Omsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Čerepovec 4:3 (po pr.) | Toljatti – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Jaroslavl – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 2:3 (kon.) | Soči – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Lada Toljatti
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Amur Chabarovsk
Neděle 27.12.2015, 14:00 • Arena Lada • KHL

To je pro dnešek vše, příjemný zbytek dne přeje Petr Dejnožka. (16:20:53)

Československá stopa

Martin Zaťovič (TOG) 1+1, 3 střely, čas na ledě 16:49
    Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:22
    Jan Kolář (CHA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:38

Utkání Amuru s Ladou začal výrazně lépe hostující Chabarovsk, kterému parádně vyšla první třetině. Následně ale začal ztrácet, čehož rozjeté Togliatti dokonale využilo a zvítězilo 4:1.

59:41 ŠENFELD - 4:1

59:41
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Power-play hostům nakonec nevyšla, ANTON ŠENFELD obětavým skokem trefil prázdnou branku a rozhodl o výhře Togliatti 4:1! Bez asistence.

59:02
    Vzápětí je již znovu na střídačce, šesti hráčů Chabarovsku kombinuje v útočné třetině.

58:53
    Po vyhození Lady se Chabarovsku nepovedl přechod přes střední pásmo – ofsajd. Brankář Amuru se musí vrátit mezi tři tyče.

58:05
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolává Amur gólmana Pečurskiho a usazuje se v útočném pásmu!

55:56
    Martin Zaťovič se mohl podruhé zapsat do střelecké listiny, tentokrát jeho velkou šanci skvěle zneškodnil pozorný gólman Pečurskij!

55:03
    Pavel Dědunov se ve třetím dějství snaží o zvrat, jeho dva přesné pokusy zastavil skvěle chytající Masalskis.

54:21
    Chabarovsk se nedokáže na delší čas usadit před brankou Masalskise, obrana Lady pracuje velmi kvalitně. Tři body již Lada ze své moci pustit nechce.

53:03
    Hráči Lady pouze vyhazují kotouče a blíží se k závěrečné siréně.

51:33
    Amur přeřadil na vyšší obrátky a snaží se o vstřelení kontaktní branku.

50:03
    Krysanov předvedl pěknou samostatnou akci, nakonec ale poslal puk přímo do náruče hostujícího gólmana.
    49:11 ZAŤOVIČ - 3:1

49:11
    Tak to je další radost Lady, která přibližuje domácí mužstvo potřebnému vítězství! Vorobjov našel skvělou pozici proti MARTINA ZAŤOVIČE, který si k asistenci připisuje také vstřelenou branku – 3:1! Asistence: Dmitrij Vorobjov.

47:34
    Hra ve čtyřech přinesla očekávanou aktivitu hostujícího týmu, vyrovnávací gól však nikoliv. Vyloučení jsou zpět na hrací ploše.

45:34
    Máme tu vzájemné vyloučení. Na Bělousovovo hákování odpověděl nafilmovaným pádem Vjačeslav Ušenin.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 22. Bumagin (Magogin, Zaťovič), 45. Romanov, 50. Zaťovič (Vorobjov), 60. Šenfeld – 15. Byvalcev (Kurbatov, Pervušin)

Lada Toljatti: Masalskis (Kasutin) – Vorobjov, Romanov, Viklund, Putilov, Gurkin, Bolšakov, Volgin – Šenfeld, Bělousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Komarov, V. Strelcov, Bočarov – Nikitěnko, Mastrjukov, Gurjanov.
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – Kolář, Čerepanov, Zub, Šulakov, Atjušov, Ibragimov, Kurbatov – Wandell, Bergfors, Zohorna – Dědunov, Litovčenko, Gračjov – Tolpeko, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Pervušin, Byvalcev, Železnov.

Rozhodčí: Kadyrov, Lavrentěv – Litvinov, Ponamarenko