Chabarovsk – Barys 3:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:5 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 08.12.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

59:42
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Do prázdné brány se trefuje SERGEI ŠUMAKOV! Bez asistence.

58:16
    Vyloučeni oba aktéři bitky (Ignatovič a Michnov) na 4 minuty za hrubost.

57:45
    Kovář je na střídačce, Jekatěrinburg hraje v šesti!

54:40
    A už mohlo být rozhodnuto! Domácí předvedli opravdu krásnou akci, nechybělo mnoho a byl to další gól!

52:33
    Toto už ale gól je! OLEG GUBIN dostal přihrávku na levý kruh a střelou z první překonává Kováře! Asistence: Konstantin Alexejev.

50:52
    Vyloučen Torčenjuk (JEK) – dvě minuty za podražení.

36:26
    Dvě minuty pro tým Jekatěrinburgu za nesportovní chování.

34:24
    Zároveň vyloučen také Meňšikov (SIB) – dvě minuty za hrubost.

34:24
    Vyloučen Koukal (JEK) – dvě minuty za hrubost.

31:43
    Kdo by po první bezbrankové třetině čekal, že příjde taková gólová smršť? DAVID ULLSTRËM získal na útočné modré kotouč a bekhendovou střelou vyrovnává stav utkání! Asistence: Calle Riddervall.

30:11
    Tak to byl opravdu pěkný gól! SERGEI ŠUMAKOV se za bránou zmocnil kotouče, najel si na pravý kruh a otočkou poslal puk Kovářovi pod rukou do brány! Bez asistence.

26:03
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tohle se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí! ARTEM GAREJEV se před bránou zmocnil kotouče, položil si brankáře a trefil odkrytou síť! Asistence: Paul Turbin, Petr Koukal.

23:47
    Hosté jdou do vedení! Jemelin krásně našel volného KIRILLA POLOZOVA, který z mezikruží trefil odkrytou bránu! Asistence: Sergei Jemelin.

20:59
    Vyloučen Meszároš (SIB) – dvě minuty za hákování.

12:59
    Vyloučen Popov (JEK) – dvě minuty za držení.

05:07
    Znovu se vylučuje, tentokrát si přesilovou hru zahraje domácí tým. Na trestnou lavici usedl Trjamkin (JEK) – dvě minuty za držení.

04:25
    Tentokrát na druhé straně střílel od modré obránce a Bespalov měl se střelou obrovské problémy!

01:01
    A bude se hned vylučovat. Vyloučen Meszároš (SIB) – dvě minuty za vražení na hrazení.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 31. Šumakov, 32. Ullstrёm (Riddervall), 53. Gubin (Alexejev), 60. Šumakov – 24. Polozov (Jemelin), 27. Garejev (Turbin, Koukal)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Krasikov) – Meňšikov, Ignatovič, Meszároš, Beljakov, Gimajev, Mišarin, Alexejev, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Okulov, Kopejkin, Vorošilo – Gubin, Žafjarov, Šalunov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Žuravljov, Timašov, Turbin, Nikolajev, Trjamkin, Ščemerov – Simakov, Popov, Golyšev – Michnov, Koukal, Garejev – Elo, Torčenjuk, Pankov – Kňazev, Jemelin, Alexejev – Polozov.

Rozhodčí: Odiňš, Ščeňov – Matjuša, Nazarov