União Madeira – Boavista 1:0 (kon.) | Tondela – FC Ferreira 0:2 (kon.) | Arouca – Estoril 1:0 (kon.)
Moreirense – Guimarães 3:4 (kon.) | Belenenses – Nacional 2:2 (kon.) | Braga – Coimbra 3:0 (kon.)
Benfica – Marítimo 6:0 (kon.) | Porto – Rio Ave 1:1 (kon.) | Setúbal – Sporting 0:6 (kon.)
SC Braga
3:0 (2:0)
Academica de Coimbra
Středa 06.01.2016, 19:15 • Estádio AXA (Braga) • Portugalská Primeira Liga • 16. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:14:05)

Fauly: 16:7.

Domácí Braga poráží Academicu na svém stadionu 3:0. Velkou ránu pro hosty udělal kapitán svého týmu, když se nechal vyloučit ještě před třicátou minutou. Poté domácí využili přesilovou hru a nasázeli hostům rovnou tři branky. O dvě se postaral Hassan, třetí poslal do branky hostů Stojikjkovic.

Braga se posunula na čtvrté místo v tabulce, Academica i přes prohru zůstává na šestnácté pozici.

90+3

90+2
    Plange už se nebude trápit na hřišti a nechává se odnést na nosítkách do útrob stadionu. Hosté tak budou závěrečné sekundy dohrávat v devíti.

90+1
    Rozhodčí nastavuje v druhém poločase dvě minuty.

90
    A mohlo to být o čtyři branky. Mauro se napřáhl na vysoký míč a z voleje poslal míč jen těsně vedle levé tyče.

89
    Rohový kop domácího celku končí na hlavě Maura. Ten však hlavičkuje daleko od branky a hosté se nyní nemusí bát o další branku.

88
    Střídající Silva se připojit s navštívenou a netrefil branku z dvaceti metrů jen o centimetry. Hostující brankář by byl bez šance.

87
    Domácí nepolevují ani v sedmaosmdesáté minutě. Další pokus vyslal na Triguera Mauro. Jeho střela ale letí až na tribunu za brankou.
    86. HASSAN - 3:0

86
    Braga právě vstřelila branku!
    Tak domácí se ještě dočkali třetí vstřelené branky. AHMED HASSAN si naskočil na jeden z mnoha centrů, který dnes putoval do vápna hostů a hlavou posílá míč k pravé tyči.

85
    Rohový kop domácího celku končí jen u Reala, který odkopává míč z přední tyče. Na hráčích hostů je vidět značná únava.

84
    Domácí se nemohou dostat přes přehuštěnou obranu ve vápně. O další střelu se pokusil ze třiceti metrů Mauro a vybojoval rohový kop.

83
    Alan se uvolnil na pravém straně a centrem chtěl najít Silvu. Ten však fauluje ve vápně a hosté se tak mohou dostat na okamžik z tlaku.

82
    Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby závěrečným tlakem buď rozhodli utkání nebo zdramatizovali zápas a tím i souboj o tři body do tabulky.

81
    Všichni hráči hostů jsou při bránění ve vápně. Alan se pokoušel přehodit obránce a najít Hassana, ten je obsazen a k míči se nedostává.

80
    Domácí hráči chtějí zbytek utkání dohrát s míčem na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině hřiště.

78
    Silva znovu poslal nebezpečný míč po zemi před Trugueru. Míč se dostal k Crislanovi, ten však míč netrefil a tak akce pokračovala. Nakonec střílí Mauro z hranice vápna do připraveného brankáře.

Vít Schück

Branky: 33. Hassan, 45+2. Stojikjkovic, 86. Hassan

Karty:   42. Santos (BRG) – 14. Piloto (COI)   26. Piloto (COI)

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 19:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:7.
    SC Braga: Kritsuk – Baiano, Pinto, Boly, Goiano – Alan, Carlos, Augusto (52. Mauro), Santos (64. R. Silva) – Hassan, Stojikjkovic (70. Crislan)
    Náhradníci: Sá, Eduardo, Crislan, Fonte, R. Silva, Ferreira, Mauro

Academica de Coimbra: Triguera – Aderlan, Real, Iago, Oulembo – Piloto, L. Silva – Ivanildo, Pedro (35. Obiora, 42. Gustavo), Plange – Paciencia (59. Lopes)
    Náhradníci: Lee, Obiora, Marinho, Gustavo, Nuno, Lopes, Seco

Rozhodčí: Serrano Almeida – P. Ramos, L. Ramos