Jekatěrinburg – CSKA Moskva 1:2 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Čerepovec 1:2 (kon.) | Toljatti – Barys 1:4 (kon.)
Kazaň – Omsk 0:3 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Petrohrad – Záhřeb 5:3 (kon.)
Spartak Moskva – HC Slovan 0:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 11.01.2016, 17:30 • Arena 2000 • KHL

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dnešního dne. (19:56:35)

Československá stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Střely na branku: 30:27.

Čtyřicet minut jsme sledovali taktickou bitvu, která byla vyrovnaná. Ovšem v poslední periodě se hrálo téměř neustále na branku Novgorodu, a tak zaslouženě vyhrála Jaroslavl. Domácí borci nejprve skórovali v početní výhodě po šťastném odrazu od brusle Averina a následně skórovali i při hře pět na pět. Poslední branku přidal Lokomotiv v oslabení do prázdné klece. Výborný výkon podali oba brankáři, ale šťastnější je po duelu Alexej Murygin, jenž vychytal další čisté konto a dopomohl k vítězství.

58:36
    Michail Birjukov si musí připsat po střele z levé strany další zákrok do statistik, a i když podal výborný výkon, dnes to na soupeře prostě nestačilo.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty dnešního utkání, které rozhodla až poslední perioda.

57:36
    Torpedo se ještě bude snažit o čestný úspěch, ale jeho soupeř výborně brání střední pásmo.
    Dmitrij MALCEV - 3:0

55:33
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hostujícímu obránci utekl kotouč k DMITRIJI MALCEVOVI, jenž z vlastní obranné třetiny nasměřoval kotouč do branky. Lokomotiv dává branku v oslabení a rozhoduje definitivně o své výhře! Bez asistence.

55:23
    Michail Birjukov opouští branku a hosté hrají v šesti!

55:23
    Z hranice kruhu pro vhazování vyslal tvrdou ránu Arťom Aljajev, jehož pokus končí na hrudi domácího brankáře.

54:47
    Kaspars Daugavins našel přesnou přihrávkou mezi kruhy Jevgenije Mozera, který měl na holi branky. Ovšem hostující útočník ve vyložené šanci přestřelil horní roh branky Alexeje Murygina!

54:26
    Oddechový čas pro hosty.

54:26
    Torpedo bude mít šanci na snížení a zápas by mohl dostat nový náboj. Menší trest za podražení dostává Denis Mosaljov.

53:33
    Další útok Novgorodu je zastavený už ve středním pásmu a je radost se dívat na defenzivní hru domácího celku.

52:48
    V poslední třetině se téměř neustále hraje pouze na branku hostujícího celku a Lokomotiv tak zaslouženě vede.

51:29
    Hostující obránce udělal ve středním pásmu obrovskou chybu, po níž se Jaroslavl dostala do přečíslení dvou proti jedinému obránci. Celou situaci na sebe vzal Pavel Kraskovskij, jenž si položil brankáře, ale následnou střelou po ledě trefil jeho beton!

50:16
    O nahození puku na branku se pokusil Stanislav Jegoršev, jehož pokus byl prvním bránícím hráčem sražený do ochranné sítě, bude se vhazovat po levé ruce Alexeje Murygina. Ten v poslední dvacetiminutovce příliš práce neměl.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 43. Averin (Apalkov), 47. Mosaljov (Čistov, Ljubuškin), 56. Malcev

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall (C), Grigorjev, Koledov, Gavrikov, Ljubuškin, Rafikov – Averin (A), Kontiola, Apalkov (A) – Čistov, Loktjonov, Malcev – Mosaljov, Kartajev , Galimov – Iljenko, Konko, Kraskovskij – Korškov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Proskurjakov) – Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Osipov, Kolcov, Kondratjev, Pepeljajev – Daugavins, Sjomin (A), Frolov – Sopin, Mozer, Žerděv – Videll, Kostitcyn, Ashton – Kuljomin (A). Potapov (C), Klingberg.

Rozhodčí: Anisimov, Gusev – Medveděv, Šeljanin