Montreal – Boston 1:3 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 2:4 (kon.)

3. Erik Johnson (COL) 1:0 (07:03:10)
    Pittsburgh Penguins předvedl v Pepsi Center fantastický obrat a po třech slepených gólech zvítězil nad Avalanche 4:2.

Colorado mohlo svému brankáři za skvělou práci poděkovat v úvodu třetí třetiny, kdy si domácí hráči vytvořili dvě velké šance. První měl Erik Johnson, který vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale vytáhl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce. Brankář Penguins za necelé dvě minuty musel zasahovat znovu, tentokrát po střele Alexe Tanguaye, který se snažil puk z prostoru mezi kruhy pro vhazování poslat do prázdné brány, Marc-Andre Fleury se ale skvěle zorientoval a v leže jeho střelu po ledě dokázal vyrazit. Tyhle momenty se nakonec ukázaly jako klíčové. Penguins totiž během necelých čtyř minut vstřelili tří góly a otočili vývoj zápasu na svou stranu. Pittsburgh nakopl vyrovnávací gól Beaua Bennetta, který si po přihrávce Chrise Kunitze z levého křídla potáhl puk k levé tyči a bekhendem ho poté uklidil nad ležícím Reto Berrou do brány. Vítězný gól vstřelil v čase 49:24 Patric Hornqvist. Olli Maatta vypálil v blízkosti pravé tyče a po zákroku Reta Berry se dostal zpět k puku, který zpoza brány přehodil přes bránu do brankoviště a John Mitchell si ho nešťastně srazil do vlastní brány poté, co ho do jeho těla ze vzduchu usměrnil holí Patric Hornqvist. Patrick Roy si ještě vyžádal Coach Challenge, hůl sice Hornqvista sice byla nad horní tyči, jenže puk se do brány dostal až od těla Johna Mitchella. Definitivní rozklad hry Avalanche dovršil svým druhým gólem Beau Bennett, který zakončil přečíslení dva na jednoho střelou z pravého křídla a zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči. V Pepsi Center byl k vidění nádherný hokej a nutno dodat, že vzhledem ke druhé a třetí třetině je vítězství Pittsburghu zasloužené. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 2 Pittsburgh Penguins 4.

59:47
    Penguins se daří vyhazovat a v dnešním zápase se už zřejmě nic nestane

59:20
    Zakázané uvolnění se samozřejmě pískat nemůže, omlouvám se. Pittsburgh hraje v oslabení.

59:05
    Tyson Barrie vypálil z levého křídla, jeho střelu ale zablokoval Nick Bonino.

58:46
    Tyson Barrie musí v blízkosti vlastní brány hrát, nebude to zakázané uvolnění.

58:40
    Tyson Barrie vypálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury si ale puk našel a přerušil hru.

58:28
    Colorado Avalanche má k dispozici přesilovou hru a bez brankáře hraje v šesti proti čtyřem.

58:23
    David Perron (PIT) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

58:14
    Tyson Barrie nahodil puk z pravého křídla od modré čáry na bránu, jeho pokus byl ale sražen mimo.

57:29
    Reto Berra vyjel na střídačku a Avalanche se snaží vrátit zpět do zápasu v šesti hráčích bez brankáře.

57:04
    Penguins se po chybě Avalanche dostali málem v těsné blízkosti brány do zakončení, jednomu z hráčů Pittsburghu ale puk přeskočil hůl.

56:57
    Reto Berra zmrazil u pravé tyče puk a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

56:37
    Chris Wagner se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, jeho střela ale zamířila vedle levé tyče.

56:14
    Matt Duchene přihrávkou z rohu útočného pásma našel před bránou Alexe Tanguaye, tomu ale puk přeskočil hůl a do zakončení se nedostal.

55:34
    Tyson Barrie zavezl puk na levém křídle do útočného pásma a z úhlu ho poslal před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by mohl zakončovat.

55:05
    Phil Kessel vypálil z levého křídla a Reto Berra musel vytáhnout další dobrý zákrok, aby jeho střelu vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Duchene (McKinnon, Grigorenko), 15. Johnson (Soderberg, Beauchemin) – 11. Cullen (Hörnqvist, Määttä), 48. Bennett (Kunitz, Crosby), 50. Hörnqvist (Määttä, Bonino), 51. Bennett (Dumoulin)

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Gormley, Guenin – Holden, Barrie – Beauchemin, Johnson – McLeod (A), Wagner, Skille – Martinsen, Soderberg, Comeau – Tanguay, Mitchell, Iginla (A) – Grigorenko, MacKinnon, Duchene.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Warsofsky – Dumoulin, Lovejoy – Määttä, Letang – Plotnikov, Cullen, Sprong – Fehr, Bonino, Hörnqivst – Perron, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Crosby (C), Bennett.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Brian Pochmara – Tim Nowak, Mark Wheler