KHL
Jaroslavl – Vladivostok 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Toljatti 1:2 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 3:4 (po pr.)

Ondřej Němec (SEV) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:26

(Marek Ďaloga do utkání kvůli zranění nenastoupil.) (20:17:59)

Skvělé utkání odehrál v dresu Ak Barsu Kazaň Justin Azevedo a Oscar Moller. Bývalý hráč Lvu Praha Justin Azevedo zaznamenal tři kanadské body za gól a dvě asistence, stejně jako Oscar Moller, který si připsal do kanadského bodování dva body.

Kdyby Ak Bars Kazaň dnešní utkání nevyhrál, bylo by to vzhledem k průběhu zápasu velké překvapení, to se ale nakonec nekonalo. Kazaň od úvodu druhé třetiny dominovala, a přestože ve třetí třetině neskórovala, o svém vítězství nakonec rozhodla v prodloužení, ve kterém se prosadil v přesilové hře Vasilij Tokranov. Konečný výsledek zápasu. Severstal Čerepovec 3 Ak Bars Kazaň 4 po prodloužení.

63:00 Vasilij TOKRANOV - 3:4

63:00
    Kazaň vstřelila branku!
    VASILIJ TOKRANOV střílí gól v přesilové hře a dvě minuty před koncem prodloužení rozhoduje o výhře Ak Barsu Kazaň!! Justin Azevedo po přihrávce Oscara Mollera přenesl těžiště hry na Vasilije Tokranova, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně k pravé tyči, u které byl Roman Smirjagin o sekundu později. Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller.

62:16
    Domácí lavička Sevestalu Čerepovec si vyžádala oddechový čas.

62:16
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec: Andrej Šefer dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

62:16
    Justin Azevedo se pokusil skórovat, jeho střele ale scházela přesnost a daný okamžik opět vyzněl lépe pro brankáře Romana Smirjagina.

61:45
    Ak Bars Kazaň je v prodloužení aktivnější, gól se mu ovšem zatím vstřelit nepodařilo. Roman Smirjagin po vystřídání Sergeje Magarilova drží domácí tým nad vodou a ještě neinkasoval gól!

60:21
    Domácí hokejisté jsou od začátku druhé třetiny výrazně horším týmem a je to malý zázrak, že utkání dotáhli až do prodloužení, obzvlášť poté, co Kazaň ve druhé třetině vyslala na bránu Čerepovce 17 střel, zatímco Severstal na bránu Ak Barsu pouhých šest.

60:13
    Severstal Čerepovec vyhrál úvodní vhazování prodloužení a mohl se vydat směrem vpřed, jenže pouze odevzdal puk soupeři.

60:01

Ak Bars Kazaň přestřílel domácí Severstal Čerepovec ve třetí třetině i zásluhou tří přesilových her 8:3, gól se mu ale vstřelit nepodařilo, a tak o osudu utkání rozhodne prodloužení nebo případně samostatné nájezdy. Skóre po 60 minutách. Severstal Čerepovec 3 Ak Bars Kazaň 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Roman Smirjagin zastavil nahození Kazaně a domácí hokejisté vzápětí okamžitě vyhodili puk do obranného pásma Kazaně.

58:45
    STŘELY

Severstal Čerepovec 21 Ak Bars Kazaň 33

58:00
    Do konce normální hrací doby zbývají odehrát dvě minuty a prodloužení se zdá být nevyhnutelné.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Kazakovcev (Kupcov, Dorojegev), 9. Nikoncev (Truněv, Berdnikov), 34. Truněv – 12. Svitov (Sjogren, Moller), 24. Azevedo (Kornejev), 28. Varnakov (Avezedo, Gluchov), 63. Tokranov (Azevedo, Moller)

Severstal Čerepovec: Magarilov (28. Smirjagin) – Sizov, Němec, Šefer, Popov, Svjazov, Karlsson, Dorofejev – Trubačjev, Demagin, Vovčenko – Berdnikov, Nikoncev, Truněv – Kagarlickij, Skorochodov, Černov – Krjukov, Kupcov, Kazakovcev – Vicharev.
    Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Kornejev, Bělov, Zacharčuk, Rajlov, Abrosimov, Sirodor – Mirnov, Sjogren, Moller – Ivanov, Tkačev, Lukojanov – Gluchov, Varnakov, Tokranov – Svitov, Obuchov, Archipov – Azevedo.

Rozhodčí: Jakov Dejev, Jurij Oskirko – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov