Kometa Brno – HC Plzeň 5:4 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 1:5 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Kometa Brno
5:4 (3:2, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 10.12.2015, 16:40 • Sportcentrum Lužánky • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Konec zápasu. (19:14:21)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.

Střelec rozhodujícího nájezdu je DOMINIK POKORNÝ.

2. série
    2:0
    Robert Havlát svůj nájezd proměnil po krásné forhendové kličce.

2. série
    1:0
    Kapitán Krliš také nepřekonal Dostála.

1. série
    1:0
    Dominik Pokorný se trefil mezi nohy brankáře.

1. série
    0:0
    Šimon Petráš nepřekonal Dostála.

Samostatné nájezdy začínají.

Omlouváme se. Zřejmě po první třetině střídala Plzeň brankáře. Mezi tyče se postavil Ondřej Kuchař, který bude chytat i nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Hosté měli na holi vyrovnání, když Kaňák přihrával Vracovskému, který z mezikruží netrefil bránu.

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

63:55
    Další pomalou střelu likviduje Dostál. Tentokrát je to střela Polívky.

63:08
    Nahození Kaňáka zachytil Dostál.

61:30
    Hosté hrají v plném počtu.

60:36
    Kapitán hostí Krliš osvobozuje své mužstvo vyhozením puku ze třetiny.

60:01

Třetí třetina je za námi. V této třetině dokázali domácí smazat vedení hostí a jdeme tedy do prodloužení ! Kometa bude začínat v početní převaze čtyři proti třem.

60:00

Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Ondřej Polívka si odsedí dvouminutový trest za vražení na hrazení.

58:35
    Kometa mohla skóre navýšit, když Pokorný přihrával najetému obránci Kubčíkovi, který ale puk netrefil a bránu neohrozil.

57:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Filip Dvořák zachytil špatnou rozehrávku hostí a vyslal krásnou přihrávkou do úniku PETRA KRATOCHVÍLA. Ten střelou mezi nohy brankáře hostí vyrovnává. Asistence: Filip Dvořák, Michal Kupčík.

55:15
    Do rychlého protiútoku se dostal hostující Vracovský. Dostál střelu vyráží.

53:45
    Petráš mohl navýšit vedení hostí ! Jeho střelu z mezikruží likviduje připravený Dostál.

53:06
    Brňané měli nyní tři střely na bránu, ani jedna nekončí ovšem gólem.

52:30
    Zábránského střela od modré trefuje brankáře pouze do hrudi.

52:08
    Dopljaku měl blízko k vyrovnání. Štekr zachytil jeho střelu ramenem.

51:30
    Kratochvíl v již dnes třetí velké šanci ! ze dvou metrů trefuje pouzel lapačku Štekra. Skóre je tedy stejné.

51:19
    Střelu od modré, kterou vyslal Kubčík blokuje brankář vyrážečkou.

51:01
    Jan Walter si půjde odsedět svůj trest. Kometa bude mít početní převahu.

49:24
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Střelu , kterou vyslal od modré čáry Walter lehce tečoval FILIP KOKOŠKA a jeho teč míří za záda Dostála Asistence: Jan Walter a Václav Krliš.

48:45
    Kratochvíl zavezl puk do útočné třetiny, kde našel najíždějícího Dvořáka, Který z mezikruží trefuje pouze obránce hostí.

47:42
    Střela od modré kterou vyslal Kubčík letí mimo.

47:19
    Momentálně má více ze hry Plzeň. Domácí se pouze brání.

45:54
    Hosté jeli do protiútoku dva na jednoho po zachycení další špatné rozehrávky domácích. Bohužel pro hosty byla finální přihrávka špatná. Z akce tedy nic nebylo.

45:18
    Vracovský zachytil špatnou rozehrávku Komety. Rozhodl se pro střelbu, ale byl v pádu a navíc střílel z otočky. Střela letí vedle.

44:19
    Hosté vyrazili do rychlého útoku . Puk zavezl do útočné třetiny Kaňák, ale nikdo z jeho spoluhráčů neútočil s ním, tak zvolil zakončení, které Dostál chytá.

43:19
    Bude se vylučovat Filip Dvořák (KOM) a Tomáš Vracovský si odsedí trest za hrubost, hraje se 4 na 4.

42:57
    Domácí po střele Plzně vyrazili do útoku. Kratochvíl střílel z pozice pravého kruho na brankáře hostí, kterému zapadl puk někde mezi betony.

41:54
    Přesilovka hostí už dále nepřinesla žádné střely na bránu. Domácí jsou kompletní.

40:35
    Suchý střelou od levého kruhu ohrozil Dostála. Skóre se nemění.

40:01

Druhá část je za námi. V první polovině dominovali domácí, ale ve druhé polovině se karta obrátila. Plzeňští svoji velkou šanci proměnili. Domácí byli dvakrát ve stoprocentní šanci, ale gól vstřelit nedokázali. Za zmínku stojí také krásný zákrok Dostála při blafáku Suchého. Třetí třetina začne přibližně v 18:23.

40:00

39:50
    Filip Dvořák (KOM) si odsedí trest za podražení.

39:29
    Po velkém závaru byl Šterk vyjetý z brány. Kubčík ho při svém zakončení trefil pouze do hrudi.

39:09
    Do překrásného zakončení se dostal Kratochvíl, když dostal od Pokorného přihrávku ale puk mu sjel z hokejky při zakončení do prázdné brány. Stav je tedy stále 3:3.

38:25
    Střela Krystla plachtí pouze Dostálovi do lapačky.

38:04
    Domácí nezahráli tuto početní výhodu dobře. Hosté hrají již v plném počtu.

36:49
    Do přečíslení se dostal hostující Švarc. Brankář domácích jeho střelu vyrazil do ochrané sítě

36:04
    První střela v přesilovce na bránu. Brankář Štekr s přehledem chytá.

35:56
    Za hákování si odsedí svůj trest Jakub Vavřička (PLZ)

35:43
    Chvíli na to střílel Dvořák znova. Ale jeho střela plachtí brankáři hostů do náručí.

35:12
    Na druhé straně střílel také neúspěšně Dvořák

34:55
    Petrášova střela vyzkoušela Dostálovu pozornost

33:45
    Kratochvíl zahodil jasnou tutovku ! Plzeňští si nepohlídali odražený puk který zůstal stát vedle levé tyče. Hráč domácích ale ve 100% šancí trefuje boční síť

33:27
    Lunter po dlouhé době ohrozil bránu hostů. Skóre se však nemění

32:23
    Plzeňští momentálně ve hře dominují. Kometu téměř k ničemu nepouští.

31:09
    Nedáš, dostaneš ! Z rychlého brejku se sice neprosadil Chalupa, ale z dorážky srovnává FILIP SUCHÝ. Asistence: Matěj Chalupa, Matěj Polata.

30:15
    Menší šarvátka za brankou Komety. Trest za hosty si odpyká Vavřička (PLZ) (krosček) a za domácí Švejda (KOM) (hrubost) .

29:10
    Brankář Dostál vychytal hostujícího Suchého. Skóre se nemění.

29:10
    Zábranský v úniku fauloval Suchécho. Nařízeno bylo trestné střílení.

28:27
    Nováčkova propagační střela moc bránu plzeňských neohrozila

27:24
    Petráš (PLZ) si odsedí dvouminutový trest za podražení

26:52
    Krliš krásně obral o puk brněnského obránce a řítil se společně s Chalupou na bránu. Z jejich akce ale nic nebylo. Dostál střelu vyrazil.

25:51
    Zábranský dostal krásnou přihrávku. Jeho střela míří pouze do betonů připraveného Štekra.

21:23
    Hráč hostí Starý (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

21:00
    Kratochvíl svou první střelou této třetiny ohrozil brankáře Štekra.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:30.

I když se hosté dokázali díky využité početní výhodě pěti proti třem v Brně dostat do vedení, do kabin odchází s jednobrankovou ztrátou. Sledujeme na goly bohaté utkání, které zatím vedou hráči Komety.

20:00

18:48
    Hosté se rychle snaží vyrovnat nepříznivý stav. Více z první části se hrálo kolem branky Dostála.

16:46
    Zřejmě HYNEK GRÜNWALD těží z důrazu před branou. Dvořák po brejku objel bránu a rychle nahodil puk před Štekra. Ten jej nedokázal udržet, ale měl těžkou pozici, a Grünwald i s trochou štěstí střílel bekhendem z těsné blízkosti pod betony Štekra. Puk se za brankovou čáru tak tak došoural. Asistence: Filip Dvořák, Libor Zábranský.

16:31
    Indiáni nyní působí lepším dojmem, ale Kometa jde do brejku.

14:59
    LUKÁŠ VLČEK se dostal ke kotouče mezi kruhy a rychle se zorientoval. Zamířil švihem přesně k levé tyči, brankář Dostál kryl zrovna pravou. Asistence: Jakub Vavřička.

14:31
    Stráský pálil z pravé strany poté, co měla Plzeň rychlý brejk, když šanci domácích ukončila zpětná přihrákva na hráče Plzně... Hráči maji totiž modro-bílé dresy i bílé helmy (oba týmy).

13:39
    Dominik Pokorný z pravé strany sám zakončoval přečíslení tři na dva. Už byl blízko u gólmana a prudkou ránu namířil ke své smůle přesně do lapačky Štekra.

13:13
    Hostující Chalupa měl před sebou odkrytou branku, ale před střelou mu někdo dokázal podržet hůl a puk vypíchnout!

12:49
    Spíše propagační pokus z holí plzeňských chytá brankář Komety.

12:03
    FILIP DVOŘÁK dobře číhal u brankáře Štekra, který neudržel kotouč po střele od modré čáry. Dvořák si jej hodil na forhend a v klidu zavěsil do odkryté klece kolem brankáře. Asistence: Michal Kupčík, Dominik Pokorný.

11:56
    Matěj Polata (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. I Kometa si zahraje přesilovku.

11:38
    Hajšman střílel z pravého kruhu a Dostál neměl problémy.

10:54
    Krásná kombinační akce Plzně! Vavřička měl být na jejím konci a puk zasunout do okdryté klece, ale přihrávka byla trošku nepřesná.

09:46
    Domácí útočník Tůma přinesl brankáři Štekrovi další napětí, když vypálil z mezikruží. Golman Plzně byl pozorny a ukryl puk na hrudi pod lapačkou.

09:12
    LIBOR ZÁBRANSKÝ se dočkal gólu, který je pro něj první v této věkové kategorii! Puk zapadl do levého horního rohu. Asistence: Dominik Pokorný.

09:06
    Horký jel téměř sám na brankáře, ale byl ze zadu dobře tísněn bekem Plzně a nestihl zakončit.

08:35
    Už když byla Kometa v plném počtu, hosté ji ještě chvíli svírali v obranném pásmu. Vše vyústilo střelou z pravého kruhu vedle pravé tyče.

08:12
    Polata střílel od modré ale někdo jeho ránu vytečoval pryč od brány.

07:44
    Kapitán Krliš chtěl vsítit druhou branku, ale z mezikruží zamířil přímo do výstroje Dostála.

07:24
    Přesilovka nyní pokračuje v počtu 5 na 4, Suchý pálil z pravé strany do ramene přesouvajícího se Dostála.

06:59
    VÁCLAV KRLIŠ byl na konci rychlé akce a z pravé strany se trefil pohodlně do odkryté klece. Asistence: Jiří Stráský. Jednalo se o přečíslení domácí obrany. Filip Suchý, Jan Walter.

06:47
    Domácí vyhazují.

06:32
    Jan Walter pálil, ale Dostál drží puk pod lapačkou na ledě. Hodně krušný začátek pro Kometu.

06:16
    Daniel Kabelka (KOM) je vyloučen na dvě plus dvě minuty. Na trestnou lavici usedl i Jakub Tůma. Plzeň hraje pět na tři.

06:02
    Grünwald na druhé straně mířil jen do betonu Štekra.

05:29
    Vavrička se pokoušel překonat Dostála, ale střelou k tyči neuspěl. Byl totiž nepřesný a mířil mimo.

03:24
    Plzeň je nyní na ledě lepším týmem.

02:21
    Teč i na druhé straně, nahození od modré čáry tečoval mimo tři tyče útočník Chalupa.

01:51
    Domácí Zábranský střílel od modré čáry a jeho ránu někdo tečoval, brankář Štekr puk v klidu chytil.

00:38
    Začátek opatrný z obou stran, oba brankáři už se rozchytali prvními zákroky. Vážnější šance zatím řešit nemuseli.

00:01

HC Kometa Brno: Dostál – Švejda, Mikyska, Kubeš, Zukal, Zábranský, Kupčík (C), Tůma, Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Hroudný, Dupljaku, Kratochvíl, Grünwadl, D. Pokorný.

HC Plzeň 1929: Štekr – Polívka, Kaňák, Walter, J. Pokorný, Starý, Petráš, Chalupa, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš (C), Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský.

Rozhodčí: Czubaj – Musil, Lainka.

Hosté i rozhodčí už jsou na ledové ploše. Čekáme na domácí Kometu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.

Štěpán Bumba

Branky a nahrávky: 10. Zábranský (Pokorný), 13. Dvořák (Kupčík, Pokorný), 17. Grünwald (Dvořák, Zábranský), 58. Kratochvíl (Dvořák, Kupčík), rozh. náj. Pokorný – 7. Krliš (Suchý, Walter), 15. Vlček (Vavřička), 32. Suchý (Chalupa, Polata), 50. Kokoška (Walter, Krliš)