Mladá Boleslav – Pardubice 6:2 (kon.) | Litvínov – Bulldogs 4:17 (kon.) | Chodov – Otrokovice 4:3 (1:0 po s.n.)
Bohemians – Vítkovice 3:4 (kon.) | Sparta – Ostrava 7:4 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 10.01.2016, 18:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 17. kolo

Máme tu konec. Sparta dnes bere zaslouženě tři důležité body a přibližují se bojům Play-Off. Toto je ode mne dnes vše. Přeji příjemný zbytek dnešního večera a napočtenou příště. (20:01:42)

59:30
    Krejčovi chybělo k Hattricku opravdu málo. Jeho střela byla na velkém brankovišti sražena.

18:50
    Celá hala se baví, Jaroslav Jaroš právě netrefil prázdnou branku téměř z velkého brankoviště, následně z podobné pozice minul i Rebro.

57:54
    Ostrava právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ VOJTÍŠEK trestné střílení proměňuje.

57:54
    Nařízeno trestné střílení pro Ostravu.

56:33
    Vrána z blízkosti netrefuje prázdnou branku.

55:47
    Ostrava nic nevzdává a ještě to zkoušejí bez brankáře.

54:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto. KRYŠTOF HARTMAN doběhl míček a trefuje se do odkryté branky. Asistence: Jaroslav Jaroš.

54:16
    Hostům se hra bez brankáře vyplatila. MAREK LIPOVÝ z velkého úhlu snižuje. Bez asistence.

53:31
    Oddechový čas pro hosty.

52:38
    Hosté zkoušejí hru bez brankáře.

51:15
    Ostrava už vypadá odevzdaně. Sparta zakládá další útočnou akci.

50:29
    Svatoš poslal míček před branku, kde stal JAN KREJČA a zkušeně přehodil Laju. Asistence: Ondřej Svatoš.

49:37
    Další velká šance hostů. Hrabal dostal nabídku od Pastora, ale Kotouček předvedl skvělý zákrok.

48:15
    Ostrava je momentálně lepším týmem, ale nedaří se snížit.

47:50
    Časar si prohrál s obránci, ale jeho následná střela byla zablokovaná.

46:38
    Souboje se začínají přiostřovat, Zouzal teď tvrdě ale čistě pomstil Šnajdra.

45:56
    Svatoš utekl obráncům po mantinelu a poté nabídl šanci MIROSLAVOVI ŠNAJDROVI, který posílá Spartu do ještě většího vedení. Asistence: Ondřej Svatoš.

44:44
    Zouzal si podržel míček a obehrál obránce, ale zakončení bylo nepřesné.

42:13
    Ostrava začala třetí třetinu velice aktivně. Kotouček má plné nohy a ruce práce.

41:42
    Krejča prověřil Laju že střední vzdálenosti, ale byl pozorný.

40:28
    Buly vyhravají hosté a zakládají první útok této třetiny.

40:01

Druhé dějství je za námi. Sparta tuto třetinu ovládla 3:1 a je blízko důležitým třem bodům. Ještě ale není konec. Třetí třetina začne na 7 minut.

40:00

39:48
    Sparta dohrává třetinu v klidu na své polovině.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

37:28
    Fanoušci začínají silně povzbuzovat domácí mužstvo a vypadá to, že to pomáhá. Vrána se ocitl v další velké šanci, ale Laja předvedl nevídaný zákrok a chytá.

36:49
    Časar skvěle zablokoval střelu Řezáče, který se dnes poprvé objevil na hřišti.

35:19
    Ostrava ztrácí tempo a Sparta na hřišti momentálně začíná dominovat.

34:45
    A je to opět o dvě branky. Hartman si počkal na pohyb obránců a poté našel na druhé straně volného MARKA ZOUZALA, který poslal míček zkušeně pod Lajou. Asistence: Kryštof Hartman.

34:18
    Ostrava po vstřelené brance přidává na tempu a zamykání Spartu na vlastní polovině.

34:04
    Hosté opět snižují z rychlého protiútoku se trefuje JAN KOLAJTA. Bez asistence.

32:33
    Jaroš po nahrávce od Košča netrefuje odkrytou branku.

31:10
    Marvánek vystřelil z poloviny hřiště, ale Laja jeho střelu pouze vyrazil. K odraženému míčku se jako první dostal JAN KREJČA, který už Lajovi nedal žádnou šanci. Asistence: Jan Marvánek

29:45
    Ostrava začala hrát velice aktivně a snaží se dohnat jednobrankový náskok Sparty.

28:27
    Velká šance Šimíčka ztroskotala na dobrém zákroku Kotoučka.

27:30
    Ostrava po druhé obdržené brance začala napadat obranu soupeře.

26:27
    Domácí jdou do vedení. MATĚJ PRUNER si našel prostor a vystřelil pod horní tyč Lajovi branky. Asistence: Martin Rebro.

26:20
    Sparťanská obrana teď měla velké problémy, ale Kotouček v bráně opět drží vyrovnaný stav.

25:16
    Zouzal trefil těžký balónek že vzduchu, ale chybělo štěstí, trefil totiž tyčku.

24:48
    Marvánek zbytečně přidržel balónek a následovala ztráta, kterou musel zachraňovat opět brankář.

23:18
    Šimíček zkusil střelu z půlky, ale Kotouček na míček dobře viděl a chytá.

22:48
    Sparta začala druhou třetinu opět aktivněji, ale nedaří se rozehrát.

21:19
    Marvánek dostal dobrý míček od Rodiny, ale hodně přestřelil.

20:15
    Buly vyhrává opět Sparta a rozehrává.

20:01

Máme za sebou první dějství dnešního duelu. Sparta začala utkání lépe, ale i přesto se jako první dostala do vedení Ostrava. Netrvalo to dlouho a z přesilové hry dokázal vyrovnat Vrána. Druhá třetina začne za 10 minut.

20:00

19:50

18:36
    Marvánek opět chyboval v rozehrávce, ale tentokrát byl Kotouček po jeho chybě připravený zasáhnout.

17:17
    Sparta je i nadále ve vysokém tlaku a napadá soupeřovu rozehrávku.

16:31
    Časar rychle rozehrál standardní situaci z rohu, přihrávkou našel před brankou JAKUBA VRÁNU, který už neměl problém trefit téměř odkrytou branku. Asistence: Luka Časar.

15:29
    Sparta si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Tomáš Vojtíšek za hru rukou.

14:32
    Zouzal prověřil po dlouhé době Laju, ale stále platí stav 0:1.

13:57
    Berka je zatím velice nespokojený s výroky rozhodčích a dává to jasně najevo.

12:38
    Další Ostravské přečíslení musel zachraňovat Kotouček.

11:55
    Rodina také zkoušel střílet, ale střela opět neměla potřebnou přesnost a končí mimo hřiště.

10:10
    Pruner si našel pozici na středu, ale trefil pouze střed branky.

09:48
    Další skvělý zákrok Kotoučka, který drží stále jednobrankové manko.

08:27
    Svatoš krásně našel volného Krejču, ale jeho střela z první byla na poslední chvíli zablokovaná obránci.

07:50
    Sparta je stále aktivní i po obdržené brance a snaží se co nejrychleji dorovnat stav.

06:58
    Zouzal si dovolil pěknou parádičku proti Plíhalovi, ale neuspěl.

06:13
    Marvánek chyboval v rozehrávce, to dokázal potrestat po přesné přihrávce DOMINIK EICHNER. Asistence: Filip Hrabal.

05:39
    Sparta hraje velmi aktivně a zatím v utkání dominuje.

04:28
    Vrána úplně osamocený před Lajou, ale nedokázal šance využít.

03:44
    Krejča unikal po levém mantinelu do útoku, ale byl seknutý. Sparta bude mít příležitost standardní situace že slibné pozice.

02:54
    Sparta nasadila vysoké tempo a začala v zápase se hrou na dvě formace.

01:28
    Ostrava se jako první dostala do větší šance, když Trulík zkoušel střelu z výběhu. Kotouček pozorný.

00:15
    Úvodní buly získávají domácí a rozehrávají.

00:01

ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš)- Ježek,Kadoch, Marvánek, Koščo, Rebro, Čermák- Časar, Svatoš, Ujhelyi, Rodina, Vrána, Krejča, Hartman, Zouzal, Pruner, Šnajdr.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kloboučník)- Lipový, Plíhal, Eichner, Plíhal, Zbořil, Komačka- Trulík, Šimčík, Hrabal, Dobrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Řezáč, Pastor.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Ostravané jsou na tom podobně jako Sparťané. Boj o Play-Off mají stále na dosah a pokud dnes vyhrají, tak se dostanou na osmou příčku před Spartu. Mezi největší opory týmu patří Petr Trulík s Filipem Hrabalem. Dnes nás čeká zápas o Play-Off.

ACEMA Sparta Praha:
    Sparťanský tým se v posledních kolech lehce zvedá. V minulém kole sice měli problém se slabším Litvínovem, ale nakonec utkání dotáhli do vítězného konce. Pro Spartu je dnešní utkání velice důležité, protože když vyhrají, tak jistota Play-Off pro tuto sezónu bude více než jistá. Sparta se momentálně nachází v tabulce na osmé příčce se získanými osmnácti body.

Dobré nedělní odpoledne. Dnes se zaměříme na utkání 17. kola florbalové Tipsport Superligy. ACEMA Sparta Praha dnes bude hostit FBC ČPP Bystroň Group Ostravu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Radek Fejfar

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Vrána (Časar), 27. Pruner (Rebro), 32. Krejča (Marvánek), 35. Zouzal (Hartman), 46. Šnajdr (Svatoš), 51. Krejča (Svatoš), 55. Hartman (Jaroš) – 7. Eichner (Hrabal), 35. Kolajta, 55. Lipový, 58. Vojtíšek

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník)- Lipový, Plíhal, Eichner, Plíhal, Zbořil, Komačka- Trulík, Šimčík, Hrabal, Dobrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Řezáč, Pastor.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský