Mladá Boleslav – Pardubice 6:2 (kon.) | Litvínov – Bulldogs 4:17 (kon.) | Chodov – Otrokovice 4:3 (1:0 po s.n.)
Bohemians – Vítkovice 3:4 (kon.) | Sparta – Ostrava 7:4 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 10.01.2016, 18:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobré nedělní odpoledne. Dnes se zaměříme na utkání 17. kola florbalové Tipsport Superligy. ACEMA Sparta Praha dnes bude hostit FBC ČPP Bystroň Group Ostravu.

ACEMA Sparta Praha:
    Sparťanský tým se v posledních kolech lehce zvedá. V minulém kole sice měli problém se slabším Litvínovem, ale nakonec utkání dotáhli do vítězného konce. Pro Spartu je dnešní utkání velice důležité, protože když vyhrají, tak jistota Play-Off pro tuto sezónu bude více než jistá. Sparta se momentálně nachází v tabulce na osmé příčce se získanými osmnácti body.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Ostravané jsou na tom podobně jako Sparťané. Boj o Play-Off mají stále na dosah a pokud dnes vyhrají, tak se dostanou na osmou příčku před Spartu. Mezi největší opory týmu patří Petr Trulík s Filipem Hrabalem. Dnes nás čeká zápas o Play-Off.

ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš)- Ježek,Kadoch, Marvánek, Koščo, Rebro, Čermák- Časar, Svatoš, Ujhelyi, Rodina, Vrána, Krejča, Hartman, Zouzal, Pruner, Šnajdr.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kloboučník)- Lipový, Plíhal, Eichner, Plíhal, Zbořil, Komačka- Trulík, Šimčík, Hrabal, Dobrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Řezáč, Pastor.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský.

00:01

00:15
    Úvodní buly získávají domácí a rozehrávají.

01:28
    Ostrava se jako první dostala do větší šance, když Trulík zkoušel střelu z výběhu. Kotouček pozorný.

02:54
    Sparta nasadila vysoké tempo a začala v zápase se hrou na dvě formace.

03:44
    Krejča unikal po levém mantinelu do útoku, ale byl seknutý. Sparta bude mít příležitost standardní situace že slibné pozice.

04:28
    Vrána úplně osamocený před Lajou, ale nedokázal šance využít.

05:39
    Sparta hraje velmi aktivně a zatím v utkání dominuje.

06:13
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Marvánek chyboval v rozehrávce, to dokázal potrestat po přesné přihrávce DOMINIK EICHNER. Asistence: Filip Hrabal.

06:58
    Zouzal si dovolil pěknou parádičku proti Plíhalovi, ale neuspěl.

07:50
    Sparta je stále aktivní i po obdržené brance a snaží se co nejrychleji dorovnat stav.

08:27
    Svatoš krásně našel volného Krejču, ale jeho střela z první byla na poslední chvíli zablokovaná obránci.

09:48
    Další skvělý zákrok Kotoučka, který drží stále jednobrankové manko.

10:10
    Pruner si našel pozici na středu, ale trefil pouze střed branky.

11:55
    Rodina také zkoušel střílet, ale střela opět neměla potřebnou přesnost a končí mimo hřiště.

12:38
    Další Ostravské přečíslení musel zachraňovat Kotouček.

13:57
    Berka je zatím velice nespokojený s výroky rozhodčích a dává to jasně najevo.

14:32
    Zouzal prověřil po dlouhé době Laju, ale stále platí stav 0:1.

15:29
    Sparta si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Tomáš Vojtíšek za hru rukou.

16:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Časar rychle rozehrál standardní situaci z rohu, přihrávkou našel před brankou JAKUBA VRÁNU, který už neměl problém trefit téměř odkrytou branku. Asistence: Luka Časar.

17:17
    Sparta je i nadále ve vysokém tlaku a napadá soupeřovu rozehrávku.

18:36
    Marvánek opět chyboval v rozehrávce, ale tentokrát byl Kotouček po jeho chybě připravený zasáhnout.

19:50
    Sparta dohrává třetinu v klidu na své polovině.

20:00

Máme za sebou první dějství dnešního duelu. Sparta začala utkání lépe, ale i přesto se jako první dostala do vedení Ostrava. Netrvalo to dlouho a z přesilové hry dokázal vyrovnat Vrána. Druhá třetina začne za 10 minut.

20:01

20:15
    Buly vyhrává opět Sparta a rozehrává.

21:19
    Marvánek dostal dobrý míček od Rodiny, ale hodně přestřelil.

22:48
    Sparta začala druhou třetinu opět aktivněji, ale nedaří se rozehrát.

23:18
    Šimíček zkusil střelu z půlky, ale Kotouček na míček dobře viděl a chytá.

24:48
    Marvánek zbytečně přidržel balónek a následovala ztráta, kterou musel zachraňovat opět brankář.

25:16
    Zouzal trefil těžký balónek že vzduchu, ale chybělo štěstí, trefil totiž tyčku.

26:20
    Sparťanská obrana teď měla velké problémy, ale Kotouček v bráně opět drží vyrovnaný stav.

26:27
    Domácí jdou do vedení. MATĚJ PRUNER si našel prostor a vystřelil pod horní tyč Lajovi branky. Asistence: Martin Rebro.

27:30
    Ostrava po druhé obdržené brance začala napadat obranu soupeře.

28:27
    Velká šance Šimíčka ztroskotala na dobrém zákroku Kotoučka.

29:45
    Ostrava začala hrát velice aktivně a snaží se dohnat jednobrankový náskok Sparty.

31:10
    Marvánek vystřelil z poloviny hřiště, ale Laja jeho střelu pouze vyrazil. K odraženému míčku se jako první dostal JAN KREJČA, který už Lajovi nedal žádnou šanci. Asistence: Jan Marvánek

32:33
    Jaroš po nahrávce od Košča netrefuje odkrytou branku.

34:04
    Hosté opět snižují z rychlého protiútoku se trefuje JAN KOLAJTA. Bez asistence.

34:18
    Ostrava po vstřelené brance přidává na tempu a zamykání Spartu na vlastní polovině.

34:45
    A je to opět o dvě branky. Hartman si počkal na pohyb obránců a poté našel na druhé straně volného MARKA ZOUZALA, který poslal míček zkušeně pod Lajou. Asistence: Kryštof Hartman.

35:19
    Ostrava ztrácí tempo a Sparta na hřišti momentálně začíná dominovat.

36:49
    Časar skvěle zablokoval střelu Řezáče, který se dnes poprvé objevil na hřišti.

37:28
    Fanoušci začínají silně povzbuzovat domácí mužstvo a vypadá to, že to pomáhá. Vrána se ocitl v další velké šanci, ale Laja předvedl nevídaný zákrok a chytá.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:48

40:00

Druhé dějství je za námi. Sparta tuto třetinu ovládla 3:1 a je blízko důležitým třem bodům. Ještě ale není konec. Třetí třetina začne na 7 minut.

40:01

40:28
    Buly vyhravají hosté a zakládají první útok této třetiny.

41:42
    Krejča prověřil Laju že střední vzdálenosti, ale byl pozorný.

42:13
    Ostrava začala třetí třetinu velice aktivně. Kotouček má plné nohy a ruce práce.

44:44
    Zouzal si podržel míček a obehrál obránce, ale zakončení bylo nepřesné.

45:56
    Svatoš utekl obráncům po mantinelu a poté nabídl šanci MIROSLAVOVI ŠNAJDROVI, který posílá Spartu do ještě většího vedení. Asistence: Ondřej Svatoš.

46:38
    Souboje se začínají přiostřovat, Zouzal teď tvrdě ale čistě pomstil Šnajdra.

47:50
    Časar si prohrál s obránci, ale jeho následná střela byla zablokovaná.

48:15
    Ostrava je momentálně lepším týmem, ale nedaří se snížit.

49:37
    Další velká šance hostů. Hrabal dostal nabídku od Pastora, ale Kotouček předvedl skvělý zákrok.

50:29
    Svatoš poslal míček před branku, kde stal JAN KREJČA a zkušeně přehodil Laju. Asistence: Ondřej Svatoš.

51:15
    Ostrava už vypadá odevzdaně. Sparta zakládá další útočnou akci.

52:38
    Hosté zkoušejí hru bez brankáře.

53:31
    Oddechový čas pro hosty.

54:16
    Hostům se hra bez brankáře vyplatila. MAREK LIPOVÝ z velkého úhlu snižuje. Bez asistence.

54:49
    Je zřejmě rozhodnuto. KRYŠTOF HARTMAN doběhl míček a trefuje se do odkryté branky. Asistence: Jaroslav Jaroš.

55:47
    Ostrava nic nevzdává a ještě to zkoušejí bez brankáře.

56:33
    Vrána z blízkosti netrefuje prázdnou branku.

57:54
    Nařízeno trestné střílení pro Ostravu.

57:54
    TOMÁŠ VOJTÍŠEK trestné střílení proměňuje.

18:50
    Celá hala se baví, Jaroslav Jaroš právě netrefil prázdnou branku téměř z velkého brankoviště, následně z podobné pozice minul i Rebro.

59:30
    Krejčovi chybělo k Hattricku opravdu málo. Jeho střela byla na velkém brankovišti sražena.

Máme tu konec. Sparta dnes bere zaslouženě tři důležité body a přibližují se bojům Play-Off. Toto je ode mne dnes vše. Přeji příjemný zbytek dnešního večera a napočtenou příště. (20:01:42)

Radek Fejfar

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Vrána (Časar), 27. Pruner (Rebro), 32. Krejča (Marvánek), 35. Zouzal (Hartman), 46. Šnajdr (Svatoš), 51. Krejča (Svatoš), 55. Hartman (Jaroš) – 7. Eichner (Hrabal), 35. Kolajta, 55. Lipový, 58. Vojtíšek

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník)- Lipový, Plíhal, Eichner, Plíhal, Zbořil, Komačka- Trulík, Šimčík, Hrabal, Dobrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Řezáč, Pastor.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský