Kometa Brno – Plzeň 5:2 (kon.) | Sparta – Liberec 5:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 03.01.2016, 15:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 33. kolo

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (17:37:40)

První třetina duelu Sparta-Liberec byla vyrovnaná, poté už ale kralovali domácí. Rozhodla druhá třetina, ve které dali Pražané hned tři góly. Tygři si šance vytvářeli, řekl bych, že jich nebylo o tolik méně než sparťanských, tentokrát ale rozhodovala produktivita.

Sparta překonala vlastní divácký rekord, na duel s Libercem dorazila masa 11 105 diváků. Odpovídala tomu skvělá atmosféra, která dohnala sparťany k jasné výhře 5:2. Domácí tak stále drží svou domácí bodovou sérii – ze všech domácích zápasů Pražané vytěžili alespoň bod. Liberečtí dnes sice smutní, končí jim série 10 vyhraných zápasů v řadě, extralize ale dál bezpečně kralují.

Nejlepší hráči utkání:

Liberec: Martin Bakoš
    Sparta: Robert Sabolič

59:38
    O2 arena děkuje domácím hokejistům ve stoje, zápas se už jen dohrává.
    Robert SABOLIČ - 5:2

58:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    V Praze odbila známá pátá, podruhé v zápase se trefil ROBERT SABOLIČ. Tentokrát to měl snadné, jak už bylo avizováno, Liberec hrál poslední 3 minuty v šesti, brána tak byla prázdná... Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.

58:36
    11 tisíc fanoušků v Libni nyní píská na rozhodčí, sporný icing Liberce se nepíská. Evidentní nesouhlas projevuje i kouč Josef Jandač. Místo toho následuje icing Sparty, který zahrál Netík.

57:55
    Oddechový čas pro hosty.

57:55
    Netík poslal puk na icing, Liberec tak získal útočné pásmo.

57:19
    Hamilton zakončoval v pádu bekhendem, bránu minul jen o centimetry!

56:53
    Nebezpečné nahození z úhlu Pöpperle pokryl.

56:42
    Liberec to zkouší v šesti hráčích! 3 minuty před koncem je Lašák odvolán na střídačku.

56:17
    Sabolič ztratil puk za bránou Lašáka, po protiútoku Liberce musel chytat střelu Birnera Pöpperle.

55:23
    Forman táhl puk v přečíslení dvou na jednoho. Rozhodl se pro střelu, Lašák ale situaci ustál.

A je to oficiální – Sparta pokořila vlastní rekord v počtu diváků příchozích na domácí zápas v této sezoně. Duel s Bílými Tygry sleduje parádní návštěva 11 105 diváků, kteří vytvářejí víc než důstojnou atmosféru. Užijí si vítězství? Záleží na Libereckých – na případné srovnání mají bez jedné vteřiny 5 minut.

54:00
    Domácí zakládají útok zpoza brány, Hrbas nahodil puk do pásma, to ale ztratil Přibyl.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) – 2. Valský (Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele (A), Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Netík (C) – Kudrna, Dragoun, Procházka – Černoch.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola (A), Řepík – Radivojevič (A), Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský.

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Jelínek, Pešek

Diváci: 11 105