží Golyšev, který byl naražen hlavou na mantinel.

36:24
    Oba týmy v plném počtu.

36:26
    Dvě minuty pro tým Jekatěrinburgu za nesportovní chování.

37:49
    Sibiru se přesilová hra vůbec nedaří, nedokáží se usadit v útočném pásmu.

38:26

39:25
    Kovář si počkal na prudkou střelu z levého kruhu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Uplynulá třetina nám nabídla rozhodně zajímavější podívanou než první. Do druhé dvacetiminutovky znovu vstoupili aktivněji domácí, avšak jejich tlak opadl následným vyloučením. Šance se tak chopili hráči Jekatěrinburgu, kteří se dostali do vedení. Následně přidali ještě jednu branku a atmosféra v Ledovém paláci sportu byla rázem na bodu mrazu. Hokejisté Novosibirsku se však nepoložili a záhy se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnávací gól přidal nedlouho na to Ullstrёm, do poslední třetiny proto budeme vstupovat znovu za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 16:12.

Střely na bránu ve druhé třetině: 12:10

40:01

40:30
    Hosté se pustili do útočení, ale rozhodčí je zastavili kvůli postavení mimo hru.

41:07
    Michnov se snažil prokličkovat přes obránce, ale ten jej zastavil.
    Michnovovi individuální akce nevyšla

42:25
    Ofsajd domácího týmu.

43:01
    Sannikov nebezpečně pálil, ale Kovář si poradil.

43:15
    Znovu ofsajd, tentokrát hostujícího celku.

44:07
    Hosté se pokoušejí o rozehrávku, ale Sibir dobře napadá.

44:30
    Od modré pálil Nikolajev, jeho střelu ale vyrazil Bespalov vyrážečkou do rohu kluziště.

44:46
    Hra je poměrně dost kouskovaná, Bespalov přidržel kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.

46:00
    Novosibirsk se tlačí do brány, ale Kovář odolává.

46:58
    Hra je znovu přerušena, zakázané uvolnění hostů.

48:05
    Po dlouhé době střela, kterou vyslal Sannikov. Kovářova lapačka ale byla připravená.
    Kovářův zákrok lapačkou

49:00
    Zdá se, že domácí převzali znovu iniciativu a zkouší získat vítězství na svoji stranu.

49:45
    Sledujeme především boj ve středním pásmu, mužstva dobře brání modrou.

50:52
    Vyloučen Torčenjuk (JEK) – dvě minuty za podražení.

50:56
    Hosté ihned po vhazování vyhazují na druhou stranu kluziště.

51:35
    Bobrov se zkoušel prosadit individuálně, ale ztratil puk.

52:05
    Ani další šance domácích nekončí gólem!

52:33
    Toto už ale gól je! OLEG GUBIN dostal přihrávku na levý kruh a střelou z první překonává Kováře! Asistence: Konstantin Alexejev.
    Gubin - 3:2

54:40
    A už mohlo být rozhodnuto! Domácí předvedli opravdu krásnou akci, nechybělo mnoho a byl to další gól!
    Velká šance domácích

55:24
    Tentokrát Bespalov se musel ohánět, naštěstí pro domácí si s nebezpečnou střelou z úhlu poradil.

56:48
    Hosté by rádi rychle odpověděli, ale obrana Sibiru pracuje opravdu dobře organizovaně.

57:45
    Kovář je na střídačce, Jekatěrinburg hraje v šesti!

Před bránou Sibiru se strhla bitka mezi Ignatovič a Michnovem!
    Ignatovič vs Michnov

58:16
    Vyloučeni oba aktéři bitky (Ignatovič a Michnov) na 4 minuty za hrubost.

59:42
    A je rozhodnuto! Do prázdné brány se trefuje SERGEI ŠUMAKOV! Bez asistence.
    Šumakov - 4:2

Zápas je u konce, viděli jsme opravdu vzrušující podívanou, které nechybělo vůbec nic. Po první bezbrankové třetině přišla gólová druhá třetina, která ovšem o vítězi nerozhodla. Na vítěze jsme si totiž museli počkat až do třetí třetiny, ve které domácí zúročili svůj tlak, který si po celý zápas vytvářeli. Ačkoli Jekatěrinburg dlouho odolával, troufnu si říct, že dnes Novosibirsk zvítězil zaslouženě.

Československá stopa v utkání:

Petr Koukal (Jekatěrinburg) – 1 bod (0+1), 0 střel, čas na ledě 16:01
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 31 zákroků, 91,1%
    Tomáš Vincour (Novosibirsk) – 0 bodů, 1 střela, čas na ledě 18:14
    Andrej Meszároš (Novosibirsk) – 0 bodů, 3 střely, čas na ledě 22:18

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (17:03:16)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 31. Šumakov, 32. Ullstrёm (Riddervall), 53. Gubin (Alexejev), 60. Šumakov – 24. Polozov (Jemelin), 27. Garejev (Turbin, Koukal)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Krasikov) – Meňšikov, Ignatovič, Meszároš, Beljakov, Gimajev, Mišarin, Alexejev, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Okulov, Kopejkin, Vorošilo – Gubin, Žafjarov, Šalunov.

Rozhodčí: Odiňš, Ščeňov – Matjuša, Nazarov