Finsko – Švédsko 3:1 (kon.) | Švýcarsko – Francie 6:0 (kon.) | Česko – Rusko 2:3 (kon.)
Finsko
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Švédsko
Pondělí 11.01.2016, 18:00 • Meridian Centre (Kanada) [Kapacita: 5 300] • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (19:55:00)

Dnešní utkání je za námi. Finky ještě ve třetí třetině přidali jednu branku k těm svých dvěma z první a druhé třetiny a v dnešním utkání tak zaslouženě zvítězili 3:1.

Střely celkem: 18 – 22
    Zákroky brankářek (celkem): 21 – 15

59:35
    Švédky to už nezkoušejí ani v šesti a nejspíše už jsou smířeny s dnešní porážkou.

59:00
    Poslední minutka zápasu!

58:31
    Ofsajd Švédek. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

58:20
    Jedna z Finek nyní pouze nahodila kotouč do útočného pásma a následně celá její pětka jela střídat.

57:18
    Finky nyní už spíše jen brání a snaží se už nedostat žádnou branku.

56:56
    Švédky nyní kombinují s kotoučem v útočném pásmu.

55:36
    Anderssonová se nyní dostala s kotoučem středem kluziště až před Pajarinenovou, ta však její následný střelecký pokus fantasticky chytila! Tak Švédky mohli nyní snížit na rozdíl jedné branky.

55:19
    Švédky nyní drží kotouč na svých holích.

55:00
    Posledních 5 minut třetí třetiny! Podaří se ještě Švédkám vyrovnat? To se dozvíme v následujících pěti minutách.
    Petra NIEMINENOVÁ - 3:1

52:06
    Finsko právě vstřelilo branku!
    O dnešním vítězi je nejspíše rozhodnuto! PETRA NIEMINENOVÁ to udělala s kotoučem před Soderbergovou skvěle, a to když se dokázala dostat přes dvě obránkyně, následně vyslala na branku backhandovou střelu, která skončila v síti. Asistence: Linnea Melotindosová

51:28
    Nylundová zkusila své střelecké štěstí od modré čáry, její pokus však dokázala Soderbergová v pohodě chytit.

50:49
    Zakázané uvolnění Finek. Vhazovat se tak bude před Pajarinenovou.

50:22
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

48:48
    Armborgová nyní poslala na branku Pajarinenové backhandovou střelu z pravého kruhu, Pajarinenová měla s její střelou problémy, nakonec však kotouč vyrazila mimo tři tyče.

48:11
    Švédky nyní drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 19. Nieminenová (Nylundová), 38. Karppinenová (Klemolaová), 53. Nieminenová (Melotindosová) – 28. Adolfssonová (Hjalmarssonová, Johanssonová)

Finsko: Pajarinenová (Oksmanová) – Karjalainenová (A), Nieminenová (A), Kahraová, Lehtopeltová, Karppinenová, Siiraová, Tohilaová – Savanderová, Melotindosová, Sakkinenová (C) – Nylundová, Nousiainenová, Reinikainenová – Sahlströmová, Klemolaová, Keromaaová – Lappiová, Katajamakiová, Uddová – Ukkolaová
    Švédsko: Soderbergová (Jonssonová) – Nylen Perssonová, Neunzertová (C), Berglundová, Adolfssonová, Anderssonová, Linderová, Erikssonová, Pressová – Johanssonová (A), Lundinová, Olssonová – Armborgová, Hjalmarssonová, Vernblomová (A) – Tedenbyová, Wikner Zeinkiewiczová, Murenová – El Mahmadiová, Af Bjurová, Nikulaová

Rozhodčí: Grisonová (CAN) – Angererová (AUT), Nygardová (NOR)