Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chabarovsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Magnitogorsk 2:6 (kon.) | Minsk – Soči 2:3 (1:2 po s.n.) | Dynamo Moskva – Riga 2:1 (kon.)
Viťaz – Jokerit 1:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
HK Soči
Neděle 10.01.2016, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání hokejové KHL, ve kterém proti sobě nastoupí týmy HC Dinamo Minsk a HK Soči.

Dinamo Minsk se aktuálně pohybuje na 10. příčce Západní konference, na kterou spadlo díky šňůře čtyř prohraných zápasů, kterou ukončilo v pátek, když na domácím ledě porazilo Jaroslavl hubeným výsledkem 1:0. K lepším výsledkům jim zajisté může pomoci i Kanaďan Ellison, který je se 41 body 9. nejproduktivnější hráč soutěže.

V přesně opačné pozici je tým z olympijského Soči, který coby 5. tým Západní konference bojuje spíše o výhodnější postavení v play off s Nižnijim Novgorodem, se kterým se s největší pravděpodobností v play off také utká. Opačná pozice od soupeře lze vysledovat i v aktuálnosti formy, jelikož Soči v pátek s Nižnijim Novgorodem přišlo o sérii tří zápasů v řadě, ve kterých dokázalo bodovat.

V historii (tedy od srpna 2014) se tyto dva celky spolu utkaly celkem čtyřikrát, při čemž jejich vzájemné skóre je 2:2. Každému týmu se přitom podařilo jednou zvítězit doma a jednou venku.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Lalende (Glass) – Gunderson, Zhakarenko, Filičkin, Krajíček, Lisovets, Nogachyov, Ustinenko – Materukhin, Kaljužny, Stepanov – Vesce, Ellison, Cheechoo – Maleshko, Drozd, Komarov – Pavlovič, Kolcov, Mikhajlov

HK Soči: Barulin (Gavrilov) – Jalasvaara, Bernatsky, Paygin, Wilson, Malevič, Mamašev, Glazkov – Krikunov, Ignatuškin, Kositsyn – Petersson, Maxwell, Skachkov – Kazionov, Kazionov D., Schegolkov – Morozov, Jakubov, Sherbina

Rozhodčí: Bondar, Odins.

00:01

00:05
    Úvodní buly utkání vyhráli domácí.

02:50
    Domácí brankář Lalande si připsal první zákrok po střele Ignatushkina.

03:24
    Shcherbina se dostal do střelecké pozice. Branku však nevstřelil.

04:00
    Proti domácímu brankáři se nyní neprosadil ani Skačkov.

05:29
    Od modré čáry se pokusil o štěstí Clay.

05:49
    První vyloučení ve hře si odsedí Shchegolkov za podražení.

06:04
    Domácí nehrají přesilovou hru příliš dobře. Naopak ke střele se dostal opět hostující zadák Clay.

07:49

9:39
    Hostující bek Jalasvaara se proti domácímu brankáři střelecky neprosadil.

11:11
    První domácí střelu v utkání obstaral Kaljužny. Ani on však se skóre nezahýbal.

12:04
    Domácí budou moci přidat i další střely. Za krosček si půjde na dvě minuty sednout Ivan Glazkov.

13:49
    Matt Ellison se při přesilové hře neprosadil.

14:04

14:23
    Domácí nevyužili ani jednu ze dvou přesilovek, při kterých vyslali pouhé dvě střely na branku. Nyní je vyloučen Stepanov za hákování, tak se budou muset bránit. Soči má tak první šanci ke vstřelení branky v početní výhodě.

15:17
    Šegolkovova střela brankovou síť nerozvlnila.

16:23

18:50
    Ignatuškinova střela úspěch neslavila. Stav utkání je stále 0:0.

19:40
    Domácí dohrají první třetinu v oslabení. Materukhinova sekyrka byla proti pravidlům.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Výkon domácího týmu absolutně nenasvědčuje tomu, že se chce vrátit do bojů o vytoužené play off. Tým ze Soči domácí přehrává a to tak, že domácí tým je nucen bránit i při vlastní přesilové hře. Nyní však na začátku budou hrát domácí v oslabení a minutu a 40 sekund se budou muset bránit. I přes značnou převahu hostí je stav stále 0:0.

20:58
    Domácí brání výborně a hosté mají problémy se vůbec dostat do třetiny.

21:40

21:46
    Aktéři utkání si ve druhé třetině hry v plném počtu zatím příliš neužili a neužijí ani v následujících chvilkách. Vyloučen totiž bude Paygin za podražení.

22:50
    Ryan Vesce neuspěl ani jendím ze dvou pokusů.

23:46

25:04
    Morozov byl prvním z týmu Sochi, kdo vyslal ve druhé třetině střelu na Lalendeho.

27:40
    Ellison svým druhým střeleckým pokusem v utkání neuspěl.

29:56
    Materukhin se proti Barulinovi neprosadil.

31:54
    Iniciativu přebírají hosté. Shcherbina ani Kazionov však střelecký úspěch neslaví.

33:21
    Utkání mezi týmy HC Dinamo Minsk a HK Soči je jediným kláním dnešního kola, ve kterém ještě nepadla žádná branka.

33:31
    Krikunov dává domácím šanci tuto skutečnost změnit, díky podražení, za které bude vyloučen.

34:39
    Stepanov bezbrankové skóre nezměnil.

35:31

37:39
    Ve druhé třetině mají znatelnou převahu domácí. Ani jejich snaha se však zatím nedočkala brankového efektu.

38:49
    Ani druhou třetinu nedohrají domácí hokejisté v plném počtu. Za nedovolené bránění je vyloučen Filichkin.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla naprostý opak první části avšak se stejným výsledkem. Drtivou převahu převzali totiž domácí hokejisté, ani oni však za svých šancí nedokázali vydolovat vedení. Stav je tedy stále 0:0 a domácí budou nstupovat do třetí části oslabení, stejně jako nestupovali do části druhé.

Soči právě vstřelilo branku!
    Tak jsme se branky přeci jen dočkali zásluhou ZIJATA PAYGINA. Asistnece: Ben Maxwell.

43:07
    Druhou branku v rychlém sledu přidává VADIM SCHEGOLKOV a posílá tak Soči do výrazného vedení. Asistence: Denis Kazionov, Mihail Jakubov.

43:33
    Domácí mají šanci se vrátit do zápasu. Ignatushkin je vyloučen na dvě minuty za podražení.

44:38
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    KONSTANTIN KOLTSOV využívá přesilovou hru a vrací svůj tým do zápasu. Asistence: Ryan Gunderson.

46:30
    Dnešní utkání sleduje 11582 diváků.

48:58
    I přes vedení je aktivnějším týmem tým HK Soči.

50:08
    Petersson vyslal v této třetině již druhou ránu na soupeřova brankáře. Ani tato střela se ovšem nechytila.

52:08
    Shchegolkov nedokázal přidat další střelecký úspěch.

54:56
    Hra se srovnala a vidíme především souboj o střed hřiště.

56:50
    Mírnou převahu mají domácí. Nejedná se však o žádný drtivý závěrečný tlak.

57:05
    Mamashev nešťastně vyhazuje kotouč mimo ledovou plochou z obranné třetiny a dává tak domácím prostor pto vyrovnání.

57:05
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    A je vyrovnáno! Bleskovou akci, zřejmě domluvenou při oddechovém času, předvedli domácí hokejisté, když na jejím konci byl stál střelec KONSTANTIN KOLTSOV, který tak střílí druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Ryan Vesce, Jonathan Cheechoo.

59:10
    Hosté jsou frustrovaní a své emoce dávají zřetelně najevo. I proto brankář Barulin inksuje 10 osobní trest za nesportovní chování.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ačkoliv to na začátku poslední části hry vypadalo, že Soči si dojde pro vítězství, souhra okolností a především vynikající produktivita přesilovek dovedla domácí ke srovnání na 2:2. I proto zanedlouho uvidíme prodloužení.

62:30
    Hosté jsou v prodloužení mnohem aktivnější a již vyslali 3 střely, z toho Kazionov pálil dvakrát. Domácí se zatím nezmohli na žádný střelecký pokus.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož jsme se ani v prodloužení nedočkali rozhodujícího zásahu, uvidíme samostatné nájezdy.

Statistiky po prodloužení:
    Střely na branku: 23:36
    Zásahy brankářů: 34:21
    Úspěšnost zásahů v %: 94,44-91,3
    Bodyčeky: 9-15
    Buly: 37-36.

Samostatné nájezdy začnou přibližně v 17:39.

Samostatné nájezdy začínají.

Shchegolkovův pokus se mezi tři tyče nevešel.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
    Autorem vítězné branky je MOROZOV YEGOR. 1-2

Ačkoliv mohl tým Soči vyhrát už po třetí třetině, nakonec potřeboval k výhře nekonečný souboj v samostatných nájezdech, který nakonec rozhodl Morozov a připsal tak svému týmu zasloužený druhý bod.

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (17:53:10)

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 45. Koltsov (Gunderson), 58. Koltsov (Vesce, Cheechoo) – 41. Paygin (Maxwell), 44. Schegolkov (Kazionov, Jakubov), rozh. náj. Yegor

Rozhodčí: Bondar, Odins

Diváci: 11582